Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

madlisek
25. únor 2010

Souhlasim s Herminkou, mleko vypustit!

milmic
25. únor 2010

Hermi,
no zase jsem slyšela, že mlíčko s medem je dobrý, že to pomáhá. (krom toho, že mi to děsně chutná),

Ad nehonte se, u těchto smráďat mě nepřekvapí asi nic. Jeden kluk v pondělí vyprávěl, že mu o víkendu zemřel děda a babička se chtěla otrávit a měl z toho neuvěřitelnou legraci. 🙄

madlisek
25. únor 2010

Ja to taky slysela, Mil, ale je to blbost 🙂 Mleko proste zahlenuje, to ti rekne, kazdy lekar. Mas-li podobne problemy, je treba ho vynechat, vcetne jogurtu, tvarohu a dalsich mlecnych vyrobku.

andelka
25. únor 2010

Elit: Aha, tak to chápu a počkám do MS na vyluštění detektivky 🙂

Mil: to mě mrzí, že ti není lépe a ještě víc, že se nedostaneš k doktorovi. Snad Bioparox zabere a nerozjede se ti to ještě víc. Jinak my doma pijeme čaj s citronem a medem. Mamka ještě se zázvorem. Do mě nikdo teplé mléko jinak než ve stavu kakaa nedostane. Dneska jsem měla kozí a bylo zajímavé a docela dobré, chutnalo po kozičkách na pastvě 🙂
Jo a zjistila jsem, že ten automat na mléko máme už i v Ostravě 🙂 , ale v Heřmanicích, což ani nevím pořádně kde je 😅

andelka
25. únor 2010

Jinak teda hokejisti mě velmi zklamali - zato z Martinky jsem měla velkou radost. My teda olympiádu moc nesledujem, ale pouštíme si takový ten velký přehled, tam je všechno důležité. Ještě sledujem krasobruslení, no ale někdy se nedá (třeba dneska je ve 2 ráno). Tak ani nevím výsledky. Doufám, že mi vyjde koukat aspoň na exhibici.

madlisek
25. únor 2010

Jej, cajicek se zazvorem, dala bych si 😵 My si jeste delame tu limonadu/citronadu, horkou, to mam moc rada 🙂

Ad hokejisti - nekde jsem cetla, ze nasi hokejisti maji ohromny dar vyvolat v tobe pred olympiadou presvedceni, ze si jedou pro medaili, a ty pak jen s udivem hledis, co to tam na lede predvadeji. Mam z toho uplne stejny pocit. My tu sledujeme vetsinou to, co jde vecer, takze hlavne hokej a krasobrusleni, no a samozrejme tu Sablikovou, na tu je radost koukat. Skroma a sikovna a sympaticka, clovek ji to z celeho srdce preje.

chaarleene
25. únor 2010

tak jsme se byli podívat na dalším baráku, mám pocit, že ta firma je snad z jiný doby nebo z jiný planety 😅 všichni s nima mají výborné zkušenosti - a to nejen ti, na které nám dal číslo pan majitel, ale i lidi, na které jsme dostali kontakty úplně náhodou a od někoho úplně jiného...

madli, já mám pocit, že ten ohromný dar mají hlavně média 😅

andelka
25. únor 2010

char: Tak to je paráda, ta firma musí být fakt unikum 🙂

madli: Mluvíš mi z duše.

chaarleene
25. únor 2010

andel, to jo... třeba ta paní dneska říkala, že zaplatili jen projekt, pak asi 300000, když byla hotová hrubá stavba, a pak zbytek peněz až v době, kdy už 2 měsíce bydleli 😅 že prostě nechtějí předem žádné zálohy, platíš jen to, co už je postavený + se dá domluvit s majitelem, když zrovna nemáš k dispozici dost peněz, tak ti prostě vystaví fakturu na tu částku, kterou můžeš dát, a zbytek dodáš až po dostavění 🙂

andelka
25. únor 2010

char: Tak to je fakt super jednání 🙂

A prozradíš mi, kolik to vlastně asi bude stát? Zapomněla jsem, jestli jste pozemek už měli nebo kupovali. Můj muž totiž furt chce domeček, ale já se obávám, že na to v životě nebudem mít. Pozemek bysme museli kupovat a když stavět, tak ten typ jak jsem tu dávala odkaz (z toho od tebe), nic velkého. Nebo pak je možnost koupit už postavený dom i s pozemkem. No já nevím, on si to představuje hrozně jednoduše. Tady se dá koupit domek jen v okrajových částech nebo řadovku. Stavět skoro vůbec, nebo je to z ruky, to bysme museli mít dvě auta (a já řidičák 😅 ).
můžu se zeptat, jak to máte financované vy? Jestli jste měli něco naspořeno, nebo jak to máte? Klidně IP. 🙂

estrellita
25. únor 2010

chaar: tak to je fakt dobry 🙂

holky, co si myslite o babyvaku? mate ho nekdo?

estrellita
25. únor 2010

andelko: ted jsem koukala, ze tobe shodou nahod prisel postou 😀

ja jen jestli je to ergonomicky dobre na zada ditete jako treba pak ergo, manduca atd.??

chaarleene
25. únor 2010

estrel, já babyvak nemám, máme šátek a až mimčo povyroste, tak plánujeme manducu 🙂 většina mamin si babyvaky chválí, protože se do něj miminko dává jednodušeji než do šátku a dobře na něj vidíš, ale nevýhoda je v tom, že ta váha je jen na jednom rameni, takže když mimčo povyroste a přibere, tak už je to docela zátěž - dá se to řešit tím, že střídáš ramena a aspoň trochu to tak vyvážíš 🙂

andelka
25. únor 2010

estrel: Já ho zkusím využívat jakože místo šátku, v tom novorozeneckém "úvazu" (kolíbka tuším). Na starší dítko bych brala něco pevnějšího už, ale to my bychom asi moc nevyužili - nejsem ta správná alternativní matka, na hory nejezdíme apod.
Přišel, ale vyzvednout si to půjdu až zítra, s mamkou, tento balíček bude celkem lehký, ale došlo i lehátko a to je těžší a nevím jestli bych oboje pobrala.

madlisek
25. únor 2010

Estrel, myslim, ze Deen tu na nej pela chvaly. Moje kamaradka mela oboje, babyvak od miminka a po par mesicich presla na manducu a satek. Jen rikala, ze ji pak z toho bolela zada, protoze ho mela porad na jednu stranu, ale ze mimco bylo moc spokojene.

madlisek
25. únor 2010

Tady se se s nima setkavam dost casto, hodne mamin je tu pouziva zcela bezne i kdyz jdou na nakup atd.

estrellita
25. únor 2010

holky, diky za nazor 🙂 zada me boli i bez ditete, tak uvodime 🙂 manducu/beco/ergo si poridime urcite (jen nevim, co je lepsi a co nam bude vic sedet), do satku prave nevim, jestli pujdu a ten babyvak mi prijde prave takovy jednoduchy 🙂

andelka
25. únor 2010

Mi ukazovala vázání šátku Majatob, ale já na to moc nejsem. Navíc v šátku by manžel asi nenosil, v babyvaku jo a těší se na to. Doufám, že se v něm bude malému líbit a využiju to třeba když si budu potřebovat někam odskočit (třeba naproti do obchodu) a nebude se mi chtít brát na tu chvilku kočár. A když ne (některá mimi to nerady), tak to zase tak velká položka nebyla a dá se to prodat.

estrellita
25. únor 2010

andelko: no u nas by i manzel nosil, i kdyz ma taky problemy se zady, ale ja predpokladam, ze bych to pouzivala, kdyz by bylo mimco uplne malinke a jeste ne tezke, pak uz bych presla na neco z te varianty manducy atd., abychom mohli lepe chodit na vylety, do hor atd, prijde mi to stabilnejsi, nez satek, ktery si treba blbe uvazu .... 🙂

aerin
25. únor 2010

estrel, ja mam satek a manducu (vsichni vi, ze😀), ale chceme prave kupovat i nejakej vak na domaci poponaseni a uspavani uplne malyho mimi
ted momentalne u me asi nejvic vede vak od HD🙂
http://haipa-daipa.com/product/baby-vak-bio/

estrellita
25. únor 2010

aer: to je hezky, diky za link 🙂 super, ze tam je pak i to sedici ditko, to se mi fakt libi 🙂

herminka
25. únor 2010

Chaar, to je skvělé, že jste narazili na tak výbornou firmu! Úplně zírám, takový postup se hned tak nevidí.

Sáblíková je opravdu skvělá 😵

Mil, mléko bych při kašli fakt neriskovala.

Estrel, na babyvak jsem četla chválu od hodně holek - i "nealternativek" 🙂 Hlavně u maličkých dětí (cca do 3 měsíců - to je dítě ještě poměrně lehké) a na nošení doma, prý se osvědčuje třeba při kolikách. Jinak já bych chtěla Ergo nebo Manducu, na šátek úplně nejsem ten typ 🙂 a na novoše asi ten babywak.

Potkala jsem se s manželovou sestřenicí, která je mladší než já, a oznámila mi že je podruhé těhotná (první synek má necelé 2 roky). Vůbec mi to nepřišlo líto, mám ze sebe radost. A prý že doufá, že jí příště řeknu podobnou zprávu já, že by se mnou ráda jezdila s kočárem. Tak jsem ji varovala, ať to hned tak nečeká 🙂

madlisek
25. únor 2010

Hermin, super 😵

madlisek
25. únor 2010

Holky, prisel mi na mail katalog plavek od Litexu, nektere jsou moc pekne, http://www.litex.cz/plavky-2010/plavky.asp, kdyztak juknete, i kdyz velka cast z vas bude mit v lete na programu asi jine aktivity nez dovolenku nekde u more 😀

chaarleene
25. únor 2010

já jsem si koupila hezké plavky loni v tchibu, myslím, že se do nich snad i vejdu 😀

milmic
25. únor 2010

No já vím s tím mlíčkem.
Ale já neumím to změnit. 😅 Ono totiž můj jídelníček se skládá ...... no z mlíka vlastně. K snídani cereálie, k svačině acido nebo jogurt, k večeři kakao hořký... 😅
To je droga, já bez toho nemůžu bejt. Náš táta říká, že mám místo krve mlíko, si přestavte, co by se stalo, kdybych to zrušila. 😀 😀

Tož přijel bioparox, no nafučím to tam jenom v případě nejvyšší nouze, ale strašně mě pobavilo to balení. Je k tomu jakýsi oranžový cosi - jako na vizitky - takwové plastové, ještě jsem stále nepochopila k čemu to je a co do toho mám schovat. A hlavně je to jak z roku raz dva. 😀 😀

madlisek
25. únor 2010

Mil, delej, jak uznas za vhodne 😉 To s tim mlikem je obecny fakt, ale pokud ti mliko vyhovuje a citila by ses hur, kdybys ho vynechala, tak v klidu mlikuj 🙂 (mne teda zahlenuje uz jen ta predstava 😀)

Co si pamatuju bioparox, tak mel snad nejake dve ruzne nasosky, jednu do krku a druhou do nosu... 😕 nic na vizitiky si nevybavuju 😀

Z litexu jsem si koupila pred dvema lety plavky a jsem taky moc spokojena 🙂 Jeste bych potrebovala, aby k nim posilali taky to telo modelky 😀

milmic
26. únor 2010

Madli, už jsem na to přišla.
Je to na zabalení foukačky s sebou. Aby člověk mohl fučet kdykoliv. 😎
Já jsem to zkoušela včera a dneska ráno, ale jenom 2x radši.... píšou 4x, ale já se toho z nějakýho důvodu bojím. 😀
Ale pokud to není placebo, tak mi je po noci líp. Uvidíme, co po praxi dneska.

Tak pěkný den všem.

herminka
26. únor 2010

Ahojte 🙂
Madli, ty plavky vypadají krásně skoro všechny. Ale já mám už skoro 5 let perfektní sportovní dvoudílné od Adidasu, na které jsem tehdy natrefila ve slevě, plavu v nich každý týden a jsou pořád jak nové. Ale až budu těhotná, asi si budu muset nějaké pořídit, kdoví, jak se do těchto vejdu a vystavovat pokročilejší pupík asi taky není to pravé.

Mil, sice trochu moralizuji, ale s tím mlékem Tě plně chápu. Nikdy jsem ho nepila, ale ještě před cca rokem a půl tvořilo dost podstatnou část mého jídelníčku. Pak jsem ale usoudila, že není tak zdravé, jak jsem si dosud myslela, a začala ho omezovat na párkrát týdně, a potom jsem ho kvůli astmatu musela vysadit úplně. Zpočátku jsem trpěla, ale teď vedle mě může manžel klidně jíst moje oblíbené tvarůžky a ani to se mnou nehne 🙂 Takže se dá zvyknout na všechno 🙂

herminka
26. únor 2010

Neumím se vyjádřit, měla jsem na mysli, že podstatnou část mého jídelníčku tvořily mléčné výrobky - sýry, tvarohy, jogurty.