Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

tiburcia
4. bře 2010

hermi mě někdy připadá že já jich mám nějak moc 😀 😀

skafandrik
4. bře 2010

Ad euthanázie - já osobně nevím, jestli ji uznávám nebo ne, je to asi případ od případu, ale ono je děsně hezký mít takový ty ideály typu - postarat se až do konce apod., bohužel v momentě, kdy už se pak staráte vás napadá všelicos. Teď to nemyslím tak se někoho zbavit, ale spíš tak, že když už ta nemoc opravdu postupuje, je to předevšim neúnosnýho pro toho nemocnýho člověka a říkáte si, že by bylo lepší, kdyby opravdu odešel, neměl by bolest. 😖

moni1412
4. bře 2010

ahojte, hlasim sa po poradni - vsetko ide pekne ako ma, uz mam CS 4-5, som zvedava este poobede na ctg. 🙂

andelka
4. bře 2010

eirin: téda, miminka se mají u tebe fakt moc dobře, to je super 😵

moni: Juj, tak to bude Lenička asi brzo na světě 🙂

Ad létání - mě osobně z toho mrazí, myslím, že se s dětmi dají provozovat mnohem lepší aktivity.

Holky, u nás se ta rekonstrukce rozjela jak ďábel - pustil se do toho další skoropříbuzný s kamarády a jelikož tomu fakt rozumí, tak to jede 😵 Začínám věřit, že v dubnu budem stěhovat 🙂

Ad euthanazie - no nevím, pořád je to sebevražda, a já nevěřím tomu, že má člověk právo sáhnout si na život. Věřím, že všechno má svůj důvod. Věřím tomu, že náhlé zhoršení zdravotního stavu mojí babičky, její 4 měsíční boj, to, že se o ni starala rodina, to, že s ní byla během umírání její dcera - věřím, že všechno tohle mělo svůj smysl.
Ale je to hodně složité téma. 😔

eirin
4. bře 2010

Moni, gratuluju k úspěšné poradně 🙂 Odkdy se začíná CS během kontrol stanovovat?

tiburcia
4. bře 2010

holky já jedu na dva dny na školení.....tak se tu mějte moc fajn 😉

milmic
4. bře 2010

Dobré ráno, holky. 😉

Moni, to je super, že všcko běží jak má.

Já jsem včera byla ve Znojmě zamlluvit květinky, no paní se mi moc líbila. 😀 Měla zrovna v prodejně zboží, který přebírala, tak jsme to vyřídily na stojáka, ale smály jsme se tomu, že jsme obě sportovní, že v pohodě.
Udělala mi jakýsi návrh k těm mým šatkům... mimochodem, když je viděla, tak oněmněla a po chvilce pá: No ty jsou d-e- -l-u-x-e. 😀
Kytičky bude převislá (což jsem nechtěla, ale ráda si dám poradit). Bude bílá - což jsem chtěla a paní floristka byla úplně nadšená, že jsem to tak chtěla, že aby vynikla barva šatů (víme, jaká, že jo, pššt).
Bude jednoduchá, vzdušná, bílo-zelená. Spíš jemnější kvítka, aby vynikly šaty a taky já nakonec. 😎 Chryzantémy, kopretinky, frézie aspol. Chtěla karafiáty, ale ty já z nějakýho důvodu strašně nesnáším a ani nevím proč. No všecko bude udělaný do bílo-zelena, což je super, páč i moje vývazky jsou smetanovo-zelený. 😀
Cen bude se vším všudy do 5 tisíc. Sice mě to překvapilo, ale nakonec květinky že jo. Mám totiž 3 družičky a 3 misky na stůl, tak to naskočí o skoro 2 tisíce hned. 😉
Ještě musím najít nějaký návrhy na prstýnky, páč chci květinky.

Byla fakt parádní ta floristka, líbilo se, jak se na tom vyřídila a ještě vyřádí. Slíbila mi, že pošle mailem nějaký návrhy konkrétních praací, co už dělala. A že byla v Praze na čemsi florostickým a to, co mi udělá, mělo obrovskej úspěch. 😎

Jináč můj pesjek volako kašle škaredě. ☹ V noci jsem z toho byla úplně vedle, páč to nezmám u něho. Tak jsem taková nakřivo. Ted jsem byla několik dnů doma sama, ale dneska se už táta vrátí, tak vyrazíme k veterináři. Blbý jen, že dneska veterináře nestihnem. 😔 Držím ho doma a aby furt spal, ale nevím, co mu je. 😢

lucitee
4. bře 2010

ahoj holky, jsou tu nejaky novinky? jak se mate?

chaarleene
4. bře 2010

ahoj, luci, žhavé novinky žádné a máme se vcelku dobře (aspoň teda myslím) 😀 já se teda mám rozhodně dobře 😀

a dneska máme 10. výročí 😵 😵 😵 tak doufám, že aspoň vyrazíme někam na skleničku nebo něco dobrého 🙂

herminka
4. bře 2010

Andělko, mám radost, že máte rekonstrukci tak pěkně rozjetou, jen tak dál 😉

Chaar, 10 let je pěkné výročí, užijte si ho 😉

chaarleene
4. bře 2010

hermi, to teprve uvidím, jestli si ho užiju 😅 minulý týden říkám - co děláš příští čtvrtek? on - proč? já - no, že budeme mít výročí, že bychom si mohli někam jít sednout... on - jestli se ti chce...

včera - a co teda zítra? on - co je zítra? já - no, máme to výročí... on - aha 😅

tak teda nevím, jestli se mám vůbec připomínat 😀

chaarleene
4. bře 2010

jo a udělala jsem stifado a manžel tu chodí, jak to krásně voní - a já necítím vůbec nic 😅 jak mám tu rýmu, tak bohužel ani vůni ani chuť...

estrellita
4. bře 2010

chaar: treba dela, ze o nicem nevi a pak te prekvapi 😀

lucitee
4. bře 2010

TO JE DOBRE ZE SE TU MATE FAJN

ted mi doslo, dnes mame 1000 dni od svatby...to je neuveritelny

milmic
4. bře 2010

Luc a jak se máš ty? 😉

lucitee
4. bře 2010

ja dobry, zub teda spis dira po nem uz je dobra, jen jsem brala antibiotika, takze zadny vsugerovany tehotensky priznaky nemam, neni z ceho byt v tom 🙂

madlisek
4. bře 2010

Dobre ranko 🙂

Luci, ahoj!

Mil, nejak se vam ty pripravy rozjely, vsak uz se vam taky termin blizi, vid? 🙂

Hermi, vcera jsem byla v bio bio obchode a mam tempeh 🙂 Zatim je na tajnem miste v lednicce, aby ho muz nevidel a nevyhodil me s nim 😀 A koupila jsem tam krupici semolinu na krupicnou kasiiiii 😵 Mam na ni takovou chut uz asi mesic, ale nikde jsem krupici nevidela prodavat, az vcera....mnam 🙂

estrellita
4. bře 2010

luc: hezky a planujes nejak prekvapit manzela? 🙂

madli: semolina? to slysim poprve a chutna to stejne jako normalni krupicka? 🙂 kouknu do bio obchodu, jestli to tam sezenu 🙂

herminka
4. bře 2010

Chaar, to máš tedy s mužem veselé 😀

Madli, taky někdy raději v lednici "podezřelé" věci trochu schovávám 😀 Jé, krupička, tu jsem měla naposledy snad ještě na VŠ, maminka mi ji semtam uvařila, když jsem přijela z Prahy. Vždycky jsem se trochu ofrňovala, ale nakonec mi přišla vhod 🙂 Musím se zeptat muže, jestli ji nepostrádá.

herminka
4. bře 2010

Luci, fajn, že je zub OK 😉

madlisek
4. bře 2010

Estrel, ja nevim, jeste jsem to nedelala 😀 Doufam, ze je to hodne podobne 😅 Ale mamka mi rikala, kdyz jsem se ji ptala, ze semolina proste JE krupice a na jednom blogu o vareni ceskych jidel z americkych surovin to pouzivaji, tak doufam, ze nebudu zklamana. Uz mam na ni takovou chut. Asi ji pujdu udelat k snidani 😀

chaarleene
4. bře 2010

jé, krupičnou kaši miluju 😵 😵 😵 to je moje celkem časté jídlo, když manžel není doma 😀 když se mi nechce vařit, tak skončím buďto u krupičné kaše s čokoládou nebo kompotem a nebo u těstovin se sýrem 😵 😵 😵

jinak představte si - manžel si vzpomněl!!! prý - a co teda dneska? tak jsem mu řekla, že bych někam šla a on na to - jako třeba do parku? 😀 nakonec jsme se teda dohodli na jedné restauraci, že tam večer zajdeme na víno nebo na pohár nebo tak něco 😵

estrellita
4. bře 2010

maja dala fotku Beatky do alba, je na predni strane 😵

madli: ja ji mam rada posypanou grankem a na to nakrajeny bana (kompotem), mnam 🙂

chaar: no vidis 😀

eirin
4. bře 2010

Chaar, to je krásné, tak si dnešní výročí hezky užijte. Za pár týdnů (a ten pár skutečně ve smyslu dva) se totiž ven ve dvou jen tak nedostanete 😀
Krupicovou kaši vaříme hodně často, milujeme ji oba. A jen se o tom mluví, hned bych si dala. A asi si doma i dám 😅

chaarleene
4. bře 2010

já jsem si ji taky dělávala s grankem, ale to už nějakou dobu doma vůbec nevedeme, takže jsem si vzpomněla, že jako malá jsem si na ni strouhala čokoládu (vždycky jsem dostala struhátko a štokrle a než ji babička uvařila, tak jsem strouhala 😵 ) a ještě jsme na ni dávali lentilky 😀

eirin
4. bře 2010

Tak to my tedy Granko doma vedeme, protože s ničím jiným bych krupicovku nesnědla. Ačkoliv jako malí jsme tam taky měli lentilky a různé obličeje z nich a podobně 🙂

eirin
4. bře 2010

Jé, Beátka má ale vlásků 😵 😵 Já tipuju, že my budeme mít plešounky 🙂

chaarleene
4. bře 2010

eirin, však jsem právě manželovi říkala, že to je asi naposledy, co si můžeme fakt jen tak vyrazit a nic neřešit 😅

na lentilkách bylo nejlepší, jak z nich pouštěla ta barva a kaše pak byla modrá a zelená a červená a tak 😀

chaarleene
4. bře 2010

jé, ta Beátka je vlasáček 😵 😵 😵

já jsem se narodila vlasatá a chlupatá jako opička 😀 vlasy mi pak vypadaly a dlouho jsem měla hlavu jak koleno, ale chlupy zůstaly 😅 😀

herminka
4. bře 2010

Jé, Beátka je opravdu nádherná a vlasatá 😵