Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

madlisek
25. kvě 2009

Holky, ted mi rikala sestrenice, ze jeji nej kamaradce dnes zjistili zamlkly potrat...ach jo....zda se mi to, nebo je jich najednou fakt nejak moc?

sijen
25. kvě 2009

Ahoj,
Aer gratuluju k němčině!
Eiri, taktéže blahopřeji ke splnění dnešního úkolu. Prezentace ať se zítra podaří 😉

estrellita
25. kvě 2009

madli: spis, jak se clovek blizi k tomu, ze by mohl otehotnet, tak tyto informace vic chyta ☹

sijen
25. kvě 2009

Madlisku, to je smutný.

sijen
25. kvě 2009

Na chvíli dám do alba svoje výtvory s fotkami.. /jak jsem mluvila o té koncentraci..tak jsem se strašně koncetrovla na relaxování.. 😅 v "malování" /

estrellita
25. kvě 2009

sijen: je to trochu strasidelny 🙂 ale moc se mi libi ten tvuj prvni obrazek, co mas v albu, to jsi delala ty?

sijen
25. kvě 2009

nezbláznila jsem se, jen jsem relxovala... 😅
ten první není můj, je z internetu - jmenuje se Childhood a mám ho tam jako inspiraci. Je to surp nápad. Až budeme mít děti, budou asi v útlém věku koncepčně vtahovány k umění a produkci umění.. 😀

estrellita
25. kvě 2009

sijen: vzdyt ja vim 😀 😉
sijen: jj, je to fakt krasny!!! hezka inspirace 🙂

sijen
25. kvě 2009

Mně ty grafický programy hrozně baví, ale když na to přijde tak si vystačím jen s Malováním. Ty negativy, resp. funkce "inverze barev" mně naprosto pohltily🙂 jsi si všimla vidˇ Estrel?

sijen
25. kvě 2009

Estrellko,
ja se pomalu loučím, dneska nám skoro nefungoval internet - tak musím vyřídit ještě pár věcí,kdyby náhodou zítra zase nefungoval.
zatim čus

elitera
autor
26. kvě 2009

madli, jednak je toho opravdu celkem dost (statisticky tak končí 25-35 % těhotenství, to je hrozná cifra!), jednak začíná babyboom (tedy více těhotenství a viz předchozí bod) a taky v tom babyboomovým věku jsme my, tak to víc vnímáme, víc takových informací se k nám dostane.
Já se obávám, že podruhý budu podělaná strachy 😅

estrellita
26. kvě 2009

dobre rano, holky 🙂
sijen: jj, jsem si vsimla 🙂)

eli: ja myslim, ze to je naprosto normalni, ze se budes vic bat 😔 a myslim, ze tim, ze vim spoustu techto informaci, tak se budu bat taky ☹ eli a kdy se vy vlastne zacnete zase snazit? odsunuli jste to o ten rok?

elitera
autor
26. kvě 2009

estrel, mluvila jsem o tom s kineziologem (strašně mi to sezení s ním pomohlo!) a divil se, že mi řekla léčitelka zrovna rok. Že měla říct "delší časový období" nebo tak něco. Ale rok - to když otěhotnim po 11 měsících, tak se zbláznim strachy nebo co? A konkrétně na to dlabu. Prostě uvidim, jak se sama budu cítit. Hlavně mě ale štve, že Liška by na to nejdřív skočil hned s argumentem "takhle to dítě do mých 30 nestihnem" - no to je sice hezký, ale kvůli tomu, abysme neměli v 50 na krku puberťáka, blbnout nebudu.
Já prostě ani nevím, jak se sama cítím, což je nejdivnější 😅 Vidim nějakou těhuli nebo porodí kamarádka a trochu mě píchne u srdce, je mi to samozřejmě trochu líto. Ale na druhou stranu nebrečim celý noci do polštáře, že nutně potřebuju být těhotná.
Dělam hodně pro to, abych se dala do pořádku jak po fyzický, tak po psychický stránce, ale na rok čekání se asi fakt vybodnu. Vidim to tak na srpen 🙂 ale to se může ještě xkrát změnit...

madlisek
26. kvě 2009

Dobre ranko holky!

Asi mas pravdu Eli, driv se ke mne tolik info nedostalo. Tak snad u nas uz zande takove smutne veci nebudou!

Estrel, Andel jak jde uceni?

estrellita
26. kvě 2009

madli: straaaaaaaasne pomalu. ted snidam a pak se jdu na to vrhnout. vecer jdu ale na rozptyleni ven, tak chci stihnout par okruhu (rozumej 3 😅) - ten pocet neni spatny, ale chce to postupn ejeste o jeden az dva denne navysit, abych stihla jeste opakovat ☹

estrellita
26. kvě 2009

co ty? jak jde psani te prace? nebo uz mas hotovo? a co pripravy na svatbu? 🙂

elitera
autor
26. kvě 2009

Hele, holky, máme tu někoho, kdo dělal (dodělával) Ph.D.? Potřebuju poradit, jak namotivovat/donutit Lišku, aby dopsal disračku 😅

estrellita
26. kvě 2009

eli: a uz ji zacal psat? kdy ma koncit?

elitera
autor
26. kvě 2009

Jo, prej už má to nejhorší za sebou (nějaký ošklivý zviřátka tam sázel (rozuměj nějaký matematický znaky)). Teď napsat ještě tak 70 stran textu 😅 Já už ale fakt nevim, jak ho k tomu dokopat 😅
Jeho mamina mu slíbila, že jestli to odevzdá "do žní" (= do záříjovýho termínu), bude promoční hostina u Brabandera (brňačky tuší). Nezabralo.
Jistá motivace bylo mimino (že se mu bude blbě dopisovat se řvoucím miminem za krkem). To je passé.
Normální je vzít si třeba měsíc studijní volno a psát - o tom uvažuje jen tak okrajově.

A já bych byla tak ráda, kdyby měl hotovo a našel si normální práci... protože teď dělá na 0,4 úvazku, zbytek dostává na stipendiích a podobně, ale kdyby se mu něco stalo, dostane pětikačku na měsíc 😅

estrellita
26. kvě 2009

eli: ja jsem psala kazdy den po praci a bylo to sileny, takze rozhodne doporucuju to volno. na druhou stranu je tak disciplinovany, ze bude stale spat? mozna je lepsi si tu dovcu rozdelit 🙂
no a jak ho dokopat?? asi se musi nejak namotivovat sam, snaz se mu pomoct tim, ze mu treba reknes, ze pak na nej budes opravdu hrda za to, co dokazal, ze se tak vybicoval atd. - proste trochu pomazlit muzske ego 😀

elitera
autor
26. kvě 2009

stále spát? To je taky varianta 😀 A vážně - věřim tomu, že by opravdu nejmíň 8 hodin denně propsal.

estrellita
26. kvě 2009

😀 😀 😀 no jo, tak jsem se prepsanim trefila 😀 😀 pokud se on sam nenamotivuje, tak to bude fakt tezke. ja jsem motivovala tim, ze uz me ta skola neskutecne stve a ze chci odtamtud pryc 😀

elitera
autor
26. kvě 2009

Hm, tak to u něj motivace bohužel není 😒 On si při tom může dělat věci, který ho baví. Jeho sere právě to psaní dizertace 😒

madlisek
26. kvě 2009

Eli, já dělám PhD a beru si na psaní neplacené volno skoro rok, protože vím, že bych to s plným pracovním úvazkem prostě nedala ani omylem. Takže nevím, jestli jsem ta pravá na motivaci 😀 Každopádně jestli je možnost vzít si studijní volno, tak bych mu to vřele doporučovala. A jak praví Estrel, pomazlit mu to ego, eventuelně na netu najít zajímavou pracovní nabídku, která by ho motivovala.
Jinak přípravy tak nějak jdou, dneska budu obvolávat varhaníky a začínáme rozdávat oznamka. Jo a taky jdu zkoušet šaty, který ale teda pořád ještě nevypadají jako šaty 😀

elitera
autor
26. kvě 2009

Bohužel s těma pracovníma nabídkama je to trochu smutný - on je tak úzce specializovanej a má takovou představu o zaměstnání, že jsou asi 2 firmy, který by ho zaměstnaly (a zaplatily), z toho jedna je z Prahy. Spíš chce jít dělat (a teď to možná celý zamotam 😅) vývoj audio-vizuálních technologií pro univerzitu, ale to je nějak v plenkách ještě nebo co.
Hm, asi je na čase, abysme si doma sedli a nechala jsem si vysvětlit, co že to vlastně dělá a dělat v budoucnu chce 😅 😀

sijen
26. kvě 2009

Ahoj holky,
Eli, já zas nevím jak motivovat mého muže aby si dodělal vejšku.
Pracuje v IT. Pracovní režim mu vyhovuje víc..Sbírá zkušenosti v pracovním procesu, který se na VŠ nenaučí - a je to jeho silenej argument. Společnost pro kterou pracuje ho posílá na různá školení, o kterých se studentům může leda zdát..Tzn. v podstatě hodně kvalifikovanej ale bez VŠ - což je překážka pro některá povolání.

elitera
autor
26. kvě 2009

Sij, a má VŠ rozdělanou nebo by musel začít od začátku? Ono to asi, když už má praxi, moc věcem nechybí. Asi by nemohl v některých firmách dělat vedoucího pracovníka. Ale jestli práci má a je v ní spokojenej... Je to těžký, no, já sice mam trochu cukání, když vidim, jak se všechny učíte na zkoušky, že bych si toho mgr jako dodělala ještě, ale to by bylo u nás hnedle asi na rozvod 😀 (on si se mnou fakt chudák užil, než mě donutil to dokončit).

elitera
autor
26. kvě 2009

čímžto jsem, sijen, rozhodně nechtěla říct, ať se na vš úplně vybodne. Rozhodně to i líp vypadá. Ale dovedu si představit tu demotivaci...

sijen
26. kvě 2009

🙂 No je na začátku - v prváku. Spokojenej je - právě díky těm novým znalostem.
Já to vidím jako nevýhodu v tom, že s tou znalostí z těch školení co teď má, by mohl spravovat počítačové účty ve velkých organizacích, ale ve většině požadují vš vzdělání. V tomhle oboru to naštěstí není vždy..ale zužuje to možnost výběru zaměstnání.
Já se sice pustila do studia, ale při plném úvazku se to fakt nedá stíhat /ještě s mým povoláním/, takže na příští rok jsem si zažádala o snížený úvazek... a snad budu lépe zvládat učení.

No, Eli s dalším studiem a podporou tvého muže ...asi bych spíš volila klid a rozhodla se až "po" dítěti. Klid v duši a klid doma = vytvoření kvalitního příjemného prostředí pro početí a vývoj mimíska.
Já jsem typ - "velký oči" = > " všechno zvládnu" + pořád nějaká potřeba si zvyšovat sebevědomí vzděláním... a tenhle rok už jsem to fakt přehnala ..a zdrav. problémy na sebe nenechaly čekat.
- už jsem se rozhodla že chci mimíse..takže ubírám..
požná ti někdo s tím dalším studiem poradí jinak.

madlisek
26. kvě 2009

Eli, myslím, že magistr by se dal udělat dálkově na mateřský, pokud na to má ženská chuť. Sama za sebe si myslím, že kdybych byla jenom doma, změknul by mi mozek a asi bych se zbláznila, takže bych jako doplněk k děcku dělala nejraději nějakou práci nebo se dovzdělávala. Samozřejmě záleží na zdraví dítěte a jak moc péče vyžaduje - jestli si třeba vystačí samo na dece s hračkou a nebo jestli pořád řve a nic jinýho se při něm dělat nedá. Ale myslím, že na období před početím a pak na těhotenství nějaký další stresy nejsou potřeba.