Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

aerin
2. čer 2009

my jsme se zacali snazit v polovine prosince🙂

tak nam neco o sobe povez!🙂 kolik ti je, kolik je manzelovi/priteli, co delas, odkud jsi? my jsme holky zvedavy😉

madlisek
2. čer 2009

Ty jo, Eiri, taky se sklanim! Ahoj Vevi 🙂

eirin
2. čer 2009

Sijen, já to nenapsala přesně, já se zabývám jenom tou částí, která se týká ionizujícího záření. Čili ten obor postihuje radiodiagnostiku, nukleární medicínu a radioterapii. A já se specializuju na tu radioterapii.

Tak břicho mě přestalo bolet úplně. A světe div se, i zuby 😀 To je tak krásné žít bez bolesti.

Aer, z čirého zájmu o archeologii jsem si v prváku zapsala předmět exaktní metody při zkoumání památek a děsně mě to bavilo, u zkoušky nám dali do ruky nějaký starý předmět a měli jsme říkat, jakou metodou bychom stanovovali jeho stáří 🙂

vevi1
2. čer 2009

noo, takze , je mi 27,příteli už 37, takže už máme na čase🙂 😉
Jsem z Prahy a pracuju v hotelnictví
právě jsem chtěla načerpat nějaký zkušenosti co se tak doporučuje v době snažení, jako listovka atd..před měsícem jsem vysadila HA

eirin
2. čer 2009

Ahoj vevi, jak dlouho jsi HA brala?

elitera
autor
2. čer 2009

ahoj vevi 🙂
Obecně se doporučuje brát listovku aspoň 3 měsíce před otěhotněním. Některé z nás pak dělají ještě jiné psí kusy, aby si tělo na to těhotenství řádně připravily 🙂

vevi1
2. čer 2009

eirin: skoro 10 let, ale MS přišla na den přesně, tak doufám, že to nebudu mít moc rozházený 🙂
jak jsi na tom ty?nečetla jsem moc ty předešlý stránky, tak se omlouvám za nevědomost 😉

eirin
2. čer 2009

Já chápu, proč je listovka důležitá v ranných stádiích těhotenství, ale proč se má brát ještě před?

eirin
2. čer 2009

Vevi, no to je pochopitelné, že nebudeš dočítat přes 90 stran a ještě celé vlákno jedničky.. Já brala HA krátce, necelý rok, vysadila jsem před půl rokem. První tři měsíce naskočila ms jak má, ten další cyklus byl hrozný a tento ukázkový.

vevi1
2. čer 2009

takže myslíte, že několik měsícu před tim , než se to vůbec podaří nemusí brát nějaká special věci, jako vitaminy atd..já se teprve chystám za gynekologem, že jako chceme mimíse

elitera
autor
2. čer 2009

eiri, počítá se asi částečně s tím, že holka nezjistí hned, že je těhotná, a právě v těch prvních týdnech je to nejdůležitější, tak aby byla jistota. Ale vařim z vody. Jen vím, že se to doporučuje. Google bude vědět víc 🙂
Vevi, obecně vitamíny, který koupíš v lékárně, jsou jen ingredience na drahou moč 😉 Když budeš jíst dostatečně pestře a zdravě, budeš mít vitaminů s největší pravděpodobností tak akorát 🙂

aerin
2. čer 2009

vevi, HA totiz zabranuje (nebo ho aspon omezuje) vstrebavani kys. listove (ze stravy), telu chvilku trva, nez si vubec vsimne, ze mu tu listovku dodavas, takze proto asi uz pred otehotnenim, ale to je jen muj odhad...🙂

ja jsem zacala s vysazenim brat Calibrum Babyplan, vyzobala jsem asi 4 baleni a pak jsem presedlala na Femibion, ten jsem vyzrala jen jeden🙂 Pak dosel a byla jsem lina jit koupit novej....kor kdyz se porad nedari🙂 Ale ted uz si ho asi zas koupim, porad doufam, ze se cyklus zazracne srovna a ja otehotnim 😅

holky jdu postrikat kytky a pomalu se chystat domu, jeste nakouknu nez vypadnu🙂

aerin
2. čer 2009

aha, to byla odpoved vlastne pro eiri 😀 dva ruzovy ksichty vedle sebe me matou😀

elitera
autor
2. čer 2009

no jo, holky, nechcete si dát aspoň nějakou fotku, klidně ze 100m dálky, ať se nám to líp rozlišuje? 🙂 Je to fakt mnohem pohodlnější pro orientaci 🙂

des
2. čer 2009

ahoj vevi1 - tak to jsem napr. ja, kdo trochu predbiha, ale nepredbihejme 😉
Ja to kombinovala desne mazane, prvni pulku cyklu (ehm pulku...rekneme folikularni fazi - do ovulace) kontryhelovy caj (na podporu rustu sliznice) a po ovulaci listovku, to kdyby nahodou, tak aby to potomek mel uz rovnou od zacatku. Nevim, jaky vyznam to ma pred otehotnenim, ale taky jsem cetla, ze se ma zacit brat klidne driv....otazka je, jestli stejnou sluzbu telu neudelas, kdyz budes jist vic zeleniny. A napr. muj doktor si na listovku ani nevzpomnel a to uz tu bublinu videl na vlastni oci😉

des
2. čer 2009

aerin: a jak jsi to vlastne mela pred praskama? byl cyklus v norme?

elitera
autor
2. čer 2009

Jé, nazdar těhule, nedáš si týdny do pasu? 🙂

Balim to dneska, jdu dom.

eirin
2. čer 2009

Nojo, já jsem stále ještě růžová, musím si tam konečně nějakou fotku strčit, plánuju to od té doby, co sem chodím 😀

eirin
2. čer 2009

No tak jsem si teď jednu tabletku listovky zobla a budu ji brát už odteď.

estrellita
2. čer 2009

eirin: koukam, ze to planujes teprve pres rok 😀

estrellita
2. čer 2009

vitam vevi 🙂

ja beru listovku "pravidlene" tak 3 krat do tydne. kdyz nejsi tehu, tak pri vetsim mnozstvi muze listovka naopak udelat neplechu

sijen
2. čer 2009

jo..hlasuju za "vybarvení se" .. 😀

Ahoj Vevi, neměřím BT /bazální teplota/, HA brala asi rok. Zato se střídavě úspěšně pokouším dát kila dolů a opravit si trubky trávicího systému 😉

Eiri, díky za zpřesňující informace. http://cs.wikipedia.org/wiki/Radioterapie ..ještě že si s Tebou můžu povídat i o jiných věcech, v tomhle jsem ztracená.

des
2. čer 2009

jeste mam na vas devcata takovy "chytry" dotaz...nejsem si jista, jestli jit na nove nehty (nosim akrylatove), prece jen cca hodina cichani tech vselijakych tekavosti...verim, ze hodina je pomerne malo na nejakej patogenni ucinek, ale proc to pokouset, co myslite?

des
2. čer 2009

eli: zatím ještě ne, ale jestli příští čtvrtek bude tepat, tak sem hnedka naběhnu a dám to do pořádku!! Zatím vymejlšlim ptákoviny, viz. předchozí dotaz 😉

eirin
2. čer 2009

Estrel, myslím tím co chodím na koně, ne na beremese.. čili asi tak půl roku 🙂

aerin
2. čer 2009

ja se obavam, ze mne vetsi mnozstvi listovky nez by bylo zdravo fakt nehrozi, zeleninu totiz nejim 😅 bohuzel😔
a jakej jsem mela cyklus pred HA si nepamatuju😀 ale tusim, ze to taky nebylo nic moc 😀

aerin
2. čer 2009

des, to ti neporadim 😅
ja jsem napriklad taky premyslela jak moc skodlivy je napr barveni vlasu v tehu (rozumejte nejaky preliv, nic drastickeho), protoze jestli se treba budeme chtit vzit, nez porodim, proste se NEMUZU vdavat bez zarive barvy na hlave 😀 😀 😀

andelka
2. čer 2009

Holky, mě asi dneska vypnul mozek. koupila jsem si 3 podprsenky, teď jsem si je znovu zkoušela a jedna je mi vyloženě velká. Asi ju budu muset prodat dál, což mě štve, protože na takové věci vůbec nejsem. A byla drahá zrovna. 😠

ahoj vevi 🙂
Jo a pravdu máte obě si myslím, že je to jednak proto, že by se měla zásoba listovky doplnit už před početím, protože člověk nezjistí těhu hned a druhak HA její vstřebávání snižuje, tak aby se to zas napravilo.

des
2. čer 2009

aerin: tak zrovna o barveni vlasu pisou v jedne me chytre knize - ze to pry nevadi

elitera
autor
2. čer 2009

a je to v prdeli, vybrali někoho jinýho ☹