Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

des
16. črc 2009

Jéjda mane, to mi nedělejte, nejdřív aerin s dortem, teď zas Andělka pivo na balkóně...chjoo, já pak dostanu chuť a musím to mít (a teda nevím, jak budem dnes večer stavět ve třetím patře balkón! 😵)

ad DVD, někdy se podělit úplně nejde, páč oni to mrchy občas sestříhají na několik verzí a dají vám akorát tu, kde jste vy, takže např. kolega z vedlejší řady má útrum (vlastní zkušenost) 😒

herminka
16. črc 2009

Andělko, žádné strašidýlko Emílek, fakt se mi v taláru líbíš!

Des, furt si nejsem jistá, promovaly jsme spolu? Jasně si pamatuji Pepu, Verču a Moniku, ale u Tebe váhám 😅 , nicméně myslím, že spíš jo.

Sijen, spaní na balkóně musí být skvělé 😵

andelka
16. črc 2009

des: Aha, no popravdě já se neptala, byla jsem ráda, že něco z toho budu mít. Tak uvidím. Prý to přijde za několik týdnů. Fotky budou za týden.
hermi: dík, to je milé, potěší to. 😵

elitera
autor
16. črc 2009

Hermi, ty jsi taky studovala informační vědy a knihovnictví na UK? (a jestli jsem to, des, zamotala, tak se omlouvám 😀)

herminka
16. črc 2009

Elit, nezamotala 😉

herminka
16. črc 2009

Informační studia to jsou, ale to je jen malý detail.

estrellita
16. črc 2009

andelko: vzdyt to je hezky 🙂 me treba mrzi, ze Karlovka nema talary, ale kazdy jde v tom, co chce 😝

herminka
16. črc 2009

Estrel, máš pravdu, je to pak takové strakamakaté. Ale musím říct, že mi to v tom vedru bodlo, v taláru bych se asi opravdu skácela 😒

andelka
16. črc 2009

estrel: Karlovka nemá? to jsem myslela, že mít právě bude a nějaké echt krásné. U nás je má i Báňská a pěkné . Takové sametové s baretem. Ono je to fakt pěkné, takové slavnostní, jednolité. Měli jsme na sobě všichni to samé (bylo poznat kdo je promovaný), jen holky měly ten límec a kluci ne. Mně se to moc líbilo, měli jsme to ve stejném sále jako před 6 lety imatrikulaci, tak vzpomínky, radost, atmosféra, skoro všechny lidi jsem tam znala, bylo to bezva. Hrozila jsem se toho, kolik nás bude (mělo být 10 oborů), ale nakonec nás bylo tak kolem 30, z některého oboru jen jeden člověk, nás bylo 8 z oboru a z podobného asi 5. A to byly promoce z únorových a červnových státnic. Ale asi ne všichni přišli.
hermi: no jo, kdyby tam byla aspoň klimoška, tak by se to dalo. a kdyby byly tenší ty hábity. Ale takhle - kolegyně si musela jít ke konci sednout, byly tam i pro ten případ nachystané židle a pití.

des
16. črc 2009

herminka: nene, my tam byly samy s Janou (až v prosinci)

V Karolinu je to jak a běžícím páse holt, tam by se taláry asi hrozně ušpinily a roztrhaly po dvou dnech☹ Mě trochu překvapilo, že ostatní holky tenkrát si vzaly nějaký obyč kostým, nebo sukni a halenku, jaká se nosí normálně do práce a já blbec sháněla nový šaty, lepila nehty, barvila vlasy, nechala se česat odborníkem 😀 Ale aspoň rodina to náležitě ocenila a na barvě diplomu se stejně nic nezměnilo (jsem myslela, že bude ladit k šatům, tedy do červena a ono nic😀)

Jo a pokud byste už vážně nevěděly co dělat lepšího, tak se můžete mrknout na mojí srovnávací studii břicha a přilehlých partií...abyste věřily, že fakt s tím aspoň 6 týdenním náskokem nekecam

estrellita
16. črc 2009

andleko: jsem ti psala. vedle. Karlovka nic takoveho nema, a je to fakt skoda.

sijen
16. črc 2009

ahoj,
andělko slušelo Ti to, ten hábit dělá divy, odpohledu paní Magistra 😉 líbí se mi ta fotka s Tvým mužem - ještě zbývá vyhodit klobouk do vzduchu 😀
Des - mooc pěkné fotečky 😵, dík za echo. Mně se líbí když se mamky fotí ve stejným prádle - jsou pak pěkně vidět rozdíly 🙂 jen foť fot´...budu chodit šmírovat Tvé album 😉

Andělko komáry skoro nemáme, spíš mě otravujou mouchy přes den - blízko jsou louky a pole. Ale komáři taky časem budou - je tu slepý rameno Labe.. docela se divím, že jich není víc.
Balkon je pod střechou a krytý ze stran..dokonce jsme vloni zažili i déšť k ráno nezmokli jsme - jen byla trochu navhlá peřina 😀

Herminko a netušíš který předmět učí ten muž tvé kolegyně?

Ahoj Estrel, jak se daří? 🙂
dn všem

andelka
16. črc 2009

des: No je fakt, že my jsme celkem malá škola, magistrů máme málo (většina oborů je bakalářských, pak maximálně navazující, ale nejsou to všechny). A tyhlety se roztrhat fakt nedají (bohužel 😅 ). Jinak já jsem šla pohodlně, v sukni a bílém tričku, většina holek byla v šatech na ramínka a moc se to nehrotilo. Já jsem teda u kadeřnice ani na kosmetice nebyla. My to brali všichni tak jako ležérně napohodu. 🙂 A tys měla červený diplom, jo? Teda, to jsi šikovná. u nás to zachránila jen jedna slečna, jinak máme všichni modré desky.
sijen: Kloboučky lítaly, ale už v sále, po skončení ceremonie. 😉 No jo, manžel byl na mě pyšný. 😵
Tak to máte super balkon. My ho máme jen se stříškou, jinak otevřený. A na komáry jsem vysazená, nesnáším je a oni na mě potvory nachvál jdou. Teď máme v oknech síta, tak asi radši odolám balkonu a zůstanu v posteli. 😅

estrellita
16. črc 2009

ahoj sijen 🙂

dekuju za optani. dari se moc dobre 🙂 pripravy probihaji, mela jsem moc hezky den minuly vikedn se svedkyni a vsechno jsme super proraly a ted se chystame s P na dovolenou, tak se tesim - trocha lenoseni, hodne jizdy na kole a hodne casu na sebe na vzajem. tak se tesim 🙂 taky bude cas na cetni knih, koukani na filmy atd. 😉
zitra jdeme na noveho Harryho. yla jste uz nektera? 🙂

estrellita
16. črc 2009

des? super, ze budes davat fotky, ja se vzdy rada koukam na ten rust 🙂 a taky, jak rika des, je hezky fotit se v tom stejne, to je pak efekt o to vetsi 🙂

a jak se mas vlasten ty, sijen? vsehcno v pohode? uz dodelavas vsechny pisemnosti a udes mit konecne prazdniny?

aer: jak to dopadlo s tou V. mamkou?

andelka
16. črc 2009

des: Nějak pořád nemůžu přijít na to, kde se na těch fotkách jako kulatíš 😕 A už vůbec ne, kde všude. Seš krásně štíhlounká. 😵
estrel: a kampak že to jedete lenošit?
My se chystáme na Dobu ledovou. Ale Harry bude určitě bezvadný, jako vždycky. 🙂

herminka
17. črc 2009

Ahoj 🙂
Des, ahá, tak protos mi neutkvěla 😀, už jsem si říkala, že budu muset někde u našich vyštrachat to DVD a prověřit, jestli jsi tam byla. Buď jsem slepá nebo si vymýšlíš, vidím jen trochu bříško, na které máš už nárok, ale kulacení po všech stránkách fakt ne 😉

Sijen, manžel kolegyně učí tuším fyziku a ještě něco. Mám ji tu za rožkem a mohla bych se zeptat, ale asi by jí bylo divné, proč to chci vědět 😀

Andělko, u nás (tj. i u Des) dostane i ten, kdo má červený diplom, modrý tubus, snad jen na začátku se říká, kdo prospěl s vyznamenáním.

sijen
17. črc 2009

ahoj no jasně Hermi - neptej se. Mně šlo o to jetli náhodou neučí cizí nebo český jazyk 😉

andělko my viděli předevčírrem D.ledovou, bylo moooc dobrý /vtipný + nejlepší jsou ty trojrozměrný pohledy to těch propastí a vodopádků/
Na Harryho bych chtěla jít taky.. no uvidíme..myslím že 400kilča za kino necháme až na příští měsíc 😠

sijen
17. črc 2009

Estrel,
letní přípravy na svatbu jsou super...pohodička. Co Ti ještě chybí -máte už většinu sehnanou? U nás svědkyně (ženicha) chytila kytici - tento víkend se s nimi uvidíme, tak si K. určitě neodpustí poznámku - jestli se stihnou vzít , že na to maj už jen pár měsíců (nevím co je na tom chycení kytice pravdy, každopádně K. svoji svědkyni šikanuje vždycky když ji vidí, že se musí vdát do roka a do dne) 😀 😉
a ta dovča vypadá super - zejm. ten čas´navzájem pro sebe, budete v Čechách? jak chodím na tu slepičárnu, tak je tam v kategorii "ostatni" téma o cestování a píšou se tam reference na různý chajdy a rekre místa. To píšu jen kdybyste hledaly nějaký tipy na ubytko různě po Čechách.
písni pak /samo bez konce 😀 / jak se Ti ten H. líbil..doufám že to nesklouzne někam k hororu..u těch posledních dílů už jsem měla trochu problém se v klidu dokoukat /se tím nechávám docela pohltit a na některý části filmu koukam škvírou přes prsty/ 😕 😅 😀

des
17. črc 2009

andelka: bohužel červený jsem neměla...ale ono je to ve výsledku stejně jedno, hlavně že je a o prospěch se stejně nikdo v praxi nestará 😒

Tak myslite, ze je pupek v norme, jo? No ja jen, ze se nevejdu do tabulek prirustku za prvni trimestr (1-2kg) 😀 Ale koukala jsem do knihy, ze moje hodnota BMI pred otehotnenim si muze dovolit pribrat za celou dobu az 16 kg! Tak to je dobry...no omlouvam se, no, kazda holt obcas resime prkotiny, nemaje nic dulezitejsiho na mysli 😉

Harryho jsem nevidela jeste ani jednoho se priznam!! Ale vsechny jsem je slysela (z mp3)...takze ani necetla...ale ted se chystam si za penize od babicky k promoci koupit cely ten set knizek...radeji bych to asi mela v anglictine, ale myslela jsem az to budu cist detickam 😉 Akorat se nemuzu rozhoupat, je to dost penez☹

aerin
17. črc 2009

ahoj holky🙂

tak se omlouvam, ze vas tak napinam s tou nasi bytovou situaci 😅 ale ono bohuzel zatim neni moc co vykladat☹ v pondeli ji teda rekl, ze ji ty prachy neda, ve stredu to zkousela znovu. No takze 150 tis. se sice nekona, ale i tak....vcera jsem se napr. dozvedela, ze ted kazdej mesic vychazime tip top, protoze asi pred 3 mes. dal V. matince 6000, ktery si musel vzit v praci na zalohu a tu mu ted postupne strhavaji (a je presvedceny, ze se se mnou o tom bavil, tak nevim ☹ ), krome toho ji ted zaplatil zase jednu splatku (normalne by delala necely 4 tis., ted to bylo asi 4 a pul - 2 upominky) a "vymyslel", ze se s ni domluvi, ze misto abysme se stehovali, budeme ji formou tehle splatky (ktera je mimochodem psana na tatinka, kterej za nic nemuze, takze proto to V. chce udelat) a inkasa platit najem tady 🙄 nadsena z toho nejsem, ale souhlasila jsem☹ jestli nam vyjde to podkrovi, pujdem za rok, mozna i driv, k babicce a nechce se nam teda zas stehovat, platit kauci a uz vubec ne provizi RK, na to bysme si zas museli brat pujcku☹

sijen
17. črc 2009

písemnosti alias projekt - IP

madlisek
17. črc 2009

Ahoj holky!

Zas na chvilku jukam! Pristi tejden uz budu prispivat lepe, budu zas v praci 😝 A zdravim Herminku 🙂

Des, krasny fotky, taky jsem zadny kulaceni nevyzkoumala, ale to prijde 🙂 Andel, moooooc ti to v talaru sluselo, gratuluju!!!

Muj zanet se uz lepsi, uz to nejsou muka pekelna, jen venku mne obcas boli ledviny, ale to prilehle okoli uz tak nezlobi.

A vcera jsem mela zajimavy zazitek - kamaradka nam zavolala at si jdem s ni a s jejim muzem sednout na zahradku na neco letniho k piti a tak si tak povidame a pohoda, nacez prijde kamarad muze te me kamaradky, do ktereho jsem byla nekdy ve ctrnacti totalne zamilovana 😀 Prisel i se zenou a s klucikem, sedli si k nam a povidali jsme si. S mym muzem se neznali, ale holky, oni si tak sedli, jak jsou si asi povahove podobny, no proste to bylo takovy mily 🙂

herminka
17. črc 2009

Sijen, nene, jazyky neučí určitě. Harryho bych taky celkem ráda viděla, ale než se dostane k nám 🙄

Des, tak 16 kg říkáš? Tipla bych, že máme BMI podobné, ale pořád naivně doufám, že když mamka i sestra přibraly ani ne 10 kg, genetika u mě zapracuje... A co číst dětičkám rovnou anglicky? 😀

Aer, moc toho nevím, ale vaše situace tedy není lehká ☹

des
17. črc 2009

hermi: a jak vlastně ségra, kolik má dětí? Pamatuju se, jak jste jí chystali svatbu 🙂

andelka
17. črc 2009

Sijen: Tak to se asi půjdem radši zchladit na Dobu ledovou, u nás se taky musí vybírat na co půjdem, stojí to majlant. 😖
Madli: Díky za gratulaci 🙂 Jsem ráda, že už je ti lepší.
Des: a jakou máš chytrou knihu, že máš takové info? Tam je to nějak srovnané, kolik může kdo přibrat? Já asi budu moct tak maximálně 5 kilo 😅 Ale ono se to stejně moc dopředu říct nedá.
Aerin: Teda nezávidím, jedno lepší než druhé. Ale asi máš pravdu, že ten necelý rok už to vydržíte a pak to bude lepší a podle vás.

des
17. črc 2009

andelka: predstav si, ze jsem nazev zapomnela🙂 Ale neco jako Nejlepsi kniha o...proste jedna z mnoha o tehotenstvi, porodu a veci kolem. Jsou tam tri skupiny podle BMI, kdyz si vzpomenu, opisu to sem...

estrellita
17. črc 2009

herminko: na Karlovce uz je to taky tak. I kdyz mas vyznamenani (mela jsem na Bc.), tak jsem dostala modry tubusd. cerveny uz nedelaji. ale zas jsem si uzila rec 😀 prekvapilo me, ze jsem ani nebyla nervozni, jsem si to proste povidala pro sebe 😀 a jen maminka zaslzela 🙂)) no ale ted vyznamenani ani nahodou. hlavne, ze to mam 😉

herminka
17. črc 2009

Des, ségra má zatím jen jednoho synka, na podzim mu bude 5 🙂

estrellita
17. črc 2009

sijen, ti pak reknu, jaky novy Harry je 😉 ale pry je dost ponury, tak uvidime.

des: zadny pupek preci nemas, mas briscko odpovidajici tvym tt 🙂 jen ho hezky hyckej 😉

madli: hezky 🙂ono se rika, ze si zeny i muzi vybiraji vzdy hodne podobne protejsky, tak pak je super, ze si rozumneli 🙂 a jak to jde? prvni mesic jako manzelka? 🙂

sijen: letni prirpavy jsou pohodicka. Dodelai jsme harmonogram i s mapkama a vsim mozny, co nas napadlo 🙂 po dovce, az se vratime (jedeme do Čech na 2 ruzna mista 🙂 ) a posledni tyden v cervenci je posleme.pak uz bude zbyvat jen udelat zavaznou objednavku v cukrarne, udelat kornouty na okvetni listky, koupit okvetni listky, udelat zasedaci poradek, jmenovky a vyzdobu na auta a je to vse 🙂 tyhle veci budu vyrabet s druzickama a svedkyni - udelame takovy damsky vikend v srpnu 🙂 tak se na to moc tesim 🙂