Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

aerin
27. říj 2009

estrel, nejsi magor...mne to taky nikdy neda a najdu si ho☹

s tou Mojziskou porad nevim, nevim kdo to tady dela, nevim kde bych na to vzala penize a taky cas☹ prece jen mi dava skola s praci dost zabrat, hlavne kdyz ted budu mit asi (furt vim velky h 😝 ) vic hodin.
a taky mam pocit, ze se u toho nesmi otehotnet, ne? teda ne ze bych cekala, ze v dohledne dobe otehotnim 😝

no proste hlavni problem je, ze jsem lina jak ves, kdyby to nekomu jeste nedoslo 😀

estrellita
27. říj 2009

aer: myslim, ze prvni 3 mesice se nesmi 😔

estrellita
27. říj 2009

aer: ja si ho nasla asi poprve, no tak uvidime 🙂

herminka
27. říj 2009

Aer, myslím, že ne, že by se vyloženě nesmělo otěhotnět, spíš se to nedoporučuje, protože zpočátku se v té pánvi všechno "přeskládává" a mohlo by dojít k potratu 😔

herminka
27. říj 2009

Jdu vás dočíst!

des
27. říj 2009

no docela závidím, jak si tu plánujete/stavíte/bydlíte v baráčcích...ale na mě taky jednou dojde...my začali s tou pracovní silou - nejdřív děti a až udrží krumpáč, tak teprve dům 😀 😀

tiburcia
27. říj 2009

des krásně to máte naplánované 😀 😀 😀 😀

hermi ty chodíš cvičit mojžíšovou??

tiburcia
27. říj 2009

no asi tím, jak jsem blbě spala, je mi teďka blbě....mám s tím problémy už od malička, že jak se nevyspím alespoň těch 6 hodin, tak jsem celý den totálně KO a mám i teploty....no a samozřejmě že jsem dneska nespala, tak už je mi blbě, tak jsem si uvařila maté a teď jsem si měřila teplotu - 38,2.........tak mi jako řekněte, jak to budu dělat, až budeme mít mimi a bude se budit v noci? jako buď bude vstávat manžel, nebo u nás bude muset být mamka...protože tohle vypadá je nad moje síly.... 😔

aerin
27. říj 2009

tibu, hormony delaj divy, to ze to nezvladas ted neznamena, ze to nepujde az budes mit dite

tiburcia
27. říj 2009

aer...snad....protože je mi děsně blbě...a nedokážu si představit, mít teď u sebe mimi 😒 asi by mi praskla hlava 😀

herminka
27. říj 2009

Ahoj holky,
konečně mám čas na vás mrknout, vy jste toho nakecaly 🙂

Eiri, ne, koupelnu 1,4*1,6 m mít nebudeme 🙂 Ale abych pravdu řekla, jsem z paneláku zvyklá na malou a říkám si, co s tak velkou koupelkou (tuším 2*2,5) budeme dělat 😀

Aer, promiň, jsem tu až teď. Potřebovalas něco ohledně pletení? 🙂 Dle popisu z toho nejsem moc moudrá, ale jistě máte bydlení vymyšlené pěkně 😉 Prosím Tě, dá se v Brně sehnat 100% vlna (třeba ta Exclusive) na vlňáčky? Ptala jsem se u nás a ještě v nedalekém městě a dívají se na mě jak na blba a mají příze s max. 50 % vlny.

Milmic, taky jsem zvyklá péct z celozrnné mouky - cca 60 % a zbytek obyč bílou. Celozrnné či špaldové bych dávala i víc, ale vyšlo by to už hodně draho. I tak se zrovna nedávno kamarádi divili, že kupuji tak drahé mouky, že oni nakupují v Lidlu a tak, připadala jsem si, že si myslí, že lmáme narozhazování 😅 (což skutečně nemáme). Ale dost je to dané tím, že jsem zvyklá jíst zdravě opravdu odmalinka a některé věci jsou pro mě samozřejmost. Na řasy a obočí můžeš zkusit na noc mazat ricinový olej (koupíš v lékárně, ale někde ho bez předpisu nechtějí prodat), dobrý by mohl být taky čaj od bylináře Váni (mívají ho v DM): http://dafoserena.mimishop.cz/detail.php?zbozi=...

Ad Vánoce - závidím Milmic, že "může" o Vánocích vařit netradičně. Slavím je se 3 chlapy (manžel, tchán švagr - bydlíme s nimi v domě, manželova maminka už nežije), manžel by něco neobvyklého i snesl (i když na vánoční tradice si moc sáhnout nenechá), ale ti ostatní dva ne. Moje jediná úlitba zdravějšímu stravování je, že rybu nesmažím a salát dělám téměř kompletně z jogurtu. Hrozně rádi bychom byli na Štědrý den s manželem jen sami dva, ale nevím, zda se nám to vůbec kdy poštěstí. Jít na večeři ve svátečním je pro nás samozřejmost, i když v pubertě jsem se to trochu pokoušela bojkotovat 🙂 Na půlnoční chodíme jak kdy, jsme praktikující a půlnoční nám připadá trochu jako "vánoční atrakce", tak si ji často raději necháme ujít. Cukroví peču cca 6 druhů, pak si ještě s mamkou vyměníme, perníčky peču vždy u rodičů, uděláme jich vždycky strašně moc a pak je jedno odpoledne všichni zdobíme (to je tradice už od našeho dětství). Manžel by na to neměl trpělivost 😀 - ten raději zdobí stromek a většinou dělá nějakou maličkou světelnou výzdobu venku (na zahradě nebo balkoně).

Ad muž, který vaří - taky bych to brala 🙂 Manžel sice jakž takž vařit umí (2 roky žil sám s bráchou, který je strašně líný, tak se musel postarat), ale ne to, co bych si představovala 🙂 Ale když jsem v sobotu v práci a on zrovna není na stavbě (což už se dlouho nestalo 😀), většinou přijdu k hotovému obědu.

Des, Šeřík má s Tebou tedy o kulturu postaráno 😀 Jo, naše zahrada je velká, asi 1600 m2. Manžel tam chce udělat nějaké travnaté hřišťátko (na badminton, volejbal atd.), ale ještě to není jisté.

Elit, umoudřený cyklus pěkný 😉

Tibu, nádherné vánoční fotky, úplně na mě dýchla atmosféra 😵 A máte nádherný byt a výhled z něj! Ty srovnávací fotky jsou skvělé, těším se, až budeme moct udělat taky něco takového. Mohla bys mi prosím napsat do IP, kde to bydlíte (ale jestli nechceš, kašli na mě)? Na Mojžíšové jsem byla zatím poprvé, ale chci chodit pravidelně (1x týdně) a zatím doma necvičit. Snad i to mým zádům a reprodukčním orgánům prospěje.

Chaar, jeden velký pokoj, který by se dal výhledově rozdělit na dva, je dobrý kompromis, pár kamarádů to tak má. Taky máme naplánováno, že v každé místnosti bude zásuvka na net 😀

andelka
27. říj 2009

Holky, nemáte nějaké dobré, snadné recepty na ryby? Když už jsme u těch Vánoc a menu.
My teda děláme klasiku, rybí polévku (dělá mamka, já to neumím, budu dělat pak jinou), smažené podkovičky kapra, bramborový salát (taky dávám majonézu a jogurt asi půl napůl), k tomu šampus a ještě před večeří si lámeme vánoční oplatek a máčíme v medu, ať jsme všichni šťastní a zdraví. 🙂 Pak děláme kafe, rozdáváme dárky (tedy já, jakožto nejmladší) a baštíme cukroví.
Já teda bramborový salát miluju, ale děláme ho jen jednou za rok. Kapra už jsem minule nejedla, vadí mi kosti, tak jsme měli s mužem filé. 😅

aerin
27. říj 2009

hermi, 100% vlna se sehnat da, prave ta exclusive nebo jeste excelent (s alpakou), a taky 100% merino od vlnapu...ale osobne bych ti asi doporucila si spis obednat, to postovny se srovna, pokud toho obednas vic, protoze jinak je ta vlna levnejsi...a hlavne toho sezenes na netu mraky

mrkni sem: http://shop.ddjd.cz/
je to sice osklivy a neprehledny, ale maji vazne neskutecny mnozstvi prizi🙂

tiburcia
27. říj 2009

andel u nás se na vánoce dělá klasický salát a kapr 😉 jelikož jsem opět vyjímka, tak mě se chystá zvlášť 😀 😀 takže já mívám většinou žraloka s nějakou omáčkou (letos zkusím tu od mil) a pak jen brambory 😉

jinak já mám ráda pangasiuse 😉 většinou ho dám do pekáčku, osolím, přidám bylinky (oregáno, bazalku), trochu pepře,podleju vodou, přidám nakrátou cibuli a rajčata a dám péct...asi tak 10 minut před koncem si rozmačkám česnek a rajčata (kdo chce může dát protlak nebo domácí kečup) a tím tu rybu z vrchu potřu a dopeču..fakt je to mňamka 😉

milmic
27. říj 2009

Tib, já dělám pangase ještě na másle s kořením od Vitany na ryby - takové oranžové koření, k tomu štouchané brambory s cibulkou, luxus.

herminka
27. říj 2009

Aer, aha, takže v Brně jsi tu vlnu shánět nezkoušela? Mám tam totiž příští týden cestu (a snad by mi kamarádky odpustily, že krom pomoci s výběrem jejich svatebních šatů se chci podívat i po vlně 😀). Ale ten nákup přes e-shop promyslím.

Kapra nemám ráda, přestože se třeba koupí nějaký malý, vždycky mi připadá strašně tučný. Takže já a švagr-rybář (který nejí ryby z principu) máme filé, muž s tchánem kapra.

Andělko, můžu Ti poradit filé dle mojí maminky: kostky filé pokapeš citronem, opepříš a jinak okořeníš dle chuti, dáš osmahnout, pak osolíš chvíli dusíš a nakonec na něj dáš plátky rajčat (nebo půlky třešňových rajčátek), popipláš ochuceným jogurtem (sůl, pepř, zelené bylinky česnek - ten je povinný), překryješ plátkem sýra a necháš pod poklicí dusit, až se sýr rozteče (samozřejmě to můžeš i strčit do trouby).

eirin
27. říj 2009

Mil, já taky dělám pangase s kořením na ryby a k tomu brambory s cibulkou, ale vše v páře. Jsem na to teď dostala úplně chuť.

milmic
27. říj 2009

V páře? Máš takový ten parní hrnec, Eirin?

aerin
27. říj 2009

hermi, no ty co jsem psala - Excelent, Exclusive a Maxi color od Vlnapu, ty tady maji🙂 Miva je i Lus na Brane nebo v podstate naproti Brany je na rohu takova velka galanterka, tak tam to maji taky🙂
ale pres net sezenes mnohem vic🙂 treba ta maxi color od vlnapu (100% merino) je jednak jen ta ruzne strakata, a pak taky je hrozne chlupata

aerin
27. říj 2009

ja delam pangase nebo tresku nejradsi s korenim na ryby na masle na panvicce🙂 s brkasi🙂

tiburcia
27. říj 2009

holky a jaké máte koření na ryby? všechny co jsem našla, mají éčka 😠

herminka
27. říj 2009

Aer, zkusím se podívat do té galanterky - v Brně totiž budu jen o víkendu a to má Brána zavřeno, jak jsem se dívala. Mně jde v tuto chvíli hlavně o vlňáčky pro Andělku a nechce se mi kupovat matroš do foroty (i když kdoví, třeba ho využiju brzo 🙂) a navíc bych ráda viděla barvy. Si moc vymýšlím, co? 😀 U nás v malých městech mají samé akryly a vlna nic 😠

Mil, v páře se dá bez problémů vařit i jen na takovém tom kovovém pařáčku. Je to prakticky na stejném principu, jen ne tak pohodlné jako parní hrnec (v něm navíc můžeš vařit "na patra", tj. víc surovin najednou).

tiburcia
27. říj 2009

tak já dostanu parní hrnec od ježíška...včera jsem si ho vybrala 😉 😵 😵 už se tááák těším!!!

des
27. říj 2009

tibu: já souhlasím s aerin...a podle mého jde hlavně o zvyk. Ženská vydrží jak pes! 😉

des
27. říj 2009

eeee🙂 jsem si nějak neaktualizovala stránku, Tibu...má odpověď je ad 14:02 😀

herminka
27. říj 2009

Tibu, směsi koření používám minimálně, všude spíš kombinuji jednodruhová koření. Směsi bez éček by se měly dát koupit zde: http://www.koreni.cz/

eirin
27. říj 2009

Mně ten parní hrnec právě přinesl Ježíšek vloni. Mám třípatrový a je to neskutečně pohodlné, člověk tam všechno nafrká, zapne a za půl hodiny přijde k hotovému. Je to bez tuku a moc chutné. Naučila jsem takto Komára jíst ryby a zeleninu.

tiburcia
27. říj 2009

tak snad to bude platit i na mě 😀 😉

tiburcia
27. říj 2009

no já ty směsi právě nekupuju....mám jen koření jako bylinky...a většinu si pěstuju doma....dovezla jsem si nějaké koření na ryby z řecka, ale to je tak na gril ne na smažení (je tam dost rozmarýnu) 😉 a když sem se dívala ve zdr.výživě, nic tam na ryby právě nebylo....