Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

herminka
10. lis 2009

Tibu, každý jsme holt jiný.
My jsme s mužem oba velcí knihomolové. A je fajn, že třeba když je v neděli odpoledne hnusně, sedneme si spolu, každý si něco svého čte, a nemá pocit, že toho druhého zanedbává.

herminka
10. lis 2009

Taky používám chlapské žiletky (i ty úplně obyč, co mám, jsou lepší než dámské).

madlisek
10. lis 2009

Hermi, my taky oba radi cteme a na skarede nedelni odpoledne je cteni uplne paradni aktivita🙂 Ale s knizkama se letos musime krotit, mame tu pidibyt a hlavne se nam pak nevejdou do kufru 🙂 Coz teda tezce nesu, protoze tady je takovych uzasnych knizek...

chaarleene
10. lis 2009

ještě vám musím říct - zubař ze mě byl úplně naměkko, že jsem těhotná 😀

tiburcia
10. lis 2009

chaar jakto??? 😀 😀 😀 😀 nějaká bývalá láska? nebo obdivovatel? 😀

milmic
10. lis 2009

Ahojte holky, tak jsem tu zpátky od mudry. ☹
Celou krev mám v pořádku, vitaminy, železo, játra, ledviny, cukr, ALE..... lehce vychýlenou štítnou žlázu. Že normální hodnota je 4 (čehosi) a já mám 4,2 nebo 4,6, ted už si nepamatuju.

No prostě mám sníženou funkci lehce, a mám to prej dost skrytý, že podle příznaků to vypadalo na štítku už před rokem, ale v krvi to ještě nebylo.
Letos už to je lehce v krvi + znova příznaky a přidala se zimomřivost.

Ale prý je to v krvi tak lehce, že kdybych neměla ty příznaky, tak by se to asi ještě neřešilo. Že jako skoro ještě norma. ☹

Takže mě dala žádanku na ultrazvuk a žádanku na endokrynologii. Že teda to chytila prakticky v počátku no. 🙄
Tak to ještě potřebuju, mít štítnou žlázu. ☹

chaarleene
10. lis 2009

tibu, já k němu chodím asi od 10 let, je to hrozně správnej chlap, můj brácha se hodně kamarádí s jeho synem 🙂 a on je fakt skvělej, vždycky si pokecáme, pak mi mrkne do pusy, řekne "na tobě si zase nic nevydělám, princezno" (teda teď už mi vyká, ale říkal to tak léta), oškrábne mi šutr a hotovo 😀 akorát jednou mi dělal plombu, protože jsem měla defekt skloviny (ne kaz), tak aby se to nezkazilo, udělal mi bílou a nechtěl ani korunu 🙂

jo a minule mi tahal osmičku, měla 4 kořeny, tak jsem se drobet svíjela bolestí a on "nemůže to bolet, stojím těsně vedle vás a nic necítím" 😀

chaarleene
10. lis 2009

mil, tak to je blbý, ale aspoň že se ví, co s tebou je a můžou s tím hned něco dělat 😉

chaarleene
10. lis 2009

jo a ještě se pochlubím se svým dnešním karambolem - letěla jsem na poslední chvíli na cvičení a přerazila jsem se na schodem 😅 odnesla to naštěstí jen ruka - trochu mě bolí palec (asi naražený) a bouchla jsem se do holeně, jinak ok... manžel už je ze mě nešťastný, neví, co se mnou, každý den se do něčeho bouchnu (nejčastěji asi do paže o kliku nebo o dveře), případně si někde ukopnu prst na noze a podobně 😅

madlisek
10. lis 2009

Mil, je to blby, ale bud rada, ze na to prisli ted. Aspon budes mit cas dat to do svatby dohromady 🙂 A snizena funkce je dobra, da se praskama krasne vyrovnat. Je nas tu takovych vic, tak te podporime! 🙂

Holky, co vlastne rikate na nove serie HIMYM a Big Bang? Ja mam nejak pocit, ze je to cim dal vic stejny, uz se u toho tolik nezasmeju jako ze zacatku...nebo mozna jenom starnu 😀

moni1412
10. lis 2009

aer hmm, tak toto radsej manzelovi hovorit nebudem 😀 asi by mi to velmi nepomohlo 😀 no ale s tym dolce mas pravdu... coko milujeme obaja a take cappuccinko odtial, latte a podobne - hmm, dala by som si povedat 😵 znama ho ma a je s nim veeeeeeelmi spokojna 😵 kdeze ho maju teraz za polovicu? 😀

mad hmm, to sa uvidi, ale uz treti rok rozmyslam o tom a uz by sa patrilo aspon tu prihlasku podat 😀 mozno ma ani nevezmu 😅

andelka tehu cvicenie? potom podaj spravicky.... ja som si predsavzala ze pri druhom budem chodit, no a vidis to 😀 som rada ked si vylozim nohy chvilu cez den.... ale apson na plavanie sa chystame aj s malym, len teraz sa bojim kym je chripka, ked prejde, plavaren tras sa pred nami 😉

milmic
10. lis 2009

Madli, ty máš taky sníiženou funkci?

Já ted vůbec nevím, jak s tím mám naložit. Jsem z toho strašně neštastná. ☹

No uvidíme, co na endokrynologii, ale tam je prý dlouho objednací doba.
A taky mám starost, aby nezačla nějak přibírat no. Krom toho, že by se mi to nelíbilo vzhledově, tak ani pocitově. S tímto bych se asi špatně vyrovnávala. ☹

aerin
10. lis 2009

moni, maji ho v Bille za body, kdyz sbiras🙂 my mame Billa kartu, kterou vzdycky pred placenim davame a tak se nam bodiky porad stradaji a mame jich dost...tak proc toho nevyuzit🙂

chaarleene
10. lis 2009

andel, to je fajn 🙂 já jsem byla zatím na plavání jen jednou (je jen jednou za 14 dní) a bylo to super 😵 a na cvičení se vyloženě těším, je to moc fajn a hlavně to vždycky uleví zádům 😵

tiburcia
10. lis 2009

mil buď ráda, že to stihli takhle v začátku, brzo se to tak vyřeší 😉

aerin
10. lis 2009

mil, urcite to bude v pohode, ja se v tom teda nevyznam, ale zni to celkem optimisticky, ze je to jen mirne...😉 drzim palce!🙂

milmic
10. lis 2009

No to ráda jsem, ale jsem z toho strašně neštastná. ☹
Vůbec nevím, co si mám pod tím představit nebo co mě ted jako čeká a co můžu očekávat. :(

tiburcia
10. lis 2009

mil dám ti radu....nic neřeš, nevyhledávej si žádné informace, máš to nízké, spraví se to raz dva.......nebo se z toho zblázníš 😉

milmic
10. lis 2009

Myslíš, Tib?

Nevím, já se spíš bojím, co z toho vyleze no. :(

moni1412
10. lis 2009

aer aha.... u nas uz billa a karticky funguju trochu inak... tak sa musim porozhliadnut inde asi 😉

mil tib ma pravdu... pockaj (aj ked si myslis ze je to nadlho, mozno prekvapia a nebude to az tak dlho 😉 ) a nevyhladavaj infosky.... robila som to kedysi, nie prave v tomto, ale ked hladas a citas, skusenosti a podobne - len ti to pritazi, a potom zistis ze je to ok, ze sa to zachvilu spravi a zbytocne si sa trapila 😉

chaarleene
10. lis 2009

mil, určitě si nic nehledej 😉 to je stejný jako s těhotenstvím nebo i s jinýma chorobama - čím víc toho víš, tím víc se stresuješ... když mi tenkrát zjistili trombofilii, tak jsem letěla na net a narazila jsem na fórum, kde si o tom psaly holky, kterým to způsobilo x potratů (třeba až v 2. trimestru a tak) a akorát jsem z toho byla vyplesklá 😒 nebo třeba jedna známá si po netu "diagnostikovala" roztroušenou sklerózu, byla z toho tak špatná, že se zhroutila, zhubla asi na 40 kilo - a po sérii vyšetření (často i nepříjemných a bolestivých) se zjistilo, že má jen zablokovanou páteř a spraví to rehabilitace 😅

herminka
10. lis 2009

Mil, klííííd! Moc toho o tom nevím, ale myslím si, že je fajn, že Ti to objevili takto v počátcích. Mysli pozitivně.
Jsou i holky, kterým na problémy štítné žlázy přijdou až po potratu ☹

tiburcia
10. lis 2009

já jsem taky kdysi letěla hned k netu a můžu říct, že díky ,,těm fakt nepozitivním" zprávám na diskuzích, sem se tak maximálně vystresovala a zděsila, co mě může čekat....a to je na nic, protože tohle ti fakt nepomůže.....vždycky je lepší mít nadhled 😉

madlisek
10. lis 2009

Tib, mas to opravdu mirne. Ja mam taky snizenou funkci, taky jsem z toho byla nestastna, kdyz mi to zjistili, ale ted jsem jenom rada, ze na to prisli brzo. Jinak na te endokrinologii jsou dlouhe objednavaci doby, ale kdyz jdes nove, protoze ti ted neco zjistili, tak te vezmou prednostne, neboj. A tam ti treba reknou, ze to nic neni, ze je jen nutne to sledovat, ale nic vic 🙂 Jinak zjednodusene receno stitna zlaza dodava telu potrebne hormony, takze kdyz mas snizenou funkci, tak tech hormonu dodava mene, nez by mela a resi se to branim prasku-hormonu, aby se hladina vyrovnala. Tak to mam ja. Kdyz je zvysena funkce, tak stitna zlaza tech hormonu dela moc a tam se to taky resi leky a nekdy je nutne i odstraneni stitne zlazy. A co muzes ocekavat, je napr. to, ze ti predepisou male davky hormonu stitne zlazy, ktere budes brat denne a budou si te zvat na kontrolu, aby videli, co to udela.

chaarleene
10. lis 2009

mil, pokud věříš svým doktorům, tak se neboj zeptat jich, určitě ti poradí a všechno vysvětlí 😉

na netu si většinou sdělují svoje subjektivní dojmy nejrůznější lidi a málokdy to jde považovat za bernou minci 😅

mě někdy dostávají i diskuze tady na MK... když vidím třeba diskuzi "jak poznám, že IVF bylo úspěšné", tak mám chuť tam napsat, ať si počůrá test 😅

madlisek
10. lis 2009

Jej, sorry, ne Tib, ale Mil 🙂

elitera
autor
10. lis 2009

Mil, neplaš 😉 Já když jsem zjistila, že mám agorafobii, tak mi taky skončil svět. Za pár dnů už to člověk vidí ve výrazně lepším světle 😉 Věř mi, prošla jsem si tím (a ne jednou).
Pokud bys chtěla, mě dává do kupy léčitelka tady v Brně, můžu poskytnout kontakt. Věřím jí od doby, co na mě koukla, řekla, že jsem potratila kvůli mononukleóze, já jí nevěřila, poslala mě na různý vyšetření (krev, moč) a všechno negativní - kromě mononukleózy v době potratu.

milmic
11. lis 2009

Máte pravdu no. 🙂 Uvidíme.
Ale stejně....

El.... můžeš mi něco o tej léčitelce napsat? Zní to zajímavě. 😉

elitera
autor
11. lis 2009

Mil, IP 🙂

des
11. lis 2009

Pěkné ranko!!

Mil: taky chci vyjádřit podporu!! Zkus na to nemyslet, počkej, co ti poví odborník, nakonec třeba zjistíš, že je to něco, co má třetina obyvatelstva, akorát o tom neví...