Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

lucitee
17. dub 2009

679...to je hukot mi to ani neprijde ze uz jsme tolik noci a dni manzele 🙂

elitera
autor
17. dub 2009

vzalas mi prvenství 😠 😀 😎

moni1412
17. dub 2009

baby, ja som tiez pocitala..... 917 😀 wow, sa nestacim cudovat...... 🙂

elitera
autor
17. dub 2009

moni, tak to už jste celkem matadoři 😵

moni1412
17. dub 2009

eli sama som zostala mimo ze to uz je tolko 😀

andelka
17. dub 2009

moni: Tak to za "chvíli" budete mít 1000, to by chtělo oslavit. 😉
My máme 2 leté až 25.8., takže nejpozději.
Jo, příprava svatby byla úžasná věc. Mě se nejvíc líbil ten samotný status nevěsty. Vybírání šatů ani moc ne, já se moc necítím, když se mám svlíkat a hlavně jsem se bála, že na mě nebudou nic mít, nebo se budou koukat skrz prsty. Ale v pár salonech jsem byla a ve dvou zkoušela. V prvním jsem byla s kamarádkou a v druhém sama. Sama jsem si i vybrala šaty. Ale jinak mě to moc bavilo, to chystání a zařizování. 🙂
dneska jsem si koupila plavky a dívala jsem se tam i na podprsenky bez ramínek a tak se mi líbily, že jsem si hned řekla, škoda, že se zas nevdávám, že by se mi pod šaty hodily. Když jsem je sháněla, tak nebyly. 😒

moni1412
17. dub 2009

andel hmm, mi hovor 😉 bolo to uzasne...vybavovania sme vela nemali, rodicia jedni aj druhi svadbu platili, cize aj vybavovali dost. my sme len rozhodovali 😀 no a saty..... mamina a segra boli so mnou, dvoje som vyskusala, ale tie druhe len tak, aj tak som vedela ze budem brat tie prve 🙂
hej, hej, snad nejak oslavime 😉

aerin
17. dub 2009

Ahoj holky, pred chvilkou jsem se vratila z koni a jsem tak krasne prijemne unavena 😵

elitera
autor
18. dub 2009

Ranko 🙂
Aer, bledá závist... 🙂
Tak tenhle cyklus bude asi dlouhej i na mě... http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

lucitee
18. dub 2009

ahoj holky, ja si prave procitam reference na porodnice v usti nad labem a neratovicich a uvazuju, jestli moje gynekolozka chodi k porodum a ze bych si ji zaplatila a ona by me rodila. Nevite jak na to koukaj v porodnicich? asi si nemuzu privezt svyho doktora na porod co. Ale myslim ze ona k porodum jezdi a z celakovic do neratovic to ma asi 20 km. Mam k ni duveru a chodim k ni asi 14 let, rozhodne bych s ni byla klidnejsi. Nevite jak to chodi? Nebo chci aspon dulu 🙂

estrellita
18. dub 2009

lucitee: vetsina gynekologu to tak dela, muzes si je zaplatit a ona si to pak asi nejak s nemocnici domluvi. a nebo rodis tam, kde ma ona s nejakou porodnici vztahy. muj gynekolog slouzi a operuje na Vinohradech, ale ja k nemu chodim do soukrome ord. u nej ta moznost k porodu je asi za 10 000 kc. ale netusim, jestli by mi dojel do Podoli, nebo jestli bych musela do Vinohrad ...

lucitee
18. dub 2009

est: diky za info, no to je celkem rana, ta cena. Ale osobne si myslim ze zrovna ta moje tam jezdi, protoze ma tu neratovickou asi nejbliz, mozna jeste brandys, tam chodi na gyndu ordinovat pokud vim. jinak ma svoji ordinaci v celakovicich. no ale myslim ze ty prachy za to stojej mit zaruku doktora kteryho znam, bude me hlidat cely tehu a je mi sympaticka. asi je pravda ze se asi rodicka rada prizpusobi a pujde do jiny porodnice nez chtela a jde za svym gynekologem, tam kde on ma dobre vztahy napr nebo ma tu porodnici rad kvuli personalu, vybaveni atd. myslim ze personal a jeho pristup urcuje jakej ten porod a jeho dojem z nej bude. tak to rada slysim ze se to tak bezne dela a pak je otazka jestli bude potreba dula, kdyz by tam byla ona...ale zase si nemyslim ze ona by tam byla i prvni dobu porodni, toje spis na tu dulu, a na doktorku druha a treti doba.

andelka
18. dub 2009

Luci: Teda ty jdeš na to detailně. 😉 Ale asi to bude jak psala estrel. Můj gynekolog je primář v ostravské nemocnici, takže bych mohla rodit u něj. Jenže bych chtěla rodit spíš ve fakultní, mám to nejblíž a chtěla bych tam chodit i na přípravu. ale dulu bych chtěla určitě. to je pak snad i jedno, kdo tě nakonec rodí, máš tam někoho svého, kdo všemu kolem rozumí a může ten personál i nějak usměrnit. Jinak stejně rodí hlavně asistentka, doktor chodí až skoro "k hotovému" a hlavně když jsou komplikace.

majatob
18. dub 2009

ahojte holciny...dlooouho jsem tu nebyla a ted koukam jak puk, ze uz mate II. dil diskuze 😕 😕 😕 je tu aspon nejaka nova tehule, co nevydrzela se snazenim az do leta? 😀

andelka
18. dub 2009

Ahojky Maji, jsem na tebe myslela a jseš tu. 😀
Co vy a snažení? Už nebo až po svatbě?
Těhulka je cirus a právě se nachází v druhé polovině prvního trimestru, takže si ho užívá i s jeho negativy. 😅 a tu druhou nevím, jestli můžu říct, zkus mrknout pár stránek dozadu. 😕

majatob
18. dub 2009

andelka, my jeste nic, teda obcas nutkani je ale drzime se, uz mam doma svatebni saticky a nevlezla bych se do nich s pupkem, tak mam motivaci to vydrzet az po... 😀
jdu listovat..
cir, gratulace velika!!

majatob
18. dub 2009

listuju, listuju a nic...hodila by se napoveda (treba cislo strany) 😀

andelka
18. dub 2009

maja: Já tě trochu sleduju na beremku a občas na tebe narazím někde tady, ale nevěděla jsem, v jaké fázi teď jste, jestli mimčo jo, nebo ne. 😉 A jak Tobík? Vyrostl, co?Pořád je takový hodný?

andelka
18. dub 2009

Tak snad můžu: strana 35, šestá odpověď od konce, musíš hledat v "jinotajích" 😅

majatob
18. dub 2009

ted ma trochu vztekaci obdobi, ale da se to zvladnout...zatim 🙂 jinak vyrostl hrozne...vsak koukni do alba, mam tam par aktualnich fotek 🙂
a co ty? stale odolavas materskym pudum? 🙂

andelka
18. dub 2009

No jo, období, ta se musí překonat. My právě jedno takové prožíváme s holkama. Tobik je fakt už velký kluk, ty jo, to to letí. Ten domeček je parádní 🙂 Jo a strašně se mi líbí ty fotky z výletu (není to Kačina náhodou?), nádhera. Taky se těším, až budem výletovat i s dětma. 🙂
No, já ještě odolávám, ale dá to čím dál větší práci. bohužel, je blbá doba. končím VŠ a nevím co bude dál. A ještě jsem se dala na další dvouleté studium (ale už jsem v půlce skoro). No ale hodiny mlátí, ne že ne. 😀

estrellita
18. dub 2009

ahoj majatob: taky jsem tevidela na beremku, tak jsem si na tebe vzpomnela 🙂
fotky jsou krasny 😵 ten mlady kluk je manzel? ja jsem nejdriv myselela, ze je to nejaky tvuj mladsi braska 😀 kolik mu je?

elitera
autor
19. dub 2009

Ranko, taky vám nejede WK?
Ahoj Maji 🙂 Bylo ještě o těhuli víc, ale ta to zabalila 🙂

majatob
19. dub 2009

andelka, je to Kacina, byli jsme zaplatit poplatky na svatbu 😀
estrel: ano ten muj "mladsi bracha" je muj budouci manzel 😀 😀 😀
ahoj eli, co je WK? 😅

lucitee
19. dub 2009

ahoj holky, dneska je u nas mnohem lip nez vcera, jupi dam pradlo ven 🙂

andel: no myslim ze dulezity je tam mit nekoho blizkyho (partner, sestra) a zaroven odbornika, kterymu verim. Cim vic ctu reference tim vic jsem presvedcena, ze je to fakt dulezity a nechci to nechat nahode, jestli narazim na dobrej personal. Problem ovsem je, ze si muzu vybrat porodnici kde ve finale nebudou brat novy maminy a pojedu jinam a tam mi treba moji dulu nebo doktorku neprijmnou. Dula je super, ze se venu od tehotenstvi do sestinedeli, ale zase ona nesmi zasahovat do porodu pokud to neni jeji "materska" porodnice. No mam jeste cas premyslet, jen zjistuju infomrace jak to chodi a tridim si to v hlave, co bych chtela. Asi kazda by chtela mit dobrej zazitek z tak dulezity udalosti. Jo to ze rodej hlavne asistentky to vim no, ale kdybych tam mela svou doktorku, vedla by porod ona. Ale je fakt ze by tam byla treba dve hodiny a pak je zase riziko ze na prvni dobu chytku nakou kravku PA a bude po zazitku...ale hlavni je a uplne nejhlavnejsi, aby to vsechno dopadlo dobre a bez velkych komplikaci. Coz se zase muze stat, ze mila PA ci doktor neco zanedba atd ale doktor "ras" bude lepsi odbornik. No tezko rict 🙂

andelka
19. dub 2009

maja: WK je wunschkinder.
eli: Teď funguje normálně, tak to byl asi kdyžtak jen ranní výpadek.
Maji, tak to budete mít krásné místo pro svatbu. Já jsem teda budoucího muže poznala hned, vím, že jste oba mladí. Moc mu to se synkem sluší. 🙂
Luci: No já to mám zatím "namalováno" tak, že bych chtěla rodit v porodce nedaleko domu (ale bývá tam problém s plností, mívají někdy stopku), s manželem a dulou. U nás se sice dopředu regostrovat nemusí, ale když je nával, tak mají některé nemocnice stopku a můžou tě poslat (nebo když jedeš sanitkou tak rovnou odvézt) jinam, v našem případě třeba do Havířova nebo Nového Jičína, Opavy apod. Takže já chci mít u sebe dulu i proto, abych nejela do porodky zbytečně moc brzo, ale spíš tak, aby si mě tam museli nechat. A taky tam budu chodit na přípravu a na takové ty kontroly. To mě snad nebudou posílat jinam, když tu nemocnici mám blízko.No, je to složité a kdoví, jak to pak přesně bude. Ale určitě bych chtěla, aby se mnou byli manžel a dula, někdo pro podporu a někdo, kdo ví co a jak tam chodí a co jak chci.

majatob
19. dub 2009

andelka, aha, diky za preklad 😀 ja uz dva dny taky merim, ale pouzivam fertilityfriend 😀 teda, normalne bych do toho asi nesla, ale nekde jsem se docetla, ze pri kojeni nemusi dochazet k ovulaci, tak bych rada zjistila jak su na tom 🙂 a z porodu v Ostrave mam teda hruzu, vubec se mi nelibi co o zdejsich porodnicich slysim... 😅 asi su moc zhyckana Prostejovem... 😀 😀 😀

estrellita
19. dub 2009

maja: a kolik vam je, kdyz andelka pise, ze jste mladi 😉 ?

majatob
19. dub 2009

estrel: ja bych ani nerekla,ze jsme mladi....spis tak akorat....obema 22 🙂 🙂 🙂

estrellita
19. dub 2009

maja: no tak to ja jsem si predstavovala, ze napises 19 😀 ale budouci manzel vypada rozhodne mladsi 🙂 ale my taky nevypadame na 26, ale tak na 21 😀 😀 😀