Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

aerin
3. pro 2009

estrelko 😵 V. reakce: "Kdo je tady psychicky pripravenej?" 😀😀

madlisek
3. pro 2009

Estrel, budete pect? Ja letos prvne pecu sama, bez mamky, tak je to uplne nova zkusenost. Navic tady jine suroviny, jine miry (vsechny recepty od mamky mam v gramech, tak si je prevadim na hrnky 😀), tak nikdy nevim, co z toho vyleze 😀

madlisek
3. pro 2009

Aer 😀

lucitee
3. pro 2009

aer: jeeee ty sis uz dala verejne tyden tehotenstvi 🙂 musi ti bejt dneska krasne ne?

herminka
3. pro 2009

Aer 😀

Madli, taky pro mě bylo trošku dobrodružné péct poprvé bez maminky 🙂 A měla jsem tehdy blbou troubu (skoro se nedala regulovat, pekla furt silně), tak úplně první cukroví nebylo tak úspěšné, jak bych si přála, ale bylo to fajn 🙂

aerin
3. pro 2009

luci, jo, je mi krasne blbe😀 😵

my peceme s Vasickem, pernicky vykrajel temer vsechny on, rohlicky jsem delala ja (to mu teda s tema jeho prackama neslo ani trochu😀) a tlapky udelal vsechny on🙂
a testo ja navazim a on umicha 😵

jak ja jsem si takovyho chlapa vubec zaslouzila?😅

lucitee
3. pro 2009

aer: chjo, dneska ma bejt jeden z nejkrasnejsich dnu v zivote...tak snad na veceri bude lip! Cetla jsem tve oznameni muzovi ze bude tata...normalne se tady nedojimam, ale tohle me dostalo.

aerin
3. pro 2009

luci, to jsem rada, ja jsem se spis bala, ze se mi budete smat😅

holky, namaluju se a jdem🙂 Dam si nejakou namku, snad tam nebude moc zahulino a smrad z kuchyne...cestou zpatky to vezmem asi pres trhy 😵 tak se tu mejte, papa🙂

elitera
autor
3. pro 2009

Aer, užijte si to 😵

herminka
3. pro 2009

Mně se na rohlíčky hrozně líbí tento bazmek (a váhám, zda ho koupit, je na mě trochu drahý, ale praktický): http://www.fler.cz/zbozi?ucat=26449

Měla sjem tu teď pěknou diskusi s 65letým pánem. Naše organizace pořádá benefiční vystoupení, jehož výtěžek půjde mateřským centrům (fungují v našem městě 2), nabízím mu lístek a on se ptá, co tam ty matky mívají za program. Tž jsem řekla, že tvoření, přednášky o šátkování a látkování apod. On se chytil toho látkování a hned že je toho velkým příznivcem a krom zdravotních a ekologických argumentů, které všichni známe, mi řekl ještě jeden zajímavý a pro mě nový - že totiž kvůli látkovkám je matka nucena častěji s dítětem manipulovat a tím pádem s ním i více komunikuje než matka nelátkující. Asi to tak nemusí být paušálně (může být látkující nekomunikativní matka a a naopak komunikující nelátkující), ale fakt mě to zaujalo.

herminka
3. pro 2009

Aer, moc si to užijte 😵 V. je borec (můj tatínek taky s cukrovím pomáhá - když jsme byly děti, on vždycky nazdobil nejvíc perníčků a měl je nejhezčí; ale manžela bych k tomu asi nedonutila).

estrellita
3. pro 2009

aer: 😀 ale on je pripravenej, to jsem si jista, vzdyt jen fotky, jak uspava tveho synovce, mluvi za vse 🙂
uzijte si krasny vecer 🙂

madli: jestli bude byt hotov (coz asi vypada, ze fakt pristi víkend uz provedem jen velky uklid a bude to (jestli vse do nedele vyjde) tak asi jo 🙂 ale spis me to bavilo prvni rok, kdy jsem prave byla od rodicu, pak to postupne opadalo a ted se mi do toho vuibec, ale vubec nechce ☹ manzel moc nema cas, aby mi pomohl, ale jinak by pomohl (i kdyz on vzdycky spis ujida 🤐 😀

estrellita
3. pro 2009

hermi: to je pekny :.-)

herminka
3. pro 2009

Jsem si říkala, že se toho pána příště zeptám, jestli zná BKM 🙂

madlisek
3. pro 2009

U nas tatinek taky krasne zdobi pernicky. Loni jsme delali tri pernikove betlemy a figurky, co zdobil tatinek, byly nejkrasnejsi 😵 Se mi uplne styska, ze letos rodinne betlemy nebudou ☹

Muz vykrajuje a mixuje orechy, hneteni testa ani zdobeni ho moc nebere 🙂 A kdyz jsme delali linecke, tak ho uplne zachranil, protoze jsem nevedela, cim udelat ty kolecka doprostred, formicku jsem tu nemela a nic sikovneho po ruce. A muz hledal a nasel - vicko od pasty na zuby 😀

madlisek
3. pro 2009

Hermi, to je super s tim panem 🙂 Uplne se mi chce mit miminko, abych s nim mohla manipulovat a komunikovat 😵

milmic
3. pro 2009

Holky, co říkáte na ty siamský dvojčátka? 😒

herminka
3. pro 2009

Madli, když o tom píšeš, mě jako první napadla na ty dírky rozšroubovaná propiska 😀

Mil, jaká siamská dvojčata?

madlisek
3. pro 2009

Mil, nevim, co na to rikat - je to tezky, doufam, ze se je podari zachranit.

Hermi, my mame jen nerozsroubovatelne 😀 nastesti tim vickem to slo dobre, i se z nej to testo snadno vyndavalo 🙂

deenakee
3. pro 2009

Jinak dnes na prohlídce CS 4 a stahy, že to vypadá na porod.. akorát teda to asi porod není... tak až prý začnou nabírat na bolesti ( na síle ani nemusí... měla jsem na monitoru přes 100 a dál už stupnice doktorce nejde...)Tak máme vyrazit... kdy to ale bude nevíme.... chjo já už se taaak těším...snad to do konce příštího týdne vyklopím.
Bolí mě skoro všechno... jen ne ty stahy : )))
Jinak jsem pekla marcipánky a celkem se povedly... ještě poleva a hotovo... 🙂

madlisek
3. pro 2009

Deen, mnam, marcipanky 😵 Napises mi recept?

milmic
3. pro 2009
chaarleene
3. pro 2009

zdar, tak ke kašli se ještě přidala rýma, ale jinak se cítím fajn 🙂 už jsem zadělala jednu dávku těsta na perníčky, večer zadělám druhou (resp. já navážím a připravím a pekárna zadělá 😀)

jo a dírky do lineckého vykrajuje moje teta snubákem 😀

madlisek
3. pro 2009

Jej, to je vtipny, s tim snubakem, Char 🙂 S tou rymou nic moc, ale aspon, ze se citis fajn 🙂 Ja se prolejvam cajem s echinaceou a preventivne jsem si do nosu strikla Vincentku, tak snad se ubranim.
Taky dnes zadelam na pernicky, mnam uz se na ne tesim 🙂

estrellita
3. pro 2009

majatob uz ma krasne velke brisko a nadherne fotky z lesa 🙂

tiburcia
3. pro 2009

holky to fakt dočítat nebudu 😀 😀 😀 😀

aer gratuluju moc k srdíčku 😵 😵 😵 😵 😵

estrellita
3. pro 2009

dee: teda, tak to se to dost blizi, cekam, ze do par dnu tu budeme mit fotky s novym deekanatkem 😉

estrellita
3. pro 2009

tibi: se trohu snaz, ne? 😀

tiburcia
3. pro 2009

jako snažila sem se dočíst to ráno...ale pak ste se rozjely 😀 😀 😀

tiburcia
3. pro 2009

mi to shrňte 😀