Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

elitera
autor
4. pro 2009

Chaar, a to ti jen teče z nosu, nebo máš ucpaný dutiny?

chaarleene
4. pro 2009

elit, obojí, dopoledne jsem se napařila nad heřmánkem, tak se mi asi na půl hodiny ulevilo, ale už je to zase zpátky... ale já mám takovou rýmu vždycky, vždycky hodně silnou a dlouhou 😒 když manžel řekne, že má rýmu, tak to znamená, že si 4x do hodiny smrkne... když mám rýmu já, tak padne jedna štangle kleenexů za 3 dny 😅

elitera
autor
4. pro 2009

tak si vem aspoň kulicha na hlavu, ať máš ty dutiny v teple...

estrellita
4. pro 2009

chaar: ty mas teda smulu ☹ tak at je ti co nejdriv lip!

chaarleene
4. pro 2009

no, hlavně když jsem si dřív vzala modafen a nakapala si do nosu nasivin, tak se to pak dalo přežít... zatímco teď se ani pořádně nevyspím... no, 2 dny mám za sebou, 5 dní mě čeká, tak to snad nějak přežiju 😀 hlavně že mimino kope a evidentně mu nic nechybí 🙂

chaarleene
4. pro 2009

a když jsem si přečetla dnešní příspěvky od len, tak si říkám, že se vlastně mám skvěle a nemám si na co stěžovat 😔

estrellita
4. pro 2009

chaar: ja jsem to taky cetla 😔 😔 😔 je mi ji fakt strasne lito.

moni1412
4. pro 2009

chaar a co beries? v tehu je to obmedzene, radsej ani nadchu nemat 😒 nejake homeopatika si neskusala? tie sa mozu okrem na bolest hlavy v tehu vsetky.....

deena tak drzim palceky, nech odrodite spolu 😵

andelka tebe ako krasne pribudaju tyzdne... zachvilu polovica 😵 ale to leti 😵

baby tehulky - poznate stranku http://www.rodina.cz/ ? mne odtial chodia uz druhe tehu kazdy den novinky co sa deje v brusku, je to zaujimave 😵

herminka
4. pro 2009

Chaar, to mě mrzí ☹ Uvažuji, čím bych Ti mohla poradit, ale nic mi nenapadá. Snad jen cpát se česnekem 🙂

O Len jsem taky četla, je mi to hrozně líto 😢

Mil, oznámení vypadá moc krásně 😵

Dala jsem na picasu fotky svého adventního aranžmá.

elitera
autor
4. pro 2009

Ach jo ☹ Len by si to už hodně zasloužila ☹

chaarleene
4. pro 2009

hermi, česnek došel, to je ten největší pech 😅 a v krámě mají jen čínský 😒

jinak beru domácí cibulový sirup na kašel, piju bylinkové čaje (slézový a proti chřipce) s citronem, do nosu stříkám vincentku a napařuju se nad heřmánkovým odvarem 🙂 nic víc si netroufnu 😒

elitera
autor
4. pro 2009

Tyjo, hele, jak to, že je na Slovensku najednou tolik siamských dvojčat? 😅

herminka
4. pro 2009

Chaar, ajaj, to je blbé. Leda poslat muže do nějaké bioprodejny pro česnek 🙂

chaarleene
4. pro 2009

no, já ho asi pošlu ke tchýňce, jenže on kolem mě pořád tolik skáče, že se mi nechce ho tam hnát 😅

andelka
4. pro 2009

moni: mně to chodí taky 🙂

Holky, jdu vás jen pozdravit a popřít charleene brzké uzdravení.
Dneska jsem byla ráno na té hospitaci, nakonec to bylo fajn, učitel byl mladý (učí 3 roky), ale moc sympatický, mám hodně poznámek, tak rozbor udělám v pohodě.
Akorát mám teď skluz a úplně se děsím toho, jak to všechno stihnu. Zítra mám zkoušku - neumím skoro nic, nemůžu si pořádně nic zapamatovat. A ještě mám udělat přípravu na vyučovací hodinu a prezentaci na určité téma. Vůbec nevím jak do toho. S prezentací mi pomůže manžel,ale musím mu připravit text a obrázky. A přípravu slepím tak nějak nevím jak, no. Ještěžě je ta zkouška až odpoledne, po přednáškách. Budu mít ještě zítra cca 3 hodiny na učení. Doufám, že na troječku to bude.

estrellita
4. pro 2009

ahoj andelko, tak zitra drzim vsechny palce 🙂 urcite to zvladnes!!!

madlisek
4. pro 2009

Ahoj holky!

U nas ma dnes snezit! Za poslednich deset let tu snezilo trikrat. Cele mesto je vzhuru nohama a ceka se, az to prijde 🙂

Andel, drzim palce, at to zitra zvladnes!

Char, normalne kdybych mohla byt nemocna za tebe, tak fakt budu ☹

Herminko, krasne vanocni aranzma! 😵

Mil, moc se mi vase oznameni libi!

Holky, myslite, ze tohle je normalni, nebo ze mi umira baterka v teplomeru? http://www.fertilityfriend.com/home/21ac18

estrellita
4. pro 2009

madli: mne se to stalo snad u prvniho cyklu, ze jsem mela asi 5 teplot za sebou stejnych 🙂

zavidim, ja bych taky chtela, aby snezilo 🙂

madlisek
4. pro 2009

Estrel, tady bude naprosty kolaps, jestli opravdu bude snezit - nikdo nema zimni gumy, nikdo neumi ridit na snehu, ja tu ani nemam zimni bundu 😀

Jeste nikdy jsem to nemela v takovy mire, ty konstanty v grafu, tak nevim. No vcera jsem merila jeste asi o 15 minut pozdeji, pro kontrolu, a bylo tam o desetinku vic, tak snad opravdu funguje.

elitera
autor
4. pro 2009

Madli, teda žádný vzrůšo v tom grafu 😀 Nuda nuda šeď šeď 😀

herminka
4. pro 2009

Chaar, máš štěstí, že je tchyňka Tvoje dodavatelka česneku 🙂 Taky jsem ho chtěla letos nasadit, ale pak nasněžilo a nějak jsem na to zapomněla ☹ Muže pro česnek pošli, vždyť Ty o něj taky určitě pečuješ, když je nemocný, a když skoro nic jiného nemůžeš, je to trochu jiná situace.

Madli, děkuji 😵 Mně to tedy připadá jako typická umírající baterka 🙂

Jdu dělat Aerininy sušenky (svou modifikaci) pro manžela na Mikuláše 🙂

moni1412
4. pro 2009

char skus sa mrknut na tie homeo.... ja od prveho tehu sa liecim vylucne nimi, pokial to nie je velmi vazne, atb radsej neberiem, ani mimo tehu..... http://www.boiron.sk/lieky.htm

andelka zajtra drzime vsetky palceky, ja, Denisko aj mala Lenka v brusku bude povinne, neboj, zvladnes.... 😉

hermi - fakt krasne 😵 😵 😵 😵

ozaj a musim sa pochvalit - cukor mam ok 😀 sa tak tesim.....

mad kde presne to ty si? 😒

estrellita
4. pro 2009

madli, vsimla sis, ze jsme mely obe dve po ovu stejny proces vzestupu?? 😀

moni1412
4. pro 2009

eli k tym siamskym dvojcatkam - nie je ich nejak vela, minuly rok boli ti chlapcekovia, teraz su a predtym par rokov dievcatka ktore uspesne odoperovali...... mozno sa to u vas tak nemedializuje.... 😒

madlisek
4. pro 2009

Ty vis Eli, kdyz se v grafu nic nedeje, musim si vymyslet zastupne problemy jako dochazejici baterku 😀

Hermi, jaky aerininy susenky? Napises recept?

Estrel no jo, nejak se opicim nebo co 😀

elitera
autor
4. pro 2009

No já nevim, kdyby se tady narodily siamský dvojčátka, tak se o tom asi bude psát docela dost. Nevěřím tomu, že 3 případy během posledních let na SK jsou jen tím, že se o tom mluví, že tady je to taky a jen se taktně mlčí.

bluemchen
4. pro 2009

Ahoj holky, omlouvam se ze vam skacu do diskuze, muzu se jen zeptat? Nevite nekdo, jak vypada cipek po ovulaci? uzavre se hned? Diky

aerin
4. pro 2009

madli, nerikej mi, zes jeste nezaregistrovala "moje" pomerancovo-cokoladovy susenky?😀

madlisek
4. pro 2009

Aer, nezaregistrovala, ale zni to uzasne! Napis recept, prosim, klidne do IP, pokud ho tu uz vsichni maji 🙂

herminka
4. pro 2009

Madli (snad se Aer nebude zlobit, že je sem vkládám, a že jsem úplně vypustila pomeranč 😀):
Pomerančovo-čokoládové sušenky
200g polohr. mouky, 60g bram. škrobu (maizena, naturamyl,...), 1 lzicka prdopece, 100g cukru, 1 balicek vanil. cukru, nastrouhana kura z pomerance + stava, 1 vejce, 125g zmekleho masla, 100g nakrajene cokolady
Zpracovat, vetsinou je treba pridat jeste trochu mouky, udelat valecky, dat do lednice, pak krajet na platky a pect pri cca 175-200 stupnich.
Moje variace: 200 g polohrubé mouky (dala jsem napůl se špaldovou), 1 sáček vanilkového pudinku, na špičku nože jedlé sody, 70 g cukru, 1 vanilkový cukr, 1 vejce, 100 g změklého tuku, 100 g nakrájené čokolády, trochu najemno nasekaných mandlí (obojí jsem umlela v robotu)