Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

moni1412
13. led 2010

des dakujeme.... bohuzial je to rovnake ako vcera, Denisko nic moc 😒 k tomu zdvihaniu - asi som uz zvyknuta, pomaly priberal a tym som sa aj ja na to usposobila, snazim sa ho uz co najmenej, ale teraz to fakt nejde 😒
porod? no ja som sice druhorodicka, ale ak ma pustia prirodzene, tak vlastne prvo 😀 mna tak rychlo pripravili na cisarsky, ze som zazila asi 5 kontrakcii dokopy, takze tiez velmi neviem do coho pojdem, az tak ako keby som zazila cely porod..... panika ma uz trochu chyta, ale to len mierna, tiez sa skor tesim. 🙂 aj ked, dufam ze to bude menej hekticke ako pri Deniskovi 😀 odtecena voda 5 tt pred terminom, stres, panika doma... snad vydrzime co najdlhsie 🙂 ty uz mas aj pravo rodit, snad sa malinkemu bude chciet co najskor von 😉

tiburcia
13. led 2010

holky uvidíte,že to všechno zvládnete levou zadní 😉

des
13. led 2010

moni: a jo, ted jsem si vzpomnela, zes rodila cisarem...a navic 5 tydnu pred terminem, to muselo byt teda asi dost desive. Lenicka bude urcite moudrejsi a pekne si pocka 🙂

hermi: IP

maidal
13. led 2010

Ahoj holky 🙂

Des, myslim, ze vyznam to ma ten, co jsi pochopila 😀 Maji tam u toho cedulku, ze chteji spolecnost, ve ktere se zeny a muzi mohou beze studu bavit na tema menstruace 🙂

tiburcia
13. led 2010

madli vzdálená budoucnost v česku 😀

des
13. led 2010

madli: ahaaa 🙂 No tak to by me zajimalo, jak se jim to dari😉

andelka
13. led 2010

Holky já vás nestíhám dočítat, snad večer.
Jen hlásím, že na echu všechno v naprostém pořádku, bobišek sebou mlel a byl hrozně čilý, tak jsme se s doktorem nasmáli. Akorát manžel musel zůstat v práci, tak jsem byla sama. Ale mám tu slíbenou fotku 😉 Prej z tohohle už holčička nebude 😀
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

aerin
13. led 2010

no my se teda doma na tema menstruace bavime uplne normalne a beze studu 😀

tiburcia
13. led 2010

aer my taky...ale venku je to jinak 😀

chaarleene
13. led 2010

tak jsem tu z přednášky o kojení, byla super 😵 dozvěděla jsem se spoustu nových informací, paní doktorka je fakt supermanka, všechno skvěle vysvětluje a je neuvěřitelně ochotná kdykoli pomoct - prý můžeme volat 7 dní v týdnu přímo na její mobil (teda v noci ne 😀), kdybychom měly jakýkoli problém... a z přednášky letěla zpátky do nemocnice, že tam má domluvenou schůzku s nějakou maminkou, který má problém s kojením, tak aby se na ni podívala a pomohla jí... 🙂

tiburcia
13. led 2010

chaar tak to máte super...takové služby bych tu chtěla taky 🙂

chaarleene
13. led 2010

no, tahle paní doktorka prý rozkojí každou mamku, která kojit chce 🙂 a hlavně ta přednáška měla fakt hlavu a patu, krásně nám vysvětlila, jak to vlastně v těle všechno funguje, tak se vylučujou ty hormony, co který ovlivňuje, techniku kojení - co je špatně a co dobře (a proč), hlavně nám pořád tloukla do hlavy, ať neposloucháme babičky, že nám budou tvrdit, že kojit se má po 3 hodinách a tak 😀

a přišla tam jedna holka s malým chlapečkem (16 dní po porodu, měl asi 2,60 kg) a paní doktorka nám ukázala, co dělá špatně a jak to má dělat dobře - a taky jak pozná, že to dělá dobře/špatně...

no a pak jsem se stavovala u našich a říkám, že jsem na té přednášce byla a že super (mamka mi předtím paní doktorku vykreslila jako uspávačku hadů, která je ohledně kojení hrozně dogmatická)... a mamka říkala, že ale paní doktorka říká, že se má dítěti dát vždycky, když si řekne, a že nějaká známá pak měla dítě u prsu 20 hodin denně a měla bradavky celé rozžužlané (hm, ale to byla blbost té holky, protože doktorka to tak sice říkala, ale bylo tam k tomu ještě spousta doplňujících informací, které zřejmě ta holka "vypustila") - a že ona mě kojila po 3 hodinách a jak jsem byla spokojený dítě 😀

moni1412
13. led 2010

andelka perfis fotka 🙂 tak gratulujem 😉

char vidis este na teba som chcela reagovat... tysi pribrala doteraz len 8kg? parada 🙂 ako to robis? 😵 ja asi 11kg, ale to tak 2kg za mesiac, viac mi dr. nedovoli.... 😅
super prednaska, ja idem zajtra, neviem o com bude, ale tiez by som rada vystihla aj o kojeni 😖

des snad nebude taka tvrdohlava ako Denisko 🙂 desive ani nie, skor prekvapive, ja si fakt skoro nic poriadne z toho vecera nepamätam 😒

chaarleene
13. led 2010

moni, jo, zatím 8 kg nad původní váhu 🙂 ale z toho 5 za posledních 5 týdnů 😅

milmic
13. led 2010

Ahojte holky,
tak u mě furt nic novýho. 🙄
Akorát nemáte některá zkušenost s takovým bilým hlenem?
Nevím, co s tím. Nic mi není, jenom mě pobolívá to bříško jako před MS a tudle toto. No a točí se mi hlava, ale to už asi třetí týden.

chaarleene
13. led 2010

mil a dělala sis test? 😅

herminka
13. led 2010

Andělko, gratuluji k potvrzení kluka 😵

Chaar, takovou přednášku a doktorku bych chtěla i u nás. Jinak mě ohledně kojení fascinují babičkovské rady, že dítko přece potřebuje čajíček 😒

Mil, tady je každá rada drahá ☹ Na "vyvolání" MS se doporučuje červené víno (ideálně svařák) nebo hodně teplá koupel. Ale kdybys náhodou byla těhotná, asi by Ti to moc neprospělo 😒

milmic
13. led 2010

Chaar.... 😀

No dělala no. Jsem 33 DC dnes, test jsem dělala v úterý. Nedělala jsem ho ráno, ale v poledne po třech hodinách bez OO. Byl negativní, resp nic jsem na něm nevykoukala. 😅

Leda..... bych byla těhotná jaksi latentně... 😀
Moje tělíčko si totiž všechny lahůdky nechává pěkně pro sebe.

Borelioza se mi v krvi ráčila ukázat po třech měsících a to už jsem tu krev ani nepotřebovala, jak mi bylo zle ze všech stran. Štítná žláza se ukázala pro změnu po roce podezření.
Tak přinejhorším mi naroste břuch, aniž bych to čekala no.

milmic
13. led 2010

Hermi,
hodně teplou koupel si dopřávám každý večer. 😀 😀

chaarleene
13. led 2010

hermi, když nám paní doktorka říkala, co všechno babičky napovídají... 😅 právě že nás varovala, že potom v šestinedělí s námi budou cloumat hormony a když do nás bude babička klavírovat tyhle rozumy (má hlad, dej mu čaj, ještě nesmíš kojit, ještě to nejsou 3 hodiny, v mrazu ti zmrzne mlíko, při pohybu se ti srazí mlíko, při teplotách nesmíš kojit - to prý říkají i v jedné porodnici, dej mu lahvičku, dej mu dudlík, máš hladový mlíko), tak z toho budeme akorát zmatené... i proto je k dispozici na tom telefonu, aby nám prý mohla vždycky znova říct, že to jsou blbosti a ať se na to vykašleme 😀

mil, já jen že mě taky pořád bolelo břicho jako před MS a ona pořád nikde a pořád nikde.... 😅 😀

milmic
13. led 2010

Chaar. 😀 😀 😀 ty jsi smíšek.

No ted jsem kdesi vyčetla, že komusi doktor řekl, že to může být hormonálníma změnama. No vidím to tak, že když nic, tak o víkendu to testnu ráno. Ale prostě tam nic nebylo. Měla jsem mamatest a nic.

moni1412
13. led 2010

mil tebe to tocenie hlavy este neprestalo? 😕 mne tiez na zaciatku oboch tehu bolelo podbrusko ako pred ms 😉

char hmm, ja som si to uz zazila a to som ani nekojila.... ale tie potehotenske hormony mi stacili... ked som zacala pocuvat okolo seba tie "zarucene" rady, mala som chut niekomu nieco urobit 😅 je uzasne mat niekoho takto na telefone, aby ta ukludnil 😉

milmic
13. led 2010

Moni,
není už to tak divoký jako ten týden mezi Vánocema a Silvestrem. To jlsem věčně nabírala futra a nemohla jsem jít do schodů - bez nadsázky.
Tahle divočina přestala asi po 6 dnech a zůstal mi takový... dovětek bych tak řekla. 🙂 Chodím do schodů i do dveří, ale občas se to se mnou zatočí. Mám nízoučkej tlak, ale na druhou stranu mi to nikdy nedělalo.

Stalo se mi asi dvakrát, že jsem vstala z postele a nemohla jsem dojít do kuchyně, ale po dvou třech hodinách se to uklidnilo. Tak dlouho nevím, ale co už. Když se to zhorší, zamířím k paní doktor. 😉

tiburcia
13. led 2010

chaar tak rady druhých jedním uchem tam a druhým ven 😉 akorát je mi jasné, jak to člověka potěší, když mu radí, co bylo před 30,50 lety 😖 😀

moni1412
13. led 2010

mil zeby tiez priznak? 😅 kolko sa vy vlastne snazite?

milmic
14. led 2010

Moni,
Jsem první cyklus bez HA. Nehlídáme ovu, jen jsme to přestali řešit.
A test si furt vede svou. 😎 Tak nevím, počkáme a uvidíme, kdyžtak zavolám lékařce o radu. 🙂

herminka
14. led 2010

Mil, možná jsi to tu už psala, jak dlouho jsi brala HA? Předpokládám, že pár let to bylo, tak si tělo musí zvyknout na úplně jinou situaci. Navíc jsi i začala brát ty léky na ŠŽ, že? A jsi přece jen drobná jemná bytůstka, tak na to možná reaguješ silněji 😒 Drž se, kočko 😉

milmic
14. led 2010

Hermi aj já si myslím, že je to tím vysazením. Léky na SŽ mám jenom nějakou dětskou dávku, prý jenom kvůli tomu, že chceme těhotnět.
Ale druhá věc je, že mi paní doktor říkala, že taky MS dostat nemusím vůbec, dokud nepřiberu. ☹ Jenže já neumím přibrat. Tak doufám, že se to brzy rozeběhne.
To jak mě furt pobolívá bříško je blbý, někdy mi je od toho tak menstruačně špatně. ☹
Je to svinstvo ta HA, fakt že jo.

tiburcia
14. led 2010

mil je fakt, že pokud vážíš opravdu málo, tak MS nedostaneš...

herminka
14. led 2010

Mil, to je fakt, s tou váhou mi to nedošlo. Ale před HA jsi měla určitě podobnou a MS jsi měla, ne? Mě spíš zaráží to pobolívání břicha - logicky bych chápala: málo tuku = žádná ovulace = žádná MS a ani pocity na ni.