Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

elitera
autor
18. led 2010

I já asi selžu 😀 Ne, mam dojem, že jsem ji kdesi zahlídla a vypadala teda výrazně spokojenější, než těsně po tom porodu.

estrellita
18. led 2010

elit: tak to je dobre 🙂

estrellita
18. led 2010

chaar: moc diky, zrovna mam i cas 😵

chaarleene
18. led 2010

tak to je super 🙂

milmic
18. led 2010

Aer, jak se cítíš?
Už je to lepší? sestra ted říkala, že jí bylo špatně asi týden a to je všechno. Ale je těhu o měsíc mín než ty cca a má krásný kulatoučký bříško, hned jsem to na ní poznala. 😀
máš už taky nějakej hrbík?

estrellita
18. led 2010

aer: tys nam vubec neukazala zadnou fotku briska, ukazes? 🙂

aerin
18. led 2010

no uz je mi lip, ted me teda pro zmenu dost casto uplne nelidsky boli hlava, a zas me chytaj zada, ale jinak dobry🙂
brisko vypada jako takovej mirnej vanocni spek, mam 2 kila dole, takze zatim fakt neni co ukazovat, na fotkach vypada furt stejne, dokonce jsem se uz zacala fotit po dvou tydnech a ne kazdej vikend 😅

estrellita
18. led 2010

aer: tak to je lepsi varianta,. ne? 🙂 aspon se budes moct jeste dlouho ohybat a dobre hybat 🙂

aerin
18. led 2010

hmmm...🙂 ale abych pak behem 3 mesicu nepribrala 20 kilo😀

andelka
18. led 2010

aer: za pár týdnů už bude co ukazovat 😉 A hlavně na jaře a v létě, to budeš mít fajn. Já bříško v bundě úspěšně tajím 😅

Já mám teda 2 kila nahoře a břuško roste roste, dneska jsem se fotila.

andelka
18. led 2010

aer: No já jsem též zvědavá kam se do porodu doprecuju, co se přírůstku týče, protože od 20tt to fakt leze 😅

eirin: Krásné dvojčátkové bříško 😵

char: Fotky pěkňučké a milé jako vždy. 🙂

lucitee
18. led 2010

ahoj holky, ctu jak se pekne mate, teda vetsina 🙂

hlasim se po vikendu, bezky, pohoda 🙂

jinak je dost mozny ze ovulace u me ted prisla 8DC??? vcera me pichala prava strana jako blazen 🙂

eirin: krasny brisko, mit jedno dite v nem reknu ze jsi 7-8 mesic 🙂

char: tvoje brisko se taky pekne klene

moje brisko se taky pekne vydouva, ale to bude spek 😀

aerin
18. led 2010

holky je normalne mozny vzit se jen tak na urade bez nejake slavy a pak treba za 3 roky slib obnovit s tou slavou okolo...? 😅

milmic
18. led 2010

No podle mě je.
Ale nic o tom nevím, jen jsem to slyšela, že by to snad mělo jít.

moni1412
18. led 2010

andel ako ste v sobotu dopadli? kluce su uz vas? 😵 gartulujem, 😵 kedy sa stahujete? ci treba tam cosi este upravit?

aer da... u nas teda ano a nepredpokladam ze by CR a SR mali v tomto nejake rozdiely... kamaratka sa vydavala na urade a po necelom roku v kostole, s celou paradou okolo 😉

andelka
18. led 2010

aerin: Po svatbě na úřadě jedině svatba v kostele. A v tomto pořadí. Jinak na úřadech se sliby obnovují se slávou, ale nejdřív po 50 letech, do té doby "platí" ten původní. I se můžou dát nové prstýnky 🙂

moni: No jak. Majitel ještě neměl všechno vyklizené, tak jsem se zas jen podívali, domluvili na přepisu elektirky, plynu a pod. a to jde dělat manžel zítra s ním. Takže klíče budou až zítra. A bude se dělat nová elektrika, rekonstruovat koupelna, malovat...až pak se bude mamka stěhovat. My zůstáváme tam kde jsme. A tu budeme jen malovat jeden pokoj a pokládat nový koberec a dokupovat nějaký nábytek.

estrellita
18. led 2010

aer: urcite to mozne je 🙂 tak ze byste sli do toho?

moni1412
18. led 2010

andel ja som myslela ze vy sa stahujete 😅 aha, tak mamina si bude zvykat na nove..... ale aspon budete uz sami, s malinkym 😉 ono, asi nikdy nie je dobre ked byvaju manzelia s niektorymi rodicmi, akokolvek si dobre rozumeju 😒

herminka
18. led 2010

Aer, a co se teď vzít bez slávy a pak udělat "jako svatbu" s hosty na nějakém pěkném místě a nechat se "oddat" nějakým známým?

aerin
18. led 2010

hermi, tak to je ocividne jedina moznost....no asi by to slo🙂

ale byl to jen takovy vcerejsi momentalni napad, urcite z toho sejde, musime se poradit s fin. poradcem, jestli bysme fakt meli problem pak dostat tu hypoteku, kdybysme se vzali...

andelka
18. led 2010

moni: My jsme tak bydleli od svatby. Jako šlo to, ale co jsem skončila školu a zjistila, že jsem těhu, začali jsme to řešit. A nejlepší řešení bylo, koupit malý byt pro mamku a my zůstat tady.

No já nevím, když už svatbu, tak skutečnou, ne naoko. Vždyť i ta jenom jako by něco stála a stejně by všichni věděli, že to není doopravdy. To by se mi moc nelíbilo. Svatba není divadlo, má svoji hloubku, význam, je dojímavá, tak by se k tomu mělo přistupovat. Ale záleží na vás, že jo.

milmic
18. led 2010

Čeče, Aer, já tomu teda moc nerozumím, ale aj my jsme se zajímali o hypotéku.
A v podstatě se to tvářilo, že jde hlavně o příjem můj a manželův - at už jsem na mateřské nebo pracuju, že jako manželství v tom nehraje roli.
To jsem sama zvědavá, co vám řekne. Čistě inforamačně, protože svatbu kvůli tomu rušit nebudeme, ale jsem zvědavá. 🙂

Ale to, co psala Hermi se mi zamlouvá, z toho čouhá dobrá sranda. 🙂

estrellita
18. led 2010

aer: a kdy budete zadat o hypoteku?
andelko: podle me vzit se ted ve ctyrech a az budou penize, tak udelat jen jakoby posvatebni party pro kamarady neni spatny napad 🙂

aerin
18. led 2010

estrel, pravdepodobne az tak za rok

mil, jde o to, ze nevim, jestli by moje materska (rodicak) vyrovnala to, ze bysme se ja i dite pocitali jako vyzivovany osoby, kdyz nebudeme sezdani, je vsem fuk, ze spolu zijeme a mame dite, Vasek bude zadat sam za sebe, bude se pocitat jen jeho plat ale taky jen jeho zivotni minimum

aerin
18. led 2010

ja nevim, nejak se to ve mne bije☹ nechci se vzdat svatby svych snu, ale taky nechci mit dva tri roky jiny prijmeni nez moje dite 😔

herminka
18. led 2010

Taky to beru tak, že se Aer teď velká svatba nehodí a pořádně si to užijí, až na to bude příznivější situace 🙂

chaarleene
18. led 2010

aer, to, co píše herminka, je určitě řešení, pokud se chcete vzít a zároveň teď nechcete/nemůžete udělat velkou oslavu... třeba se za pár let vyskytne nějaká příležitost, při které byste to mohli náležitě oslavit 😉

mil, s tou hypotékou je to myslím tak, že když 2 nejsou oddaní a na hypotéku by ve 2 nedosáhli (protože se nějak porovnává součet příjmů a životní minimum - takže když jsou třeba mladí manželé a mají miminko, tak mají vyšší životní minimum a z toho plyne, že by museli mít i vyšší příjem, aby se dostali na ten x-násobek, který banky požadují na poskytnutí hypotéky), tak si může zkusit vzít hypotéku jen jeden z nich s tím, že toho druhého "zapře" - tudíž se počítá jen jeho životní minimum a tudíž může mít nižší příjem a na hypotéku dosáhne... zatímco když jsou ti 2 vzatí, tak k sobě úředně patří a už se ten jeden nedá "zapřít"...

teda takhle mi to kdysi někdo vysvětloval, nevím, jestli se něco nezměnilo... kámoška říkala, že když si brali hypotéku oni, tak museli mít příjmy asi 1,5 násobek toho minima...

herminka
18. led 2010

Pardon, opakuji se po Aer, neaktualizovala jsem si stránku 😀

Chaar, taky jsem slyšela o takovém postupu, ale už je to chvilku.

estrellita
18. led 2010

ach jo, aer, moc ti rozumim ☹ ale treba to jeste nejak pujde vyresit

milmic
18. led 2010

Chaar, tak to jsem fakt nevěděla.
My plánujeme cca za 3 roky hypotéku, teda to je dost hrubý odhad 3 roky. Vůbec netušíme a zatím budeme bydlet u nás doma. Můj milý se o ty peníze nějak zajímá, no já tomu rozumím asi tolik, co on mým notám na klavír. 😀