Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

eirin
5. kvě 2009

Des, a ty víš, co ti způsobilo tak dlouhý cyklus?

madlisek
5. kvě 2009

Dobré ranko 🙂

Tak zatímco vám všem se cykly prodlužují, mně se cykly nějak normalizují nebo co - ovulka se mi posunuje kousek dopředu a prodlužuje se mi LF. V minulém cyklu byla ovu 13 DC a LF trvala 14 dní (můj absolutní rekord!) a teď jsem 12 DC a vypadá to že ovu je dneska. Tak nevím, co se to děje.

Maji, záleží na tom, jakou výdrž máj mršky tvého přítele a za jak dlouho po MS ovuluješ 😉 První den po MS sice plodný být nemusí, ale mršky si tam můžou na vajíčko počkat. Takhle se narodil kamarádce Matýsek 😉

aerin
5. kvě 2009

tak pockat si muzou, ale 14 dni tezko 😅

jinak teda madli, musim rict, ze ti uprimne zavidim tvoje cykly 😅

madlisek
5. kvě 2009

V mé současné situaci by to asi klidně šlo, MS mi skončila někdy v pátek, ovu je dneska, to bychom to bývali zvládli 😀

Aer, mně je při mém štěstí jasný, že jakmile budu vdaná a budu se cítit připravená na mimčo, tak se mi cykly rozhaší a vůbec to nepůjde 😠 Takže teď se jima taky kochám, ale je otázkou, jestli to takhle vydrží. Co vůbec ten tvůj dr? Řešili jste nějak dál tu ovulku?

aerin
5. kvě 2009

madli, na to vubec nemysli, neni duvod, proc by se to pak melo pokazit🙂

no jak dal resily? s doktorkou jsem domluvena, ze az mi zacne dalsi cyklus, dostavim se 1 nebo 2DC na odbery na hormonalni screening, aby se zjistily prip. problemy se stitkou, vysoky prolaktin atd.... dokud to nedostanu, nemuzeme delat nic☹ teda mohla bych si nechat pichnout vyvolavacku, ze jo, ale to bych na ten horm. profil asi musela cekat do dalsiho cyklu, mohlo by to byt ovlivneny, ne? no asi tam zavolam a zeptam se....☹

a ja si fakt naivne myslela, ze nejhorsi bude presvedcit Vaska a kdyz se rozhoupal i bez toho kdovi jakyho presvedcovani, vypadalo to, ze mam vyhrano....a touhle dobou uz jsem se videla s briskem 😅

andelka
5. kvě 2009

maja: Holky mají pravdu, potenciálně to možné je, ale spíš u toho, kdo má kratší cykly a fajn plodný hlen. Zatím podle délky cyklů co jsi psala (kolik byl nejkratší, nevíš?) tipuju, že budeš mít ovulku někdy mezi 17-21DC, čili úplně čistě teoreticky bys mohla mít plodné dny od 9DC. Ale je to čistě jen výpočet, v první fázi cyklu je člověk odkázaný spíš na charakter hlenu a to nevím jak máš. Já teda podle svého ještě snad ani v plodném období nejsem a to jsem dneska 17DC. 😒
aerin: 14 dní, kuš, nestraš. 😀 Ne, maximálně 5 by to mělo být. Jo a se "závistí" se přidávám k tobě. 😉
madli: tohle si neříkej radši. 😅

madlisek
5. kvě 2009

Aer já jsem právě dlouho nečetla diskusi, tak jsem nevěděla, jak to vlastně vypadá - co jsem naposledy četla bylo právě o těch vyvolávačkách a to už je taky nějaké dva měsíce. ten hormonální screening je dobrý nápad, jsem zvědavá, co zjistí!

Anděl, máš pravdu, lepší je nestresovat se předem!

Jinak opožděně vítám anoli!

A zdravím Sijen!!

deenakee
5. kvě 2009

Anoli stím čekáním po antikoncepci....

Když se budete snažit hned po vysazení - Je vyšší šance otěhotnět, poněvadž vaječníky jsou ještě stimulované. Ze začátku jsou cykly kolem 28 dní a bývá i ovulace (vyplavení vajíčka) Takže šance na otěhotnění je celkem vysoká.
Nevýhody - zbytky hormonální antikoncepce mohou negativně ovlivnit plod. (nikdo ale neví jak ) Děložní sliznice často nebývá ještě dostatečně vyvinutá (v prvních měsícíh po vysazení) Takže může dojít krannému potratu (často ještě ani žena neví že je těhotná)

deenakee
5. kvě 2009

Když počkáte 3 měsíce - Většinou se lidem začnou protahovat cykly, poněvadž vaječníky už nejsou stimulované a nedokáží si vyrábět správně hormony - takže se cykly po vysazení často prodlužují, často bývají bez ovulace (vyplavení vajíčka) nebo k ovulaci dochází velmi pozdě (třebas 30 - 40 den cyklu) . Ženy pokud neměří teplotu - pak nechápu proč mají tak dlouhý cyklus a negativní těhotenské testy.
Na druhou stranu když už se otěhotnět podaří, tělo je již zbaveno látek z HAK a již samo pracuje.

deenakee
5. kvě 2009

Svým způsobem HAK navozuje uměle krátkodobá těhotenství a přejít z umělých těhotenství hned na normální těhotenství tělu moc neprospívá....

Má rada- nebrat HAK vůbec.... no ale když už ji bereš - tak se rozodnout jetli chceš co nejdříve otěhotnět ( a tedy se snažit hned po vysazení) a nebo jestli chceš do toho jít se zdravým organismem - ale není pak jistota, kdy se cyklus vrátí do normy - ve které se dá otěhotnět.

aerin
5. kvě 2009

deny, kdyz te tu vidim, nasla jsem neco uzasnyho, mozna uz jsi na to narazila taky:
bohuzel nejde hodit presny odkaz☹ takze: http://www.nosenideti.cz/china.php - Tvorime - Hacka - a tam na druhe strane pise jedna holcina uzasny podrobny navod i s obrazky🙂

mam to doma stazeny ve wordu, tak ti to kdyztak poslu🙂

elitera
autor
5. kvě 2009

hehe, tak to já budu po tom roce a kus vyčištěná dokonale 😝

aerin
5. kvě 2009

no ja uz neverim ani tomu, ze se srovnam do toho podzimu, kdy jsme se puvodne chteli zacit snazit 😅 🙄

madlisek
5. kvě 2009

Aerin nehazej flintu do zita, dulezity je, ze na tom pracujes! Uvidis co rekne ten hormonalni profil!

aerin
5. kvě 2009

ono je to presne naopak madli, ja vubec nehazim flintu do zita...ja mam prave pocit, ze myslim az moc pozitivne 😀 a pak jsem akorat zklamana a je to cim dal tim horsi, tak se musim usmernovat a radsi si zvyknout, ze to proste bude trvat 😅

madlisek
5. kvě 2009

tak to jo 🙂 ja to soudim podle sebe, ze vetsinou hazim flintu do zita a svlikam kalhoty dlouho pred brodem a tak a naopak se musim nutit k pozitivnimu mysleni 😀

anoli
5. kvě 2009

Ahoj holky, všechny vás moc zdravím! 😉 🙂
deenakee, děkuji ti za pěkné srozumitelné vysvětlení. 😵 Asi to opravdu zkusíme hned po přírodní MS a uvidí se. Jsem na to strašně zvědavá! 😀
eliter, neboj, ono to uteče jako voda 😉
aerin, my jsme se taky chtěli začít snažit až na podzim, ale pak jsme kvůli těm práškám, který jsem teď dobrala, změnili názor... neboj, určitě to bude v pohodě... držím pěsti!!! 🙂

Holky, já jsem asi blbá, ale když začnete s těma teplotama, tak vůbec nechápu o čem mluvíte. 😀 😅 Ale já za to nemůžu, já jsem se o to začala zajímat až teď no... Asi se zeptám hloupě, ale to si jako měříte teplotu nebo jak si děláte ty grafy? A čím je vyšší ta teplota, tak tím je větší pravděpodobnost otěhotnět nebo jak tomu mám rozumět? Fakt se omlouvám, ale jsem naprostý začátečník... 🙂

aerin
5. kvě 2009

anoli, koukni sem, je tu hodne info: merenibt.xf.cz , nebo tady k andelce do alba🙂

deenakee
5. kvě 2009

Aer. Díííííky: )
Aspoň se na tom rizikovém něčím zabavím : ) Už to čítám. teraz jsem zrovna sledovala ty látkovky... a mám v tom čím dál větší zmatek... nejdřív jsem si chtěla pořídit jen plenky 2 v1 ale teraz - skrze zkušenosti maminek - tak nějak docházím k tomu, že zkusím i ty kapsové... Asi koupím od každé pleny jednu a ozkouším co se mi bude hodit... A zkusím aj něco ušít...
Ale nejvíc jsem nadšená s vlňáků.

Aer , já jsem taky děsný optimista, ale pořád mám nějaké problémy. Tak jsem vždycky zklamaná, ale hned za dva dny už na to nemyslím a zase doufám, že to bude o.k. Mě přijde, že jsem otěhotněla ve chvíli, kdy jsem měla spoustu jiných zájmů a užívala si života... Ale zas jsem neměla hormonální problémy. Moc ti držím palečky a aj ostatním snažilkám.... A vy držte palečky mě ať to dotáhnem 2v1 až do těch vánoc : )

Aer ještě mě napadlo... Možná by nebylo špatné zkusit Mojžíšovou...

aerin
5. kvě 2009

deny, to vis ze drzime😉

s Mojszisovou nevim.........to je nadlouho a vylucuje to snazeni..........ja proste porad doufam, ze to brzy prijde samo☹

andelka
5. kvě 2009

aerin, madli: Měly byste to dát dohromady a budete v pohodě obě, zlatá střední 😉 😀

anoli: Já jsem se o to taky začala víc zajímat až před vysazením, nemusíš se cítit blbě. Doporučuju prostudovat to, co psala aerin.

Ve zkratce: měření bazální teploty je součástí symptotermální metody na jejímž základě se lze počatí vyhnout, nebo zvýšit jeho pravděpodobnost, případně taky pomáhá pochopit co se v těle aktuálně děje. Sleduje se teplota a hlen. Oboje se zapisuje do grafu z něhož se pak dá poznat jestli a kdy dochází k ovulaci. Teplota se měří ráno hned po probuzení v pochvě nebo ústech.

anoli
5. kvě 2009

aerin, díky, mrknu na to 😉

andelka
5. kvě 2009

Deny: řekla bych, že ideální doba na otěhotnění snad ani neexistuje. Ale dobře že to tak je, miminko samo ví, kdy přijít (zjedodušeně řečeno). Takže držím palce, ať máte nejkrásnější vánoční dáreček. 🙂 🙂

deenakee
5. kvě 2009

JJ Andělko.... Ale čím dýl tu jsem - tím víc docházím k závěru že HAK je svinstvo....

Nijak se nechci dotknout těch co ho berou, ale je mi líto těch, kterým to totálně rozhodilo cyklus..... Ale každopádně všem snažilkám budu usilovně držet palečky.... Mě už málem označili za neplodnou (nebo se sníženou plodností), kvůli operaci z dětství. Takže vím co to je toužit po miminku.
A teraz jsem za to děsně šťastná 🙂 Jen aby to vydrželo....

anoli
5. kvě 2009

deenakee, začínám mít s HAK stejný pocit jako ty. A přitom všude píšou, že je to neškodný a bla bla bla... 😠

elitera
autor
5. kvě 2009

Deny, mně na HAK přijde nejhorší, že mladý holky, který si chtějí "užít", to berou jako to nejlepší, co pro sebe můžou udělat - maj pravidelnej cyklus, zmizí jim akné... ale pak se jim změní priority, chtějí děti a ono to nejde. Přitom na ty problémy se mohlo přijít mnohem dřív, kdyby se cyklus nenavozoval uměle HAK. A v 16 málokterá holka taky uvažuje až tak dopředu, že to může ohrozit plodnost (a stačí jim info od gynmudra, že je to to nejlepší na světě). Sama jsem byla to samý 😒

aerin
5. kvě 2009

ja taky eli☹

anoli
5. kvě 2009

eliter, vidím to naprosto stejně jako ty i mám podobný zkušenosti. A je fakt, že na gyndě ti doktor/ka neřekne ať ji nebereš, že za pár let až budeš chtít dítě, to nepůjde, ale spíš ti ji nabízí. Třeba za to maj money nebo nevím... 😖
Navíc je to s HAK strašně pohodlný i co se týče dovolený a tak... zkrátka nechceš mít měsíc MS? Fajn, tak si vezmi další plato HAK a pohoda, jsi měsíc bez MS... Takhle jsem to dělala i já, když jsme měli jet na dovču a mně zrovna vycházela MS...

elitera
autor
5. kvě 2009

samozřejmě, že doktoři mají bonusy od farmafirem podle toho, kolik jejich léků předepíšou 🙂)) Se pak není moc co divit, žejo 🙂

elitera
autor
5. kvě 2009

nehledě na další aspekt užívání HAK - prostřednictvím moči se ty hormony dostávají do odpadních vod, čističky nejsou vybavený na to, aby tohle zachytily, takže jdou do vodních toků a například jsou zdokumentovaný příklady toho, že ryby začaly samovolně měnit pohlaví (resp. samečci na samičky vlivem nadměrnýho množství estrogenu nebo co to je za potvornosti).