Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

estrellita
7. únor 2010

eirin: ty na to mas narok 😀

uprimne, ja taky nevidim moc duvid se prejmenovavat, ale chapu, ze nazvem moc neodpovidame soucasne situaci, ale zase odpovida urcite historii 😀 😀

ja taky netusim, jak to mohla poznat, ale je to asi proste moje druhe ja 😵 😵

estrellita
7. únor 2010

a dneska je tak nadherne, ze dame dalsi prochazku 🙂

jen bych mele zacit varit a uz jsem nejaka znavena a nechce se mi pohnout ani prstem u nohy 😀

chaarleene
7. únor 2010

tak jsem zase na chvilku tu, už nevím, co dělat, abych v té posteli neusnula - protože bych pak zase nespala v noci 😅 rýma zdá se trochu ustoupila (nebo to bude tou spoustou vincentky, co jsem si nastříkala? 😅 😀), kašel už je taky trochu lepší, teplota nižší - no, uvidíme, co bude večer...

dneska jsem doma sama, manžel je v Práglu, tak jsem si aspoň natáhla na chvíli net do postele, trošku jsem poklidila a vyprala jsem jednu pračku (jé, ten až to uvidí, tak se bude zlobit 😅 )

navíc už mi nežere moje historky o tom, že nemám teplotu, nedávno jsem mu v návalu sdílnosti vyslepičila svou běžnou tělesnou teplotu, takže už ví, že když mám 36,5, tak to už je celkem dost, a když mám přes 37, tak je to horečka 😅

jinak jsem od pátku odkoukala celou sérii Survivora (Exile Island) 😅

co se týče toho bondingu, tak u nás v porodce miminko vytáhnou a dají ho mamince rovnou na břicho tak, jak je a chvíli je nechají "očuchat" 😵 pak ho vezmou do vedlejší místnosti na vyhřívané lůžko (tam chodí většinou s miminkem tatínek), otřou ho, ošetří mu pupík, zváží, popíšou, zabalí a donesou zpátky... mezitím maminka porodí placentu, případně jí ošetří poranění, miminko se přiloží k prsu (prý je na personálu, aby poznal, kdy je miminko připravené sát ale bývá to cca do 30 minut po porodu) a pak ještě 2 hodiny je maminka s miminkem a tatínkem v klidu na porodním sále (v posteli) a tulí se 🙂 pak maminku převezou na pokoj a podle situace si buďto miminko vezmou dětské sestry, aby se mamča vyspala, nebo jí ho nechají na pokoji - podle toho, jak chce 🙂 tohle všechno ale za předpokladu, že jsou maminka i miminko v pořádku 🙂

třeba kámoška měla porod naprosto v pohodě, ale pak hodně krvácela a nebyla schopná se potom postarat ani o sebe, natož o miminko, takže ho měly sestry asi 2 nebo 3 dny a nosily jí ho jen na kojení... ono to vždycky záleží na aktuální situaci 🙂

estrel, není to až tak daleko od Prahy, resp. autem jsi tu za 1,5-2 hodiny 🙂 a když se to nebere po dálnici, ale normálně přes Kolín, tak je cestou dostatek velkých měst, kde se dá případně zastavit 😀 ale jezdí k nám rodit ženský z Jihlavy, Čáslavi, Kutné Hory i z Prahy 🙂

estrellita
7. únor 2010

chaar: uz jsem psala do IP, hezky lez, at jsi brzy fit 🙂

jinak skoda, ze neni nejaka dobra porodnice na nasi strane treba smer Plzen, abysme nemuseli pres vodu, tam jsou nejvetsi zacpy (jako je tu Motol 6 minut od nas, ale tam bych jaksi nechtela 😅 ).

madlisek
7. únor 2010

Dobre ranko 🙂

Estrel, vcera jsme vyletili po meste, prochodili jsme na stare hrbitovy tady a bylo to hodne zajimave. Taky tu je zidovsky hrbitov, vetsina tech neboztiku byla narozena v Nemecku na konci 19. stol a ve dvacatych letech prijeli sem, tak jsme si rikali, jak dobre udelali 😔 Jeden z nich se dožil 112 let! To by se mu doma asi nepoštěstilo 😔

Jsem dneska taky stepfordka, muzicek jeste spi a ja uz pro nej mam buchtu k nedelni snidani v troube 🙂

Estrel, to je uzasny, jak to ta tvoje maminka poznala 😵 Jinak Motol mame taky blizko a taky by me ani nenapadlo jet tam 🙂

estrellita
7. únor 2010

madli: teda, tvemu muzi zavidim, hned bych si buchtu dala 😀

ja se musim zvednout a zacit varit, musim udelat dve jidla na cely tyden (v tydnu nezvladam a je to pohodlnejsi 🙂

kamaradka tam rodila a nemuze si to vynachvalit, ale pro me je proste predstava, ze vede me za plentou rodi dalsi 4 zensky hruzostrasna. ja jsem v tomhle asi hodne stydlivy clovek, nebo jak bych to rekla a pri porodu nechci mit obecenstvo 😅 proto se mi ani Apolinar nezamlouva (i kdyz tam mam mamka dlouhou ruku a oni by si nic nedovolili), ale taky tam jsou porodni boxy.

madli: teda 112 je uctyhodny vek 😵 a mas pravdu, stesti, ze odjel.

andelka
7. únor 2010

Estrel: Teda to je úžasné, jak to tvoje maminka hned poznala 😵 Moje teda ani ťuka, tajili jsme to do 9tt, do srdíčka. Do konce trimestru bysme stejně nečekali, protože kdyby to nedopadlo, tak bysme jim to stejně řekli.

Dneska jsem byla zas cvičit, pěkně jsme zaposilovaly ruce, nohy, záda, měla bych cvičit častějc 😅
Jo a přidávám se do klubu upadlých na náledí - asi budu mít pěkně modrou...zadek. A kus nohy. Naštěstí jinak je mi dobře, mimi vypadá OK. Konečně jsem si dala ten zákusek, tak do mě buší, asi jak je nabuzený tím cukrem 😀

A včera byl super den. Mamka byla v bytečku s našima (brácha a švagrová) a už jsem trochu optimističtější. Oni jsou takoví budovatelé, už rekonstruovali a předělávali více bytů, tak ví co a jak, na švagrové je poznat, že čte časáky o bydlení, mají dobré nápady a zkušenosti (narozdíl od nás). Sice budeme muset kromě koupelny udělat i wc, ale to nevadí, aspoň to bude stejné. A na kuchyňi se zase trochu ušetří, protože se budou dát nechat kachličky, i pracovní deska a dřez a koupit jen hotovou sestavu kuchyňské linky. A super je, že přímo pod dřezem je přívod (nebo odtok) na vodu z pračky, takže je jasné, že pračka bude v kuchyni, hned je o starost méně. Zítra už se začne odmontovávat linka, brácha tam dá žárovky, hodně věcí prý může udělat s manželem, takže zas ušetříme a mají i kontakt na nějaké řemeslníky. Takže jak se mi zdálo, že se o veverku nezajímají, tak nakonec nám pomůžou strašně moc, protože bez nich bychom nebydleli ani do vánoc a veverka by asi musela zůstat tam kde je 😅

herminka
7. únor 2010

Tak jsme zpět 🙂 Bylo nádherně, ale fakt dost kosa (mezi -12 a 13, ale byli jsme oblečení tak akorát) a chvílemi fučák. Užili jsme si to, ale jsem ráda, že už jsme doma.

Estrel, maminka je tedy jasnovidka! Ale věřím tomu, že empatická matka to na svém dítěti pozná 🙂 Tak pěkný vztah se tak často nevidí!

Elit, přesun na slepičárnu by se mi líbil v případě, že bychom tam měly nějakou privátní sekci, kam by nemohl každý.

Maldi, taky bych si dala říct, kdyby mě ráno budila vůně čerstvě upečené buchty, závidím Tvému muži 😵

madlisek
7. únor 2010

Diky holky 🙂 Muze ta vune vzbudila a uz jsme si na buchte pochutnali 🙂

Hermi, zavidim, taky bych si rada takhle dala do tela 😵

Jinak k tomu presunu, jak tu myslim Estrel psala, tak taky ke Slepicarne nemam moc citovy vztah 😅

chaarleene
7. únor 2010

slepičárnu ne 😅 já už další sociální stránku časově nezvládnu, resp. už bych nic neudělala 😅

jinak moje mamka tvrdí, že to na mě poznala v momentě, kdy jsem vylezla z letiště - což jí ale nevěřím... protože jsem v té době možná ještě ani těhotná nebyla a jestli jo, tak to nebylo víc než 48 hodin po oplodnění 😀

beru, že to na mně poznala (takže když jsme to v 10. týdnu řekli, tak nebyla překvapená), zejména proto, že mi hned hodně vyrostla prsa, ale nevěřím, že to poznala už na tom letišti 😀

jinak manžel už jede domů, za 2 hodinky ho tu mám 😵 ještě se pojede podívat na ten pozemek - jak to tam vypadá večer 🙂

estrellita
7. únor 2010

andelko: jen si dej, po tom GGT 🙂 a copak mas dobreho? 🙂

vis, oni mozna nevedeli, jak to dat najevo (zajem o veverku) a tohle je jedna z moznosti, kterou vyuzili. 🙂 Je fajn, ze vam pomuzou a budete tak bydlet co nejdriv 🙂

hermi: je pravda, ze s mamkou mam jedinecny vztah a mozna proto bych chtela holcicku 🙂 ale i za kluka budu samozrejme stastna 😵

estrellita
7. únor 2010

jinak uchtim, co to da, jedno jidlo hotove, dalsi dve se delaji 😵 jsem sikula.ale jeste mam pred sebou zehleni 😝 🤐

herminka
7. únor 2010

Andělko, je fajn, že si bratr se švagrovou nějak našli k veverce cestu 😵

Estrelko, taky mám s maminkou dobrý vztah (byť to tak nebylo vždy, a není takový jako u vás), proto bych taky ráda aspoň jednu dceru 🙂 (ale vím, že si nevyberu a kluci jsou taky fajn). Proč vlastně tolik kuchtíš 😕

chaarleene
7. únor 2010

andělko, to je fajn 🙂 můj brácha je hrozně hrdej strejda, nemůže se dočkat, až se miminko narodí 😀 manželovi bratři se moc neprojevujou, ani jejich manželky, ale to bude spíš tím, že u nich je to v tomhle trochu jiné... rozhodně nemám pocit, že by jim to bylo jedno 🙂 od jedněch jsme pod stromeček dostali dupky a košilku s kačenkama a od druhých budeme mít kočár po neteři (odmítli nám ho vydat předem, švagrová řekla, že to všechno vypere a připraví a že nám ho ale dovezou až po porodu 😀) a taky nám půjčí oblečky... a že prý až se to narodí a budou vědět, co to je, tak pak teprve udělá nájezd na obchod a nakoupí už něco buďto na holčičku nebo na chlapečka 🙂

jinak jsme vyplnili papír o jménech, ale ta jména tam pořád ještě nejsou 😅 pořád ukecávám miminko, že tam ještě do konce února musí bezpodmínečně nutně vydržet 😀

estrellita
7. únor 2010

hermi: protoze pres tyden vubec nevarim 🙂 a manzel si bere jidlo do prace, ja jen obcas, protoze chodime s kolegama a je to takova nase firemni socializace 🙂

chaar: na jmena mate jeste par tydnu cas 😀

herminka
7. únor 2010

Chaar, je nějaký důvod pro to, že by miminko nemělo vydržet do termínu? 😕

Ještě se tu doporučovaly knížky - mě hodně chytl za srdce Khaled Hosseini (Lovec draků, Tisíce planoucích sluncí), Stín větru (od Carlose Luize Zafóna) a knihy Petry Soukupové (K moři, Zmizet). Čtu toho spoustu a pořádně si nepamatuji, co jsem četla před 14 dny, ale toto jsou knihy, které mě opravdu zaujaly.

estrellita
7. únor 2010

diky, holky, podivam se, jestli jsou ty knihy v knihovne 🙂

herminka
7. únor 2010

Estrel, aha 🙂 Já si taky vařím do práce, obvykle na 2 dny totéž, ale večer to naštěstí stíhám. Někdy se cítím trochu vyčleněná, protože všichni chodí někam do restaurace (ale ne vždy všichni do téže), ale vzhledem ke svým stravovacím omezením a zásadám a taky z finančních důvodů to řeším takto.

estrellita
7. únor 2010

hermi: a jaky mas stravovaci omezeni?
my chodime dost casto i do begetarianske restaurace, takze na tom se s kolegy shodneme. ale taky nechodime vsichni do stejne, spis jsme tak nejak na skupinky 🙂

chaarleene
7. únor 2010

hermi, není, akorát to, že máme poslední týden v únoru PA v Dolomitech 😅 😀

herminka
7. únor 2010

Estrel, aha, ty knížky byly pro Tebe. Ty od Hosseiniho jsou ze současného Afghánistánu, hodně silné a dramatické, ale ne krváky. Takže zvaž sama, jestli Ti připadají v těhotenství vhodné nebo ne. Raději Tě upozorňuji, abys mi je pak neomlátila o hlavu, co to doporučuji těhuli 😀 Já bych si je v těhotenství klidně přečetla, ale přece jen každý máme jiná měřítka.

estrellita
7. únor 2010

hermi 😀 😀 ja brecim temer u kazde knizky, takze myslim, ze ujmu mi snad nezpusobi zadna. treba ji nacnu a kdyz usoudim, ze to neniuplne v soucasne dobe ono, tak to radeji zavru 😀

herminka
7. únor 2010

Estrel, vegetariánskou restauraci bych si nechala líbit (a nejen já, myslím, že by se v našem městě uživila). Jsem semivegetarián (tj. to je moje "vymyšlené" omezení - maso jím jen párkrát do roka) a nemůžu cokoli z mléka (mám po něm dýchací potíže).

madlisek
7. únor 2010

K tem knizkam musim podporit Sijen s "Citem slecny Smilly pro snih", od te jsem se nemohla odtrhnout 🙂 Taky je uzasna mexicka spisovatelka Laura Esquivel "Como agua para chocolate" cesky u nas vyslo jako "Koreni vasne", coz zni jak nazev nejake harlekynky, nechapu, proc to tak prelozili 😀 Maji ji v mestske knihovne 🙂 A nebo Isabel Allende je uzasna, znam teda jen "Dum duchu", ale ten stal za to 🙂

estrellita
7. únor 2010

hermi: tak to by se ti v okoli nasi prace libilo 🙂 mame tu vegetarianskych hned nekolik (jen jedna je ciste vegetarianska, ale i v tech dalsich maji vyborna vegetarianska jidla a to nemyslim smazeny syr, jako ve vestine restauraci 😅 ja mam rada mix, i vegetarianske, i nevege. ale kazdy den bych maso nedala, nemam na nej chut a rada si dam nejake dobre pripravene a chutove zajimave vegetarianske jidlo.

az treba pojedes do P. dej vedet a ja bych ti dala tip 🙂

estrellita
7. únor 2010

holky, super, vsechno si zapisu 🙂

estrellita
7. únor 2010

v Udalostech tedka ukazuji Letani miminek.............. to je silene 😅 😅 vyjadruji se k tomu i lekari a fakt pozitivne se k tomu nestavi.

tiburcia
7. únor 2010

holky letem světem...

ovečku Shaun nebo jak se to píše neznám 😀 😀 😀 takže jak bude chvilka, mrknu na to...

estrel je fajn, že máte s mamkou tak dobrý vztah 😉 tě prokoukla raz dva 😀

hermi výlet závidím, jela bych hned 🙂

jinak co vím,bonding u nás: po porodu položí na břicho, poté se jde umýt, zvážit, změřit, popsat...no a pak dítě odnesou a na sále zůstane jen maminka s tatínkem = moje noční můra 😀 😀 takže já budu jednou psát porodní plán 😉

aerin
7. únor 2010

hnus 😔 naprosto domarodky chapu a rozhodne nevylucuju, ze svoje druhy dite porodim doma
http://www.azrodina.cz/2577-porodni-techniky-co...

tiburcia
7. únor 2010

návštěvu Osvětimi vám doporučuju....je to velmi emotivní zážitek, ale člověk si díky tomu uvědomí spoustu věcí...já už jsem tam byla asi 2x a pokaždé si odnesla něco jiného....je fakt, že po první návštěvě jsem měla chuť všechny lidi co propagují fašismus, nacismus atd. naskládat do vagonu, dovézt je tam, a dělat jim to, co oni dělali jim 🙄 🤐