Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

janyska
15. únor 2010

Elit: tak to jsem zvědavá..vypadá to slibně 🙂

K udržení zatajovaných skutečností: zrovna v den, kdy mi vyšel pozitivní test budoucí švagrová oznámila rodině, že je ve 13 tt 🙂)) Byla jsem u toho a vydržela 🙂 Jenom se těším na to překvápko, jestli nám to opravdu vyjde...a už vidím tu nadílku

Cvičení: těhulky, jak jste na tom byly ze začátku se cvičením? Někde jsem četla, že by se neměly posilovat břišní svaly, ale pokud bude vše v pořádku, tak by nemělo vadit, ne?

elitera
autor
15. únor 2010

Tak jsem si trochu poupravovala graf na WK a vypadá to, že to tak fakt je 😅
A dosáhla jsem toho mazáním tohohle http://www.energy.sk/cz/menu_x351x.asp na oblast vaječníků od konce MS cca každej večer/ráno (prostě cca jednou denně, jak jsem si vzpomněla).

lucitee
15. únor 2010

diky holky, snad to bude rychly

no me moje zubarka doporucuje ven s nima ikdyz nedelaj problemy. Maj prej v sobe rustovy hormony a to neni moc dobre mit v tele neco co se muze zvrhnout. Dva uz nemam, tenhle je napul venku a ten posledni lezi v dasni, neporoste. A ten pujde casem taky ven.

elitera
autor
15. únor 2010

Hm, to mi přijde ujetý, stovky let lidem rostly a netrhaly se a najednou je problém s růstovým hormonem? 😅 Tím nezpochybňuju Tebe, ale ten argument. Ale je mi jasný, že víc info k tomu nejspíš nemáš...

elitera
autor
15. únor 2010

Jé, fotka! 🙂

lucitee
15. únor 2010

sousedka zubarka co mi doporucila tuhle moji zubarku mi rikala doma, v soukromi, zadna prednaska zubare, proste kamaradka....ze proste jsou v tech zubech rustovy bunky, ktery jsou uplatneny kdyz ten zub roste a kdyz doroste zaniknou. Ale kdyz je zub v dasni a neroste....ma ty bunky porad v sobe a muze se stat ze se stane neco co nema. Jako ten me netrapi, neboli. Ten co jdu dneska je napul venku, obcas boli a v rijnu jak me bolely zuby tak to bylo nejspis tim ze roste a tlaci na tu sedmu. Vic nevim

lucitee
15. únor 2010

no jo dala jsem fotku od norskyho ledovce, ale neni moc citelna 🙂

estrellita
15. únor 2010

janys: ja jsem prestala brisni svaly posilovat, nemelo by se, ani kdyz je to v poradku. pokud jsi cvicila pred tim, muzes pokracovat dal, ale ve snizene intenzite. manzel mi nasel, ze bych muzu normalne chodit do fitka, jako pred tim, ale jedzit na kole, bezkach atd,. jen 20 minut, pak protahovani. na tancovani taky chodim stale, jen proste neposiluju a kdyz citim, ez mi neni uplne hej, tak si sednu stranou. tancujeme spis pomalejsim tempem, takze je to OK

janyska
15. únor 2010

Dííík..cvičit budu muset, alespoň na koleno a stehenní svaly, jen budu muset dát pozor na břicho 🙂 Jsem 3 měsíce po operaci křížového vazu, tak teď doháním svalovou ztrátu a posiluju stabilitu. S tančením mám zatím, stejně jako s dalšími rotačními pohyby, utrum 😖

elitera
autor
15. únor 2010

To je nepříjemný, Janys, ale zkus se poptat po vyloženě nějakým těhotenským cvičení 🙂 Nebo plavání třeba.

estrellita
15. únor 2010

holky, doktor je nemocnej, tak mi violala sestra a preobjednala me na 25. 🙄 ja se zblaznim ☹ zas odpocitavat dny, ach jo

lucitee
15. únor 2010

estrel: sakra.....navic ti mohli dat cipky na nevolnosti. No holka vydrz.

estrellita
15. únor 2010

si koupim lizatka 😀 jen jsem uz proste chtela vsechno videt ☹

herminka
15. únor 2010

Estrel, na jaké chodíš tancování? Břišní? Mrzí mě, že Tě museli přeobjednat, dalších 10 dní čekání ☹ Ale dneska by třeba nebylo vidět srdíčko a stejně bys musela čekat (chabá útěcha, vím).

Janysko, nějaké cvičení je tady: https://www.peceodite.cz/cviceni-pro-tehotne.html

aerin
15. únor 2010

Ahoj holky🙂

Luci, drzim palce s osmou😉 Mne se asi probudila ta vpravo dole... 😖 Doufam, ze zas usne, pac jinak nevim 🙄

Estrel, to je k vzteku, naprosto si dovedu predstavit, jak ti je ☹ Ale dockas se😉

Ja jsem jako spravnej plasan rano volala na gyndu, jestli by na me nemela cas driv nez v ten ctvrtek, ze mi dle meho nazoru dost casto a neprijemne tvrdne bricho...tak mi rekla, ze muzu prijit zitra behem dopoledne a ze by bylo nejlepsi rovnou prinyst tu moji PN, ze mi ji prevede k sobe a budu doma...no, nakonec jsme se domluvily, ze si koupim magnesko a prijdu az v ten ctvrtek a uvidime. Pak jsem si precetla tento clanek a pripadam si jak debil, 10x denne mi asi zatim netvrdne 😀 http://www.emimino.cz/denicky/tvrdnuti-a-bolest...

Ale tu PN uplne nezavrhuju (ne teda asi hned), nevim, jestli jsem vam to psala, ale sef mi po tom co jsem mu rekla ze jsem nemocna rekl, ze si uvedomil, ze muzu kdykoli jit na rizikovy a oni budou nahrani a tudiz si za me okamzite hledaji nahradu, coz bude nejakou dobu trvat + zaskoleni, ze jo, ale ze je dost pravdepodobny, ze skoncim driv nez na konci kvetna, jak jsme se puvodne dohodli 🙄 a kdyz budu na PN, vyhodit me nesmi...

aerin
15. únor 2010

jooo, a vcera vecer v posteli jsem asi uz fakt citila, jak me mimco stoucha 😵 😵 😵

elitera
autor
15. únor 2010

aer 😵

estrellita
15. únor 2010

aer: jee 😵 😵
no jsou to muka ☹ ale musim vydrzet. hermi, to presne jsem si rikala, ze aspon uvidim srdicko, snad to do te doby bude OK.

lucitee
15. únor 2010

estrel: je jasny ze jsi natesena ale do nadelas. Pak to bude jeste hezci zazitek 😀

aer: prave ta moje 8 je taky vpravo dole

lucitee
15. únor 2010

aer: si rikam jak to ze muzes citit pohyby kdyz jsi teprv na zacatku a pak me dostihla realita a tvuj 17tt 🙂 jak vy to holky delate 🙂

Znamym se dnes narodil Jeníček. Je to bomba, ona byla dost vazne nemocna, nedavali tomu sanci, pak na prvni IVF tusim, rizikovy a ted se narodil o mesic driv, ale zda se ze vsechno OK. Z toho mam fakt radost

estrellita
15. únor 2010

luc: verim tomu, ze bude 🙂 jen jsem se proste chtela ujistit, ze tam je a ne to mrne videt az v polovine 8 tt 😅

aerin
15. únor 2010

luci😀 a to mi tam zitra naskoci 18tt!😀

lucitee
15. únor 2010

estrel: jasny chapu, drz se
aer: si to tam sama nak prihazujes ne? 🙂

no jo starnou ta vase prenatalni stvoreni 🙂

uz jenom 3 hodiny a musim jet, sakraaaaaaaaa

milmic
15. únor 2010

Ahojte holky,

všechny zdravím takto při pondělku.
Aer, wooow, toto letí, to je mazec.
Luc, myslím na tebe....

Já jsem se právě vrátila ze školky, ve které jsem dneska byla naposledy, páč je za Brnem a vezme mi to i s cestou přes 3 hodiny. Ale líbilo se mi tak, troška nostalgie.....
Paní učitelka říkala, že jí to je líto, že odcházím, že jsem moc fajn. 😵

A úplně děsně mě namotivovala, že práce ve školce určitě seženu, tak jsem hnedka tedka podala přihlášku na kombinovaný studium předškolní pedagogiky ( do čeho to zase lezu nechápu.... ) a hnedka jdu upravit životopis, ať můžu o víkendu obeslat mailama s žádostí o práci všechny školky na širokýýýýýým Znojemsku...

Taky jsem zaplatila poplatek v MZK, takže jdu najít všechnÿ ty recenze, ať tam můžu sběhnout a okopčit si to, dneska chci dočíst tu knížku a taky ju dočtu, že jo. Není problém. 😎 😎

Jsem dneska úplně strašně naspeedovaná, ani nevím z čeho. 😀 😀

chaarleene
15. únor 2010

janys, posilovat můžeš šikmé břišní svaly, ale přímé ne, na to pozor... doporučovala bych těhotenské cvičení, ale třeba na to, na které chodím já, sestřička bere až od 18. týdne, že dřív by se nemělo...

jinak pokud jsi zvyklá cvičit, tak s rozumem můžeš skoro všechno, jen vynechat kontaktní sporty a aktivity, při kterých se hodně skáče... třeba low-impact aerobic se může 😉 jen si dávej pozor na tepovku, neměla by jít přes 140 🙂 pokud je vše v pořádku, tak třeba zrovna ten aerobic nebo spinning by neměly být problém až do 6. měsíce 🙂

lucitee
15. únor 2010

holky dik

taky mate takovou radost z ty nasi holky rychlobruslarsky? ja to sledovala v noci i pres vedomi, ze budu spat jen 5 hodin 🙂

na ceremonialu me nejvic zaujala tehule v bilem obleceni, tancujici dve hodiny na plose 🙂

chaarleene
15. únor 2010

jinak jsem tu z hematologie a vše v pořádku, akorát jsem pořád chudokrevná 🙂

milmic
15. únor 2010

pardon za ten výlev... 😅

Já jsem fakt strašně naspeedovaná, teď se tady úplně rozplývám, jak mám překrásnou farmu. 😀 a úplně se strašně se těším, až rozešlu ty životopisy a dostanu místo v mateřince. 😀 😀 Asi na mě leze jaro po tom útlumu v zimě....
Toho musím využít a udělat moooře práce. 😀
Holky, dobrou chut k obědu, já mám hovězí guláš.

janyska
15. únor 2010

🙂 a ještě musím zapomenout na whirpool, na který chodím v rámci rehabilitace .)) Jinak jsem objednaná k doktorce, za dva týdny.. a přesně na den mých narozenín 🙂 Podle tabulek by mělo být vidět i srdíčko, už se nemůžu dočkat.

Z Martiny Sáblíkové mám taky velkou radost, držela jsem palce až do konce a vyšlo to. Bylo super jak tam poletovala s vlajkou, skákala a objímala se s trenérem. Chtělo by to víc takových .) Jenom ten časový posun je hrozný, kdo se má na to dívat (normálně mívám už dávno půlnoc).. a krasobruslení dávají ve 4 ráno

herminka
15. únor 2010

Aer, pohyby, to je nádhera 😵

Mil, neomlouvej se, Tvůj výlev je moc pěkný 😉

Chaar, fajn zpráva! Bereš něco na tu chudokrevnost nebo to berou jako "daň" těhotenství (prý i tak se na to dá nahlížet)?

Janysko, věřím, že se nemůžeš dočkat 😉

Venku zpívá nějaký ptáček, přes ty hlady sněhu mě to naplňuje optimismem, že jaro snad přece jen někdy bude 🙂