Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

milmic
7. bře 2010

Krásnou neděli všem, holky. 😉
Před chvílí jsem přišla od kamaráda a hrála jsem už něj asi hodinu a půl na piano. 😵 😵
Luxusní a efektivní zážitek. 😵

A vzhledem k tomu, že začínám srůstat s klapkama, tak si o pianu popovídám s tátem. 😵

madlisek
7. bře 2010

Dobre rano a krasnou nedeli!

To je super, Mil - co rika tata, vypada to s pianem nadejne?

My dneska budeme nejaky spolecensky, po kosteliku jdem na snidanoobed s kamaradama a odpoledne na obedoveceri k dalsim kamaradum 🙂 Tak se tu mejte krasne, ahoj!

chaarleene
7. bře 2010

ahoj, holky 🙂

tak jsem dopoledne byla za tetou pokecat a natočit monitor - prcek konečně pochopil, co se od něj chce a vzorně kopal 😀 a byla tam i 1 kontrakce, ale vůbec o ní nevím 😅 takové bych chtěla mít u porodu 😀

jo a paní doktorka mi mimčo protekčně "zvážila", prý má 2,8 kg, ale na pohled/pohmat se zdá větší, protože mám relativně dost plodovky... na ultrazvuku už toho moc vidět nebylo, mrně je přece jen už dost velký, takže jsem akorát rozeznala nožičku (vypadal, jako by se drbal nožičkou za uchem 😀), jinak tam byly samé šedé a černé a bílé fleky, na které paní doktorka ukazovala a říkala - to je páteř (jo, tu jsem poznala), to je srdíčko (taky jsem ještě poznala), bránice, žaludek (malý černý flek), hodně plný močový měchýř (velký černý flek), ledviny atd... 😵

milmic
7. bře 2010

Madli,
no ještě nevím, ale vždycky se táta tvářil, že mi asi přespokočilo. (a přitom hraju docela solidně na to, že nemám učitele hudby - trošku sebevědomí)
Ale chtěla bych si ho vypůjčit z Brna (250-300 za měsíc) a už jsem vymyslela totiž, kam ho postavím. Páč do näšeho pokoje se už nevejde. A v tom právě musím zlomit táty. 😅

chaarleene
7. bře 2010

mil, to je fajn, že ti to s pianem tak jde 🙂 a taťku určitě ukecáš 😉

já jsem bohužel měla špatného učitele na piano, v té době se nedalo vybírat, prostě mi ho určili, tak jsem k němu 6 let chodila, bála jsem se ho a piano mi zprotivil... teď se občas snažím hrát, ale bohužel, vždycky vydržím tak 2-4 týdny a když se nedostavují pokroky, tak mě to zase přestává bavit 😔 manžel pořád nadává, že kvůli tomu to pianino nestěhovali do 2. patra, aby se na něj teď prášilo, ale když mně nějak chybí motivace 😔

milmic
7. bře 2010

Chaar,
já jsem měla úžasnou paní učitelku v Zušce, ale tam jsem mohla chodit jenom 4 roky. Potom jak jsem šla na výšku, tak jsem musela přestat, páč kvůli nějaký vyhlášce. 😒 Chybí mi to teda do dneška, páč jsem tam chodila n 4 nástroje a ještě do cimbálky. 😒

Ale piano naprosto miluju a nemůžu bez toho být. 😀 Mám doma keyboard - zvuk dobrý, ale dynamika akustika samozřejmě nic. A navíc jsem se dostala do takovýho levlu, kdy co chci se prostě naučím a ten keyboard mi je jaksi "malej". 😀

chaarleene
7. bře 2010

tak to jsi fakt dobrá 😵 😵 😵

milmic
7. bře 2010

Kdeže...
chtěla bych být lepší. 😉

chaarleene
7. bře 2010

mil, to já taky... a v porovnání se mnou jsi superstar 😀

chaarleene
7. bře 2010

eirin, krásné fotky 😵 😵 😵 😵 😵 😵

milmic
7. bře 2010

Aaaaaaa, tak jsem mluvila s tátem...

Mám totiž v plánu, že bychom nekupovali rozkládací malou sedačku do obýváku, kterou táta ani kupovat nechce, ale já za ni brojím. A tudíž by se uvolnilo místo na moje piaaaanoooooo.
A vypadá to velice nadějně. 😵 😵 😵 😵
Sice táta není nakloněnej ani sedačce ani extra pianu, ale vypadá to velice nadějně. Dokonce je pianu nakloněnej pianu víc než sedačce, což je dobrý znamení. 😵

milmic
7. bře 2010

Normálně jsem u toho kamaráda začla hrát na piano tohle:

https://www.youtube.com/watch?v=rhP4dDkUxrY

A bylo tak luxusní, aaaaa já jsem si to tak užila. Vyžaduje to jaksi dost dynamiky, kterou doma na keyboardu nemám, utlumit levou a zvýraznit pravou. Já jsem se málem roztekla u toho piana. 😵 😵

chaarleene
7. bře 2010

tak pokračování postýlkové story:

postele jsou už jako včera ráno (manžel je přetahal sám 😅), postýlka stojí v rohu u okna a radiátoru (kde jsem ji původně vůbec nechtěla, ale to, co jsme si teoreticky vymysleli a naplánovali, prostě nefungovalo), noční stolky mají taky svou původní polohu, už visí noční lampička a uvolnil se přístup ke klavíru 🙂

kromě té chybějící desky ještě chybí jeden špalík na připevnění roštu, brácha ho chtěl udělat, ale nešlo mu to, takže špalík bude asi až ve středu, až ho udělá taťka...

jinak brácha nám včera říkal, že teď jede do školy a přijede až za 3 týdny, tak jsem se trochu podivila, že se nemůže dočkat, až se mimino narodí, a přitom teda vůbec nepřijede, tak se zděsil, že si to vůbec neuvědomil a že samozřejmě dojede 😀

tiburcia
7. bře 2010

chaar plány se holt někdy neuskuteční 😀 😀 hlavněm, že už je postýlka složená....za chvíli už v ní bude miminko 😵

chaarleene
7. bře 2010

tibu, složená je zatím jen napůl, není tam rošt a přebalovák a ještě jedna deska (hodně důležitá pro celkovou konstrukci), bude to snad ve středu 😅 jsem doufala, že si to už hezky povleču a připravím (záměrně neříkám, že načančám, protože ty mantinely ani povlaky nejsou zrovna čančací 😀) už včera a ono prd 😀

no, miminko už by tam mohlo být brzy, už se nemůžu dočkat, až si nebudu jen hladit břicho, ale až ho budu mít fakt v náručí 😵

estrellita
7. bře 2010

Ahoh holky 🙂 zdravim z vyletu doma. bylo uzasne 🙂 po ceste tam jsme meli uplne prazdnou silnici, jeli jsem kousek za hranice, druhy den rano jsme se vsechni dlouuuuharansky vyspali, snidali jako kralove 2 hodiny, pak se sli projit do mestecka, ktere mi pripominalo Litomysl, ale bylo jeste hezci, malebnejsi, pak jsme prisli domu, ja si sla zdrimnout a pak se slo do vodniho sveta 🙂 druhy den jsme se zase krasne vyspali, popovidali, prochazkovali a jeli domu a zase jsem chytli dobrou hodinu bez zacp a vseho. Trochu jsem se bala, ze to bude na Rozvadove auto na autu, protoze konci prazdniny, ale byla to pohoda. No fakt jsme si to uzili 🙂

Aer: Magdalenka je super, jesdnu uz v rodine mame 🙂 a jak se jinak vede? jsem zvedava, jestli se vam ve stredu ukaze 🙂 a ty mas teda pocit, ze je to kluk, jo? 🙂

chaar: teda, to mate trochu boje s tou postylkou, tak snad uz bude ve stredu 100% pripravena 🙂

tibi: heled, koupis si ten notas, abys s nama byla casteji? 😉

chaarleene
7. bře 2010

estrel, to je fajn, že jste si výlet hezky užili 😵

s postýlkou jsou boje hlavně proto, že je tak hrozně velká 😅

estrellita
7. bře 2010

chaar: aspon teda dlouho vydrzi, jak rikas 🙂

chaarleene
7. bře 2010

to rozhodně 🙂 já jsem za ni ráda - hlavně že tam je i ten přebalovák 😵

aerin
7. bře 2010

boooze...😀

etrel, ad tvoje otazka, narikam tu Vaskovi, ze se me porad ptaji, na co se citim, ze to matka vetsinou vytusi, tak ja mu rikam, ze vubec tuseni nemam....a on na to s vaznou tvari: "Aby to nebyl hermafrodit" 😀

takze asi tak🙂

estrellita
7. bře 2010

toje urcite super, az prijde cas, tak to vsehcno taky budeme muset resit, jak se nam to i s prebalovakem (jestli teda pujdeme do nej) povejde do loznice....teoretick yje tam mista dost, uvidime, jak to bude prakticky, jak se to tam posklada 🙂

zacinam byt zase na odpis (spanek) 🙂 jak je venku zima, tak me to silene unavi hrozen rychle. ale vcera jsem si pripadla jako v pohadce. kdyz jsme jeli tam, bylo sucho, zadny snih, rano jsme se probudilu a vsude lezelo 15 cm snehu a huste snezilo 😵 😵 😵 ale porad nam svitilo slunicko, takove pocasi miluju 🙂 ackoliv jsem si rikala, ze uz by mohlo byt hezky, jako teplo 🙂

estrellita
7. bře 2010

aer: 😀 😀 😀 heled, u nas vsichni rikaji holcicka, protoze si ji vsichni prejou (manzel je ze dvou brachu) a ja si myslim, ze to ditko na truc bude kluk 😀

madlisek
7. bře 2010

Holky, ty hormony jsou fakt vtipna vec 😀 Cca pred tydnem jsme si tak s muzem povidali a ja mu rikam, ze vlastne kdyz o tom tak premyslim, tak na to mimco nemusime spechat, ze jsem celkem rada, ze jsme tenhle rok tady a snazit se nemuzem a ze treba muzem zacit az na podzim. A manzel se smal a rikal, jen pockej, az se bude blizit ovulace a hormony ti zatemni mozek 🙂 A dneska jedeme od kamaradu a ja si najednou uvedomila, ze by to bylo desne super, mit mimino uz tenhle mesic, tak jsem se zacla smat a rekla jsem to muzovi a on se taky smal a rikal vidis vidis, uz mas zase misto mozku hormony 😀

skafandrik
8. bře 2010

Tak manžel má za sebou spermio, zvládl to parádně 😉 Výsledky budou ještě dnes, tak se modlim, ať je to dobrý.

aerin
8. bře 2010

skaf drzim palce 😵

my na vysledky cekali 10 (pracovnich!) dni 🙄

aerin
8. bře 2010

madli😀 naprosto ti rozumim, zazivala jsem naprosto totozny stavy 😀

skafandrik
8. bře 2010

uááááá, tak ještě že jsou páni doktoři tady tak rychlí 😉 🙂 já tam byla s nim, teda jen v čekárně, ty jo a sestra se ptala, jestli jako jdu s nim 😀 no nešla jsem, i když pak jsem se cítila jako krkavčí manželka 😀 páč nějaká paní předtim se svym partnerem šla 😀 😀 ale přišlo mi to takový žinantní 😅 tak mu prej dali nějaký časopisy, že prej ale stály za prd 😀 😀

aerin
8. bře 2010

ja tam byla taky s V., ale nikdo se me neptal, jestli chci jit s nim do podzemi, nafasoval cernou toaletni tasticku ve ktere byla ta nadobka a sestricka ho odvedla do sklepa ci kam 😀

a casopisy pry taky nic moc a celkove prostredi, pry tam byl nejakej kozenej (no spis kozenkovej, ze) gauc 😀

estrellita
8. bře 2010

skaf 😀 😀 😀

aerin
8. bře 2010

jooo, a koupili jsme vcera denicek pro miminko 😀