Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

milmic
10. bře 2010

Jůůů, Moni, gratuluju, jste šikulky. 😵 Malá je rozkošná.

Holky nekoukaly jste na ty kytičky, co by se vám líbilo k mým šatům?

chaarleene
10. bře 2010

moni, tak to je úžasný, žes mohla rodit přirozeně 😵 ještě jednou moc gratuluju 🙂

já nevím, jestli už se chystám nebo ne 😀 podle doktora už jo 😀 tak uvidím, poslíčci zatím nikde...

herminka
10. bře 2010

Moni, gratuluji, porod vypadá snadně 🙂 Lenička je krásná, připadá mi dost podobná na Deniska.

Mil, mně k Tobě a šatům furt sedí "malá" kytka, třeba č. 37 v albu (kaly a malé kytičky).

tiburcia
10. bře 2010

moni Lenička je moc krásná 😵

aer gratuluju k chlapečkovi 😉 holt tohle téma je víc plodné na chlapečky... 🙂 😀

madlisek
10. bře 2010

Moni, krasna Lenicka!

Aer, presne tak, prvniho budete mit kluka ochranare a pak holcicku 🙂

estrellita
11. bře 2010

tibi: ale treba to nekdo rozsekne 😀

Moni: vitej doma 🙂 skvele, ze to slo tak rychle, tak at se ti brzy zahoji jizvy a ty muzes poradne sedet 🙂 mala je krasna 🙂

milmic
11. bře 2010

No já si taky říkám, že tohle není možný. 😀
A jestli Chaar nebude mít holčičku, tak se asi picnu, páč to je samej kluk. 😎

aerin
11. bře 2010

ahoj🙂

moni, Lenicka je kocka🙂 tak hodne stesti s novym clovickem, at vam to spolu jde 😵

chaarleene
11. bře 2010

pokračování postýlkové story:

včera přišel strejda s tetou s tím, že chybějící část nenašli, chvíli to tady prohlíželi, pak kousek smontovali, pak jsme zjistili, že ještě chybí špalík na upevnění roštu (resp. to jsme věděli už od soboty, brácha ho chtěl dodělat, ale nestihl to, tak nám to slíbil taťka), takže jsme volali taťkovi, že ať udělá špalíky 2, protože jeden z těch, co jsme měli doma, byl takový divný 😒 večer volala mamka, že se tam stavovala teta, že našli ještě jiné špalíky a tak je donesla k našim... takže jsem před chvílí přišla od našich i se špalíkama, za chvíli to jdeme sestavit a ta chybějící deska se tam pak přidělá dodatečně (až ji strejda vyrobí 😀)

andelka
11. bře 2010

Teda, chvílu tu nejsem a vy toho nakecáte 🙂

aer: Tak jsem se trefila 🙂 Já jsem si taky zkraje přála holčičku, ale už jsem si zvykla a je to fajn 🙂 Taky mám staršího bráchu. Tak moc gratuluju k dobrým výsledkům v poradně 🙂

mil: Já se teda v kytkách moc nevyznám, ale k tobě a šatům by se mi líbila nějaká malá, drobnější, převislá kdyžtak jen malinko. Jsi fakt drobounká a šatičky dost výrazné i samy o sobě.

moni: vítám tě doma 😵 Malá je kouzelná 🙂

deny: Teda, koukám, že se nenudíš, jsi dobrá, že všechno zvládáš. Synáček je hodný už od pohledu a velký šikula 🙂 Já už se na toho našeho taky moc těším, i na křtiny.

chaarleene
11. bře 2010

tak postýlka už stojí, už jsem ji povlékla a dala mantinely, chtěla jsem to monstrum vyfotit, ale zjistila jsem, že mám totálně vybitou baterku, takže fotky budou, až se to nabije 🙂 teď jsem ještě přeprala pár věcí v ruce (oranžová body a tak podobně) a jsem groggy 😅 všechno, co jsem si ověřila, že nepouští, jsem pak hodila na vymáchání do pračky, protože síly tak nějak došly 😅

jo a docela jsem bodovala - říkám manželovi, že jsem teda přinesla špalíky a že to můžeme jít složit, tak se kroutil, že by jako teda odpoledne, tak jsem mu řekla, že hned... tak se trochu tvářil, tak povídám "máš snad na práci něco důležitějšího než připravit postýlku pro naše miminko?" 😀 tak jsme to teda sestavili a najednou telefon - on měl jít na schůzku a kvůli postýlce na ni zapomněl a šel tam pozdě 😅 🤐

andelka
11. bře 2010

aer: Máš krásné bříško a vůbec, jsi moc krásná těhulka, fakt ti to sluší 🙂 v tomto týdnu jsem svoje bříško taky úplně milovala, po 26tt už ho miluju míň, ale je moje, tak ho beru 😅 A už se to krátí. Jen kdybych furt do něčeho nenarážela 😀

jo, holky, vyprávěla jsem vám story v prodejně koberců? To zas bylo něco. Jsem si na to vzpomněla, protože teď už je vidět i pod bundou, že jsem těhu. Byly jsme minulý týden s mamkou se koukat na koberce a potkaly jsme tam její známou. Tak jsme se tak bavily, a mamka říkala na nějakou otázku:"Nemám manžela, chatu, vnoučata, tak...(něco)" a já: "No dovol, s vnoučaty dělám co můžu" 😀 Tak si paní všimla, že jsem těhu a tak se jako zatvářila a pak uvažovala, kolik mi tak může být a kdyže mě to mamka vůbec měla. Nějak jí neštimovalo, jak může mít mamka v 60letech 15letou dceru, protože na tolik se přiznala, že mě tipovala 😀 Pak šla do kolen, když jí mamka řekla, že mi bude brzo 27. Tak jako vtipné zas, no. Člověk si říká, že má být rád, že vypadá na míň, ale zrovna teď to snáším dost blbě, bo vypadám jak patnáctka co si nedávala pozor, ne jako vdaná paní s titulem, které táhne na 30 ☹

chaarleene
11. bře 2010

andělko, tak ta story je teda dobrá 😅 to věřím, že to musí být trochu nepříjemné...

mně se loni jeden třináctiletej kámoš zeptal, kdy budu maturovat 😅 ale musím říct, že mě to docela potěšilo 😀 na to, že už šedivím... 😅 😀

aerin
11. bře 2010

andelko, dekuji 😵

storka dobra😀 my jak jsme byli vcera na te matrice, tak se taky pani s obavama ptala, jestli jsme plnoleti😀

chaarleene
11. bře 2010

aer, tak to je taky dobrý 😀

andelka
11. bře 2010

char: Jé, takže akce postýlka už je úspěšně u konce 🙂 Těším se na fotky 🙂

No a manžel pak říká: "Hm, tak to jsem jakože pedofil" A já: "Nejsi broučku, říkala 15, ne 14" 😀 Mě to potkává dost často, akorát co jsem těhu, tak to hůř snáším, no.

aer: vidím, že to taky znáš 😅

milmic
11. bře 2010

Mě se jednou holčička ve škole zeptala: A z které ty jseš třídy??? 🙄
Podotýkám, že to byl 1. stupen, takže 6.-9. třídu rovnou vynechte.

Občas je to trochu naobtíž vypadat mladě. Hlavně ve škole.

andelka
11. bře 2010

mil: 😀
No, taky si říkám, jak mě napadlo bejt učitelka 😀 Ale zas - třeba po dětech to bude "lepší" 😅

herminka
11. bře 2010

Holky, jedna historka lepší než druhá 😀

Mě vždycky považovali za starší, protože jsem vysoká. Zlomilo se to někdy po dvacítce, jen s minimem nadsázky říkám, že mi od 13 až doteď hádají 20 😀

milmic
11. bře 2010

Andělko,
taky si říkám, že po dětech třebas trošku zešedivím. 😀 Ale to dřív zešedivím ve škole z dětí. 😀

chaarleene
11. bře 2010

mil, nechci ti brát iluze, ale zaprvé ve světlých vlasech jsou šediny blbě vidět a zadruhé - nevím jak to budeš brát ty, ale já jsem se se šedinama smířila jen díky své šikovné kadeřnici, která mi je pravidelně barví 😀 protože být v 28 prošedivělá je pěkně naprd 😠 ale zase nemám skoro žádné vrásky 😀

andelka
11. bře 2010

mil: No, o šedivění to snad nebude 😅

Zítra máme rodinnou akci, tak mě většina uvidí s bříškem vůbec poprvé, jsem zvědavá, co budou říkat. Jdeme na bowling, škoda že se budu moct jen koukat a fandit. 😒 A dopoledne jdu na hromadnou hospitaci do vyučování, tak to jsem taky zvědavá, ale bříško schovávat nebudu, snad už ta děcka něco podobného někdy viděla 😅

hermi: Když ti budou i za 10 let hádat 20, tak je to furt dobrý 🙂

milmic
11. bře 2010

Chaar 😀

chaarleene
11. bře 2010

ještě abych to upřesnila, šedivět jsem začala už v 25 😅

herminka
11. bře 2010

Andělko, za 10 let mi bude táhnout na 40 a budu mít snad školou povinné děti, vypadat na schůzkách jako jejich starší sestra nějak extra nechci 😀 Bowling se nemůže hrát v těhotenství vůbec nebo by to pro tebe bylo problematické teď kvůli bříšku?

andelka
11. bře 2010

hermi: No dobře, tak ve 40 na 30, to by šlo, ne? 😉
No, bowlingové koule jsou dost těžké a je to jednostranná zátěž, takže radši ne. Kdybysme šli na kuželky, tak bych si párkrát koulla, ty jsou lehčí a já je hraju stylem, že posílám kouli oběma rukama z podřepu, ne jednou rukou bokem.

milmic
11. bře 2010

Holky, tak já jsem dneska celý den za školou (měla jsem být na praxi totiž) a dokončuju další knihu (Zakázaný holky - o válce), ale už mi z toho trochu hrabe.
Už to skoro bude, ještě dopsat děj a vlastní hodnocení, ale už mám trochu tiky. Myslím se budu muset provětrat s hafanem trošku, ale ten sníh mě vadí !

herminka
11. bře 2010

Andělko, ve 40 na 30 klidně a ráda 😀 Aha, já jsem bowling nikdy nehrála, vždy jen kuželky, tak ani nevím, jak je ta koule těžká.

Mil, ty Zakázané holky považuješ za nejlepší od Bořkovcové?

Uf, co je to za diagnostika?
http://www.super.cz/clanek/38078-porodila-tri-h...

andelka
11. bře 2010

hermi: No, je to trochu jiné a pro mě náročnější, zvlášť když to nemůžu hrát tím svým stylem - kuželky nemají dírky na prsty. Radši to nebudu riskovat, už teď mě při náročnějším pohybu bolí břicho a celkem běžně tvrdne. Budu fandit, no. 😅

mil: Ty jedeš teda, za chvilku budeš mít hotovo 🙂
Já se jdu zas učit, tak pa děvčata - dneska tu bylo milo a veselo 😵

hm, tak to bylo superrychlé těhu 😕

milmic
11. bře 2010

Herminko,
pokud si chceš něco přečíst, tak ti můžu vřele doporučit: Zakázané holky a Soukromý rozhovor.

Zakázené holky je kniha pro děti, ale co se adresáta týče, je dost univerzální. Je to příběh nerozlučných kamarádek - árijky a židovky. Paní Bořkovcová v této knížce zobrazuje válku hodně zdrženlivě, protože je právě primárně pro děti, ale zároveń je v pozadí dost nedořečeností a není zamlčený "konečný řešení", jen není podaný v celý hrůze.

Oproti tomu Soukromý rozhovor je silně autobiqografická kniha. Je hodně náročná na začtení se, jelikož je to rozhovor mezi mladším já (to co prožilo válku) a současným já (starým já), takže ten vztah je tam dost těžký pochopit. Když ale vydržíš, stojí to za to. Tady se paní Bořkovcová s ničím "neprděla" jak říkám a napsala to všechno, jak jí pusa narostla. Je to teda knížka pro dospělý narozdíl od těch Zakázaných holek.
Popsala tady svoje zážitky - od hvězd, transport, Terezín, červený kříz v Terezíne, až po Osvětim, napravo, nalevo, až po pracovní tábor, kde jí zhnisala noha atd atd.... A co je zajímavý, neskončila osvobozením Osvětimi a spol., ale pokračuje dál, až dokud se nevrátila do Prahy.

Brrrrrr, naskakuje mi z toho husí kůže.
Doporučuju ti přečíst obě.

A ještě napsala v 1971 povídkový soubor Světýlka - poslední povídka Noční tažení, je sice trochu filosofická, ale taky hodně autobiografická a postihuje minulost (mladá židovka v táboře) a současnost (mladá dcera a starosti s tanečníma). Takovej kontrast trochu. 😉

tak jsem se vykecala. 😀