Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

milmic
15. bře 2010

Holky,
nemáte nějakou radu na čištění obličeje?

Já ted po vysazení mám mastný, až hrůza. A taky celkem pupínkovatý. Používám volačo od Oriflamu - Gommage Cleanser nebo jak se to jmenuje, ale tohle bude chtít něco silnějšího.
Vy máte furt takové dobré tipy. 😉

eirin
15. bře 2010

Mil, tak s tím ti bohužel neporadím. Jde ti jen o čištění? Protože pokud si dobře pamatuju, docela vysušoval Aknecolor.

chaarleene
15. bře 2010

mil, tak já s tím nikdy problémy neměla, ale slyšela jsem, že je dobré Vichy...

herminka
15. bře 2010

Chaar, můj muž taky nediskutuje na netu, nehraje hry apod. Jediná jeho "internetová neřest" je, že pro nás "vybírá auto", ale to musí mít jó hodně času. Takže moje vykecávání na modrém pejskovi (jak on říká) trochu nechápe, ale respektuje.

Andělko, to je fajn, že nemusíš psát závěrečnou práci teď, je to o velkou starost míň, že? Snad si na ni při malém najdeš dost času.

Estrel, sukně se mi moc líbí, pokud bych byla těhotná v létě, asi bych si nějakou takovou pořídila.

Mil, "nesnažilkovský flegmapřístup" je myslím dobrá věc, taky bych ho někdy ráda měla (snad se mi to povede, jsem totiž starý plašič a katastrofik 😀). Přečetla jsem o víkendu Zakázané holky a moc se mi líbily. Válka je tam myslím zobrazená pro děti "tak akorát". S tou pletí je to těžko, myslím, že je dobré vyčistit se nějak zevnitř - třeba psylliem, nějakým čisticím čajem apod. Když se pleť mastí, není radno ji odmašťovat příliš, protože ona se pak "brání" a odvděčí se ještě větším maštěním. Takže bych ji něčím umyla (buď tím Tvým prostředkem nebo třeba mycím gelem Alverde) a pak namazala olejem. Zní to divně, ale mám s nimi dobré zkušenosti (a nejen já) - buď zastudena lisovaným dýňovým (zinek v něm je celkově velmi příznivý - zevně i vnitřně - třeba si jím pokapat salát) nebo nějaký pleťovým olejem Saloos, mám dobrou zkušenost s levandulovým nebo santalovým http://www.salus-mh.cz/sortiment.php?druh=regen Oleje se dává na celý obličej jen pár kapek (já dávám 3), takže i dlouho vydrží. Zpočátku, když chceš omezit maštění, bych olej mazala na suchý obličej, po čase, když by se maštění znormalizovalo, na vlhký. Moc se totiž neví, že olej sám o sobě kůži vysušuje, ale když se maže na vlhkou pokožku, i hydratuje a tolik nevysuší (ale omezí maštění na příznivou míru).

Aer, vím o tom prd, ale četla jsem něco v tom smyslu, že nedostatek hořčíku se pozná podle křečí v lýtkách apod., že tvrdnutí břicha s ním moc společného nemá a podávání Mg je spíš placebo. V Tvém případě je PN OK.

Madli, mám radost, že se "jedna velká část" školitelce líbila 😵

Do plenkové diskuse se zatím nemám s čím zapojit, ale ptám se: je tu někdo, kdo látkovat neplánuje? Zdá se mi, že jsme se tu sešly všechny se stejným názorem 🙂

milmic
15. bře 2010

Hermi, děkuji, vyzkouším.

Aaaaaa reakce na Zakázané holky? 🙂

aerin
15. bře 2010
herminka
15. bře 2010

Mil, zajímavý příběh, bohatý jazyk, postavy možná trochu černobílé (ale naštěstí ne všechny). Bořkovcová mě každopádně zaujala, uvažuji, že bych si Soukromý rozhovor možná půjčila MVS.

O víkendu jsme byli na duchovní obnově na Velehradě (kdysi jsem psala, že se tam chystáme) a bylo to moc fajn - zajímavý program, výborný kněz (probrala jsem s ním i jeden svůj hodně palčivý problém a zase se mi trochu ulevilo - modří vědí 🙂), kdyby mi sedla i strava, klidně bych tam byla i dýl 🙂 Při ubytování jsem si všimla jedné paní, na které bylo zřejmé, že už má porod za pár a opravdu měla do termínu 3 týdny. Vydala se sama autem až z Tábora, tomu říkám odvaha.

madlisek
15. bře 2010

Aer, super 🙂 My jsme rodičům dali taková a taky z Fleru 😉

milmic
15. bře 2010

Harmi, díky..
Čím myslíš, že ty postavy byly černobílé - to mě trochu zaujalo. 🙂

Soukromý rozhovor si půjč, já ted jdu do něj. Fakt stojí za to.

herminka
15. bře 2010

Aer, nádhera!

Mil, no, že třeba Vondra byla jen "černá" a Dina dokonalá. Rodiče nebo němčinářka snad taky jen hodní. Ale jiné postavy nějaký vývoj prodělaly nebo byly takové i makové (třeba Míša nebo pan Goldmann).

milmic
15. bře 2010

No nakonec i Vondra prodělala určitej vývoj, že jo.
Sice nebyl tak evidentní, ale je tam.
Dina teda je dokonalá, ale je dokonalá z pohledu Janky, páč celej příběh je z jejího pohledu.
Já jsem tam třebas zaznamenala její....... takový jako uražení se drobný, když Janka chodila k nim a Míša a Eva si ju stáhly hodně pro sebe, takový žárlení nebo tak. Tak to jí na dokonalosti ubírá.

herminka
15. bře 2010

Vondra prodělala, ale jen malý a furt mi připadala černá 🙂 (třeba jak se potkaly na schodišti a Janka zapomněla pozdravit). S Dinou máš pravdu, toho uražení jsem si všimla, ale připadalo mi malinké. A rodiče člověk ve 14 letech nevnímá obvykle tak pozitivně, jak bylo napsáno. Roli tam možná hraje válka, že se rodina jako více semkne, ale pubertální revoltu asi nevymaže 🙂
Ta černobílost nebyla tak zásadní a fakt se mi to i jako dospělému člověku líbilo, trochu jsem se vrátila do dětství 🙂

chaarleene
15. bře 2010

tak jsme přišli od našich, ještě jsme potřebovali s nimi něco vyřešit 🙂 a mamka nám dala bramboráky 😵 😵 😵

milmic
15. bře 2010

No, já jsem si zase říkala, že sice jsou holky skoro pubertačky, ale jejich pubertu totálně potlačila válka, a že rodiče natolik stojí při nich a jsou jim oporou, že se tomu vůbec nedivím.
Navíc tehdy asi nebyly rodinný vztahy natolik divný jako bývají mnohdy dnes.

Ale co mě Herminko totálně odrazilo, což jsem potom taky srhnula v diplomce, byly dvě věci.
A. "láska a zamilovanost" nebo sympatie, jak chceš - mezi Josefem a Jankou. Nevím, jestli jsem nepotřehla věk Josefa, za to jsem postřehla, že Jance je necelých 14 a Josefovi asi nebude 20. Takže tajně doufám, že tohle nemyslela autorka vážně.

B. Absolutní a totální přijetí osudu rodinou Goldmannů. Sice chápu, že tenkrát nemohli udělat nějakou šílenou vzpouru a taky jim dost hodně pomáhala jejich víra, která jim dávala naději, ale tohle absolutní přijetí jsem nepochopila. Proto mě trochu mrzí, že autorka nezahrnula trochu víc tuhle záležitost. Jaksi jejich pohled na transporty a co si o tom myslí a ták. Sice se říká, že je to blbost, ale překvapuje mě prostě to přijímání čehokoliv.

herminka
15. bře 2010

Chaar, ahoj 😉

Mil, já si spíš myslím, že puberta byla (ať už s jakýmkoli průběhem) vždy, ale dřív se o ní tolik nemluvilo 🙂 Tím nemyslím, že by Janka měla vyvádět kdovíco, ale její vztah s rodiči mi připadá docela idealizovaný. "Vztah" Janky a Josefa mi přišel taky hodně zvláštní a z jeho strany jsem to brala z větší části jako "strýčkovskou" lásku, prostě mu na ní záleželo; ona nějakým způsobem zamilovaná byla, ale myslím, že v tom věku se citlivá holka může "zamilovat" do kohokoliv, je to platonický vztah, obdiv, příjemný pocit z toho, že si mě někdo starší všímá. Ale je fakt, že mi tento motiv přišel trochu nadbytečný. U Goldmannů si myslím, že hraje velkou roli právě víra, věřící člověk bere i těžké věci jako Boží vůli. Můžu Tě z vlastní zkušenosti ujistit, že dost pomůže, když víš, že se něco, byť nepříjemného, neděje samo sebou, ale s nějakým vyšším záměrem. Názor na transporty by se asi úplně nehodil do dětské knihy, nebo nevím; válka je tam přece jen zpodobněna docela "měkce".

herminka
15. bře 2010

Věk Josefa jsem taky nepostřehla, ale myslím, že takových nejmíň 30 mu být mohlo.

chaarleene
15. bře 2010

když tu tak probíráte tu pubertu, já myslím, že děti dřív přicházely do puberty déle... nevím, čím to je, ale když vidím třeba svou desetiletou držkující neteř, tak mám pocit, že dětství je čím dál tím kratší 😅

madlisek
15. bře 2010

No mě to při probírání puberty a holocaustu nedá a musím připomenout Deník Anny Frankové - Anne tam dost konkrétně píše o problémech s rodiči. Ale rozdíl je prostě v tom, že (až na nějakou tu cenzuru Annina otce před vydáním) je Deník prostě autentický deník, zatímco kniha pro děti je kniha pro děti a je-li hlavní zápletka jinde, neměla asi autorka potřebu vztah s rodiči nějak dramatizovat.

estrellita
16. bře 2010

madli: souhlasim, denik Anny jsem taky cetla a myslim, ze ta autorizace tam ale byla mozna vetsi, nez si pripoustime.

hermi: no ja si nejsem jista, jestli budu latkovat. z AP je mi prirozene hodne veci, ale latkovani zatim nemam uplne v planu, uvidime 🙂 budu tu mozna cernou ovci 😅

aerin
16. bře 2010

Ahoj holky🙂

vecer me nejak prepadl splin, nejakej me celej den pobolivalo brisko a celkem malo jsem za celej den citila Zakyho...☹ Ale za to dneska mi chce asi od rana udelat radost 😵

mam dneska jeste volno (chacha, bc. prace ceka a sama se fakt asi nenapise☹ ), musim skocit vedle do restosky a zamluvit tam tu "hostinu" a pak si dame sraz s V. a pujdem omrknout prstynky🙂 porad nevime, jestli je risknout vzit pres net nebo radsi ne... 😒

herminka
16. bře 2010

Ahoj.
Madli, s tou pubertou máš pravdu 🙂

Estrel, vidíš, to je fakt, uvědomuji si, že od Tebe jsem asi o látkování nikdy nic nečetla 🙂 Ale žádná černá ovce, je to přece Tvoje věc.

Aer, my máme prstýnky přes net, z e-piercingu (teď mají spešl doménu http://www.e-prsteny.cz/), jsme spokojení, ale... Velikosti jsme vybrali správně, ale můj poslali omylem o číslo menší, poslala jsem ho zpět a na reklamaci čekala přes 2 měsíce, protože prý byl nemocný rytec.

eirin
16. bře 2010

Estrel, neboj se, já jestli budu látkovat, tak taky jenom napůl. Na noc, k doktorce apod. budu dávat jednorázovky.
Ale mluvila jsem se spolužačkou, která má už tříletá dvojčata a když jsem se jí zeptala, jestli látkovala, tak na mě vytřeštila oči jako že jsem se úplně zbláznila, takže asi opravdu ještě nevím, kolik práce mě kolem dětí čeká.

Aer, ty se máš, že máš dneska volno. Já dnes v noci vůbec nespala, děti se mlely, to bylo něco. Teď si v klídku spinkají a odpočívají a já abych pracovala, to je začínám mít pěkně vychované 😀
Netu ohledně prstýnků bych se nebála, naživo vypadají všechny líp než na obrázku. Jen dobře trefit velikost..

aerin
16. bře 2010

No ja prave bojim, ze si proste tu velikost vyberu blbe... 😖
hermi, na stranky mrknu, diky🙂

milmic
16. bře 2010

Hermi, díky za rozhovor.
Je to děsně fajn pokecat si s někým o knížce, kterou člověk pitvá. 😎 Jako máš pravdu v tom idealizovaným vztahu, já to spíš vnímám, že kvůli válce drží tak moc pospolu. Nakonec hned na začátku knihy se píše, že táta najednou dělá věci, který dřív nedělal.

Je fakt, že dřív byla puberta jaksi později, ale furt si myslím, že to u holek dost potlačila ta válka. Možná nebyla tak divoká jako puberta dnešních dětí, ale jak to říct.... no musely prostě rychle dospět.

S tou vírou naprosto souhlasím, ale je fakt škoda, že to autorka trošku nerozvinula jakoby víc.Mě teda vůbec na celé válce děsně zaráží, že se něco tušilo, ale mlčelo se. Můj milý mi říkal, že to bylo asi tak... když odvezou Židy a vyřádí se na nich, neodvezou nás Čechy. Tak nevím, dneska už to jsou spekulace a právě proto to měla zahrnout. 😉 Sice je tam válka dost měkce, ale o transportech se mluví, byt ne v plné síle, že jo. Tak mohla něco málo k tomu napsat. Páč dnešním dětem je to vzdálený, no prostě válka z učebnic, propast času tam je vidět na každým kroku v tom románu - třeba i v soudní knize.
To se mi hrozně líbilo, to symbolický vytržení listu z památníku. Tím dala jasně najevo, že dětství je konec.

eirin
16. bře 2010

Aer, tak si dojdi do jakéhokoliv zlatnictví s prstýnkem, který ti sedne, nebo si tam můžeš vyzkoušet a velikost ti řeknou..

aerin
16. bře 2010

hermi, ty prstynky tam maji krasny a variabilni (ze si muzes zvolit povrch nebo sirku)! 😵 akorat me furt desi ta velikost 😒
a mate ocel nebo titan?

aerin
16. bře 2010

joo, a jak jsme byli v sobotu na tom svateb. veleterhu, mama se pak V. ptala jaky to bylo a jestli jsme neco vybrali a on ji nakecal, ze jsme si objednali prstynky za 21tis. a ji to ani neprislo divny, ze pry si muze prece na svatbu vzit pujcku 😀 😀 😀

aerin
16. bře 2010

eirin, jo, to mame prave dneska v planu, ale treba na tom veletrhu to bylo tak, ze jsem si tam mohla zkouset jak dlouho jsem chtela ty jejich obri vystaveny kusy a na to aby mi dali ten meracek bych jim to snad musela rovnou podepsat 😝

aerin
16. bře 2010

s tim prstynkem co mi sedne je to dobrej napad...na prstenicek mi sedne jeden jedinej (jedinej prstynek ze zlutyho zlata kterej mam, dostala jsem ho od mamky asi ke 14tym narozeninam😀), ale trochu se bojim, ze mi ho pak V. bude muset navliknout na malicek, jestli budu mit v cervnu v 8. mesici otekly prsty 😀

herminka
16. bře 2010

Mil, to vytržení listu z památníku se mi taky líbilo a připadalo mi výstižné pro děti dané doby 🙂

Aer, máme ocel. Akorát si teď uvědomuji, že tyto "alternativní" prstýnky bývají masivnější než zlaté a vy asi budete mít dost drobné ruce. My taky nemáme žádné lopaty, ale vzhledem k naší výšce je nemáme nejmenší.