Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

eirin
13. črc 2009

No když už bylo jasné, že si nic nezlámal, tak jsme se museli smát tomu, že jsme vylezli na Mt. Fuji a teď se přizabije na kopečku za barákem 😀

andelka
13. črc 2009

eirin: jo jo, tak to schvaluju. Já se snažím jíst večer saláty, většinou zelenina+sýr nebo šunka, pečivo už moc ne. A hlídám si porce, abych se nepřejídala, schválně používám menší talíře, aby se na ně toho zas tolik nevešlo. A k obědu pokud možno zeleninovou oblohu. Jsou to drobnosti, ale člověk se pak cítí líp, že aspoň něco málo dělá. 🙂

andelka
13. črc 2009

eirin: I domácí kopečky jsou zrádné 😀

eirin
13. črc 2009

Andělka: Ale jo, já jím taky celkem zdravě, jenomže jak jsem nejedla týden vůbec nic, když jsem nemohla skrz zuby, tak jsem velmi rychle zhubla a teď je to klasické jo-jo. Chudák můj metabolismus.

elitera
autor
13. črc 2009

žehlička 😵

andelka
13. črc 2009

eirin: No jo, ale za to nemůžeš, zuby jsou potvory. Akorát tělu se to asi moc nelíbilo, ale ono se snad utřepe. a když jíš jinak dobře, tak co. Můžeš zkusit pár drobných úprav a třeba to pomůže. Taky bych měla jíst víc dopoledne a odpustit si kokinko ke kávě. Holt, mám ještě dost rezervy. 😅

elitera
autor
13. črc 2009

no hurá, konečně mi jde přispívat, zas mi to ráno nechtělo vkládat příspěvky.
Chechtám se nad desinou lyrikou 😀
Hubnoucím přeju hodně pevné vůle a štěstí při hubnutí, ale taky aby je nepřepadla nějaká slabomyslnost a hubly s rozumem 🙂 Ale věřím tomu, že rozumný jste tu všechny 🙂

A já mam radost, protože mi právě přišla nová žehlička, sice jiná, než jsem měla vybranou, ale zato zadarmo, ušetřený 2000 a kousek 🙂

eirin
13. črc 2009

Andělka: No hlavně přidám víc pohybu, nějak jsem zlenivěla.

Eli, no z nové žehličky bych se takto radovala pouze v případě, že by žehlila sama 😀 Ale zase ušetřené 2k = super.

elitera
autor
13. črc 2009

Jo, to mi říkal kdysi tchán, když jsem se radovala z ponornýho mixéru: "nevim, co se raduješ, furt to je jen pro práci" 😀

andelka
13. črc 2009

eirin: to já musím taky. Trochu zlepšovat kondici. tak si držme palce 🙂

eli: 😀

elitera
autor
13. črc 2009

Btw. můj graf je nějakej, chudák, zmatenej... http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

eirin
13. črc 2009

Eli, kolikátý DC u tebe bývá ovu?
Já vám taky ukážu svůj "umělý" graf: http://www.fertilityfriend.com/home/241f02 Jojo, takhle kdyby to vypadalo bez léků.

elitera
autor
13. črc 2009

Jo, eiri, to kdybych věděla... 😀 Zatím jsem ještě neměla nějaký stejně dlouhý cykly.

(6 cycles) Ave. Min. Max.
Ovulation: 26 12 54
Luteal Phase: 12 10 13
Cycle length: 38 25 65

eirin
13. črc 2009

Jů, tys měla ovu někdy 54DC? To mi úplně uniklo...

elitera
autor
13. črc 2009

Jj, po potratu, naštěstí jsem odolala vyvolávačce, tak přišla sama 🙂

des
13. črc 2009

Óda na žehličku by Des:

Žehlička, žehlička, na lenost je metlička.
A kdo žehlí rád, bude dlouho zdráv!
Fobie jsou pryč než mrknu,
šťasten ten, kdo postaví se k prknu!
Štítka, ovu, či snad jed si sněd?
Jó žehlička, ta vyspraví tě hned!

elitera
autor
13. črc 2009

Des, jestli máš tohle střevo jen, když jsi těhotná, tak bys měla být těhotná permanentně 😀

des
13. črc 2009

😀 nestraš Eli!! Jsem si říkala, že bych vám tu měla udělat dobrou náladu...každá máte nějakou starost ☹

sijen
13. črc 2009

Des, dost dobrýý! 😵
fobie jsou pryč než mrknu, štastnen ten kdo postaví se k prknu 😀
doporučuju http://www.pismak.cz/ neznáš-li..

dnes bylo kolem oběda v rádiu (asi Radiožurnál) posezení s hostem - byla paní Valerie Wangerová, která dělá kurzy efekt. rodičovství. Název děsnej teda, ale myslím že je moc fajn, že se takový počiny začínají objevovat http://efektivnirodicovstvi.webnode.cz/koncept/

sijen
13. črc 2009

Eirin, já se hlásím do podpůrné skupiny hubnutí.

no Andělko, kápla jsi na to. Statut bude změněn. 😉

aerin
13. črc 2009

ahoj holky! nedocitam doctu pak, musim vam ale neco napsat!
vasek dosel prave uplne rozjetej z prace, jel domu s maminkou a rekl ji, ze od nej zadny prachy neuvidi, ona zas jak mu bude posilat na stavebko atd., na to ji rekl, ze to je zas jenom jeji planej slib a ze si proste dalsi pujcku nevezme, tak mu rekla ze mu teda to stavebko vezme, nacez ji odpovedel, ze pokud mu chce vzit sporeni ktery zalozila na JEHO bydleni a na ktery posilala penize i babicka, tak at si ho klidne sezere 😅 no takze vysledek je ten, ze matince oznamil, ze teda ma rict termin, do kteryho se mame vystehovat a my pujdeme, a ona tenhle byt asi zacne pronajimat

to je matinka, co? 🙄

aerin
13. črc 2009

no a spoustu veci mi jeste rikal, jak se bavili, tohle je jen kostra

aerin
13. črc 2009

akorat teda maminka sla hned zas makat (na pokladnu) a V. je tak rozjetej, ze hned jak odesla, sebral se a sel dolu, rikal ze jde zjistit, jestli o tom co se deje (s tou exekuci a tak) vubec vi Tereza a hlavne tatka, ze je na case, aby se sebral a zacal tomu tam dole sefovat on, ze se mati utrhla z retezu az moc...tak jsem zvedava s cim prijde...

elitera
autor
13. črc 2009

Aer, no je to šílený, ale zase skvělý je, že jí natvrdo řek, že žádná půjčka nebude! Moc držím palce se sháněním podnájmu!

des
13. črc 2009

sijen: No Seifert už ze mě nevyroste...ale ze Šeříka by mohl 😀 (na vysvětlenou: Šerík je pracovní název potomka, vytvořený zkomolením našeho příjmení, měli jsme to kdysi v jednom svatebím blahopřání)
Efektivní rodičovství mi zní jako zásada aby např. rodiče neřvali na dítě současně, ale jeden po druhém, aby se nevyčerpávali zbytečně🙂 Každopádně díky za odkaz, juknu na literaturu! Příbuzní si sice ťukají na čelo, ale já myslím, že se vyplatí si přečíst něco i o takové neuchopitelné věci jako výchova dětí!

sijen
13. črc 2009

Aerin,to je síla.. 🤐
V.mamka je fakt asi v pěkným srabu.

Je mi to líto.

Prosimtě, promluv ještě s V. a nevzdávejte se toho stavebka!!!!
Platí ještě plán s architektem?

sijen
13. črc 2009

Des ..Šeřík nebo šerík pěkný prac. název !!
njn já mám štěstí že moje tchyně je s tou výchovou laděná podobně jako já /ale budeme se možná názorově tříštit v otázce křesťanství..uvidíme/
vzhledem k příspěvku Aer, možná bys Des mohla splodit další poetickou noticku, ..ikdyž tady to vypadá spíš na Baudelaira

Des my jedeme poslední víkend v červenci do Kladna , nechceš se sejít ?

aerin
13. črc 2009

plan s architektem plati, ale nic neni jiste
jde o to, ze mi babicka nabidla, ze by mi nechala pul baraku, ona to vidi tak, ze by se barak rozdelil na 3+1 ktery by zustalo jim, udelal se samostatny vchod a ke zbylym dvema pokojum by se pristavelo do dvora + podkrovi, Vasek (a ja asi taky) by zas byl radsi, kdyby jim zustal cely barak jak je a mi si postavili nad celym podkrovi (myslime si, ze je skoda zastavet ten vnitrni dvur, taky by pak mely moznost ostatni vnoucata v tom spodku a pro nas by to hlavne vyslo lip financne, protoze podkrovi by se stejne muselo zvednout cely tak i tak a prestavovat k tomu pul baraku...)

no takze musim vsechno probrat s babi a sehnat architekta/projektanta, ktery by na rekl jaky jsou moznosti a kolik by to stalo..

sijen
13. črc 2009

Aer
architekt - mohla by Ti poradit Blanka K. z brms/střechy -myslím že pracuje v oboru, v nějaké projekční firmě možná.. nebo kuk sem http://www.modrastrecha.cz/forum/show.php?vThre...

sijen
13. črc 2009

ještě jsem si vzpomněla že mi vlastně chodí na mail novinky z archiwebu.
tak tam bude taky databáze architektů http://www.archiweb.cz/, ikdyž ty jsi asi chtěla tip s osobní zkušeností vid?:-/