Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

elitera
autor
29. črc 2009

http://vitakucharka.blog.cz/rubrika/pomazanky odkaz Sluněnky - bohužel jim zrovna spadnul web nebo co, časem to snad zase bude dostupný

http://vitakucharka.blog.cz/hledani?page=1&quer...
dole mléko z ořechů a semínek, problém bohužel stejnej ☹

Obecně Sluněnky - rozmixujou se semínka, k nim se přidá sůl, koření, bylinky - podle chuti a používá se to jako dip.
Mlíka - surovina se vymáchá pár hodin ve vodě (třeba mandlel už musí být namletý) a pak se to scedí.

andelka
29. črc 2009

Teda, to jsem v životě neviděla ani nejedla. Asi to někdy prubnu. 🙂

andelka
29. črc 2009

Tak odkazy mi fungují, už jsem to omrkla. akorát nevím, jestli na to bude stačit můj předpotopní mixér 😒 Kdysi jsem si dělala ořechové mlíko, ale to se jen normálně nastrouhaly vlašáky a šouplo se to do mlíka (a s cukrem 😅 ), ale byla to dobrota.Ty pomazánečky vypadají dost dobře, ty mě lákají.

deenakee
29. črc 2009

Chjo, jedna hlčina nám už začla rodit v (25. týdnu) Tak doufám, že to bude o.k. A nikomu dalšímu už to snad nehrozí. Jsem si říkala hlavně ať nepřenáším... No tak teraz si říkám raděj ať přenáším než toto....

des
29. črc 2009

eli: díky za odkaz, i ostatní recepty vypadají zajímavě...asi si ty semena koupim tady k počítači, abych měla něco po ruce a nebyla to zrovna kobliha 🙂

deen: ☹ to je teda na pytel, tak snad se jí to ještě nějak zastaví a mimi vydrží...od kolikátého týdne je vlastně dítě schopné přežít (byť v inkubátoru)?

andelka
29. črc 2009

des: Myslím, že právě zhruba od toho 25tt, tak snad to dopadne dobře i vtomto případě. dneska už je ta šance dost velká. Ale je to vždycky škoda, když to miminko v bříšku vydrží tak krátce. Ale nemám pocit, že by se tomu dalo nějak moc zabránit 😒

des
29. črc 2009

jo a ještě vám musím napsat, že se mi dneska zdálo, jak jsem si kupovala hašiš (taková asociace s tím mlíkem, jedno speciální nám kdysi připravil bratr, ovšem místo máku louhoval jinou bylinu 😀 ) a vůbec ten sen byl celej hroznej, kriminálka v Miami hadr! Radši bych se vrátila k těm (bezbolestnejm) porodům 😉

des
29. črc 2009

andelka: ☹ když ho tělo začne vypuzovat, tak asi zašití čípku a podobné věci nepomůžou, co? Tak snad to dobře dopadne...to fakt deen teda radši přenášet!

des
29. črc 2009

deen: jéje, potkaly jsme se s tou holčinou někde v diskuzi, je to taky Kladeňačka...napíšeš mi pak, jak to dopadlo? Určitě to budeš sledovat....

andelka
29. črc 2009

des: Ty máš teda zajímavé sny 😀
No to asi moc ne, nevím. vím, že když to jde, tak se doktoři snaží mimčo v bříšku ještě nějakou dobu udržet, ale když už se to rozjede, tak co naděláš. ☹

elitera
autor
29. črc 2009

Mňam, čerstvě lisovanej mrkvovej džus je dobrej 🙂

andelka
29. črc 2009

Mrkvičku, tu taky můžu. Akorát nemám odšťavňovač. to asi přibude až s miminkem, takové vymoženosti jako dobrý mixér a odšťavňovač. 😀

elitera
autor
29. črc 2009

Mňam, mrkvový šátečky jsou vynikající 😀

andelka
29. črc 2009

Dobrá je i mrkvová buchta, s oříškama...asi ji brzo udělám 😵

elitera
autor
29. črc 2009

Zrovna koukam na statistiku svých grafů na FF a je to celkem milý počtení. Minulej cyklus 34 dní, LF 12, tenhle 33 dní, LF 15. Navíc dneska začala 3. MS od revize, takže teoreticky i gynekolog a další mudři by mi posvětili nový snažení. 🙂 Mam radost.

elitera
autor
29. črc 2009

A holky, máte někde ve WK taky takovou statistiku? Já to nemůžu nikde najít... 😕

estrellita
29. črc 2009

andelko: ty mi delas chute 😀 mrkvova buchta s oriskama 😵 😵

andelka
29. črc 2009

Eli: A půjdeš do toho? 😉 Na WK jsem to nikdy nehledala (ani nevím jestli bych to našla, se svou němčinou), ale myslím, že to tam není. Ale mně to neva, já mám statistickou tabulku ve svých papírových tabulkách. Pořád používám to i to.
Estrel: Já sobě taky. Asi ji udělám mamce na přivítanou zítra.Jestli najdu recepis. 😅

elitera
autor
30. črc 2009

Andělko, zatím ne. Teda kdyby se zadařilo, tak to tak prostě bude, ale úmysleně se zatím snažit nebudem. Ještě se necítím psychicky dost v pohodě. Ale půl roku se mi na vysazení antidepresiv taky čekat nechce. Priority jsou následující:
a) bez prášků v pohodě
b) s práškama v pohodě
c) s práškama v prdeli
d) bez prášků v prdeli

No a pak by taky nebylo špatný mít práci 🙂) A v práci by to chtělo být tak aspoň ty 4-5 měsíců před otěhotněním, abych měla nárok na nějakou slušnou mateřskou*. Hm, tak to možná na ten půlrok čekání vypadá...

*to mi připomnělo, že včera na pracáku jsem zjistila, že se mi podpora počítá pouze z posledního zaměstnání, tedy z toho zaměstnání, který trvalo oficiálně 3 dny 🙄 Takže odstupným krásně navýšená průměrná mzda v Boschi je mi k prdu 🙄

des
30. črc 2009

eli: ad grafy - je super, když to funguje jak má, žejo? S podporou je to blbý, že se ti počítá to poslední zaměstnání, ale věřím, že brzo bude nové místo a pak už jen samé výhody a sociální jistoty (děti a dovolenou v Jugoslávii v to samozřejmě počítaje 🙂 ) Nevím, jestli se ti o tom chce mluvit, ale zajímalo by mě, jestli se chystáš na nějakou dlouhodobější terapii, nebo jsi odhodlaná svoje potíže zvládnout sama s práškama...?

des
30. črc 2009

jinak mám s sebou dneska půl kila slunečnicových semínek a pouštím se řádně do těch kostí 😉

elitera
autor
30. črc 2009

Semínka chválím 🙂 Já jsem minulej týden našla pohled od Lišáka z Mexika, kde je napsáno "a pěkně vyvíjej orgány" 😀

Ad léčení - zejména chodím na kineziologii a k psycholožce. No a pak si mraky věcí nastudoval Lišák a terapeuta mi dělá hlavně on. Takže asi každej den mam nějakej úkol, kdy něco jedu někam zařídit a večer pak rozebíráme, jaký u toho byly pocity, co atak a jak jsem to zvládla. Navíc kineziolog mi poradil pár technik na trénování a na úlevu v ataku, včera na pracáku jsem měla možnost to vyzkoušet a bylo to dobrý.
Podle publikace, kterou napsal člověk, kterej se u nás agorafobií zabývá asi nejvíc, se lidi s hodně těžkou formou vyléčí při intenzivní terapii asi za 3 měsíce. U mě je trochu na pytel, že mam poměrně lehkou formu, takže některý situace u mě atak jednou vyvolají a třikrát ne - blbě se to pak uchopuje a pracuje s tím. Nicméně jsme už sepsali nějaký moje bubáky a podle schématu v tý publikaci je procházim a prožívam.

eirin
30. črc 2009

Eli, a jak vlastně vypadá takový atak?

elitera
autor
30. črc 2009

najednou strašná nervozita. Tep tak přes 120/minutu, tlak, že by srdce vyskočilo z hrudníku, hrudník obecně o 2-3 čísla menší (strašně staženej). Když se přidají ještě moje projevy trávicího traktu, tak občas lehce na blití, výrazně častějc pocit na velkou (s tím, že jsem schopná vodovej průjem aktivovat během 5 minut). Když k tomu dostanu tyhle projevy, tak se to začne motat v kruhu - průjem mam proto, že jsem nervózní, nervózní jsem proto, že mam průjem a není tu nikde záchod, čím víc jsem nervózní, tím víc musím na záchod...

eirin
30. črc 2009

No tak to je lahůdka.. to je strašné, fakt ti moc přeju, ať prášky zaberou a časem ať se to srovná a nemusíš je brát.

elitera
autor
30. črc 2009

Ono už to bylo celkem dobrý. Jenže pak onemocněla mamka. Když jsem se z toho vyhrabala, tak jsem potratila. Asi si budu muset najít nějakej způsob, jak se s tím srovnat, protože jaksi život nejni péříčko a podobný jobovky se nedají předvídat a choděj, jak se jim zachce. Jen nevim jak.

eirin
30. črc 2009

Holky, odložily byste snažení, kdyby vám byl zjištěn tak vysoký tlak, že už byste na to dostaly léky?

elitera
autor
30. črc 2009

Podle toho, jestli se ty léky smějí užívat v těhotenství a při kojení. Je ale možný (ale jen vařim z vody), že by tím byl automaticky indikovanej císař.

beat2
30. črc 2009

erin - dokud se člověk do takové situace nedostane, tak to reálně neposoudí...
Nicméně "trend" je takový, že stárnem, a zdravotních problémů bude spíše přibývat.
Je ale potřeba probrat s doktorem, jak moc je to vážné, a jestli je reálná šance, že pomocí prášku se to zlepší a bude pak tělo fungovat samo bez nich (a jak dlouho by to mohlo trvat), co je za rizika, když brát prášky nebudeš a co za rizika s případným těhotenstvím...
Takhle teoreticky je to těžko radit.

Já sama řeším podobný problém, taky zdravotní, taky zda zákrok odsunout, nebo odsunout miminko... U mě jde asi o odsun aspoň 1 roku. Na druhou stranu je teoretická možnost, že když zákrok odsunu o 1,5 roku (když vemu těhotenství a nejnutnější dobu kojení), tak může být taky vše OK. A teď to rozhodnout... je to složité, nikdy není jisté jak se to vše bude vyvíjet... ☹

beat2
30. črc 2009

Taky je potřeba brát v potaz to, že těhotenství a kojení je poměrně zásadní zátěž pro tělo, a když nefunguje úplně tělo samo o sobě správně, může se tomu ještě přitížit a vše zkomplikovat. Problém je, že přesně ti dopředu nikdo neporadí, ani lékař kolikrát (což je můj případ).