Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

elitera
autor
13. srp 2009

madli, díky za cenné poznatky 😉 Mně by ale vadilo připravit o to ty babičky ☹ Resp. tchyně si užívá teď s Aničkou, ale moje mamka zatím vnouče nemá...

sijen
13. srp 2009

nj Elit,
teď mi vlastně došlo s jakými potížemi jsi doma a já Ti řikám jaká je to skvělá příležitost: vycestovat! promiň a pochop mé sobecké nadšení pro tu příležistost

jj Madli, vidím to stejně s tím novorozencem-batoletem vs. mladš.škol.věk v USA

des
13. srp 2009

eli: hmmm, tak to máš opravdu, o čem přemýšlet...napadá mě v souvislosti s tvojí nemocí, jestli by ti neprospělo takhle totálně změnit prostředí. Jinak potvrzuju, co říkala Madli o zdravotním pojištění - jede teď za mužem do Bostonu, kde je zaměstnán na univerzitě a jeho pojištění se vztahuje i na ni.

eirin: ad křivka 😀 tak Google to snese, horší, až se takhle projevíš někde na poradě 😉

andělka: nezpochybňuju, že to tak ve Švédsku mají, spíš jsem chtěla naznačit, že nejsem pro, aby to tak bylo i u nás....mnooo tak to držím palce s psaním o teenagerech!! 😉 A nezapomeň někam do závěru napsat, že práce na PC může klidně zahrnovat sledování TV, poslouchání hudby a setkávání s přáteli - často i najednou a proto má moderní mládež tolik času!! 😉

andelka
13. srp 2009

des: No já si myslím, že u nás by ta úprava podle švédského vzoru ani neprošla, ale ten tejden by byl fajn.
to je zajímavý postřeh 😅 Já to asi právě pojmu víc jako úvahu, bo to se fakt nedá nějak slušněji napsat, když nevím jak. Všechny témata byly dementní a navíc předpokládaly že jsi zaměstnaná ve školství, což u nás ve "třídě" teda asi 50% není. 😖

andelka
13. srp 2009

No nic děcka, já jdu něco pojezt, bo v 16h mají dorazit borci přes kontrolu oken a já tu mám dost binec no a pak se vrhnu na ty teenagery. 😀

madlisek
13. srp 2009

No Elit je to rozhodnutí, které vyžaduje několik probdělých nocí při diskusích s Lišákem 🙂 Já jsem poměrně nadšená cestovatelka, takže mě by se to na první pohled velmi zamlouvalo, ale je skutečně potřeba zvážit pro a proti - jak moc to Lišáka posune v kariéře kupředu, zda to obohatí váš vztah nebo to bude naopak zdrojem problémů, jak to budeš zvládat ze zdravotního hlediska, jestli to je finančně zajímavější než Lišákovy pracovní možnosti tady, jestli si oba rychle zvykáte na nové prostředí nebo vám bude chybět Brno a kamarádi.... je toho dost. S tvou mamkou ti rozumím, taky by mě to mrzelo. Nevím, zda by v jejím zdravotním stavu šlo, aby za vámi na delší dobu přijela?

herminka
13. srp 2009

Elit, Tvá analýza je zajímavá, vychází mi z toho, že asi dost bude záležet na vaší situaci ohledně dětí. A Lišák má kdy v plánu dokončit tu disertaci? To rozhodování Ti nezávidím. Kamarád, který teď strávil rok v UK, říkal, že je to úžasná škola a hrozně to doporučoval. Jinak brácha mé kamarádky byl taky Louisianě (je dost možné že i na stejné univerzitě) i s manželkou, která byla tehdy čerstvě po studiích, pokud vím, tak tam nepracovala, a narodily se jim tam dvě děti - takže to jde 🙂 Jak píše Des, je možné, že by Ti to na Tvou nemoc prospělo, ale mohlo by to taky asi i dost udělat paseku, že?

elitera
autor
13. srp 2009

Hermi, jde samozřejmě leccos, děti se rodí i v Amazonským pralese 🙂)
Sij, to se vůbec neomlouvej, já to tak beru taky, cestovat bych chtěla, jen na to prostě aktuálně je dost blbej čas.

Začínam licitovat, jeslti by to nemohlo být někde severnějc 😀

Ne, primárně musíme jít oba na testy, jak to u nás vypadá s tou slavnou mononukleózou. Je totiž infekční ještě rok po onemocnění (nebo tak něco), takže by to znamenalo dost velkej problém v kombinaci s případným těhotenstvím. A vzhledem k tomu, že se přenáší (mj.) líbáním, musíme nechat "otestovat" i Lišáka, protože sexu jsme se sice tehdy vyhýbali, ale líbání fakt ne. Tak aby on nebyl nositel...

A kdy to dokončí - toť otázka. Napsáno má asi 25 %, píše měsíc a půl. V lednu chce odevzdávat, jeho kolega teď už skoro půl roku čeká na druhej posudek a teprve po doručení posudků se může obhajovat...

madlisek
13. srp 2009

Elit, my taky občas zalitujem, že nejedem do Colorada 😀 Držím palce na ty mono testy!!!

elitera
autor
13. srp 2009

(už to tu jistě několikrát zaznělo, ale) kam že přesně jedete vlastně vy? 🙂

madlisek
13. srp 2009

Elit, IP

herminka
13. srp 2009

Elit, jasně, mně šlo o tu podobnost situace 🙂 Nevěděla jsem, že je to tak komplikované s posudky disertací, měla jsem za to, že je to jako u diplomky. Tak ať jsou testy OK!

des
13. srp 2009

Eli: taky držím palec, ať už je mononukleóza pryč!! Já doufám, že manžel dizertaci taky dopíše do ledna, protože pak doufám, že se bude víc "věnovat rodině" 🙂 Tak jsem na něj zvědavá!

andelka
13. srp 2009

Ach jo holky, proč jsou lidi tak zlí ☹ No nic, možná dobře mi tak, jsem naivka. 😖

aerin
13. srp 2009

Copak je, andelko? 😕

andelka
13. srp 2009

Ále, realita webu, trochu mě to zdrblo, asi jsem moc citlivka, nebo blbka, nebo oboje. Přijdu až zítra, mějte se krásně, jste ty nej 🙂

aerin
13. srp 2009

Aha, tak snad to nebude moc vazny a vstrebas to☹ Papa🙂

andelka
13. srp 2009

aer: jo jo, to přežiju. pa pa 🙂

des
13. srp 2009

andelka: tak az to rozdychas, tak nam povez, co se stalo, at si muzem kolektivne zanadavat 😉

estrellita
13. srp 2009

nadelko: des ma pravdu, jen se nam sver a my se za tebe vrhnem do boje 🙂

elit: a kdy jdes na testy? drzim palce, at je to ok.
rozhodovani ohledne cesty je tezke a vim, ze ac jsem cestovatel, tak s ohledem naty decka bych taky vahala. nevim, jestli je treba uz tvoje mamka v duchodu, nebo pracuje, ale dalo by se i to, ze by na nejaky cas prijela a byla u vas atd. ....... do kdy semusite rozhodnout?

estrellita
13. srp 2009

majatob byla nadherna nevetsa 🙂 doufam, ze da vic fotek 🙂

andelka
13. srp 2009

Holky, jste milé ale radši ne, bylo by to asi jen horší. Já jen, abyste se nedivily, kdybych tu chvíli (delší chvíli) nebyla. Mějte se, musím zas něco dělat.

estrellita
13. srp 2009

jinak dneska pujdu naposledy zkusit nejakou lekarnu na ty teplomery a pak ho radeji objednam. No uz bych chtela zacit merit, takze hezky o vikendu proctu merebi a pak se na to vrhnu. strasne me bavi sledovat grafy 🙂

holky, jak se muze pit kontryhel? a kdy je nejlepsi?

madlisek
13. srp 2009

Copak Anděl? Taky se stavím do bojového šiku!!! Klidně nám napiš IP!

des
13. srp 2009

andelko, já myslím, že ti to nedá a přijdeš se na nás brzo zase podívat 😉 Např. já budu zítra hlásit výsledek tripple testu, to bude možná ještě kovbojka...

madlisek
13. srp 2009

Estrel, nekdo tu nekdy rikal ze nejlepsi je pit do ovulky malinik (je na plodný hlen - btw holky, asi jsem citlivka, ale to slovo hlen mi proste furt strasne vadi! 😀) a po ovulce kontryhel, ktery je na sliznici. Ale kdo vi, holky bylinkarky ti lip poradi 🙂

des
13. srp 2009

estrel: dle mých četbou nabitých zkušeností hrnek denně do ovulace (podporuje růst sliznice) - je asi lepší si koupit sypanej, pytlíkový věci bývají asi typicky šizený...nevím. Někdo to pije celý cyklus, někdo dva hrnky denně...

des
13. srp 2009

estrel: mluvím o kontryhelu

des
13. srp 2009

madli: tak říkej viskózní organický roztok 😀

madlisek
13. srp 2009

Jej, tak jsem to asi mela naopak s tim malinikem a kontryhelem 😅 A viskozni organicky roztok zni asi fakt lip 😀