Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

estrellita
3. zář 2009

elit: tak gratuluju k prijeti. ja byt tebou, tak to urcite zkusim, za to nic nedas!!
myslim, ze si naopak cenili toho, ze jsi byla uprimna a chteji te tam. jestize vedi o ago, a vedi, co to je, tak ten stres treba nebude az takovy.
dneska je stres v kazde praci, nekde vic, nekde min. jen jde o to najit hranici pro sebe. tak preju hodne stesti 🙂

herminka
3. zář 2009

Ahoj,
uf, máme po poradě 🙂

Elit, Tvou ublíženost chápu, zažili jsme něco podobného. Když jsme se brali, manžel byl ještě v bývalé práci a nedostal od kolegů ani blahopřání. Když se o pár měsíců později vdávala nějaká jeho kolegyně, dali jí zájezd do aquaparku a ještě cosi. Nejde o to, že bychom chtěli něco dostat, na tom tolik nesejde, ale o princip 😒 Práce vypadá hodně dobře, ale ten stres... Takže nastupuješ?

Des, mrzí mě, žes v bance neuspěla, budete se ještě pokoušet z nich nějakým způsobem ty peníze vytřískat? Nó, disertace s novorozencem, nevím nevím... O víkendu jsme se bavili s kamarády, kterým se narodilo už druhé dítě a ten kluk už před 3 lety, kdy se narodilo první, říkal, že mu zbývá jen disertace a u toho zatím i zůstalo 🙂 Já manželovi furt říkám, ať jde dělat doktorát až po dětech, ale moc se na to netváří 😀 "Cyp" je opravdu taková univerzální nadávka rozšířená hlavně na Ostravsku, původně asi celkem sprostá, ale my ji s manželem myslíme dobře 🙂

elitera
autor
3. zář 2009

Pokud je mi známo, tak cyp znamená doslova takový to klučičí na čůrání 😀

Hermi, to je taky pěkně ujetý 😒 No, přesně víš, o čem mluvím.
A práci asi vezmu, pokud mi mezitím nepřijde naprosto neodolatelná nabídka na něco jinýho. Prachy potřebuju, no...

herminka
3. zář 2009

Elit, mně je známo totéž 😀, tak to asi tak bude. Jak daleko budeš dojíždět?

elitera
autor
3. zář 2009

kolem 20 km, cesta tam buď přes celý město šalinou do Krpole, pak vlakem do Kuřimi a tam spešl autobusem k firmě. Nebo autem přes místo, kde se zrovna staví most, už asi rok, v 9 jsme tudy projížděli asi 20 minut (je to možná tak kilometr). Nebo skrz Kuřim, ale tam je to prej ráno ucpaný, protože tudy jezdí taky dost lidí.

herminka
3. zář 2009

Aha, jedna varianta horší než druhá, co? 😒

des
3. zář 2009

eli: asi se báli, že je udáš na úřadě za diskriminaci krz zdravotní stav 😉 No nakonec tam třebas budeš jenom chvíli, tak se možná nevyplatí přemýšlet, zda je to tvá vysněná kariéra...

des
3. zář 2009

já teda nevím, ale: Teprve ve třetině až polovině těhotenství musíte začít energetický příjem pomalu zvyšovat a v posledních třech měsících těhotenství byste měla zvýšit denní kalorický příjem asi o 200-300 kcal, což se rovná jednomu banánu nebo středně velké sklenici mléka.

to je podle mýho pěkná pitomost...nevím, jak to vyzkoumali, ale myslím, že matka, která sní akorát o jeden banán víc, tak docela fest trpí hlady... 😖 Anebo se jen ozvala má uražená ješitnost při včerejší vzpomínce na tři banány po obědě jako drobný dezert? 😀

No a 2,5 litru tekutin denně, to nedávám ani náhodou!! Chudák dítě! 😅

Zdroj: http://www.maminka.cz/clanek/tehotenstvi-a-poro...

herminka
3. zář 2009

Taky jsem to kdysi někde četla. Jíst doslova za dva je blbost. Ono 300 kcal je skoro 1300 kJ, což není úplně málo. Ale hladovost budoucí matky nejsem schopna posoudit, neb jsem těhotná nikdy nebyla 😀

Des, ale nad tím pitím by ses měla zamyslet, tytyty! 😠 😀 Přidávej po troše, Šeřík to potřebuje, Ty taky a zvyk víc pít se bude hodit, až budeš kojit. Já naopak piju možná skoro až moc, jen v práci jsou to skoro 3 litry (ale za 10 hodin), no, za ten den to minimálně 4,5 hodí.

deenakee
3. zář 2009

Des. To je blbost. Sice by ti to asi stačilo kaloricky. Ale normální těhotná má hlad aspoň 6 krát denně. Takže může snížit porce, ale určitě ne množství dávek. Aj tak jsem přibýrala pomalu. Ale teraz jsem za týden dala 2 kg. Takže dohromady mám 5,5 kg nahoře. A jsem krááásný průměr.
Co se týče strií - kdo nemaže bude na tom určitě hůř než kdo maže... Strím zabránit na stopro nejde ale může to být mnohem horší....

des
3. zář 2009

hermi: tý bláho, já vypít 4,5 l za den, tak mě vezou s otokem ledvin 😀 Já myslím, že se to nedá úplně paušalizovat, vždycky jsem asi pila míň než se doporučuje, ale zato nepotřebuju moc solit, moc se nepotím, mám pocit, že je ten metabolismus tak nastavenej (cha, mi poví za pár let močové kameny;.)). A určitě teď piju víc než před těhotenstvím, ale furt to dá odhadem tak max. 1,5 l.... 😒

des
3. zář 2009

deen: jsem ráda, že se mnou souhlasíš, nejím za dva, ale navýšit to o půl sklenice mlíka, tak asi pojdu hlady 😀 A gratuluju k přírůstku, aspoň ti už dají všichni pokoj, žejo! Mě budou vážít příští středu, tak jsem moc zvědavá 😅

herminka
3. zář 2009

Des, máš pravdu, paušalizovat se to nedá. Snad tedy Tvému a Šeříkovému tělu těch 1,5 l stačí (ale stejně bych přidala aspoň na ty 2 litry 😉). Já taky solím minimálně, moc se nepotím a jím dost ovoce a zeleniny, ale pít prostě musím.

elitera
autor
3. zář 2009

Heh, vím, o jedné, co pila (pije?) prej 8 litrů denně. To bych měla v žaludku žábu a stejně bych to musela požívat rovnou na záchodě. 🙂

deenakee
3. zář 2009

No ale kdo má potom běhat furt na záchod, já jdu po každé sklenici pití a kdybych pila 4,5 l. Tak tam můžu rovnou zůstat 😀

andelka
3. zář 2009

holky, a čím radíte se mazat? Já teda jsem to tak nějak tušila, takže si už asi 14 dní každý den nebo obden po koupání mažu břuch a prsa tělovým mlékem dove, dřív jsem to dost flákala. Ale vůbec nevím co je na to nejlepší?

eli: Já jsem byla dneska na pohovoru a zítra borci zavolám, že teda to pro mě není. Jakože fakt není. Aji si říkám, že toho budu mít docela dost, těhu (prohlídky, cvičení a podobně a kdoví jak mi taky bude žejo), co 14 dní škola (přednášky, seminárky, zkoušky, psaní závěrečné práce, praxe), 1-2x za měsíc brigáda (doufám, že mě jako těhu nechají dělat aspoň vítání občánků 😅 ) a zařizování bytu, hypotéky, půjček apod, + pak vybavení... Jako nudit se nebudu ani "doma".

elitera
autor
3. zář 2009

Andělko, nejlepší jsou podle mě oleje na to určený. Já jsem si koupila od Primavera těhotenský olej. Účinnost posoudit nedovedu 😀 ale příjemně voněl. Jinak holky doporučujou Weledu olej proti striím. No a když jsem žádnej nemohla sehnat, koupila jsem si olejíček Aviril, ale to mi až smrdí, jak je to naparfémovaný. Jinak obecně by stačil nejspíš kterejkoliv olej i na vaření, vybírala bych ale rozhodně aspoň za studena lisovanej. Ty směsi od Weledy nebo Primavery mají samozřejmě trošku "pokročilejší" účinky (např. plácnu - mandlovej olej na pružnost, jinej olej na tohle, další na támhleto... s tím mandlovým jsem to jen plácla)

elitera
autor
3. zář 2009

Andělko, a co by to bylo za práci? Je mi jasný, že se ti teď nechce s ničím začínat, ale mohla by sis aspoň chvíli přivydělat možná...

andelka
3. zář 2009

eli: finanční poradce 😝 A tvářili se tak, že minimálně na 5 let až nafurt by to viděli, když by jako do mně investovali, tak aby se to vyplatilo. Ale není to nic pro mě.

Weledu znám, měli by to mít v DM, tak asi koupím. Zatím mažu tím co mám, je to prej na suchou pokožku.

deenakee
3. zář 2009

Mám olejíček od Salosu a jsem spokojená. Vůni ale musíš zkusit. Jinak doporčuje se aj obyč. sezamový olej a nebo olivový.
Každopádně olej ti to lepší promaže a pokožka vydží dýl vláčná a míň ho spotřebuješ než krému. Zvlášť na větší bříško. zkoušela jsem aj krém. Ale olejíčky vedou.
Nyní plánuju začít mazat olivovým ráno a nějakým antistry olejem večer. Páč bříško roste jako z vody.... 🙂
Jo dobrá značka je aj eoné a ta weleda

deenakee
3. zář 2009

Ale přijde mi to skoro jedno, hlavně když je ti to příjemný a voňavý.. značku asi moc neřeš....

andelka
3. zář 2009

díky, omrknu to. 🙂

andelka
3. zář 2009

A co říkáte na vitamíny? Berete něco? co je nejlepší? Já zatím beru jen tu listovku. 😅

elitera
autor
3. zář 2009

šmarjá, nebyli to Partners? 🙂) Nebo OVB? Takovou neodolatelnou nabídku jsem měla taky. To se ti nedivím, že na to dlabeš.

elitera
autor
3. zář 2009

Ty chemický beztak jen vyčuráš, jsou to ingredience na drahou moč. Bohatě stačí třeba Calibrum Babyplan tak 2x týdně, i když se tě reklamy budou samozřejmě snažit přesvědčit o tom, že bez vitamínů umřeš 😉

andelka
3. zář 2009

eli: Ne, byla to Alianz. Ale já na to fakt nejsem.
No já si myslím, že teď jím dost zdravě a pestře, tak to právě nechci hrotit. Až půjdu ke gyndr, tak se ho na to zeptám a pak to s váma zkonzultuju. 😉

adelka89
3. zář 2009

ahoj holky
aer: ani nevis jak moooc na vas budu myslet. Hned skoc na Vaška a cely víkend ho z postele nepouštěj 😀

herminka
3. zář 2009

Deen, tělo si na vyšší příjem tekutin zvykne a pak nechodíš na WC tak často jako zpočátku. Můj švagr nepije skoro vůbec (když nám pomáhá na stavbě, manžel nebo já na něj dohlížíme) a pak má spoustu zdravotních problémů, za které, myslím si, částečně může i to nepití (a celkově nezdravý životní styl). Navíc bere milion léků, které taky potřebují pořádně zapít.

Andělko, velmi dobře proti striím působí šípkový olej, který je ale hodně drahý (ale je účinný i při ředění 1:10), ale snad je v těch těhusměsích obsažen. Oleje je třeba mazat na vlhkou pokožku.

andelka
3. zář 2009

adel: ahojky 😵

hermi: aha, to jsem nevěděla, nikdy jsem oleje nepoužívala 😅 Tak budu hledat šípkovou ingredienci. A samostatný šípkový se dá sehnat kde?

andelka
3. zář 2009

a ještě jsem se chtěla zeptat: jak je to s kafem? Může se? Já jsem na něj hrozně zvyklá 😅