Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

andelka
7. zář 2009

Ještěže mám ještě svoje papírové tabulky 😅

elitera
autor
7. zář 2009

Mně tam po vyznačení pozitivního cyklu zůstalo všechno. Nejspíš mají chybu v databázi po tom upgradu, počkej chvíli, myslím, že se to tam během pár dní zase objeví.

tiburcia
7. zář 2009

tak v tom vám neporadím 😀

herminka
7. zář 2009

Ahoj holky,
vy jste toho včera večer nakecaly 🙂

Eirin, vy máte skoro povinnost jet na Komáří louku 😀

Chaar, ahój a gratuluji 😵

Madli, diskvalifikaci v soutěži o nejkratší cyklus Ti přeju 😵

Elit, rozkaz, v úterý na Tebe budu myslet!

Tibu, taky jsem s Tebou, u nás mimčo hned tak nehrozí 🙂 Ale jak Tě tak sleduji, u vás je snažení skoro na spadnutí 😀 A kdy tedy zhruba plánujete začít, ž jsem tak smělá?

Aer, tchyně je tedy úasná 😖 My máme internet přes takové spontánní sdružení, a když náhodou nezaplatíme včas, nasokčí při spuštění černá obrazovka s upozorněním, ale pak net jde (nevím, po jak dlouhé době neplacení by ho vypli úplně).

Des, Tys tedy měla víkendový program, od těhule bych ho nečekala 😀

Jestli se tu rozdělovala pořadová čísla, tak se rozvnou hlásím někam na chvost 😀 (třináctka je i mé oblíbené číslo).

Já mám náladu nějak pod psa ☹ Manžel má od úterka každý druhý den migrénu (naštěstí vždy jen slabou nebo to zavčas rozežene práškem) a já jsem dnes byla u alergologa a když jsem mu popsala, jaké potíže jsem teď přes léto měla, napsal mi inhalátor a sprej s kortikoidy. Ani trochu nejsem fanynkou těchto sraček (pardon), ale protože mi dal doktor nůž na krk, zkusím to aspoň s tím inhalátorem (byť se na něm píše, že se nemá používat, když chce žena brzy otěhotnět - což sice nechci, ale je to ukázka toho, co je to za svinstvo) a do nosu se vrátím k vincentce, druhý kortikoid používat nebudu. A objednám se k někomu alternativnímu.

tiburcia
7. zář 2009

hermi zas tak brzo to nebude.... 😉

elitera
autor
7. zář 2009

Hermi, alergie by měly ukazovat na játra a střeva. Ale to ti asi říkat nemusím, co...
Mimochodem, myslím, že ty jsi někde říkala, jakej je rozdíl mezi Salus olejema se zeleným a hnědým logem, viď? Hnědý je chemka, žejo?

herminka
7. zář 2009

Elit, mám dojem, že to tak nějak je, ale máme tu šikovnou paní, která má celkem vědeckou metodu (na různé šamany jsem přílš pragmatická), tak se nechám pořádně diagnostikovat. Jojo, hnědé logo je chemka (myšleno u éteráků - takové ty jejich černé rybízy, jasmín apod.).

elitera
autor
7. zář 2009

Jakou vědeckou metodu? Klidně IP.

herminka
7. zář 2009

Elit, přístroj Bicom.

des
7. zář 2009

Chjooo, zas ty kočárky...nevím, jestli máte teď náladu, ale: chtěli byste koupit nějakou tu kombinaci, co se pak z hlubokýho přestaví na sporťák, nebo nejdřív hluboký houpací a pak si vybrat další až např. s dítětem, jak se mu tam bude sedět? Občas závidím našim matkám, co si vybraly jeden ze tří (?) dostupných kočárů a měly klidný spánek. 🙂 Nějak teď nevím, co studovat dřív...kočárky, plínky, nosítka???

A abyste věděly, jak jste mě "zblbly" tak jsem šla v pátek do drogerky podívat se na ty oleje, koupila jsem nějakej mini - 10ml od Weledy a nad tím "těhotenský čaj," tak jsem ho vzala pro jistotu taky 😀 Čímž se dostávám obloukem zpátky k diskuzi o kosmetice, jakou hodlám na potomka užívat:"ŠMARJÁ? JÁ NEVÍÍÍM!!!" 😀 😀 😀

tiburcia
7. zář 2009

des nezávidím 😀 😀 😀 ale jsou to pěkné starosti....

...já děti zatím nemám 😉 ale budu používat kosmetiku Weleda...a pro sebe masážní olej Eucerin 🙂

s kočárky neporadím, i já v tom tápám....každý má jiné požadavky..

herminka
7. zář 2009

Des, zpočátku prý stačí čistá voda - toto jsem odkudsi okopčila:
Po porodu je nejvhodnější lehce otřít miminko suchou plenkou a v prvních dnech po narození nepoužívat žádné kosmetické přípravky, včetně přírodních. Pokožka novorozence se adaptuje na nové prostředí a je od přírody vybavena ochrannou vrstvou pro první dny života. U novorozenců s citlivou pokožkou může narušení této vrstvy vést k alergiím. V dalších týdnech stačí miminko jemně umývat žínkou pod tekoucí vodou nebo ve vaničce. Masážní oleje s obsahem éterických olejů doporučujeme používat až od 9. týdne věku nebo krátkodobě při potížích jako jsou koliky či opruzeniny. Od 3. týdne lze používat k ošetření jemné rostlinné za studena lisované oleje bez přídavku éterických olejů jako například mandlový či šípkový. Nejvhodnější esenciální oleje jsou majoránkový, mandarinkový, heřmánkový a levandulový (ten zejména na opruzeniny) - do 1 roku je jen 1 kapka do 50ml.

A později bych se přimlouvala opět za přírodu - Weleda má měsíčkovou dětskou řadu, Lavera a Logona neparfemovanou.

estrellita
7. zář 2009

elit: super, dekuju, presne to jmeno jsem myslela 🙂 uz to mam zmenene, tak konecne ukazuji potvrzenou ovu
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user... 😵

estrellita
7. zář 2009

herminko: no ja pujdu taky vyzkouset jeste alternativu k te moji lecbe - sam rika, ze je to jako doplnek vhodne, tak uvidime 🙂

andelka
7. zář 2009

estrel: Teda to to uteklo - už je tu tvůj první graf 😵

des: Já chci kombinaci 😉 Asi Patron Apolon

jo a už jsem objednaná ke gyndr - na čtvrtek 🙂

des
7. zář 2009

Hermi: jj, zrovna tu měsíčkovou řadu měly v drogerce taky...díky za příspěvek, prostě nedrhnout novorozence každý den mýdlem od hlavy až k patě! 😉

estrel: já myslím, že to vyšlo docela pěkně, ne? 😀 Teď se mi chtělo říct, že žádný učený z nebe nespadl - to ještě vylepšíš 😀

des
7. zář 2009

andelka: ten má krásný barevný kombinace!! Já musím najít aspoň pár priorit, abych se měla od čeho odpíchnout - např. aby se dal dobře skládat, páč máme pidi výtah a byt ve třetím patře 😠 Jestli já ho raději nezdědím...akorát teda nevím, po kom 😀
Ve čtvrtek? A půjdeš na doktora s grafem?? Abys mu poradila, kdy bylo dítě počato? 😉 Já jdu už ve středu, na mé oblíbené seance s tlakem, váhou a píchání do žil (teď mě napadá, že mi někdy za odměnu nepíchnou taky něco zpátky...třeba na dobrou náladu 😀)

des
7. zář 2009

A dneska jdu do Národního, heč heč...mám na sobě šaty z maturitního plesu, na příslušných místech řádně vyboulené 😀 Cha, kdyby mi někdo řekl, že si v nich za 9,5 roku vyjdu i s břichem, co má na svědomí hoch šerpovaný kousek ode mě, asi bych si ťukala na čelo 😀

herminka
7. zář 2009

Des, mám dojem, že mám ještě doma něco zkopčeného ohledně hygieny dětí, zkusím večer mrknout. Ty že potřebuješ píchnout dobrou náladu? Nevěřím 😉

andelka
7. zář 2009

des: s grafem nepůjdu (nefachčí mi WK a tabulky tahat nebudu).Ale já už mám i ten termín v pase zkorigovaný podle ovulky, není to podle poslední MS, to bych byla už 5+2tt. Takže mu to rovnou udám tak, aby v tom nebyly rozdíly.
No, my máme priority - 4 kolečka, nejlíp nafukovací(prostě ne plastová malá), přehazovací rukojeť, nastavitelná opěrka zad a nohou, velký nákupní košík, taška na mimčo a zbytek jsou detaily. jo a ještě cena 😀

des
7. zář 2009

hermi: no dobrá, tak spíš něco na pracovní morálku by to chtělo!!

andelka: jo tak fixlovat datum poslední menstruace budeš? Já už si ten tvůj graf nepamatuju, ale asi máš rozdíl jen pár dní, a ne pár týdnů jak někdo, žejo? (já to tomu dr. nějak nemůžu zapomenout, že se ani nekouk!! 😀 )

herminka
7. zář 2009

Des, dyť to říkám, že dobrou náladu píchnout nepotřebuješ, šaty a šerpovaný hoch mě dostali 😀 Akorát mi tu něco nehraje, nematurovalas před 8,5 lety (2001)? 😨

des
7. zář 2009

cha, to byla stejně sranda...
dr: a kdy jste měla naposled MS?
já: 1.4.
dr: a pak už žádná nebyla?
já: ne (v duchu: definici slova poslední znám asi tak od 4 let! 🙂 )

tiburcia
7. zář 2009

jejda holky, to sem tu zase nejmladší?? 😀 😀

andelka
7. zář 2009

des: jo jo, budu fixlovat. Poslední graf mám v albu a je tam rozdíl 5 dní. Naštěstí se mi ty cykly začaly umoudřovat, takže jsem měla ovulku 19DC a ne třeba 30DC jak někdy. 😠 Já to nebudu komplikovat, řeknu 6.8. a fertig.

Taky si myslím, že máš dobré nálady na rozdávání 😀 A na copak jdeš do divadla? Jsi mě inspirovala, že začala sezona a že bychom taky mohli jít nějak se zkulturnit. A mám fajné šaty, na bříšku volnější, aspoň je užiju 😅

des
7. zář 2009

hermi: 😀 no já mám mozek v děloze, dyť to říkám furt...máš to správně 😉

tiburcia
7. zář 2009

jinak moje požadavky na hluboký kočárek: nejlíp 4 kola (natáčení přední), velký koš, polohovatelná rukojeť (i do výšky,každý jsme jinak velký), korba pro i proti směru nebo přehazovací rukojeť, ruční brzda.

a na sporťák - přehazovací rukojeť, na stříšce okýnko, polohování až do lehu 😉

des
7. zář 2009

andelka: na Sluhu dvou pánů - dostala jsem ten lístek k narozkám. Hraje tam Donutil a myslím, že je to hodně úspěšné představení, sice ne moc často, ale hrajou ho už snad 10 let! A rozhodně půjdu na podzim do divadla ještě víckrát...něco mi říká, že se tam v příštích letech moc nedostanu 😒

andelka
7. zář 2009

des: no třeba myslel, jestli jsi nekrvácela i potom, někdo má MS i jako těhu 😉
Jé, tak to máš super, já to viděla kdysi v TV, záznam a byla to paráda 😵 😵 😀 😀

tiburcia
7. zář 2009

des tak na tom jsem letos byla...a dobré 😀 😀