Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

andelka
16. zář 2009

estrel: No jo, ale přehazka se používá spíš podle momentální situace (slunce, vítr, vánice) a nebudeš vždycky venku s někým. 🙂
Ale jen uvažuju. 😉

kramlinka88
16. zář 2009

andelka: hmm on je v nejakem obchode u Melnika ci kde.... 😒 A pak to vypada ze jedine v Polsku si o vyzkouset....maji prodejnu v Tesine (www.firkon.pl)
Ale ten dorjan jsem ted na netu objevila ze ho maji nekde v zabrehu v ove

estrellita
16. zář 2009

andelko. hmm, to je pravda 😕 ale tak snad by se to nejak dalo 🙂 lepsi nez nic. ale ideal by byla rukojet 🙂

no a holky tehule, je tedy nejaky, co by splnoval kriteria?🙂))

herminka
16. zář 2009

Deen, kočárkům sice nerozumím, ale líbí se mi, co tento "umí". I ta modrá barevná varianta je moc pěkná.

Elit, a smím-li se ptát, tu mononukleózu jsi prodělala kdy? Do Rajhradu bych se taky ráda podívala, manželovi teď přišla pozvánka od nějakého jeho známého na věčné sliby, ale jemu se tam moc nechce, budu ho muset ukecat 🙂

deenakee
16. zář 2009

Kramilko.
Co se týče toho zimního mimča, tak tam je to jedno jak je velká korbička, páč do jara se do ní vleze a pak už fusak nepotřebuje. Spíš je nutné aby byl široky a to ten firo i v- cross jsou širší než ten fircon.
No když to shrnu.
v-cross -levný (vyjde nás v jednom obchodě na 7400) ozkoušený (je na trhu dlouho) dobře péruje a má mnoho barevných kombinací.
fire 3v1 - je trošku dražší ,ale zas přidali i pláštěnku a síťku, a má super větrání ve sporťáku i v korbičce ,a lehčí poohování než v-cross, ale je to novinka, kdo ví jak se s ním bude jezdit a jak se bude kazit
fircon verano - nemá v ceně autosedačku (jinak vše), nevím jak moc péruje, je dost úzký (jen 30 cm), nejsem si jistá jak je to s dokupováním autosedačky... ale nadchlo mě že v testech je velmi úspěšný a že si ho chválí. Určitě se na něj půjdu kouknout, než se definitivně rozhodnu.
Co se týče Dor-janu - je dost nekvalitní (celkem nedoporučuju) a navíc škaredý sporťák
Ale štve mě, že už jsem měla vybraný kočár a teď zas nevím 😠 jdu věšet prádlo 🙂

tiburcia
16. zář 2009

Tak jsem zjistila, že mě se líbí jiné kočárky než vám, ale to nevadí 😉

jinak kočárky DorJan jsou nic moc...u nás ve městě mají prodejnu a co potkávám maminy které ho mají a že jich je, tak je to rozvrzaný kočár 😒 😉

tiburcia
16. zář 2009

no andelko doufám...mám je tu Macu a píšou tam, že je to dobré na psychiku, fyzickou kondici atd...tak snad to půjde...já kdybych si každé ráno nedala maté, tak sebou seknu před barákem 😠

estrellita
16. zář 2009

tibi: a jaky kocar mas ty?
ja mam stale jako favorita bebecar 😵 zatim mi vychazi z evsech nejlip! cena sice tak prumer (15 000 kc se vsim vsudy), ale je to cena, kterou za kocar (jednou) dame.

elitera
autor
16. zář 2009

Hermi, právě že v únoru/březnu - když jsem byla těhotná.

chaarleene
16. zář 2009

tak jsme se byli s manželem a s bráchou projít 😵 manžel potřeboval nafotit nějaké vybavení a rozhodl se, že na mě vyplácá celý čb film ve svém středoformátu 🤐

elitera
autor
16. zář 2009

Jo, a nastala dneska zajímavá situace. Mamka ráda chodí do Markse a Spencera. M&S jsou u nás v kampusu. Inu, zašly jsme tam. Nechaly jsme tam 1900. Kolik z toho myslíte, že bylo pro mamku?

Kdo hádá, že nic, má bod 😉 A já mám 3 modrý trika s dlouhým rukávem a jeden modrej rozepínací svetr 😀

chaarleene
16. zář 2009

elit, klasika 😀 😀 😀

elitera
autor
16. zář 2009

Je hodně úchylný koupit si jen modrý věci? 😀

A ukážeš pak ty fotky? 😉

chaarleene
16. zář 2009

když to jsou filmový a my nemáme skener 😀 a hlavně než to manžel vyvolá, tak to bude trvat 😀

madlisek
16. zář 2009

Ahoj holky, tak jsem vas docetla, uff 🙂

Elit, modra je dobra, jsem rada, ze jste meli v M&S dobry ulovek (nebo aspon ty 😉 )

Ja mam konecne novy pocitac, juchu! Muj se mi rozbil asi pred dvema mesicema, myslim, ze jsem to sem psala, no a vcera jsme s muzem koupili uchvatny novy kompik s velikou slevou v univerzitnim kramu a dostali jsme k nemu tiskarnu/skener/kopirku zdarma! To nam pomerne usnadni zivot, nebudeme muset litat kvuli kazdymu papiru na kampus.

Dnes nam pripojili plyn, tak uz muzeme varit a pan udrzbar nam prisel opravit nefunkcni dvere od vestavene skrine. Docela se rozpovidal a holky predstavte si, maji se zenou 11 deti! Nejstarsimu je 11 a nejmladsimu 7 mesicu! Vypravel jak jsou chytre a talentovane, moc hezky se to poslouchalo, jak je na ne pysnej a jak hezky mluvil o sve manzelce 😵

Jinak kocarkovou debatu nestiham, nemam na to kapacity, tak jsem rada, ze tady to tolik lidi umi, az to bude aktualni, budu se mit s kym poradit 🙂

Estrel, co pripravy na svatbu, jak to jde? A co ta nova prace, uz koukas na inzeraty a nebo je to zatim jen ve fazi premysleni?

Andel, snad ti brzo bude lip!

chaarleene
16. zář 2009

andělko, soucítím s tebou 😀 jak jsem včera byla v tom Hradci, ráno jsem vstávala před šestou, rozhodila jsem si rytmus, tak mi teď zase 2 dny po sobě bylo špatně 😒

ale dneska jsem byla na gyndě a za poslední měsíc jsem přibrala skoro kilo 😵 (předtím jsem 3 shodila 😅 )

tiburcia
16. zář 2009

Estrel a neudělalo ti to oblečení radost?? 😀 😀 😵

tiburcia
16. zář 2009

teda eli, mě už z těch nicků hrabe 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
😀 😀

estrl kočárek chci teutonia spirit s3, hluboká korba fashion

http://www.kocarky-pro-mrnata.cz/sportovni/koca...

madlisek
16. zář 2009

Ty jo, nejak tu leti trikolky nebo jakoze-trikolky. Ja teda pecu s Andelkou, rozhodne ctyri kola 🙂

chaarleene
16. zář 2009

madli, já jsem taky s tebou, 4 kola se mi líbí víc 🙂

andelka
16. zář 2009

kramlinka: Těšín máme kousek, tak to by se dalo okouknout naživo. Já jsem Firkon ještě fakt neviděla. Proto je můj momentální favorit Patron, těch u nás jezdí hodně.

elit: u nás to občas vypadá podobně, když něco pro sebe shání mamka a já už v tom obchodě jsem a čekám, tak málokdy vylezu s prázdnou. 😅 Ale tak hlavně že to udělá radost, ne? A modrou miluju, takže proč ne. 😉

Ohledně mé první zkušenosti s nevolností - odpoledne už mi bylo docela dobře, tak snad to budou jen dopolední 😅

Jinak dneska byla sranda, jak jsme byly u bráchy na návštěvě, bavili jsme se o tom bytě, stěhování a pod. a jak mamka vytrvale říkala, že až jednou, za 2,3 roky budeme chtít dítě tak...(doplňte si libovolně) A já jsem si tak pomyslela, že kdeže za 2,3 roky, ale snad v květnu už 😀 chudák malá, ta bude na infarkt. 😅 A vypadá to, že to řeknem hned ten víkend po prohlídce u dokiho, spletla jsem si víkend a mamka bude pryč až ten další.

elitera
autor
17. zář 2009

No jasně že mam radost 😀 2 kousky mam od mamky k svátku, 1 jakože od Lišáčka k výročí seznámení, který máme dneska (ehm, nenapadá vás, co mam koupit já? 😅) a 1 jen tak 🙂

Do kočárkový debaty se nezapojuju, bo máme jeden kočárek děděnej u našich, tak bude stačit, na zbytek bude šátek. 🙂

tiburcia
17. zář 2009

holky ohledně kočárků má každá jinou představu 😉

Eli to nevím, já většinou kupuju manžovi ve zdravé výživě třeba jahody v čokoládě, papáju nebo nějaké oříšky..moc mu to chutná...

des
17. zář 2009

chaar: ale to je dobrý nápad, za cestu k doktorovi se odměnit nějakou výbavičkou na miminko - jak daleko máte Hradec?

eli: za ty peníze u M&S myslím docela dobrý úlovek!! A k výročí? Co nějakou elektronickou blbost - třebas tužku, co má v sobě foťák, kameru a flash disk 🙂 Vycházím z toho, že chlapy nejsou obvykle u vytržení z novýho svetru 😀

kramlinka88
17. zář 2009

ahoj holky 😉

deenakee: to me mrzi, ze zase vahas, ja si urcite rada necham poradit....
A ty Dorjany maji vsechny skaredy sportak? 🙄 ja jsem zatim videla ''nazivo''jenom ten hluboky u kamaradky....
Vidis to ja jsem sledovala delku a zapomnela jsem na sirku, boze, boze tak zas to budu muset koumat znovu 😠 ale dekuju za pripomenuti 🙂

koukala jsem na ten v-cross a nevypada spatne, akorat se mi na nem nelibi takova ta striska, a brala bych jedine ctryrkolku, trikolku nechci v zadnem pripade....
jinak k tomu Firkon Verano...tady ho maji i s autosedackou za 9.500,-
http://www.batolatko.cz/?p=productsMore&iProduc...
A me se libi, protoze ma spoustu barevnych kombinaci...a navic ma dost vysokou rokojet, coz je super protoze ja i manzel jsme dost vysoci....sirka korbicky 34cm...jo a pry i peruje, tpo jsem cetla nekde tady na konikovi na diskuzi, zkusim jeste pohledat....
No a ten fire 3v1...taky moc hezky a asi nejsirsi korbu ma...38cm...

estrellita : no tady v te diskuzi koukni na posledni prispevek, je to sice o firkonu, ale slecna v nem srovnava bebecar s firkonem....nerikam, ze to tak musi byt, ale ja si urcite jeste prectu nejake diskuze nez si ho pujdu vyzkouset a koupit...
kuk sem: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

madlisek: ty vogo 11 deti v rozmezi 11 let???? Tak to je sci-fi pro me teda....😒

chaarleene
17. zář 2009

des, jo, to jo, ten obchod je výborně umístěný - hned vedle je ordinace mého gynekologa a přes silnici je poliklinika, kde jsou další 2 gynekologové 😀

jinak do Hradce to máme trochu z ruky - když to jde dobře, tak nám cesta trvá 1,5 hodiny (+ parkování u nemocnice, včera jsme místo hledali 20 minut 😒 )... teď tam pojedu asi 20. října na hematologii a 26. října na UZ... ale na UZ jsem objednaná až na 9:30 a je to těsně po změně času, takže se nám bude aspoň líp vstávat 😀
v úterý jsme tam měli být v 8, to bylo nepříjemné 😖

andelka
17. zář 2009

Jeden můj bratranec měl během necelých 6 let 4 děti, tuším, že u pátého skončili. 😅 A další bratranec má 3 děti narozené vždycky cca 1,5 roku po sobě, ti skončili u toho třetího. No a sestřenku už znáte - během 13 měsíců 3 děti (jednou dvojčata). Ale 11, to už je mazec. 😀

Holky, hlásím dobrou zprávu. dneska ráno volala paní poradkyně, že v bance (rozuměj v ČS) všechno OK, takže posílá žádost o úvěr a sama obstará odhad (ve spolupráci s tím mamčiným známým makléřem, od kterého kupujem ten byt, teda prostřednictvím jeho). Takže se to pěkně rozjíždí.

No a snad příští týden bych mohla mít další dobrou zprávu, protože muž přechází (asi) na jiný projekt, který ho bude víc bavit a mohlo by tam být i víc peněz. Při pohovoru se jim líbil, teď se čeká až bude nějaká schůze s Finama, kteří to schválí.

chaarleene
17. zář 2009

andělko, tak to je fajn, že se vám to tak hezky hýbe 😉

andelka
17. zář 2009

charleene: Vy jste jeli do Hradce na 8h a trvá to 1,5 hodiny - kdy jste vstávali? to by mě zabilo. A o změně času ani nemluv, zas budu rozhozená. 😖 a jinak jsem četla, že vyšetření zatím ok, tak to mám radost. A na ten "výlet" pojedeš?

chaarleene
17. zář 2009

no, já jsem vstávala chvilku po půl šesté, abych ještě s sebou udělala tousty a horký čaj do termosky 😀 manžel vstal těsně po šesté a v 6:30 už jsme byli v autě 😀 ale pak jsme ještě jeli na benzínku a čekali jsme na semaforech, potkali jsme pár kamionů a u nemocnice nemohli zaparkovat, takže jsme v čekárně byli skoro až o půl deváté 😅

no, já bych na to Slovensko jela hrozně ráda, uvidím, jak mi aktuálně bude... ale doufám, že už dobře 😀