Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

lucitee
28. bře 2009

no to je des co se stalo na ty rallye

estrellita
28. bře 2009

madli: mne uz jeden odkaz nefunguje, ale mam ho ze seminarky, kterou jsem psala pred rokem a pul a odkazuji na tento link i jinde, tak jsem tam opravu napslaa datum pred rokem a pul, protoze jiny se mi fakt hledat nechce, a hlavne tam ty data jsou prave pro tento duvod, tak to aspon splni svuj ucel 😀

ja jaro primo miluju, skoda, ze jsme z casovych duvodu nemohli mit svatbu ted v kvetnu, to by bylo uplne nej nej nej 🙂 tak doufam, ze babi leto me taky nezklame 🙂

lucitee
29. bře 2009

babi leto je pro me nejkrasnejsi obdobi, tajne doufam ze v babim lete (zari, rijen) pocneme 🙂 furt premyslim proc mam k tomu takovy vztah. jsem narozena na zacatku ledna, takze jsem vznikla nekdy v breznu...takze nevim co ten podzim tam tak zakorenil. Loni v zari jsme byli za tetou v jiznich cechach. Je ji 60 je v duchodu a ja si rikala jak budem vikend travit u televize nebo tak neco. Kdezto ona nas vytahla nejdriv na kole na houby, kterych byl plny les...a pote na kolo, coz bylo uzasny. Slunicko teplo, na poli deti poustely draky, vonel les...samy louky lesy rybniky. Hry svetla stinu barev vuni tepla. Byla jsem konsternovana. Porad prohlizim fotky. Kdyz jsme sedeli pred chalupou, kde svitilo slunicko, vedle kokrhal kohout a me se hralo v kline kote, citila pocit absolutniho stesti 🙂 Jedeme tam na Velikonoce, tak se moc tesim ze zaziju tradicni vesnicky velikonoce. Nekdo miluje mesto a me strasne chybej tradicni venkovsky zalezitosti. Vzdy mam husi kuzi kdyz vidim v tv jak nekde na morave navliknou kroje a jdou v nakym pruvodu na pocest neceho nekam. Mlady stary vsichni a radi. Spojuje je to a maj se na co tesit, maj napln a smysl a tak nejak drzej pospolu.
No nic jdu neco delat, moc mi to keca.

L.

lucitee
29. bře 2009

Kdybych se nevdavala v cervnu, chtela bych babi leto. Kdyz nekdy vidim fotky svatby, ktera byla na podzim, zrychli se mi tep 🙂

elitera
autor
29. bře 2009

Luci, upřímně ti přeju, aby ty tradiční vesnický velikonoce nespočívaly především v tom, že skupiny koledníků soutěží, kdo se víc ožere 🙄

Lišák konečně finišuje s těma pitomýma stoupačkama (1. díl seriálu byl 2hodinový nákup 3 latí v Hornbachu, 2. díl pak sestavení konstrukce obráceně, což se ale ve finále ukázalo být jako dobře). Před týdnem odžižlal kovovou konstrukci, která držela ty plechy původního krytu stoupaček, včera dokonce odvez bordel z toho (a z rekonstrukce i koberce!!! Ležely nám tu rok (a celou dobu vydržely páchnout po cigaretách - ještě že tu místnost nepoužíváme 😅)). Pro umístění konstrukce do díry odsekal kus zdi (máme příšerně křivý stěny), pak zas něco zasádroval, zaakrylátoval, včera nasadil 1 novou desku na místo, teď před chvilkou druhou a samozřejmě ty kousky čerstvě vyrovnaný zdi si serval 😝 😀 No, už tam chybí narvat jen dvířka a bude to (a můžu konečně vytřít, ten bordel je šílenej 🙄). No nemam já skvělýho chlapa? 😀 😵

lucitee
29. bře 2009

fotky z jiznich cech lonsky babi leto, at vite o cem basnim 🙂 http://fotoalba.cz/alba/puntulinecko/1665051

estrellita
29. bře 2009

luci: popisujes to uplne nadherne 🙂 ze jsem si uplne predstavila, jak bude takovy pocasi v zari na nasi svatbu 🙂

ja byla jednou an Velikonoce na vensici na Morave a hooooooooodne to bolelo 😀 od te doby tam na Velikonoce nejezdim. oni jsou ti chlapi jako utrzeni ze rezetu a hrozne chlastaji, tak me pak musel ratranek chranit 🙂)

estrellita
29. bře 2009

luci: ty fotky jsou kouzelny 😵 😵 😵

lucitee
29. bře 2009

nechystam se chodit ven pro vyprast, ale jen to sledovat. uz roky v tomhle stylu velikonoce nedrzim. vsechno jo ale vyprask ne, max doma symbolicky. mam z toho trauma od detsvi a nehodlam v tom pokracovat.

estrellita
29. bře 2009

luci: tak u nas nastesti zadne vyprasky nidky nebyly, a nidky se to moc neslavilo. s rodicema jsme delali vajicka atd., ale sousedi nechodili na koledu, takze slo jen o vyzdobu doma. ono preci jen na sidlisti tyto zvyky proste upadaji. a ted, kdyz jdeme k P rodicum na Velikonoce, tak me polejou vodou, coz nesnasim 😝

lucitee
29. bře 2009

es: takhle to mam ja ted, udelam vyzdobu vajicka mazanec nadivku atd....ma uz druhy rok povoleno me vyslehat, ale s podminkou ze si ji sam uplete a bude to symbolicky. Velikonoce me bavi protoze to jsou hezky jarni svatky, ale ten vyprask mi proste vadi. Bydlime na vesnici a s nikym se moc nestykame, takze k nam nikdo nechodi a nemame zvonek 🙂
Ja to mam zafixovany ze skolnich let, na zakladce to jeste slo, to kluci nemeli tolik sily a bali se. Ale na stredni uz jsem odmitala chodit ven, kdyz zvonili...A mama...bez tam to je soused, nebo to je ten a ten atd...tak jsem s kecama sla a pak mela jelita a brecela bolesti. Tam jsem si rekla ze dost, matku uz neposlechnu a na ne kaslu. Takze zvonili ale meli smulu. Pak jsem vzpominala na casy kdy jsem byla jeste mala, vypadala jako malej hubenej kluk a kdyz sly holky (mam dve starsi sestry) ven, tak oni svihali jen je a me ne, mysleli si ze jsem kluk 🙂 pak se to otocilo a ja trpela.
Takze ne diky uz nechci. Vzdycky mi to prislo trapny tam prijit stat a cekat na vyprask. Chapu symboliku toho aktu ale ti kluci asi ne.

lucitee
29. bře 2009

ted odbocim a napada me: uz je znama alergie na sperma....ja jsem alergik, mam alergii fakt hodne a mela jsem par spatnych reakci na kuzi, pri styku se seme..m 🙂 Tak doufam ze se me tato alergie nebude tykat, to by bylo moje telo dost kontraproduktivni 🙂 kamosce zjistili alergii na embrio, naka imunologicka porucha. Dvakrat potratila, zkusila vsechno mozny, drahy kury vsechny ty procesy...A pak v 36 otehotnela necekane prirozene a donosila zdravyho chlapecka. Ted mu bude rok a neznam krasnejsi dite

lucitee
29. bře 2009

prohlizela jsem si vcera nase svatebni fotky, detailne. Me to je tak lito ze uz je to pryc a ze to tak uteklo. Byl to tak uzasnej den a ja bych tak rada zas na sebe vzala ty skvely saty...☹

estrellita
29. bře 2009

luci: a vy se budete snazit kdy? mozna by bylo dobry to jen tak nadhodit pred doktorkou/doktrem, az pujdes na beznou prohlidku 😕

luci: ja se na to tesim 🙂 i kdyz ted na svatbu zas tak moc nemyslim, jak jsem nerovozni z diplomky 😅 ale mam spis dilema s hudbou, ale to se snad nejak vyresi 😉

lucitee
29. bře 2009

es: myslis na gyndu? byla jsem pred mesicem a ona vi ze se chceme zacit snazit tak za pul roku. Na alergologii se nak moc nechystam, nechci brat leky co mi davaj. Uvidime jak preziju jarni pyly 🙂
Jaky dilema s hudbou mas?

madlisek
29. bře 2009

Ahojte holky 🙂

Zase jsem byla u babicky moji mile sit saty, dovolila mi strihat a entlovat, takze za takovych dvacet let budu obstojna svadlena 😀

Luci, ja ti taaaaaak rozumim s tim jihoceskym venkovem 😵 Fotky jsou naadherne!!

Estrel, co ta hudba?

madlisek
29. bře 2009

Tak jsem si vsadila sportku, abych vyhrala 130 milionu a trochu tim vylepsila rodinny rozpocet - a vyhrala jsem 76 kc 😀

lucitee
30. bře 2009

mad: pracovala jsem 8 let u spolecnosti ktera sportku provozuje, primo u prijmu sazek a jsem porad chuda 🙂 mozna budes mit vetsi stesti 🙂

madlisek
30. bře 2009

Ty jo holky, my jsme se s tou sportkou hecli s kolegy v praci a jedna holka vyhrala 13 tisic! 😲 🙂

andelka
30. bře 2009

estrel: Ne ne, nebudu tam příští víkend, ceremoniářku na svatbě budu dělat asi až v červnu, teď na to jednak nemám čas a druhak už na to jsou napsaní jiní (je nás víc) a taky v květnu jsou jen dva termíny, ty už jsou plné, ale řekla jsem jim, ať mě klidně napíšou na některou sobotu od půlky června.

Já mám teda Velikonoce hodně ráda, protože většinou jezdíme k rodině, tak mám radost, že se zas vidíme, i když teda občas to moc příjemné není. U nás není zvyk pomlázka, ale jalovec. 😅 Většinou se sejde od obojího něco. Teď nevím jak to bude, jsme poprvé bez babičky, ke které se kluci a chlapi scházeli už od rána,bývali jsme u ní už předem a chystali a odpoledne jsme jeli na chatu na kopci nedaleko města, tam se sedělo, zpívalo, dalo se jít s tama na procházku. Teď nevím jak to bude, ale schází se tam už léta celá naše rodina (jinak je to normální výletní chata), provozní jsou rádi, protože když tam hraje hudba, tak lidi se spíš zastaví a dýl posedí. 😉 No tak asi si i letos uděláme výlet, abychom se zas viděli. Jinak já prožívám celé velikonoční období, nejen to pondělí, takže velikonoce mám moc ráda. Vždycky se těším na zelený čtvrtek (už teď řešíme, co zeleného se bude vařit), pak velký pátek, na bílou sobotu chodíme do kostela, v neděli se dochystává a dělají se boží milosti a v pondělí asi teď pojedem tam. Děláváme beránka, perníčky, linecké ve tvaru vajíček, no ale nevím nevím, už jsem mamce řekla, že ať to nepřehání, přece jen mám své práce dost.

luci: Ty fotky jsou parádní, já mám taky moc ráda babí léto a vždycky doufám, že se vydaří ten rok. Škoda že ale většinou trvá dost krátce.

deenakee
30. bře 2009

Ahojky. Přeju krásný dobrý, ale ospalý den. Taky je to pro vás takový děs vstávat o hodinu dřív?
Já jsem dnes učila hudebku (druháčky) a bylo to super. Byli sice trošku rozjívení (asi byli taky nevyspalí) Ale mooc se jim píseň líbila a chtěli ji zpívat pořád dokola. Zpívali jsme - V moři je místa dost od Nohavici. Tak jsme si i ukazovali zvířátka v moři. Tak jsem dostala takové otázky jako kolik voltů vyrobí rejnok, který rejnok je nejznámější, a jak se rozmnožujou mořští koníci 😀
Ještě že se mě nezeptali na to jak se rozmnožujou chobotnice- poněvadž o těch jsem se před hodinou dočetla, že samečci používají místo p. údu jedno z chapadel, které jim prý po aktu upadne ( někdy prý chapadlo upadne samo a samo doplave k samičce a žádný akt vlastně ani neproběhne, jindy zase proběhne akt - ale chapadlo neupadne, navíc prý chobotnice při páření mění barvu - myslím že na bílou.... )
Takže takové zajímavosti píší v encyklopedii pro děti 🙂 Vůbec nás na to na fakultě nepřipravili 🙂

lucitee
30. bře 2009

dik za pochvalu, jooo bylo tam fakt uzasne, za dva tydny tam budu zas, ikdyz to bude jiny, bude to holy jeste...ale uz snad vonavy a pujde na kolo

deenakee
30. bře 2009

Des, eirin - co graf ? Jak ovulace ? Přišla, nebo nepřišla?
Mě se taky po tom minulém cyklu zpozdila. Mívám ji 13 den (téměř vždy) a už je 15 DC a nic.... Ale vzhledem k tomu že nástup plodného období už na sobě poznám ( psychika, plodný hlen... atd. ) tak mi bylo jasné, že ovu brzo nepřijde, jelikož ty klasické příznaky plodnosti mám až teraz...Takže ovu přijde nejspíš zítra až popozítří. Ale jsem ráda, že měřím, jinak by mě mohlo překvapit zpoždění MS.
Já vím , že posunutí ovu ze 13 - 16 je nic ,ale pro mě je to docela zvláštní.. páč doteď (než začly ty čachry) jsem měla cyklus jako hodinky 🙂 Doufám, že se vše brzo vrátí do starých kolejí.

A vám všem s dlouhým cyklem přeju, ať se čas MS - ovu zkrátí na minimum 🙂

lucitee
30. bře 2009

holky jak se dela ovulacni test?

andelka
30. bře 2009

Deny: Teda to jsou otázky, to bych byla asi dost v rozpacích 😕 Děti mají fakt zajímavé dotazy někdy. 😅
Jo holky, taky by mě zajímalo, jak to s vašimi cykly vypadá.
U nás to je teda tak, že kdyby moje školitelka na STM viděla naši praxi, tak by šla do mdlob. Sice mám všechno určené podle teorie, ale praxe je někde jinde 😅 Prostě stejně jako Deny dám na sebe, na to, že poznám kdy nastoupí plodné období. U mě je problém v tom, že se to všechno určuje z posledních 12 cyklů, jenže prvních řekněme 5 bylo jiných než těch dalších 5. Mám třeba podle toho určené, že poslední neplodný den na začátku cyklu by byl 10DC (určené z cyklu č.4, kdy byla nejdřívější ovu 17DC), což platí v případě, že bych neměla v tu dobu ještě žádný hlen ani pocit vlhka. Ehm, jenže já jaksi když koukám na ty grafy, tak sleduju, že za posledního půl roku jsem měla ovu až tak kolem 25DC a že plodný hlen mám hodně dlouho a vlhko a neplodný druh hlenu pociťuju hodně dlouho předtím. Takže včera jsme byli 13DC a teoretický začátek plodného období nám byl upřímně jedno. Sice je to hrozně ošemetné, že člověk když získá nějakou praxi, tak má sklon si metodu přizpůsobovat podle sebe a neřídit se jí přesně a pak se může divit, ale myslím si, že právě proto, že už sama sebe znám, tak to zas takový risk není. 😕 Deny, vy jste se tím řídili přesně, nebo taky trochu upravovali?

des
31. bře 2009

deen: já myslím, že jo...ale ještě vyčkávám, jsem zvědavá, jestli cyklus skončí tak jak má!

madlisek
31. bře 2009

Dobré ranko holky!

Za Prahu hlásím zimu, ale krásně slunečno, takže přes den se teplotka snad vyšplhá 🙂

Luci, nikdy jsem si ho nedělala, ale mám pocit, že funguje stejně jako těhotenský - počůráš ho a když ovuluješ, objeví se druhá čárka

lucitee
31. bře 2009

mad: takze to je normalni tehu test a v dobe ovulace se objevi druha carka? ty jo to je dost osemetny...Kdyz by si nejaka myslela ze je tehu a zkousela test v dobe ovulace, bude si myslet, ze je tehotna....

Jj v Praze mraz, ale slunicko. Uz jsem dneska nalehko a ma bejt krasne. A bomba je, ze je do pul osmy videt. Uz se da kolo, prochazky, kesky 🙂

madlisek
31. bře 2009

Neee, neni to tehu test 😀 Je to ovulacni test, carka se zbarvi pusobenim jineho hormonu, nez na tehotenskem testu - kuk sem: http://www.ovulacnitesty.cz/?gclid=COWB5s_LzJkC...

beat2
31. bře 2009

Ahoj holky, po delsi odmlce jsem zase nakoukla... vsechny vas zdravim, snad je vse OK, aspon v ramci moznosti, nelze vse docitat, tak jsem to jen tak probehla...
Lucitee - no tak kdyz si koupis ovulacni test, tak zjistujes ovulaci, to snad nespletes, ze zkousis tehotenstvi 🙂)) kazdy reaguje na neco jineho, neni to totez, jen to funguje na stejnem principu, proste z moci... ale ne, ze ovulaci urcis z tehotenskeho testu...
Snad to jde pochopit, pisu rychle 🙂