Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

des
10. dub 2009

deny: k tomu implantačnímu poklesu, já myslím, že ten zbytek jsou grafy (těhu i netěhu), které žádný pokles nezaznamenaly.

des
10. dub 2009

mám takový dotaz na BT měřilky: nenarazily jste náhodou někdy na zvýšení teploty vlivem poševního zánětu? Myslím něco a la mykóza. Přijde mi to celkem logické, že se teplota zvedne, ale nevím, jak to kdyžtak zkorigovat. No asi doměřím cyklus a pak si teploty upravím, aby mi to nějak pěkně vyšlo (ovulace 14 DC atp.) 😀 😀 😀

des
10. dub 2009

andělko, mám takové oblíbené rčení: "Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko"...třebas do toho vlítneš hnedka první měsíc a budeš si nadávat, že ses teďka tak zbytečně stresovala...a kartičku pojištěnce máš už zpátky?

cirrusa
10. dub 2009

holkýýý, u nás je tak krásně. stavte se na mojito 😀 dáme ho na zahrade...a mam k tomu kolacky uz upecene na velikonoce

elitera
autor
10. dub 2009

cirru, ty si na mojito nech zajít chuť 😀

elitera
autor
10. dub 2009

Hurá, konečně mi jdou přidávat příspěvky.

V Brně je taky krásně, a proto jedem dneska do Jihlavy 🙄 A včera jsme byli na procházce na koniklecový louce 😵 Málem jsme tam bydleli, ale nakonec ten byt byl moc drahej, a taky je to dál než teď... 🙂

deenakee
10. dub 2009

Cir já ti závidím. Ale já jsem lenoch líná. Mě se samotné péct nechce -doma jsme pekli celá rodina a bylo to super....

Des...
K tomu měření, když máš příznaky mykózy vydrhni teploměr a měř v puse - tam to ovlivněné není. A při angíně naopak - měřit v pochvě.
Pokud nemáš přes den horečky a měříš hned po probuzení je to spolehlivé.
Jinak já mívám slabé příznaky mykózy vždy den po ovu - poněvadž se snižuje imunita (aby se mohlo uhnízdit vajíčko)
🙂

des
10. dub 2009

deen: no vidíš, to mě taky mohlo napadnout 😅

des
10. dub 2009

cir: neprovokuj, tvrdnu v práci 😀 ...A propos, neměla bys ses místo mojita cpát vitamíny, cvičit hathajógu, shánět kočár nebo co to ty těhotný celej den dělaj? 😀 😀 ....ergh, na to vlastně člověk nepotřebuje být ani těhotný 😅

andelka
10. dub 2009

des: já nestresuju, vždyť jsem to věděla už předtím, ale teprv teď mi to řekl někdo druhý, potažmo doktor. Ale ani on nestresoval, jen mi odpověděl na otázku. Říkal, že mám ještě tak dva tři roky klidně čas,jen nemám čekat zbytečně moc dlouho, že kdyby se ukázalo, že problém je, tak léčba je na dýl. No a kartičku nemám. Psala jsem včera na číslo, které mi dala sestra na tu paní přede mnou a dneska volala a nic. Takže jsem právě volala na HZP a nahlásila to. Pošlou mi novou a v úterý si zajdu pro předběžný lístek, abych se mohla objednat k zubaři než ta nová dojde. Taky se mi ulomil kousek zubu, potřebuju to zbrousit, kaz tam snad nebude, ten jsem neměla od základky.
cir: My jsme pekli ve středu jidášky, perníčky, cukroví a dneska jdem na berana. A v sobotu na boží milosti.Mňam.

Jinak holky, juhů, koukejte: http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
Konečně došla ovulka trochu dřív, vlastně nejdřív za posledního půl roku. 🙂

eirin
10. dub 2009

des: Nic si z toho nedělej, já tak před dvěma měsíci přemýšlela nad tím samým 🙂
Pěkný graf, Andělko. Přisuzuješ brzkou ovu drmku?
Já měla ovu asi včera večer/dneska ráno (alespoň doufám), bolelo mě břicho jako na MS. Jsem zvědavá na zítřejší teplotu.

andelka
10. dub 2009

eirin: No asi jo. Ještě jsem zvědavá, jaká teď bude délka LF, jestli to má vliv i na tohle.
Tak to já si počkám, co zítra řekneš, jestli to fakt ovu byla. ale asi jo. Se máš, že to poznáš.Já mám skoro vždycky překvápko. 😅

lucitee
10. dub 2009

cau holky, zubare jsem zvladla. Deda v pohode 🙂 stalo me to 700 a ve ctvrtek jdu na dalsi zuby. Bez injekce vrtal predni zuby, takze jsem statecna 🙂
Jinak jsem to dostala, jeste jako nikdy. Vzdy spinim a az tak 4 den to mam silny. A dneska z niceho nic velkej proud, splouchanec. A dostala jsem to presne na den, takze mam opravdu cyklus 28 dni. Ode dneska zapisuju vsechno, stav bricha hlavy konzistence pocity...abych sledovala vajecniky ovulaci menses...

cirrusa
10. dub 2009

Eli, No já mojito ted nepiju, ale mame na nej doma porad surky, manzel ho miluje 🙂 Já teď piji maximalne vodu, ale za 5 tydnu mi pani doktorka povolila deci vina tydne 😵 si budu delat striky a vezmu si to ven.... 😀 tykde je ta louka, mi to nic nerika 😕

des,já jsem takova divna tehule...Vybirat veci pro mimi atd me bavilo vice nez jsem otehotnela, ted to nejak flakam...Ale neco uz doma mame, myslim, ze neco podedime a na pude jsem nasla postylku a zidlicku jeste po mnazelovi,ale holky, zadny sunty za par kacek jak je ted v mode, poctivej masiv 😎

Andel, jidasky uz jsme zbastili, berana bude delat zitra dopo tchyne, zatimco my mame straz u Boziho hrobu...Cukrovi se letos nepece, mame ho jeste v mrazaku ze svatby...Ale ve ctvrtek ma manzel narozky, takze pristi vikend bude oslava s babickama a spol, tak asi udelam pak nejaky cukrovi a dortik 😵 zvazuji neco s ovocem, skoda ze ted neni nic cerstve 😒 miluji takovy ten s kyselym ovocem (cerveny a cerny rybiz), zakysanou smetanou a cokoladou 😵

Dee, posli adresu, ti neco poslu, at mas taky napeceno 😅

elitera
autor
10. dub 2009

Cirru, přímo tady v Novým Lískovci 🙂

andelka
10. dub 2009

Luci: Taky se dáváš na detektivku? To je fajn. Mě to hrozně baví.
Cir: Tak Mojito i střik já taky můžu, hlavně vínko teda. A můj nej dortík je piškot, náplň a nahoře tvarohový krém a broskve. No a loni jsme taky jedli ještě cukroví ze svatby 😀 Letos se toho moc neúčastním, dělám na diplomce, ale občas mamce pomůžu. Kdyby bylo na mě, tak máme asi jen koupený mazanec. 😀

elitera
autor
10. dub 2009

Já nemam co dělaaaaaaaaaaat 😖 Včera jsem si tu nějakou práci nechala, dneska jsem se fakt nepředřela, ale už stejně nemam do čeho píchnout a Lišák přijede až v 5 nebo tak nějak 😖

lucitee
10. dub 2009

andel: ja se chci jen ujistit, ze ovulaci poznam, chci zjistit dylku cyklu, teda overit si ji atd 🙂 Jinak na mereni a grafy zatim nejsem zrala.

cirrusa
10. dub 2009

Ty eli, nechces zacit neco stuovat? (jazyk nebo tak,vim ze skolu si rikala, z euz nechces), by si se v praci nejak zamestnala...

Andel, vsak tam nekde u vas je vyborna pekarna (od pana Ilíka z Bílovce), jsem tam v pondělí byla na nugátové koblihy, měli je za 5 kacek a byly jeste teplé 😵 Jinak jsme vcera s manzelem meli svou prvni paschu jako manželé, začínáme dělat si své zvyky 🙂

Luci, šikovná si baba, bez umrtvení byh asi umřela... 😅 ale oskubal te hezky, 700, zadna sranda...

des
10. dub 2009

eli: holky furt píšou nějaký diplomky....tak napiš třeba román...Ze života lišek, to by bylo určitě zajímavý čtení 😉
Když jsme u těch diplomek - v červnu budu jednu oponovat, ještě nikdy jsem to nedělala, tak jsem zvědavá, budu ale určitě děěěěsně drsná 😀

luci: 28 dní? Je vidět, že jsi dávala v hodině biologie pozor a tak víš, jak má mít žena dlouhý cyklus 😉

andelka: drnek jo? Že bych to zařadila do "jídelníčku"? Aby se to s tim kontryhelem, Femigardem a nárazovým Calibrum Baby plánem neporvalo.... 😅 ...ještě vyčkám

elitera
autor
10. dub 2009

des, až to budeš shánět, jmenuje se to drmek, ne drnek 🙂
S tím studováním - já se pořád musim samozřejmě tvářit, že dělam něco do práce, bylo mi povoleno dělat si úkoly z angličtiny (ovšem knížku mam samozřejmě doma). A to ještě teda nevim, jak by se na to tvářil šéf, dovolil mi to podšéf.
A bolí mě břicho. 😒 Jako nic katastrofálního, ale je to nějak často, začínam si to psát...

lucitee
10. dub 2009

spis moje telo vi jak ma byt spravne dlouhy 🙂 ....no mam ho uz roky tak 27-29 dni. Zadny hormonalni zasah z HA. Az se v tom vsem ujistim, nechat to plavat a bude to. Jen pak budu sledovat ovulku az se budem snazit 🙂
Vrtani slo vydrzet 🙂

des
10. dub 2009

eli: 😀 jéé, to by mě zajímalo, co by mi prodali...tak jsem gůglila a Drnek je akorát nějaká minives na Kladensku a spousta různých pánů se tak jmenuje 🙂
A to bolení - myslíš, že to má gyn. původ?

andelka
10. dub 2009

cir: tu pekárnu máme kousíček od nás, je úplně nová. Hm, to se máš, že slavíte s manželem spolu. Můj má předsevzetí jít aspoň na bílou sobotu nebo v neděli, ale nějak s tím nepočítám,prostě už tomu nevěřím. Včera jsme byli s mamkou a byl to krásný zážitek. Dneska jdeme taky, na 17h, tak se musím pořádně obléct a hlavně zítra a dát si předtím kafe, abych vydržela. 😀
des: Je to drmek obecný nebo taky mnišský pepř nebo agnus castus. Mě zatím zabral asi jako jediný.
Luci: Však tyhle symptomy stačí, když to chceš jen pro info. 😉

elitera
autor
10. dub 2009

des, když se chvíli pozoruju (a vygooglim si mapu těla), zjistim, že to je levá ledvina. A ozývá se mj. když se napiju Cappy ice fruit a teď při cocacole 😅 Plus mě pobolívá játro (nebo pravá ledvina? spíš ty játra) a trochu střeva. Takže gynekologickej původ bych tomu asi nedávala, i když kdoví, je to všechno v jednom pytli, žejo 🙂

des
10. dub 2009

eli: já právě myslela, jestli to nemá nějakou souvislost s tím zákrokem, co jsi nedávno podstoupila. Vypadá, že to reaguje na kyselé, co? No snad to přejde, držím palec ☹

elitera
autor
10. dub 2009

nj, jsem překyselená... to bohužel tušim už delší dobu.

cirrusa
10. dub 2009

Andel, takto u nas asineexistuje aby nesel, jen mne stve, ze na sebe nechce vzit ani košulu natož sako 🙄 A to to Honzovi není líto???

andelka
10. dub 2009

cir: jako co by mu mělo být líto? Že od něho každou neděli odcházím a zůstává doma? To je asi líto spíš mě. Nějak bláhově jsem předpokládala, že když jsme se vzali, tak že budeme tvořit a "budovat" křesťanskou rodinu,náš duchovní život se posune a budeme žít to, co jsme při svatbě slíbili, ale nějak jsem se spletla. Ale co mám asi tak dělat? Jasně že je mi líto, že se se zážitky z kostela nemám s kým podělit, že jsme od svatby snad nestáli před Bohem v kostele jako manželé (no možná jednou o vánocích). Mě je vždycky hrozně smutno, zvlášť, když vidím ostatní, jak mši prožívají společně. Jako já jsem taky měla období, kdy jsem do kostela moc nechodila (přece jen jsem většinou podlehla Honzovi a byla radši s ním), ale bylo to pro mě dlouhodobě neúnosné, takže jsem se rozhodla na něj nebrat ohled a od léta chodím pravidelně. Ale přece jeho nemůžu nutit, když to nechce jen proto, že to chci já. Snažím se jít příkladem,neotloukat mu to o hlavu, řekla jsem mu, že se v téhle formě manželství necítím dobře, že mi tahle část chybí, myslela jsem, že mě pochopil, ale asi ne. Já bych byla šťastná, kdyby třeba Vánoce nebo Velikonoce prožíval se mnou a bylo by mi jedno co má na sobě. 😔

estrellita
11. dub 2009

ahoj holky 🙂
andelko: no a co mu to znovu rict, nebo mu obcas rict prave nejaky ten zazitek, jak to tam dva manzele spolu prozivali atd. ... ale nerikat, jak ti to bylo lito, jen ukazat, ze se ti to opravdu moc libilo 🙂

cirrus: tvoje vinne striky na zahradce zneji uzasne 🙂 a super, ze neudeme muset davat penize za postylku, ono to, co se vyrabelo drive, tak ma svoji hodnotu, zvlast, kdyz je to zachovale 🙂

ja dneska cele dopoledne byla bruslit a ted jdu delat veci do skoly a pak jedeme jeste na kolo na grilovani, coz si dneska za ty vykony zaslouzim 😀 😀 ale mam víkend bez diplomky, ma ji u sebe skolitelka, tak dostanu naloz pristi tyden 😅

cirr: jak pises s tim, ze jsi mela vetsi zajem o hadriky na mimco pred tim, tak me to prijde to same se svatbou 🙂)) pred tim jsem koukala kde co je nveho, hezkeho, tipy, napady, ale jak to zaclo byt realne, tak to hledani atd. opadlo, zaridila jsem to, co jsme chteli a ted to nechavam ladem .... ono to pak zase prijde 🙂 ... no a za 5 mesicu je to tu 🙂