Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

cirrusa
14. dub 2009

Luci, lízatka pomáhají jenom krátkodobě (respektive pouze v době kdy je lížu),ale jinak minechutnajíi (nějakmi v těhu přestalo chutnat sladké 🙄 ), zázvor nemůžu ani cítit. Jsem si v jedné super prodejně (pro Andělku, v Milotovi 🙂 ) koupila kandovaný zázvor a sotva jsem to pokla, letělo to ven...Tak tak jsem stihla doběhnout ven 😅

lucitee
14. dub 2009

on je kandovany strasne silny, ja ho jednou koupila, olizla a vyhodila...teda asi jde o jine vyhozeni nez u tebe ale stejne 🙂 tak to me mrzi ze ti je blbe, vetsina holek to nema, jen je to hodne proflaknuty. Neznam skoro zadnou. Ale prejde to, prej to chce nehladovet, mit rano neco malyho u postele (susenky, piskoty)...no a zkus colu cucat....nesel by ti ani caj ze zazvoru? to neni tak citit a nepali to. Ja lizatka lizu pro migrene, klidnej mi zaludek. No nezbyva nez vydrzet, odpocivat a doufat ze to prejde brzo. Drzim palce

lucitee
14. dub 2009

andel: jen jsem prelitla vasi konverzaci. Ja se moc vyjadrovat asi nemuzu, nejsem verici...ale kostely me lakaj a moc se mi libej. Byli jsme ted na velikonoce v jiznich cechach a ja sla v nedeli nakouknout do kostela, zajimala me ta tradicni posvatna atmosfera malyho kostela na vestnici....ale jelikoz jsem sla v kratasech a nikdy me tam nevideli, rekla bych ze mne duchodci vypiskali pohledem...a to jsem stala jen mezi dverma a nasavala atmosferu. Hold tam nepatrim. Pokud jste oba verici a ty chces chodit do kostela a on ne...asi bych to nelamala, kazdej by mel delat co potrebuje...ale na druhou stranu obcas je potreba impuls a rozhodne by mel vedet, ze te to trapi. Treba ho to ani nenapadne protoze jeho by tohle tak netrapilo. Oni to berou podle sebe a nenapadne je se vcitit do tebe, moc jim tohle nejde. Jsou realisti, nejsou jasnovidci a myslim ze ocenej, kdyz naprimo rekneme: potesilo by me kdybys sel se mnou a byli bychom pred bohem jako manzele, spojene duse atd....proste to rekni a uvidis. Ale nutit ho nema cenu, kazdej to ma jinak. Dva verici muzou mit uplne jiny potreby co se tyka viry. Hele ale jen odhaduju, ja verici nejsem. Ikdyz vam nekdy zavidim.

andelka
14. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

lucitee
14. dub 2009

andel: ja nesla dal, jen jsem nakoukla a pan faras me krasne uctive pozdravil a ja jeho taky. Mam k tomuhle uctu. Kdyz zacal zvonit zvon na kostele proste jsem musela jit a este se ptala tety jestli nevadej kratasy, napadlo me to totiz. Tvrdila ze ne a to je mistni. Me to jen trochu mrzi, ze jsou proste uzavrena komunita a na ostatni se divaj jako na cizince, pritom ta vira pokud to vnimam dobre hlasa, ze naruc je otevrena kazdemu. Ja se snazila chapat je a tak jsem hned odesla, meli by chapat i oni me, ze jsem prisla s posvatnou uctou obdivovat jejich ritualy a krasnej vesnickej kostel. Nechtela jsem rusit, jen se podivat nez zacnou. Jenze priskocil dedek a zabouchnul dvere, ktery pred minutou farar otevrel dokoran. Bylo to az symbolicky....on mi dvere otevrel, ty lidi mi je zavreli. Ja se necpala mezi ne, jen jsem to chtela zazit. Vis jak mam rada ty tradicni veci. No nic proste tam nepatrim a bylo mi to dano jasne najevo.
Je fajn ze debata probehla a je vam lip! Debata vzdy vycisti vzduch a je lepsi nez mlcet nebo delat dusnu. Clovek by mel bejt proste tolerantni no. Mit uctu k lidem, k jejich potrebam.

deenakee
14. dub 2009

Cir.
Mě když je blbě v autě tak mi pomáhá hroznový cukr. Nebo cokoliv cucat. To je osvědčené. I když chápu, že krátkodobé.... Držím palce ať tě to brzo přejde. A poslyš. Míváš to každý den ve stejnou dobu, nebo jednou za čas pořádně ?

cirrusa
14. dub 2009

Anděl, no tak já budu určo studovat i namateřské, dodělat inga, bakaláře na právech, státnice z jazyků, ještě je toho hodně co je nutný udělat....Takže to potká každé moje mimčo. Nemyslím si, že by to na mimčo mělo vliv, maximálně pozitivní 🙂

Luci, cola pomáhá, tu mi manžel pořád nosí...Jinak asi nic moc...Ono totiž jsem třeba v klidku, něco malého sním (obědy jím teď poloviční) a okamžitě mě bolí žaludek ☹ nic příjemného, ale pravdu díž, to přejde, jen vástady tím ještě chvíli budu otravoat

andelka
14. dub 2009

luci: no jo, tak jsi narazila nakonec jen na pár lidiček, kteří tě nepřijali jak jsi čekala, ale třeba se ti to jen zdálo, nebo měli blbej den. Ale popravdě, věřící v době, kdy prožívají nejvyšší spojení s Bohem nejsou od toho, aby byli pozorováni jako zvířátka v ZOO. víš, dneska není snadné být věřící, jsou na to lidi dost citliví. Já vím, žes to tak nemyslela, ale má to i druhou stranu, víš. My ty rituály (pokud se to tak dá nazvat) neděláme proto, aby bylo co obdivovat, mají pro nás hluboký význam. Mě se třeba stalo, že v našem místním kostele před půlnoční mší byl kostel napřed otevřen jen pro ty, co pravidelně do kostela chodí (pouštěl kostelník) a pak až pro ostatní. Já měla tehdy smůlu, že jsem v té době pár let chodila jinam a oni už mě neznali. Taky na Strahově, když jsme se chtěli podívat do chrámu, stál tam už pán, který nás informoval o tom, že tam brzy začíná mše, takže máme smůlu. No byla neděle, takže jsme tam zůstali právě na tu mši. Kdyby ne, taky by nás hnal. Kostely jsou sice krásné, někdy fakt umělecká díla a dýchá z nich atmosféra, ale jsou to primárně prostory, kde se věřící schází s Bohem. Takže je třeba to tak brát. My jsme před pár lety měli se školou zájezd do Polska a taky jsme navštěvovali kostely z důvodu studijního. Ale měli jsme to vždy domluvené předem. Jednou jsme tam dokonce přišli, když tam zrovna probíhalo vyučování náboženství, děcka seděly v lavicích a my courali po kostele. Sice oni věděli, že přijdeme, ale stejně jsme se brzy pakovali, ať je nerušíme. Nebo když jsme teď byli v Praze a vlezli do barokního kostela v domění že je "náš" a ona tam byla pravoslavná mše. Chviličku jsme postáli, nenápadně okoukli kostel, nasáli zvláštní atmosféru a radši šli. Je to jejich kostel a jejich doba, kdy mají právo mít kostel jen pro sebe a modlitby. Ale fakt je to vždycky o lidech. My jsme se třeba s kamarádkou vzájemně pozvaly na bohoslužby ve svých církvích. Taky záleží na tom, jak velká kostel je. Pokud je to vesnický malý, tak tam si přespolní fakt připadá jak vetřelec. Ale ve větších se tam jeden člověk ztratí, když stojí vzadu.

andelka
14. dub 2009

cir: já to myslela spíš tak, že by mimčo mělo vliv na moje studium, ne naopak. 😉 Se znám, no. Na mateřské (resp. rodičovské) si hodlám pilovat svoji hodně špatnou angličtinu, ale studovat už fakt ne, to bych chtěla mít hotovo před těhu.

deenakee
14. dub 2009

No hrozně záleží na tom co kdo studuje, jak je to těžké, kolik toho zbývá, jestli je daný člověk studijní tip a jde mu to samo a hlavně na mimču , jestli dovolí mamince studovat. Takže shrnuto - já si myslím, že je to individuální.

Já mám třeba školu v poho, kde vycházejí vstříc maminkám - tak jsem to riskla. Ale jaké bude mimčo je dost důležité. Jsou i miminka které propláčou celou noc i celý den a to fakt nedá... 🙂 Ale škola se dá vždycky na chvilku přerušit, když je nejhůř. 🙂

andelka
14. dub 2009

deny: to určitě je. U mě to znamená, ne ne. Jak znám samu sebe, tak bych se věnovala víc mimču a školu nechala na druhé koleji a kdybych musela přerušit, tak kdo ví, jestli bych se vrátila. Ale jiný to může zvládat úplně v pohodě. 🙂

elitera
autor
14. dub 2009

Cir, já se mam vlastně pořád krásně 😵 Hehe, původně jsem počítala, že bych pozítří naskočila do 2. trimestru, takže by mi jako mávnutím kouzelného proutku určitě přestalo být špatně 😀
Andělko, popravdě nevim, co mam. Gyndr mi přeléčil toho streptokoka, čímž jsme vybili i to, co tam být mělo. Nějaký pálení jsem zahnala čajovníkovým olejem, ale nechci ho mazat víc než ob den. Teď se mi na gyndu nechce, on do mě stejně nechce šahat, až po MS.
Mimochodem, teď už tak hodinu čekam Lišáka, že přijede s kikabusem s nábytkem do obýváku (kikabus se půjčuje na 2 hodiny, vyzvedával ho v 6) a bohužel zkysli někde na dálnici za bouračkou. A obávám se, že je to v Kika vůbec nebude zajímat. Nj, jinou možnost dodávky stejně prostě nemáme...

elitera
autor
14. dub 2009

Jo, a byly jste některá v kostele (možná je to klášter, nevim) ve Křtinách? Je nádhernej 😵 Barokní, ale ne přezdobenej, spíš střídmej... a fresky maloval Santini 😵 Nádhera, nádhera, nádhera 😵

andelka
14. dub 2009

eli: nejen fresky, on byl architekt ne? Slyšela jsem, viděla obrázky, ale nebyla jsem. Líbí se mi. 🙂
no to je radost. Zkus ten jogurt, třeba ti to trochu vyspraví to vnitřní prostředí. Já na to používám i Femigard gel (ale málokdy).
jo, u nás to bývá taky sranda. Nemáme auto a jak někde kupujem něco většího, tak to je děs.

cirrusa
14. dub 2009

Eli,jasně že byla, kdo by byl od Brna a neznal Křtiny? 😵 Tož ať Lišák dojede v pořádku.... A hlavně brzy

Anděl, no tak umě nehrozí, že bych to před těhu dokončila, protože i kdyby jo, tak bych se na mateřské ukousala nudou 😎

škoda, že tu u nás v dikuzi není nějaká mudra, ony by asi njelépe poreferovali co to je studovat a mateřit...Každopádně moje gyndra státnicovala (na medicíně!!!) už s tříletým prckem a na to jsme milé dámy (bez urážky) všechny malé. Nakolik si myslím, že každá výška je nějak težká, tak prostě udělat medinu s dítětem, to už je masakr....Jinak u nás na diskuzi /na novém serveru/ je mamča, která má doma 2letou slečnu, teď je těhotná a přijali ji na medinu (prezenčně) a teď je ve 4.semíku 😵 😵

elitera
autor
14. dub 2009

EHm, tak Lišák je úspěšně doma, kikabus včas vrácen, ovšem vtipně nemáme levou a pravou vitrínu, ale dvě levé 😀

cirrusa
14. dub 2009

Ty Eli, vás bych poslala pro smrt, nejdříve ta sedačka, teď zase skríně 😅

elitera
autor
14. dub 2009

😀 Jj, klikaři jsme 😀

lucitee
15. dub 2009

ahoj holky
andel: mas pravdu, nemela jsem pravo zasahovat do jejich zalezitosti.
cir: taky bych vyzkousela bylinky, ktery se v tehu muzou. Mata, medunka...teda jestli se tyhle dve muzou

deenakee
15. dub 2009

Dobré ráno, raníčko aťvám celý den svítí sluníčko. 🙂

des
15. dub 2009

Pěkné ranko, tyjo Cir, to je docela nakládačka, co si plánuješ 😉 A rozhodně si tu na nevolnosti stěžuj, ať víme, co nás čeká 😉

elitera
autor
15. dub 2009

meduňka se smí určitě, máta myslím taky, ale ruku do ohně za ni nedám. Nicméně meduňka je hlavně na uklidnění...

lucitee
15. dub 2009

eli: no ona klidni zaludek i nervy a myslim ze ty nervy jsou z tech nevolnosti taky trochu podrazdeny, ze by to rozhodne nebylo na skodu.
cir: jen si stezuj, od toho ten internet mame 🙂

andelka
15. dub 2009

Luci: Já jsem jenom chtěla podat pohled z druhé strany, ale chápu, jak ti bylo i jak to asi vypadalo. Já jsem k víře přišla asi taky nějak podobně, skrz zájem o hostorii a tradice. Aspoň myslím. A dodneška jsem taková konzerva, já říkám, že moje víra je spíše barokního typu, tzn. že se do ní promítají i různé klasické zvyky (někdy pověry, ale milé), postupy a tradice. Třeba charismatický styl nebo ten americký mě moc nebere.
cir: Tak medina s dítětem nebo v těhu to je makačka teda. Já mám ráda svůj klid a nedokážu dělat moc věcí současně. Asi jako teď plavu v pedagogickém studiu, když končím původní VŠ. Ale třeba moje sestřenka (ta co teď čeká dvojčata) dělala bakalářské státnice pár týdnů po porodu. Ale měla umělecký směr, tak to asi šlo líp než "klasický" obor.

Holky, včera jsem se dozvěděla, že mi choť začátkem května na 2 týdny odjede. Pracovně do Norska. Přesoupil v práci na jiný projekt, protože na tom původním nebyla kvůli krizi práce. Jsme rádi, že to tak vychytal, tady to vypadá dobře. Ale musí jet párkrát pryč, na školení. A teď je taky pryč, od včerejška do pátku bude u rodičů (děláváme to tak, abych se vyspala a i pro změnu a tak). Běžně se mi začne stýskat tak třetí den večer a tentokrát to přišlo hned první den. Asi nám ta nedělní diskuze fakt pomohla.

cirrusa
15. dub 2009

No mě vychází datum porodu 23.11. a státnice kolem 30.11., tak že dzravím sestřenku 😀

Des,mi řekni, že zrovna ty, hlava maková,se divís,vzdyt ty ses prave ten tip, který udela tu medinu na materske a jeste sfoukne tri doktoraty 😝

Dee, a že svítí 🙂

Luci, tak až bude zase špatně, tak já si postěžuji (počítám, že ještě dneska)...a meduňku vyzkouším, mam ji doma... 😉

andelka
15. dub 2009

cir: No, ona má vůbec můj obdiv. Už jsem tu psala, že je o 2 roky starší než já, má 4 letého kluka a sotva roční holčičku a v červenci čeká dvojčata (původně chtěli třetí dítě brzy po tom druhém, aby si malá měla s kým hrát 😅 ). a už se ví, že to budou dvě holčičky, takže budou asi jednovaječná. Toš to bude sranda. Ale tak, nějak to zvládnou, budou muset. 😀

lucitee
15. dub 2009

andel: ja jsem rada ze jsi mi poskytla i pohled z druhy strany, dik! ja se moc do vas nedokazu vcitit asi. a diky ze jsi mi nevynadala, neodsoudila...coz by se dalo mozna cekat. Jsi fajn 🙂
Ty jo Norsko, uzasny. Chystame se tam letos v lete...ikdyz pracovne je to jiny, ale stejne se podiva na nova mista a to ja moc rad.
Ja a vira...no ja verim spis jen na zivotni overeny principy, na energie, jakysi osud ci jak to nazvat, na to ze svuj kriz si tahnem kazdej sam, na to jak staci zmenit malou vec a da se tim zmenit strasne moc, jak je vsechno v hlave a mysleni a pristup je zaklad vseho...atd. Ze kdyz neco delame s laskou je to znat, ze na kazdeho jednou dojde, ze by se clovek mel chovat tak, aby na sebe mohl byt hrdej, aby byl fer hlavne sam k sobe, aby mu bylo se sebou dobre, zijeme kvuli sobe hlavne. Potom se dostavi to, ze kdyz jsme srovnani se sebou zije se i ostatnim s nami dobre atd. Tohle je moje vira. Ze se casto dokazeme uzdravit sami, casto zname lek na svoje trapeni atd atd

andelka
15. dub 2009

Luci: Já jsem se jako křesťan nenarodila, znám obě strany, tak možná proto. To co se stalo tobě se stalo spoustě lidí, nám někdy taky. Holt, lidi jsou různí, no. Ale každá mince má dvě strany, to je potřeba si uvědomit vždycky. Jen někdy ta druhá není vidět, nebo není nikdo, kdo by ji odkryl.
No můj Skandinávii miluje, takže se tam těší. I když to bude pracovně, určitě i dost uvidí. A taky se v létě chystá s kamarády do Švédska, tak si toho letos užije. No já jsem hlavně ráda, že už je ohledně práce klidnější, před pár týdny to bylo těžké, nebyla práce a tak. Teď to vypadá dobře.
Tak v hodně toho, cos napsala věřím i já. 🙂 Já nikdy nikoho nepřesvědčuju, aby v Boha věřil, protože vím, že tohle se předat nějak nedá (my třeba jednou dáme svým dětem základ, naučíme je jak Boha hledat a kde jeho účinky vidět,pomůžeme jim poznat Krista a křesťanské hodnoty, ale stejně budou muset říct Bohu ano sami za sebe), člověk na to musí přijít sám, je to strašně subjektivní osobní záležitost. 😉

des
15. dub 2009

cir: No to vůbec🙂 Já jsem poměrně líná osoba a do všeho se musím přemlouvat a ta poslední práce mi trvala napsat asi 3/4 roku a to se starám akorát o manžela - no vlastně většinou on o mě 😀 Ten termín státnic je teda šibeniční - ale když vezmu, že budeš třebas týden přenášet, tak na tebe komise bude určitě hodná, protože si nebudou chtít lajznout, že jim tam porodíš 😅

des
15. dub 2009

andelka: tak muž se chystá s kamarády do Švédska a tebe nechá doma jo??? 😲 Mě to teda čeká taky (manžel mizí na 3 týdny v září), ale já už nemám žádnou dovolenou ☹