Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

milmic
27. lis 2009

Chaar, to by asi věděla moje sestra, myslím si, že si to taky šila sama.
Takže můžu se zeptat, ale odpověd nebude úplně nejvíc hned. 🙂´Většinou není u mobilu.

lucitee
27. lis 2009

aer: ja nejsem tehotna a vadi mi to stale hodne 🙂 a je dobre ze zustavas nezasazena 😀

chaarleene
27. lis 2009

mně jde hlavně o to, že jsem si uvědomila, že vlastně neznám funkci mantinelu - jestli má být jen izolační, aby do postýlky netáhlo, nebo jestli má třeba být i hodně polstrovaný, aby mimčo mělo měkkoučko 🙂

milmic
27. lis 2009

Ok, napsala jsem ji do sms vsechny tvoje dotazy, tak uvidime, co odpovi a hlavne kdy odpovi. 🙂 Někdy je to s ní těžký...
Ale když se mrkneš na fotku Vojtěcha do mojeho albumu, tak on má mantinel za sebou, ale před sebou ho nemá. Lepší fotku postýlky asi nemám, páč on dlouho spal v kolíbce nebo v posteli s maminou. 🙂

chaarleene
27. lis 2009

mil, moc díky 🙂

milmic
27. lis 2009

Ještě jsem našla jednu fotku, jestli z ní něco vykoukáš. 🙂

milmic
27. lis 2009

Není zač, Chaar, hned jak odpoví, písnu to sem. 🙂

aerin
27. lis 2009

chaar, najdi si ho nekde v nejakym eshopu, urcite tam rozmery budou😉
polstrovanej je, ale nijak markantne...dala bych tam takovou nejakou nomalni tloustku vatelinu🙂

no mne to prave vadi vic nez predtim, na mimisky jsem fakt alergicka😀

aerin
27. lis 2009

no a s tema stranama...pokud bych mela dite v kompletne ohranicene postylce (tedy ne na balkonku prirazenym k me posteli, coz mit nebudu), dala bych mantinel ze vsech stran, protoze jinak nevim, jak chces tomu diteti vysvetlit, ze ma hlavou najizdet jen do tech izolovanych sprusli😉

chaarleene
27. lis 2009

aer, to je taky pravda 😀 no, nějak se s tím snad poperu 😀
včera jsem se ptala v krámě s látkama, co by mi doporučili za materiál, a paní mi řekla, že to je přece na mně, že se mám rozhlédnout v celém krámě, že přece ona mi nemůže radit 😅 původně jsem si představovala flanel nebo nějakou podobnou měkkou látku - ale paní mě znejistěla, jestli by nebylo lepší plátno 😅

aerin
27. lis 2009

dobra pani, chaar😀

herminka
27. lis 2009

Aer, těhulkuješ, máš bříšánku mimíska a stala se z Tebe větší cynička? 😀 Takové výrazy by měli zakázat. Zrovna jsem viděla název tématu "snažilinky" a otevřela se mi kudla v kapse 😅

Chaar, sestra neměla mantinel vůbec, jeho funkci bych chápala spíš jako "polstrační", aby se dítě neuhodilo, když bude po postýlce cestovat.

Náhodou jsem se dostala na online rozhovor s gynekologem na idnesu a dostala mě tato otázka:
"Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kdy je nejvhodnější věk na početí dítěte. Je mi 26 let a příští rok bychom se o to chtěli s manželem pokusit. Není příliš brzy?" 😀 😀

andelka
27. lis 2009

hermi: Ježiš, jestli já jsem neměla počkat 😀

Holky, tak jsem byla včera na kontrole, všechno vypadá OK, akorát budeme asi s mimčem Rh nekompatibilní, poněvadž já mám 0 - a manžel B +. No tak jsem z toho odvčera zdrblá. Jo a ještě jsem nafasovala železo, že ho mám málo.
Des: Vy máte podobný problém, nebo se pletu? Mám se hodně bát? Manžel už mi zakázal si o tom číst, protože včera jsem byla fakt mimo z toho.

aerin
27. lis 2009

a co teprv ja andelko😀

to Rh bude urcite v pohode, mamka to mela taky a dobry, urcite se s tim poperete😉

holky, mam trapny dotaz....myslite ze si budu moct dat na trzich kelimecek svaracku? 😀

herminka
27. lis 2009

Andělko, určitě to bude dobré! To jen Des je exot 😀 Dítko taky může zdědit - po Tobě a tam by snad neměl být vůbec žádný problém (nejsem si úplně jistá).

Aer, já jsem starý přísňoš, svařák bych si nedala, nebo když už, tak jen loknout od manžela, celý kelímek raději ne. Asi to není to, co jsi chtěla slyšet, ale aspoň tu budeš mít víc názorů 🙂

andelka
27. lis 2009

Jsme holky nedočkavý 😀

no já doufám, že u veverky to bude dobrý a u dalšího snad taky. Ale i tak - to je furt něco, člověk se obav jen tak nezbaví.
Hele, já jsem si taky dala omylem šampus a potom i sem tam (asi 3x) trošku vína - ale jen 1dcl. Ale to bylo kvalitní víno doma otevřené - venku bych to asi neriskovala. I když vařením se alkohol prý odpaří. Tak já nevím, záleží na tobě.

andelka
27. lis 2009

hermi: rh - a - jsou v pohodě. Nejblbší je kombinace matka -,dítě +. Já jsem zdědila - po otci. Jako fakt mi od něj nic dobrého v životě nepřišlo 😒

milmic
27. lis 2009

Andělko, co to znamená, že jste rh nekompatibilní?

Jinak sice nejsem těhu, ale já osobně bych si nedala žádný alkohol. Přeci jen....
I když je fakt, že mám na alkohol a jiné velice nekompromisní názory. 😎

herminka
27. lis 2009

Andělko, ale to, jestli je mimčo + nebo - zatím nevíš, ne?

aerin
27. lis 2009

jeeezis, ted jsem tu za alkoholika...
jako byste me neznaly holky 😕

lucitee
27. lis 2009

aer: ja jsem abstinent, tezko poradim, ale co tak ctu, tak sklenicka vina tydne neni na skodu, ikdyz vim ze si spousta holek ani to povoleny mnozstvi neda. To mas stejne jako s kafem.Hele uklidnuj se tim, ze to urcite redej vodou 😀

aerin
27. lis 2009

luci, ja jsem taky abstinent, svarak je jediny co piju, proste vanocni tradicea musi byt sladkej jak cumel 😀

andelka
27. lis 2009

milmic: No já jsem RH minus a veverka může být taky po mně, nebo spíš po tatínkovi a byla by RH plus. Moje tělo může proti ní vytvářet protilátky. Což se bude sledovat. Po porodu se zjistí, jaké RH má a když bude RH plus, tak dostanu infuzi s protilátkami, aby nebylo ohroženo další miminko.

hermi: To nevím. Muselo by se to zjistit odběrem z pupečníkové krve, ale to jen, kdyby to bylo blbé. Což doufám, že nebude.

milmic
27. lis 2009

Ahhaaaa, to je zajímavý. A co se stane, když si tělo začne vytvářet protilátky proti vlastnímu dítěti?

andelka
27. lis 2009

Proč se tedy u těhotných žen Rh-faktor zjišťuje? Zde je vysvětlení: Jestliže těhotná žena ve své krvi Rh-faktor nemá, čili je podle odborného názvosloví Rh negativní, avšak krev jejího manžela Rh-faktor obsahuje, čili je Rh pozitivní, může se stát, že vyvíjející se plod zdědí po svém otci krev Rh pozitivní.

Tato Rh pozitivní krev plodu může způsobit, že v matčině krvi se začnou vyvíjet protilátky. A ty zpětně mohou působit rozpad červených krvinek plodu, tedy vznik chudokrevnosti u novorozenců.
Díky obrovským objevům v lékařských vědách se podařilo najít velmi účinnou metodu k zabránění tvorby Rh-protilátek v krvi těhotných žen. Badatelé přitom vyšli z poznatku, že při prvém těhotenství bývá v krvi těhotné ženy jenom velmi malé množství protilátek, protože plodovým lůžkem proniká do krve těhotné ženy jenom nepatrné množství Rh pozitivních krvinek plodu.
Díky obrovským objevům v lékařských vědách se podařilo najít velmi účinnou metodu k zabránění tvorby Rh-protilátek v krvi těhotných žen. Badatelé přitom vyšli z poznatku, že při prvém těhotenství bývá v krvi těhotné ženy jenom velmi malé množství protilátek, protože plodovým lůžkem proniká do krve těhotné ženy jenom nepatrné množství Rh pozitivních krvinek plodu.
Tomu se dnes předchází následujícím způsobem. Jestliže žena s negativním Rh-faktorem porodí dítě s pozitivním Rh-faktorem, dostane injekci s určitou chemickou látkou, která odstraní z jejího krevního oběhu krvinky plodu, které tam pronikly. Tím se odstraní podnět pro tvorbu protilátek při případném příštím těhotenství.

andelka
27. lis 2009

Tak to jen pro info, ať jsme v obraze z čeho jsem vyplašená. Holt prvotěhulka, no.

elitera
autor
27. lis 2009

Holky, dotaz - nevíte o někom, kdo by měl na prodej čistokrevný štěňata jezevčíka (hladko nebo drsnosrstej, optimálně trpasličí), klidně bez PP? Optimálně Brno, případně k vyzvednutí někde na trase Brno - Jihlava - Domažlice. K vyzvednutí těsně před Vánoci, do tý doby jsme v práci a pak ho rovnou předáme.

chaarleene
27. lis 2009

aer, já bych asi manželovi koupila kelímek svařáku a kus mi upila 😀 já si teda nijak výrazně neodpírám, když si manžel otevře víno, tak si od něj cucnu, ale skleničku si sama nenaliju... teda jednou jo, otevřel hrozně dobré červené, tak jsem měla 2 dny po sobě asi půl deci 😅

aerin
27. lis 2009

no jo, jenze muj drahy je 100% abstinent😀 spis asi pujdu na navstevu k mamce i tatkovi a necham si udelat domaci a trochu si dam😀

herminka
27. lis 2009

Andělko, určitě to bude OK!