Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

estrellita
16. únor 2010

luc: ono to prejde, ale ledovani je nejlepsi 🙂 tak at se ti to hezky leci 🙂

andelko: no to je teda pech, tak snad to manzel vyridi 🙂
no jo, kdo si pocka, ten se docka 🙂

lucitee
16. únor 2010

usnula jsem jak spalek 🙂

tady to taky spi hihi

milmic
16. únor 2010

Kdepak, Luc...
Já píšu jako drak. Dopoledne jsem byla v MZK pro recenze a na zítra mi nachystají další várku novin. 😀 A teď sepisuju šestou knížku, ale vzhledem k tomu, že na ni recenze nevyšla (nebo se o tom nikde nepíše, že by vyšla), tak je to trošku...... no drhne to. Musím zapojit svůj mozek víc než mám ve zvyku. 😎

estrellita
16. únor 2010

teda tady to dneska "zije" 😀

ja jsem dneska unavena a sla bych se domu vyspat, ale nejak mi neni prano a mam tu prace az nad hlavu, tak si jdu udelat caj a dam si 5 minut odpocinek u kone a pak budu pokracovat 🙂

tiburcia
16. únor 2010

jejda třetí strana...nějak upadáme 😀 😀 😀

madlisek
16. únor 2010

Ahoj holky 🙂

Luci, to je dobre, ze to mas za sebou 🙂 Tak ted hlavne klid a nohy v teple a at je ti brzy lip! Ja jsem si na tvar prikladala mrazenou zeleninu v pytliku, ta se pekne vytvaruje podle tve tvare. Pak zase dat zmrazit do mrazaku a za chvili zase prilozit a chladit 🙂 Klidne napis podrobnosti o zakroku🙂

Andel, kdybych byla doma, tak uz jsem k dr. sla, ale tady jsem bohuzel prijala americky pristup "dokud muzu nejak chodit, k doktorovi nejdu" 😒 Ty ceny jsou tu strasne, takze zatím leduju a stahuju, snad to bude dobre.

Jinak jsme si s muzem vcera povidali, videl, jak jsem spatna z toho odkladu, tak me uklidnoval, ze to bude jen par mesicu, ne rok. Tak uvidime 🙂

chaarleene
16. únor 2010

tak jsem tu z monitoru, mrňous sebou mlel a kopal jak divej, asi aby pan doktor viděl, že tam fakt je 😀

estrellita
16. únor 2010

chaar: to mi pripomina, ze jsem vcera usinala a mela jsem silene paleni zahy, tak sjem furt pila asi z toho jsem pak zase skitala, tak manzel hladil brisko a rikal smerem k mrneti - heled, nech tu mamku taky vyspat 😀 😀

a vsechno v poradku na monitoru? 🙂

madli: a kolik tak stoji navsteva lekare? pripadne rtg?

madlisek
16. únor 2010

To je vsude ruzne, ale tady na univerzite za navstevu platis 70 dolaru. Rtg je navic, stoji cca 35 dolaru.

chaarleene
16. únor 2010

estrel, prý všechno v pořádku 🙂 manžel si aspoň prohlédnul předporodní pokoje a porodní "sál" a líbilo se mu tam 🙂 a je nadšený, že si s sebou může vzít foťák 😀

chaarleene
16. únor 2010

teď ještě doufám, že gynekolog vydýchá v pohodě ten monitor 😅

lucitee
16. únor 2010

led nemam ale prikladam studenej kapesnik

no podrobnosti....silna injekce, mrtva pulka hlavy, mela jsem pocit ze se udusim jazykem, pocit hnus fuj....no pak mi rezali dasen, odkryvali zub, odvrtavali ho z kosti a pak pacili. A pak sili. Ale slo to celkem rychle, strach byl horsi. Ovsem kdyz to prislo k sobe bolelo to jako prase. To me dost prekvapilo. Ted me boli sanice, blbe se mi otvira pusa a otok mam velkej asi jako tenisak. Ale je otekla jen tvar, ne ta rana.

Nevim co zitra, jeslti mam jit do prace

lucitee
16. únor 2010

estrel: hezky se manzel chova 🙂

madlisek
16. únor 2010

Luci, uf, no aspon, ze to bylo rychle! Muzes si dat nejaky prasek proti bolesti? Ja si pamatuju, ze kdyz mi to delali, dali mi velikanskou pikslu ibuprofenu 1600 nebo neco takovyho, ohromna palka, s tim, ze prvni si mam vzit hodinu od zakroku a pak prubezne. Takze mi to k sobe ani neprislo, byla jsem par dni v ibu-rausi a pak uz to bylo dobre 🙂

lucitee
16. únor 2010

mad: nedali vzala jsem si sama brufen vecer i ted, jo byla jsem za pul hodiny venku. Ale to nejhorsi uz je pryc. Jako jsou horsi veci to je jasny, ale moc prijemny to teda nebylo. Navic jsem tam hodinu cekala a to strachu moc neprida, a kdyz jsem vylezla tak jim tam omdlela naka pani. Ale teda dali mi jablecnej dzus s brckem, byl studenej a to bylo tak prijemny, jak ja byla rozhicovana a orosena, to bylo super. 🙂

madlisek
16. únor 2010

Ty jo, hodinu cekat a jeste jim tam pani omdli, to jsi machr, ze jsi neutekla 😀 Ten dzus zni fajn, vypada to, ze se o tebe pekne postarali 🙂

lucitee
16. únor 2010

mad: no je to soukroma klinika, staraji se kralovsky. Vetsinou necekam. To ze pani omdlela byla jeji chyba. Neprisla najedena. Diky tomu jaky to tam je a jaka je pece jsem se bala min nez kdyz bych sla nekam do statniho...ale bala jsem se protoze slo proste o trhani a navic jsem vedela ze to bude delat stomatochirurg kteryho neznam. Ale pece je fakt kralovska, me tam utesovali v cekarne vsichni 🙂

madlisek
16. únor 2010

Tak to je fakt super 🙂 Ja svoji zubarku miluju, je taky soukroma a nedam na ni dopustit 🙂 A dokonce se k ni vzdycky tesim 😀 Ted je akorat na materske, ale doufam, ze az se vratime, tak se i ona vrati do prace 🙂

madlisek
16. únor 2010

Ajajajaj, zapomnela jsem dat do buchty rozinky 😠

milmic
16. únor 2010

Woow, Madli, dala bych si buchtu, klidně i bez rozinky... 😵
Ale od cizího, víš.... To chutná nejlíp, když člověk nemusí přiložit ruku k dílu. 😵

Já jsem dneska sepsala odpoledne asi půl stránky, no moc času jsem na to neměla, ale vyházela jsem si aspoň motivy z té knihy, tak zítra už to půjde jako po másle. 😎
A na aukru jsem našla nějaký knihy od HB, po kterých jsem toužila.... 😵

Tak krásné sny, holky, já jdu do nadýchaných peřin. Ale tu buchtu bych si dala......

andelka
16. únor 2010

Madli: Tak pěkně leduj, stahuj a nenamáhej. Snad to zabere, ty ceny fakt nic moc, no.

Luci: to byla teda chuťovka ti řeknu, ale teď už to bude jen lepší.

Char: Jé, monitor, to ještě neznám 😅 Super, že je všechno v pořádku,. Jak často na něj chodíš? 1x za týden nebo méně?

Tak holky, v bance všechno OK, doložené máme všechno (i to co jsem si myslela že ne 😅 ), tu upomínku posílali zrovna v době, kdy tam chvíli předtím manžel ten papír nesl, no zas centrála nevěděla, co se děje na pobočce a jednala moc rychle. A ty peníze co máme platit navíc nejsou pokuta, ale je to za vyřízení půjčky, za odhad a takové ty blbosti kolem. A mně bylo divné, že jsme nic neplatili 😅
Zítra přijede na byt tchán se svým známým elektrikářem, už máme nakreslit kde chceme pračku a kde jaké zásuvky, asi se to fakt rozjede 😵

chaarleene
16. únor 2010

andělko, já byla dnes na monitoru poprvé 🙂 teď už bych měla chodit každý týden až do porodu 🙂

akorát to mám trochu zamotaný, protože můj doktor ho dělá taky a normálně se za něj platí - tak jsem se dohodla se sestřičkou a s tetou, že teda budu chodit do porodky, kde to je zadarmo... jenže doktor mi minule řekl, že mám příště přijít na monitor a že samozřejmě platit nic nebudu, protože by se mamince nemohl podívat do očí 😀 a že se mám dohodnout se sestřičkou... tak jsem si říkala - fajn, jsem se sestrou dohodnutá, tak mi dá žádanku do porodky a hotovka... no a sestra mi řekla, že ale žádanku by mi musel dát doktor 😅 jenže ten tam už měl zase další pacientku, takže už jsem se k němu nedostala... tak jsem se s tetou domluvila, že mi ho udělala i bez žádanky, tak doufám, že až zítra dojdu k doktorovi s papírkem z porodnice, že mi neutrhne hlavu 😅

elitera
autor
17. únor 2010

Tak aby bylo nějaký vzrůšo 😀 http://www.fertilityfriend.com/home/225b51

chaarleene
17. únor 2010

elit, to je jak detektivka na pokračování 😀

jinak hlásím, že pan doktor mi hlavu neutrhnul, všechno je v pořádku, na porod to nevypadá 🙂 sice mě upozornil, že to může už přijít kdykoli, ale podle jeho odhadu to v příštích 14 dnech nepřijde 😀

moni1412
17. únor 2010

andelka tak uz pomaly zacinate s prerabkou? ved mate este nejaky ten tyzdnik cas, akurat to snad stinete kym sa malinky narodi 😉

eli noooooo..... zaujimave 😵

tiburcia
17. únor 2010

luci jsi šikula že jsi to zvládla...já už mám venku 2 osmičky, 2 mě čekají...zatím nic nedělají, tak dělám že o nich nevím 😀 😀 😀

madli leduj leduj...snad to přejde 😉

chaar tak si užívej poslední dny...uteče to jak voda 🙂

chaarleene
17. únor 2010

tibu, užívám, užívám, je mi jasné, že to jsou poslední dny relativního lehára 😀

estrellita
17. únor 2010

luc: no mela jsi to narocny, ale neboj, rychle se to zahoji 🙂

estrellita
17. únor 2010

holky, muzu kolu?? ja jsem unavena, ze jestli nebudu casteji mrkat, tak mi padne hlava na stul strasne spatne jsem spala ☹(

chaarleene
17. únor 2010

estrel, když toho nebudeš pít moc, tak můžeš 😉 jedno-dvě slabší kafča denně taky nevadí, jen se toho nesmí pít litry 🙂