Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

milmic
15. bře 2010

Aerin,
já hlavně netuším, jak to vypadá a bude vypadat s tím mým cyklem necyklem. A nějak nemám čas ani energii to řešit. Je mi to prostě fuk. 😀 😀 Fakt fuk. Mám obrovskou výhodu oproti jiným "snažilkám".

Akorát se biju do hlavy, že jsem nevysadila dřív už, ale zase jsem nemohla tušit, že to takto bude. A ještě by se just podařilo a já bych šla ke státnicím s pupkem nebo kočárkem. 😀

eirin
15. bře 2010

Aer, mívám ho občas taky tvrdší než jindy, že si nahmatám nahoře konec dělohy, ale v břiše mám pocit stejný jako kdy jindy.. prostě nic necítím, nic nepříjemného ani bolestivého. Takže pořádně nevím, jestli to je nebo není tvrdnutí.

eirin
15. bře 2010

Mil, kdy jsi měla poslední MS?

aerin
15. bře 2010

tak ja to vetsinou prave poznam tim neprijemnym pocitem jeste nez si na nej sahnu, ale mozna taky ne vzdy....ja uz nevim😀
ale kdyz jsem treba v noci sla na zachod a pak mi behem pul hodiny ztvrdlo 3x, uz jsem mela nahnano 😒

milmic
15. bře 2010

Eirin...... zalovím v paměti.
Někdy 1.února, že by? Ale to byla jen ta "ostuda", dva dny a ještě s bídou. A před tím........................ hmmmmmm, 11.12.

eirin
15. bře 2010

Aer, tak to mi asi vážně netvrdne, jinak bych si něčeho všimla. Občas mívám takové jakoby mravenčení nahoře, kde tuším, že by mohla být bránice, ale jinak nic.
Mil, a já už zapomněla, jaký tvoje dr. vymyslela plán? Chce to nějak řešit?

aerin
15. bře 2010

eirin, tak tezko rict, jak to tvrdnuti teda vypada...a to jsem si uz myslela, ze vim😀
no kazdopadne jsem nasadila magnesiovy sumivky, coz me donutilo omezit mliko, 2 hodiny pred a po se nesmi 😀

milmic
15. bře 2010

Eirin,
no paní doktorka by i vymyslela a řešila, ale zatím jsem nechtěla nic vymýšlet já. 😀

No a když si vezmu, jakej mám k tomu a všemu flegma-příštup, tak to vidím, že k ní sejdu až s preventivní prohlídkou v květnu. 😀

andelka
15. bře 2010

aer: Mně taky tvrdlo jako divé, dostala jsem magnezko, ale nezdá se mi, že by to nějak extra pomohlo. Ten pocit byl protivný, jakoby se břicho stáhlo (jakoby sval v křeči), vyloženě to nebolelo, ale bylo to strašně nepříjemné a taky jsem to poznala, aniž bych si na něj musela šahat. Jednu dobu mi tvrdlo 3x za půl hodiny, ať jsem něco dělala nebo ležela. Teď už jsem si asi zvykla, tak to neřeším. Navíc někdy nemůžu poznat, jestli mi tvrdne břicho kvůli stahu dělohy nebo že se tam nasáčkuje mimčo - stah může vyprovokoval tvoje aktivita nebo taky aktivita mimča a to se jaksi moc ovlivnit nedá. Taky jsem měla nahnáno, ale při každé kontrole se potvrzovalo, že to žádný negativní vliv nemá, takže už to neřeším a magnezko taky neberu, jen piju minerálku Magnesii.

aerin
15. bře 2010

andelko, ona mudra mi prave rekla, ze kdyz mi bude tvrdnout vic jak 6x denne, mam dojit...ale nevim, co by mi pak nasadila nebo co by delala 😅

eirin
15. bře 2010

Že prý když tvrdne tak 10x za den, tak je to ještě v pořádku (četla jsem na netu).
Mně tedy asi vážně netvrdne a tvrdší občas je podle toho, jak se tam natočí děti. Navíc ho mám napnuté k prasknutí (asi jak jsou už děti velké), takže se mi zdá tvrdé i proto.

aerin
15. bře 2010

jojo, ja prave cetla to samy, ze v prvni pulce do 10x a ve druhe i vickrat, tak me to docela prekvapilo, kdyz se mudra ujistovala, jestli to neni vic nez 6x 😅

estrellita
15. bře 2010

aer: kazda mudra ma na to asi svuj nazor, to je jako se vsim 🙂 a magnezko ti dala, nebo ne?
tak nakonec ti to PNko i prospeje 🙂

aerin
15. bře 2010

estrel, jo, doporucila mi at si ho koupim🙂

andelka
15. bře 2010

Taky jsem četla, že může i víckrát. Já jsem ho měla fakt jak šutr a to stáhnutí svalu bylo fakt cítit. Naštěstí to vždycky tak do půlminuty přešlo. Mě dal na to doktor to Magnesii Lactici, nevím, že by na to někomu dal někdo něco jiného. No a větší klidový režim, že jo. A několikrát za den nohy nahoru.

eirin
15. bře 2010

Mě se dr. vždycky zeptá, jestli mi břicho tvrdne nebo ne, já řeknu že ne, tak mi udělá jen utz přes břicho. Ale říkám si, jestli už by nebylo na čase kontrolovat mi i čípek.. kdybych řekla, že mi tvrdne, tak by mi ho zkontrolovala. Tak se to teď ve mě pere, co jí mám ve středu říct. Nechci si o kontrolu spodem říct přímo, ale zase mě opravdu zajímá, jestli se mi třeba nezkracuje nebo se neotvírám.

aerin
15. bře 2010

andelko, u me se to projevuje uplne stejne. a doporucila mi taky to samy, ale ja si koupila sumivy😀

estrellita
15. bře 2010

eirin: no a co se fakt zeptat primo? jako jestli se uz nemuze zkracovat cipek, ze se deti hdone melou, ze jsi z toho nekdy nervozni? co? 🙂
jinak merili vam panevni rozmery? mne dneska sestricka rikala, ze se od toho upousti 😕

aerin
15. bře 2010

estrel, mne jo😀
a vnitrni vysetreni mi dela na kazdy poradne

andelka
15. bře 2010

Mě kontroluje vnitřně vždycky, i když se nedělá UTZ.

estrel: Zapomněla jsem pogratulovat k těhuprůkazce, to je krásné 🙂

Tak já jsem dneska dopo byla nakupovat, pak vyřídit něco v bance, od kamarádky jsem si vyzvedla probiokapky a dostala jsem zprávu, že si můžu vyzvednout plínkové zboží...teď budu vařit oběd a doufám, že odpo budu mít klid. Víkend byl dost náročný.
Holky, co říkáte na moji základní látkovou plínkovou výbavu?
Mám asi 40ks obyč. plínek z druhé ruky
20ks Kikko (Lux a eco lux myslím)
3ks Kikko bambusové
2ks bambus prefold
celulozové separačky
snapka

PUL mám IV organic a Thristies (NB a XS) a IV S
3x AIO nebo SIO (jedno M a dvoje rostoucí)
Stačí to pro začátek? dál budu dokupovat a zkoušet podle potřeby.

aerin
15. bře 2010

andelko, asi jo 😅 rekla bych ze na prani obden by ti to stacit melo🙂

estrellita
15. bře 2010

aer: tebe si pamatuju, ze ti udelali modrinu, vid? 🙂
tak ja cekala, jak se hezky dozvim rozmery a ono prd 😅

andelko: dekuju 🙂 a jinak jsem myslela, ze to je knizka a ne takova rozkladacka, jsem byla prekvapena 😀 😀

aerin
15. bře 2010

estrel, u toho mereni? 😕 no to nastesti ne😀
a jakou mas prukazku? ja mam knizecku...

estrellita
15. bře 2010

aer: aha, tak jsem si te popletla.

no ja mam obal, a v nem takovou dlouuuuhatanskou rozkladacku smerem do sirky, kde se vse zapisuje. heled, proc ja vzdy musim mit neco jineho ?? 😀 😀

eirin
15. bře 2010

Mě neměřili, ale na mě je od začátku vidět, že pánev úzkou fakt nemám 😀
Andělko, ty toho máš.. já se pořád neorientuju v těch svrchních kalhotkách, ale až přestanu chodit do práce, budu mít na to spoustu času.
Estrelko, mě taky překvapilo, že průkazka byla taková skládačka. Ale už jí začínám mít popsanou, jsem zvědavá, kam to dr. hodlá psát. Jinak taky samozřejmě gratuluju 🙂

estrellita
15. bře 2010

eirin: aha, tak aspon, ze nejsem sama 🙂 ja jsem si taky rikala, ze jako zas tak moc mista tam neni, ale treba nam pak daji dalsi skladacku? 😕 a dekuju 😵

andelka
15. bře 2010

estrel: Já mám knížečku a čekala jsem skládačku 😀 s tou modřinou nebyla to Mes? Jinak mně nic neměřili.

aer: dík za názor, já doufám, že pro začátek to bude jako základ stačit. Nerada bych si uhnala závislost, tak fakt uvažuju co potřebuju a co ne, co koupím teď a co třeba až později.

milmic
15. bře 2010

Jupíííííííííííí.
Paní floristka mi naváže tu oranžovou kytici v albumu. 😵
Jen bude o fous jemnější a v bílém. 😵

Sice by pořád ráda trvala na tej převislej, ale tohle se jí taky líbí. A že mi to uváže, trošku stonek začistí, a ták no. 😵
paráááááááda. Miluju tulipány a kombinace tulipánů a růží mě dostává. 😵

eirin
15. bře 2010

Uvidím, jestli se dr. bude mít k vnitřnímu vyšetření nebo ne, ale když ne, asi se už ozvu.
Kdy se vlastně od obvodní gyndr. posílá na kontroly do porodky?

eirin
15. bře 2010

Mil, to je krásné, jak z tvého příspěvku čiší nadšení. Kytička bude krásná a jde mi k tobě víc než převislá.