Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

deenakee
16. bře 2009

Zrovna jsme s holkama ve škole probírali toto téma. Zatím jsem jediná, kdo by si chtěl během školy pořídit mimčo, ale dvě holky, které teraz kvůli zdravotním problémům vysadili HAK mi potvrdily, že taky začaly najednou koukat po kočárcích a okukovat maminky s bříškem a tak podobně... Prostě najednou začali děti chtít.

Luc - u mě taky začla velká touha brzy po svatbě 🙂

deenakee
16. bře 2009

Bekulmama - Máme to od každého něco. Někdo plánuje, někdo se snažilkuje a někdo plánuje. Ale původně je tahle diskuze hlavně pro plánování miminka (na jaro 2010) 🙂

cirrusa
16. bře 2009

tak jo u mě v albu jsou moje // 🙂

mirulka
16. bře 2009

Tak já spíše jenom o tom kecám a píšu teda!! 😀 A skutek zatím utek!!

Deenakee no tak to jsem teda opravdu zvědavá co to semnou udělá potom jestli se ta touha zvětší!!

Jinak lucii já vím stopro, že můj současný manžel bude otcem mých dětí!! Proto jsem si ho taky po 10,5 letech vzala!!! 😀

mirulka
16. bře 2009

Cirru fakt gratuluji to je krásná zprávička!!!! 😀

elitera
autor
16. bře 2009

Cirru, jestli přestaneš psát kvůli tomu, že jsi těhu, tak tě osobně zajedu do Ovy kopnout, protože bych sem nesměla ani já 😀 A samozřejmě gratuluju 😵
Deny, ani nevíš, jak jsi mě s tou svou kamarádkou potěšila 😀 fakt!
Aloki, nemyslím, že bys byla moc mladá, každopádně je to to, o čem jsem psala - spousta nevyžádaných rad na téma, jak si máte užít, co?
Bekul, jak píše Deny - někdo plánuje, někdo se snaží a někdo zadělal, aniž by si to snažení pořádně užil 😀

tasha8
16. bře 2009

elit 🙂
ke sa este vratim k tomu co si pisala, suhlasim v tomto s Tebou ze je blbe ked je to na muzoch a na ich "laskavom zvoleni" kedy a ci vobec dieta...teda, ak ho zena chce a muz vaha, vieme ze to moze byt aj naopak..al kedze priroda to zariadila takto tak zena moze velmi chciet, bohuzial si bez muza nepomoze, takze ostane mi len cakat na "prihodnejsiu" dobu...a co potom ak je chlap podporeny nazorom ze "ved vam jedno staci"...ak by som bola sebecka, tak na tu starostlivost co si nas maly vyzaduje, na financnu stranku a x dlasich veci poviem ze ano, staci..ale kedze sama som z troch deti a surodenecka laska je super a dve, tri deti su uplne super tak pre mna jedno nestaci...
ale zase, na obranu musim povedat ze MM nechcel vobec deti mat a teraz ako mame maleho tak sa vie onho postarat ako malokto, este tak moja mama a tot vsjo. Fakt sa snazi a je to super. Takze to je v mnohych pripadoch ako si to Ty trefne napisala o tom, ze sa boja, nechcu vzdat svojho pohodlia, svojich zauzivanych zvykov, mozno sukromia, atd..To ale napokon aj zeny...

elitera
autor
16. bře 2009

Tasho, a jak jsi ho přesvědčila na Jakoubka? To byla nehoda nebo plán? 🙂 Já v tomhle vim, že asi problém mít nebudu - chcem 2 děti (já říkám 2-3) a chcem je brzo po sobě (se z toho pak asi po... 😀).

tasha8
16. bře 2009

ved to, ze Kubko bol neplanovany, stalo sa 😀 takze teraz si dava pozor a dalsom uavzuje len v teoreteickej rovine, "ano, bude aj dalsie, raz"...a presvedcit niekoho moc neviem, mozno by som aj, ale moc sa mi nechce, nemam rada ked musim niekoho na daco prehovarat, teraz myslim aj vo vseobecnosti, nieto uz ked sa jedna o dieta... 😒
a vy chcete obaja deti skoro po sebe?

elitera
autor
16. bře 2009

Jj, já jsem se ségrou o 5 let, on se svou o rok a půl, já se svou nevycházím nic moc, on se svou perfektně, tak žijem v bláhové iluzi, že když budem mít ty děcka hned po sobě, tak si budou rozumět 😀 A taky si teda myslim, že 2 malý děcka si spolu dobře vyhrajou a mamka může mít chíli klid (ale tomu mladšímu musí být nejmíň rok a půl), je to při jedněch plínách a ty miminkovský starosti se řeší kontinuálně sice třeba 3, 4 roky v kuse, ale není to řešení předškolák/školák vs. mimino. No, logicky to odůvodnit moc neumim, ale cítím, že budu mít větší klid, když budou prcci nějak rozumně po sobě. Připomeňte mi to někdo tak za 3 roky 😀

mirulka
16. bře 2009

Aerin gratuluji, že jsi volná jako pták - rozvod!! 😀

elitera
autor
16. bře 2009

miru, asi jsi myslela spíš Eirin, Aer by se spíš vdávala 😀

mirulka
16. bře 2009

Jééé tak soráč já jsem se přeťukla!!! Jasně, že jsem myslela Eirin naposledy co jsem tady byla tak se to nějak řešilo, aby jí to dobře dopadlo!! tak koukám, že ju!!

No jedno písmenko a je to ouplně někdo jiný co?? 😀
Mažu z práce dom mějte se krásně!!! Pa pa a přeji hezký zbytek dne!

eirin
16. bře 2009

Jojo, přesně tak, jsem to já, kdo už si může legálně užívat nového vztahu (i když už rok a půl trvajícího, včera jsme měli výročí)...
Eli, já mám ségru starší o pět a půl roku a vycházíme spolu perfektně 🙂 A s bráchou jsme dvojčata a taky spolu vycházíme skvěle, takže ono to může jít tak i onak.

deenakee
16. bře 2009

Tash. Chápu tě, že touha po dětech je fakt silná. Ale mít dvě děti tak rychlo po sobě je hodně velký zápřah. Velmi dobře to komentují holky na AP diskuzi. Myslím si že 2 roky odstup je celkem ideální. A můžeš to brát i tak, že jestli plánujete 2 děti, tak už by to bylo poslední těhotenství a miminko a je možná škoda ho dát teraz, když na něho možná ještě nebudeš mít tolik sil...
Ale určitě by bylo fain se s manželem přibližně dohodnout, kdyby si to další asi představoval a najít nějaký kompromis 🙂
Moc držím palce ať všechno vyjde podle tvých představ.

deenakee
16. bře 2009

Já si to moc nedokážu předstvit. Můj manžel chtěl děti vždycky... Jen šlo o to vybrat od kdy se začnem snažit.. 🙂
To byl trochu problém, vzhledem k mojí nedodělané škole.. 🙂

eirin
16. bře 2009

A deny, kdy máš v plánu končit?

deenakee
16. bře 2009

příští rok 🙂

estrellita
16. bře 2009

Ahoj holky 🙂
nestiham docitat, jen jsem to projela 🙂
madli, ja myslela, ze uz taky dokoncujes dizert. ja jsem ted takova naspeedovana s DP, protoze se chylim zdarne ke konci 🙂)) ale je jeste vzdaleny, ale ne uz tolik. do dokonceni posledni kapitoly mi chybi cca 13 stran 🙂 a pak jeste napsat uvod, zaver a precist to cele. ale jeset nevim, jak dopadne odpripominkovani prvnich dvou castim, na to teprve cekam, tak doufam, ze nebudu nejak desne predelavat 😝

a jinak, abyste se pobavily, tak mi dneska odepsali z Pension Stary hostinec, kam jsem psala druhy tyd v lednu o schuzku ohledne svatebni hostiny a dnes mi prislo, ze mam prijit ve cvtrtek - ani nenapsat jestli se mi to jako treba hodi, nebo tak nec 😀 fakt jsou odrzli 🙂)) tak jsem jim napslaa, ze protoze se 2 mesice neozvali, hostinu jsem domluvili jinde a smitec 😀

tasha8
16. bře 2009

deenakee 🙂 dakujem 😉
ano, to ma vsetko logiku a opodstatnenost a obcas ma to tak chyti ze chcem, ale potom sa zas zastavim a poviem si ze ma to cas este a predsa len, radsej sa poriadne venovat jednemu ako nestihat obe...to by asi nebolo moc rozumne a asi ani zodpovedne...radsej teda pockam este 😉
a so skolou sa neboj...ja ked som otehotnela tiez som este nemala skolu skoncenu a podarilo sa az tento rok 🙂

andelka
16. bře 2009

Teda holky, člověk tady chvíli není a má toho tolik dočítat. Zatím jsem pochytila jen úžasnou novinku Cirus a otázku Aerin, takže:
aerin: Věřila bych WK, nevím, kde FF přišel na to, že ovilka nebyla.
Cir: Gratuluju gratuluju, koukám, že taktika necháme to náhodě se vyplatila. 🙂
Dočtu si vás později a napíšu něco taky potom. ráno jsem v 9h vyjela do archivu a dorazila před chvílí, tak musím pojíst a spočnout.

deenakee
16. bře 2009

Maminka mi darovala asi 12 metrů úžasné pevné látky - podobné kanafasu, ale ještě mnohem pevnější a silnější. Tak jsem to hodila do alba (pro odhadnutí velikosti čtverečků jsem k tomu hodila propisku 🙂
Původně to měly být závěsy do celého domu 🙂
Plánuju z toho urobit hacku a asi nějaký ubrus ,ale pak už nevím. Co by se dalo ušít z velmi pevné látky (této barvy)?

aerin
16. bře 2009

Ahoj, opet nedocitam...jen jsem zachytila novinku cir🙂 takze moc moc ale potichoucku gratluluju🙂
mejte se...

elitera
autor
16. bře 2009

Deny, třeba kapsář? Ne že by byla potřeba pevná látka. Polštář/ek/ky? Zavinovačka?

andelka
16. bře 2009

Deny: Teda v té tvé teorii s tebou můžu souhlasit, nejvíc mě začaly bít hodiny po svatbě a hlavně po vysazení HA. Určitý vliv má na to taky věk, jak se mi přehoupla 25, tak mám pocit, že už by to šlo a pak taky to, že mi nechybí moc školy.
Jinak my jsme děti chtěli vždycky, byli jsme dohodnuti na 2-4, zhruba tak po 2-3 letech. Jaká bude skutečnost, uvidíme. Mému choti bio hodiny mlátí už hodně, mě tak akorát. Ale stejně vidím snažení až tak příští léto, protože bych měla v dubnu 2010 (ano, kolem tohoto data jsem měla původně v úmyslu rodit) dělat závěrečky na pajdáku a oni odmítají zkoušet těhotné (bojí se)
S těmi sourozenci,u nás je to tak, že já si se svým bráchou o 14 let starším rozumím skvěle, kdežto můj muž se svou o rok mladší sestrou nic moc, spíš nic než moc. Takže ideální rozestupy jsme určili podle toho, jak by to vyhovovalo nám organizačně a tak vůbec.
Deny: co třeba nějaký kapsář?

andelka
16. bře 2009

Juhů,já mám radost, vypadá to, že se mi prodloužila luteální fáze, dneska jsem 14DC a kromě malinkatého špinění odpoledne zatím opravdová MS nedošla : http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

deenakee
16. bře 2009

To není špatný nápad ten kapsář, ale nemáme ho tu kde pověsit 😒
Spíš ty polštářky....
Jinak Anděl... závěrečky můžeš robit už s mimčem... Já to taky tak plánuju... nebo přinejhorším si můžeš zkoušky posunout na podzim.
Já bych to teda rok a půl určitě nevydržela. Pro měl byl max. termín podzim. Od svatby toužím po mimču čím dál víc a už to trvá rok...

deenakee
16. bře 2009

Anděl gratuluju 🙂 Já bych tu svoji možná i o pár dní zkrátila , co říkáš Anděl na ten můj graf.... Mám jít k doktorce?

deenakee
16. bře 2009

Mě přijde, že ve chvíli, kdy se všem začínají grafy lepšit , mě se začly kazit.... ☹

elitera
autor
16. bře 2009

Deny, myslím, že u tebe je to pořád tou cystou, rozhodilo ti to cyklus. Já být tvým cyklem, tak jsem taky rozhozená 😉 Klííííííd 😉