Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

tiburcia
11. zář 2009

já uklízela, byla jsem na kosmetice 😵 😵 a jela k našim pro dort, teď jsem vezla manžu na nějakou akci a jdu si lehnout...normálně mi není dobře, mám pocit že to jde od ledvin tak si jdu uvařit urologický čaj...chjo... 😔

chaarleene
11. zář 2009

tibu, to jo, teta mi říkala, že když byli brácha s bratránkem malí, tak se od 6 týdnů začaly dávat šťávičky a v půl roce už jedli skoro všechno 😀

tiburcia
11. zář 2009

jako tak to bylo.....já jsem se narodila v září a na vánoce pod stromečkem mám fotky jak jím mrkev s piškotem 😀

tiburcia
11. zář 2009

teď se řeší co vůbec jíst a co vůbec pít...ale podle mě když je to s mírou tak se má jíst i pít všechno 😉 představte si, že kamarádka ležela v nemocnici jako těhotná 3 měsíce a sestřičky jim normálně vařily kafe každý den 😉 já třeba kafe nepiju vůbec...ale bez zeleného čaje, který piju každé ráno na snídani, bych umřela.... 😅

herminka
11. zář 2009

Chaar, mně zase maminka říkala, že se do sunaru dávalo několik kostek cukru, brrr 😝

Tibu, jsem na tom úplně stejně, kafe nepiju vůbec (výjimečně meltu), ale po ránu musím mít zelený čaj (většinou nějakou obyčejnější senchu, teď mám banchu) a většinou si ještě jeden hrnek vařím odpoledne v práci. Jinak si myslím, že je celkem fajn, že se strava (ať už u těhotných nebo netěhotných) řeší, dříve se toho spousta nevědělo a člověk si řekne "jedl jsem to a to a jaký jsem", ale mohli jsme na tom být třeba ještě líp 😉

andelka
11. zář 2009

charleen: Já mám nejradši taky Velvet s mlíkem 😀 Ale už ho radši nepiju, ani alkohol (a to mám pivo nebo víno hodně ráda), později si slabší kafe nebo vinný střik asi dám, ale teď radši ne.
Zelený čaj mám doma sáčkovaný a pak ještě sypané maté.

des: Ze zkušeností s dvojčaty musím říct, že to zavinutí funguje. U nás se dostaly ke slovu staré bílé povijany. Když holky ležely jen tak, tak ve spánku šermovaly rukama a dělaly takové neuvědomělé pohyby, které je pak budily a rušily ze spánku a ani se necítily tak bezpečně jako v povijanu. Takže já ho určitě zdědím. Švagrová to taky nevěděla, ale pak si přečetla tu moji knížku o manipulaci s dětmi a tam to bylo, tak vyzkoušela a super.

chaarleene
11. zář 2009

to já si občas dám trochu vínka 😵 když si manžel nalije skleničku, tak si třeba cucnu 🙂 (za ty 3 měsíce jsem si cucla už 4x 😀 )
kafe jsem si dala asi 3x, pak jsem zjistila, že ty nevolnosti se dostavovaly po kafi, takže jsem přestala 😀 pak jsem zjistila, že se nevolnosti dostavujou po čemkoli sladkém (včetně oslazeného čaje), takže jsem přestala se sladkým 😀

herminka
12. zář 2009

Des, ještě jsem našla něco málo ke kosmetice u dětí:
Ideální je slunečnicový olej smíchaný s mandlovým. Aby slunečnicový olej nevysušoval, udává se poměr 9:1 (S:M), klidně může být jen mandlový. Na zimu na ven sezamový olej, protože prohřívá.
Na koupání je nejlepší neutrální hydrofilní olej (Eone, Nobilis).
Na zadeček bambucké máslo (možno smíchat s lanolinem, olejem a voskem) a v případě opruzenin kojenecký krém od Weledy se zinkem.

Chaar, je to sice drsné, ale je dobře, že Ti tělo a mimi dávají zrovna takové signály. Kamarádka mi vyprávěla o své sestřenici, která se normálně živila velice zdravě, a těhotná toužila po klobáskách, byla schopna sníst jen bílé pečivo apod.

tiburcia
12. zář 2009

Tak já jsem čajový maniak 😀 mám doma asi 60 druhů čaje 😉 je to takový můj koníček 😵

Jinak hermi díky za tu kosmetiku....zrovna jsem vám to tu chtěla napsat...včera jsem jela ke kamarádce a chtěla ať ji koupím mast na zadeček od Hipp....no neměla jsem co dělat tak jsem si četla složení. Píšou že nemá žádná barviva, a látky které způsobují nejčastější alergie...a ve složení mají tohle:

Aqua, Caprylic Triglyceride, Octyldodecanol, Glycerin, Zinc Oxide, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Sorbitol, Glyceryl Oleate, Isononyl Isononanoate, Hydrogenated Castor Oil , Prunus Amygdalus Dulcis, Panthenol, Magnesium Sulfate, Caprylyl Glycol, Parfum, Sodium Carboxymethyl Betaglucan, Glyceryl Caprylate.

což mě totálně šokovalo...u nás v porodnici se totiž Hipp používá nebo Johnson baby...což já považuju za s*ačky 😅

tiburcia
12. zář 2009

jinak k tomu jídlu...jedna moje kamarádka celé těhotenství jedla příšerně zdravě..podle nějaké knížky.-...o každém jídle věděla jestli ho smí a v jakém množství...v osmém měsíci těhotenství ji lékař sdělil, že je dítě asi o 800g lehčí než by mělo být...takže hrozilo že se narodí malinké...a důsledek? totální přežíračka zahrnují tuky a hroznový cukr...měla z toho nervy v háji, že za to může ona..nakonec mělo mimi 2,60 😉 ale chvíli si v nemocnici pobylo...teď chcou druhé, tak si myslím, že zdravá strava už půjde mimo ni 😉

chaarleene
12. zář 2009

hermi, jo, drsný to je, ale už jsem se to naučila aspoň trochu vykompenzovat... ke snídani si dávám müsli s bílým jogurtem - nevím proč, ale ten jogurt nějak neutralizuje ten cukr v müsli 😀 a nebo kuskus nasladko (ale ten není potřeba přislazovat)... no a přes den, když mám chuť na něco sladkého, tak si dám buďto nějaké ovoce nebo křížaly nebo slunečnicová semínka 🙂

jo a musím se teda přiznat, že mám hroznou chuť na utopence, takže je budu dneska nakládat 😀 ať žije zdravá strava 😅 😀

chaarleene
12. zář 2009

tibu, na weledu už jsem taky koukala, ještě myslím v DM se dá sehnat dětská řada od Alverde 😉

kamarádka má roční holčičku a nedávno se jí hrozně oprudila (byli na dovolené a neměla kde prát plenky, tak jí dala papírové), tak na to koupila právě tu Weledu a říkala, že to zmizelo téměř hned 😉

tiburcia
12. zář 2009

já mám i sama zkušenosti s weledou a jsem spokojená...tak když tak zkusím weledu a pak třeba i to alverde 😉 Jinak hodně si kolem mě maminky chválí tohle:

http://www.just.cz/produkty/bylinne_kremy/k5142

je to dobré na masáže bříška pro mimi 😉

herminka
12. zář 2009

Tibu, týjo, to máš doma malou čajovnu 😲 Taky jsem se považovala celkem za čajového maniaka, ale kam se na Tě hrbu 😀

Weledu bych používala až na starší dítě, pro novorozence stačí jen ty oleje (+ případně krém na opruzeniny).

chaarleene
12. zář 2009

jo a o tom plánování o těhotenství mi ani nemluvte 😀 já jsem si plánovala, jak budu chodit cvičit aspoň do 6. měsíce, měla jsem to nastudované, že když jsem zvyklá chodit cvičit (chodím už spoustu let na aerobik, step aerobik a podobně), tak není problém cvičit, když se k tomu přistupuje rozumně a nenamáhá se břicho... doktor mi to povolil, všechno v pohodě - ale bylo mi tak hrozně zle, že jsem byla cvičit 2x a pak jsem to ho musela nechat 😒 😒

no, teď jsem aspoň přihlášená na těhotenské cvičení, začít by mělo v říjnu, tak už se moc těším 😵

madlisek
12. zář 2009

Ahoj holky!!! Co je noveho?

tiburcia
12. zář 2009

http://www.novinky.cz/zena/zdravi/178750-uzivan...

pořád to říkám, že vitamíny v lécích jsou zbytečné 😉

eirin
12. zář 2009

Jéé ahoj madlenko, copak u nás, ale u vás co je nového? Jak se tam máte?

estrellita
12. zář 2009

madli: ahoj 🙂 tak jake jsou prvni pocity? 🙂povidej, prehanej 🙂

madlisek
12. zář 2009

Ahoj Eiri! Pomalu se rozkoukavame, uz jsme nasli byt tak se snad brzy zabydlime 🙂 A co vy? Vcera jsi mela jit na krev, vid?

eirin
12. zář 2009

Nojo, Madli, měla, ale nešla jsem, měla jsem totiž v práci jednání a nechtěla jsem riskovat, že na něj přijdu pozdě, tak na krev půjdu až v pondělí.
Mít kde bydlet je dost zásadní, tak se hezky zabydlete 🙂 Je to něco v tom stylu, jako byl domeček, na který jsi dávala link?

madlisek
12. zář 2009

Ne, nakonec je to takovy komplex bytu kousek od skoly. Okoli toho domecku, co se nam libil, je totiz takove divne, moc se nam tam nelibilo. No uvidime jake to bude tady, zalezi hodne na sousedech.

herminka
12. zář 2009

Madli, je fajn, že se nám hlásíš 😉 Tak ať se daří!

lucitee
12. zář 2009

Ahoj holky, vzpominate???

madlisek
12. zář 2009

Luci ahoooj! Co je noveho?

lucitee
12. zář 2009

ahoj mad, u me nic.

koukam ze andelce se zadarilo 🙂

eirin
12. zář 2009

Ahoj Luci, jasně, že vzpomínáme 🙂 Jak se ti daří?
Madli, to máš pravdu. A ve škole už jsi začala?

adelka89
12. zář 2009

ahoj holky 🙂
tak jsme doma z navstevy a privezli jsme si pytel obleceni na prcka 🙂 mam velkou radost, protoze se mi moc nechce kupovat tolik vecicek, ze kterych nam drobek stejne za 3 mesice vyroste, takto to mame od tety, maly ma ted 6 mesicu,takze vecicky jsou krasne nove a hlavne zdarma 🙂

Jak se mate tehulky? Andel. uz jsi poznala ranni nevolnosti?

andelka
12. zář 2009

Teda, jindy je o víkendu skoro mrtvo a teď 😀
Madli, já jsem na tebe dneska tak myslela, jak se tam máte, jestli jste v pořádku dojeli a tak. Takže tě ráda vidím (teda čtu) 😀
Luci: No jo, zadařilo se, ale jsem teprve na začátku, tak jsem opatrná, ale šťastná aji tak. A co ty? po dlouhé době? Nějaké nové fotečky?
adel:to je super, že máte po kom dědit, ono se to moc hodí, ty děti to fakt nestihnou zničit, jak rychle rostou.
A ne, zatím nevím co jsou nevolnosti. doufám, že to vydrží co nejdýl 😅