Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

madlisek
16. říj 2009

Ahoj holky, prave jsem se vratila od imigrantu, deticky jsou super 😵

A mam z vcerejsiho plavani vodu v uchu, ne a ne ven, v noci jsem kvuli tomu nespala, bol toi ☹

Mne ted pro jistotu nejak blbne FF, ale teplota mi dnes o fous klesla, nejpozdejc v nedeli to vidim na tetu z Cervene Lhoty 😀

A Aer, ja se sice nesnazim, ale od te doby, co je nase antikoncepcni metoda nehormonalni a diky nasemu blbnuti ne vzdy zcela spolehliva, si taky kazdy mesic koncem cyklu rikam "co kdyz...". Myslim, ze je to normalni.

madlisek
16. říj 2009

ehm, ne "bol toi" ale "boli to" 😀 Kdyz jsem sla do lekarny pro kapky do ucha, koukla jsem na tehu testy a baleni dvou tu stoji cca 300Kc v prepcotu 😒

herminka
16. říj 2009

Jj, taky si často nejsem 100% jistá, zda MS přijde nebo ne 😉 (a klidně bych teď brala, kdyby nepřišla, byť by to byla komplikace, ale ne velká).

Raději se s vámi na víkend loučím, nevím, jestli nám už půjde doma internet.

tiburcia
16. říj 2009

Hermi co ty víš 😉

elitera
autor
16. říj 2009

Hehe:
"Hledá se jedno ze čtyř období roku. Vystupuje pod jménem PODZIM. Zdržuje se v ČR od 23.9. do 21.12. Popis: teploty 10-20 °C, četné přeháňky, někdy i slunečno. V souvislosti s případem vyzývá Policie České republiky všechny občany, kteří mohou vnést n...ové poznatky do vyšetřování a pomoci osobu nalézt, aby se přihlásili na nejbližší služebnu Policie ČR, případně kontaktovali policii na lince tísňového volání 158."

madlisek
16. říj 2009

Eli, dobry :D

herminka
16. říj 2009

Tibu, taks měla pravdu, jde 😀

Elit, to sedí 😉

tiburcia
16. říj 2009

co jde?? 😕

madlisek
16. říj 2009

Asi internet 😀

herminka
16. říj 2009

Přesně tak, internet jde, jsi vědma, Tibu 😀

Dívám se, že jste tu probíraly hudbu 🙂 Taky jsem hrála na zobcovku (podle oranžového "kultovního" Daniela) - 2,5 roku a potom 9 let na příčnou. Ráda si zahraju i teď, ale ne moc často, nejsem tak motivovaná. Ale 2x jsem si zahrála s takovým spontánním sdružením a za měsíc a půl mě to čeká zase. Mnoho let jsem zpívala v různých sborech a shólách, ale teď nemám po ruce žádný, který by se mi líbil, a chvilku jsme měli s kamarády kapelku. Manžel je samouk na kytaru, ale nerad přede mnou hraje, většinou si spolu zahrajem a zazpíváme jen o Vánocích 🙂 Jináč klavír (křídlo) by se nám do nového domu i hodil, budeme mít obývák 32 m2 🙂 A děti k hudbě vést každopádně chci, ale ne nutit.

Elit, to je fajn, že jsi služebku zvládla 😵 Občas si vzpomenu na Tvého gyndaře a jeho slova o látkovkách "Takový diskomfort, to tomu dítěti nemůžete udělat!" a říkám si, že by si někdy měl třeba jen na chvíli zkusit látkovou a obyč vložky, to by viděl ten diskomfort! Jinak věřím tomu, že prosperující těhotenství si samo produkuje dostatek progesteronu a utrogestan, duphaston a podobné sračky (pardon) jsou jen placebo.

Des, ukaž "obr břicho s Godzillkou"😀 😉

Mil, podle fotky jsem si myslela, že budeš spíš drobnější. Hrát jako dospělá na 3/4 housle nebo kytaru je ale asi blbé, že 🙂

Ad to, zda vypadáme na svůj věk - mně už od 14 tipují cca 20 😀 (taky je to výškou, při 182 cm mi nikdo míň než 20 nehádá 😀).

O miminku pohozeném na Karláku jsem neslyšela, ale je to fakt hrůza. To se do toho babyboxu bála, nebo co?

Tibu, vidím, že jste na tom byli dost špatně ☹ Snad už vám to zapli! FB nepoužívám a používat nechci.

Vím, co je AIO, ale co je SIO, prosím? 😅

milmic
16. říj 2009

Hermi: no ono by nevadilo, že jsem dospělá, ale spíš ty 3/4 nemají tak dobrý zvuk. Pořád je to změnšenina no.
Ale existují i dámské housle.... No ale to chce zas pár zlaťáků navíc. Já teď housličky nemám momentálně (jen kalafuna mi zbyla), ale hned z prvního platu...... to bude první, co udělám, celou výplatu bezmyšlenkovitě utratím v hudebninách za housle i s fusakem. 🙂 Aaaaaa nemůžu se dočkat, táák mi to chybí a tááák bych potřebovala housle teď, když učím flétnu.

milmic
16. říj 2009

Btw.... látkovky..... diskomfort. 😀 Joke.
Sice nemám osobní zkušenost, ale mám představivost... A potom moje sestra používá látkovky aj u sebe aj u mimča.

herminka
16. říj 2009

Mil, aha, to jsem nevěděla, v houslích s nevyznám.

estrellita
16. říj 2009

aer: ja jsem si taky rikala, jestli to je sliznici. ale je fakt, ze na zacatku jsem 4 dny spinila, takze to pry proste stale muzu byt tim, jak se hormony srovnavaji. tak snad .

ty jo, latkovy vlozky?o tom jsem neslysela, hodte nejake info 🙂

tiburcia
16. říj 2009

SIO - snap in one.....je to prostě jak jednorázová plenka, jen u AIO ji vyměníš celou a tady vyměníš jen ten vnitřek, takže ji dál použiješ....

Hermi nejde pořád nic 😔 snad v noci, nebo zítra....

Estrel látkové vložky se dají koupit třeba na bráně 😉 prostě se to pere nebo vyvařuje...takže šetříš životní prostředí, je to komfortnější atd.....Já vložky nepoužívám, je to pro mě nepohodlné a absolutně mi to nesedí...takže já kalíškuju už roky 😵 😵 😵 😵

estrellita
16. říj 2009

tibi: predstav si, ze ja mam doma kalisek, ale jeste jsem ho nepouzila 😔 😅 tak slibuju, ze uz konecne pristi mesic zacnu 😉

tiburcia
16. říj 2009

estrel tak bez něj bych umřela 😀 já nic jiného nepoužívám.....zkus ho, fakt je super 🙂

chaarleene
16. říj 2009

já taky kalíškuju 😵

jinak jsme dneska měli zkoušku se sborem a měla jsem těhotenské triko s ťapičkama na břiše a už mi na něj ženský sahaly 😒 já bych žádné těhuli na břicho nesáhla, kdyby mi to sama nenabídla, když byla nedávno těhotná jedna z mých hodně dobrých kámošek, tak jsem jí taky na břicho nikdy nesahala 😅

estrellita
16. říj 2009

tibi: ja nevim, proc se toho bojim 🙂 mozna proto, ze nemam rada tampony 😝

chaar a rekla jsi jim neco?

tiburcia
16. říj 2009

chaar já bych taky nesáhla 😉

chaarleene
16. říj 2009

estrel, já tampony nikdy nepoužívala, vůbec mi nevyhovovaly, ale do kalichu jsem se zamilovala 😅

jinak jsem jim neřekla nic, protože jsem byla tak konsternovaná, že jsem se nezmohla na slovo 😀
já do toho sboru chodím už 17 let, spousta těch ženských si mě pamatuje jako malou holku, mám pocit, že se spousta z nich cítí jako skoro babičky nebo skoro tety, pořád se mě ptají, jak mi je, jak se cítím, jestli je všechno v pořádku a tak... takže je mi jasný, že to myslí dobře, ale i tak...

jo, zítra zpíváme v kostele a máme nová černá trička s takový trochu lodičkovým výstřihem... dirigentka rozhodla, že se pod ně klidně můžeme navléct, ale aby nic nevykukovalo (takže ne rolák), abychom měly všechny ty výstřihy stejné... a předseda najednou že ale mamina má výjimku, že mamina si ten rolák vzít může... jako je to od nich moc hezké, ale já stojím v první řadě, takže by to bylo jako pěst na oko - všechny stejné výstřihy a jen já pupek a rolák 😅

tiburcia
16. říj 2009

estrel pokud ho nevyzkoušíš, tak nevíš, jestli je to pro tebe nebo ne 😉

estrellita
16. říj 2009

chaar: jsou hodni, ale chapu, jak se citis 🙂)))
no to je to, ze to musim nejdriv vyzkouset a mozna cekam na to, az uz se nebudeme muset chranit a bude to pak zakon schvalnosti, ze ho vyvarim a nepouziju, hihihihi

tiburcia
16. říj 2009

estrel ty mrško jedna 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

estrellita
16. říj 2009

no kdyby to tak bylo, to by bylo mooooc pekny 😀

chaarleene
16. říj 2009

já jsem si tenkrát pořídila kalich před svatbou, protože jsem počítala, že mi to přijde na svatební cestě... naštěstí se to zbláznilo a přišlo přesně po 28 dnech - 2 dny před svatbou 😅 takže jsem byla nakonec fakt moc ráda, že jsem ho pořídila, protože svatbu jsem krásně zvládla, nemusela jsem se pařit s vložkou a řešit výměnu a tak 🙂

estrellita
16. říj 2009

chaar, tak to je fajn, to me motivuje vyzkouset to 🙂
dobrou noc holky.

elitera
autor
17. říj 2009

Já používám látkový vložky jen jako intimky a popravdě si je nemůžu vynachválit 😵 Zrovna ve středu jsem si koupila jednu novou do sbírky 😀 http://www.branakdetem.cz/bavlnene-vlozky-s-kri... tu menší oranžovou 😀 A včera jsem ji i měla a je to super 😵
Hermi, to je pěkný, že si tu jeho hlášku pamatuješ 😀 No jestli na to ještě někdy v ordinaci dojde řeč, tak mu to určitě připomenu 🙂))
Chaar, díky, že píšeš, že to není každýmu příjemný. Mně to totiž, jako netěhuli, nějak nedochází nebo tak něco. Omluvou mi budiž, že jsem na něj šahala zatím 3 ženským, z toho 2 se nabídly a 1 byla ráda, že chci sama 😀 Bývalá potenciální švagrová, aktuální švagrová a dívčina, co otěhotněla cca se mnou a 14. měla termín. Ta říkala, že při prvním těhotenství jí to břicho osahávali všichni, teď při druhým jen starší dcerka a je jí to až divný 🙂 A když jsem jí na to bříško sáhla já, tak mě ta její 2letá dcerka odháněla 😀 Ale bylo to úžasný 😵 Řeknu na rovinu, že mě prostě těhotný břicho naprosto fascinuje a snad se víc těším na těhotenství než na to mateřství 😀

herminka
17. říj 2009

Dobré ráno 🙂
Tibu, díky za vysvětlení SIO 😉

Estrel, strach z kalichu vůbec neměj! Taky jsem vůbec nepoužívala tampóny (zkusila jsem to 2x, zjistila, že nic moc, a zbylé věnovala kámošce), ale kalich je úplně jiný! Nedokážu si už představit třeba léto s vložkou. Ale zpočátku jsem samozřejmě taky měla obavy.

Chaar, a zeptaly se aspoň, jestli si můžou sáhnout? Nechápu, co z toho osahávání ti lidi mají 😖 Mám obavu, že až budu těhotná a někdo se mi bude napřahovat na břicho, asi se budu chtít instinktivně bránit 😀, jsem dost fyzicky nekontaktní. Jezdíte se sborem i po ČR?

Elit, dívám se, že Brána má v sobotu zavřeno, je to tak? ☹ Jó, řekni doktorovi, že jeho hlášku si pamatují už i holky u netu 😀

Holky, když už jsme u těch kalichů, použily byste ho při MS, když máte nějakou infekci? Já tedy doufám, že se jí do té doby zbavím, ale kdyby ne, nepozdává se mi ani jedna možnost - zavádět kalich nebo se pařit ve vložce 😒

tiburcia
17. říj 2009

Dobré ránko....

taky uvažuju nad těma intimkama...ale nejraději bych navštívila bránu a všechno si to prohlédla 😉

Hermi záleží asi na typu infekce.....a co ti bude příjemné 😉