Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

eirin
28. říj 2009

Estrelko, uvidíš zítra a v následujících dnech, teď se toho moc vykoukat nedá 😒
To tak bývá, ani si nepřej vidět můj graf, když jsme se rozhodli pro volný průběh 😖

chaarleene
28. říj 2009

eirin, jo, hrozně to letí 😅

choť včera i předevčírem spal jak když ho do vody hodí 😀
začala jsem teď experimentovat - rozhodla jsem se, že budu vypínat počítač o hodinu dřív (když nebude nějaká urgentní práce), tj. tak někdy v 11, že místo kecání na beremku a na MK ještě trochu poklidím takový ten provozní bordýlek, co se za den udělá, a že půjdu do postele před půlnocí... a zatím to docela dodržuju, doufám, že mi to i vydrží, protože si u toho úklidu trochu pročistím hlavu a líp se mi usíná 🙂
a navíc manžel, když vidí, že už jdu spát, tak většinou taky ukončí práci dřív a místo o půl jedné jde spát třeba o půl dvanácté 🙂 a ráno se pak líp vstává 🙂

tak doufám, že mi to vydrží 😀

estrellita
28. říj 2009

eirin:mne to prijde u vsechn, ze jakmile si reknou, tak nechame volny prubeh, tak telo si zacne delat co chce 😅

uvidime, na nasledujici mesice mam espoustu naplanovanych aktivit atd., takze si to tim aspon vykompenzuju, ale kdyby se podarilo, vubec bych nelitovala 🙂 a i na horach radeji chodila na prochazky, nez byla na svahu 🙂

a jak je? uz presly nevolnosti?

eirin
28. říj 2009

Nevolnosti přetrávají večer, ale říkám si, že za pár dní už budu mít pokoj. HLavně že jsem se dnes po dlouhé době mohla v klidu nasnídat, to jsem fakt vděčná. Každopádně Estrelko budu držet palce! 😉

Chaar, no to by mě šlehlo chodit spát až před půlnocí, usínám kolem osmé (neplánovaně). Jinak bych do práce ráno asi fakt nevstala.

estrellita
28. říj 2009

eirin: tak uz jen par dni a bude te treba naopak honit mlsna 🙂
diky, no manzel neni tak casto doma a nebo chodi pozde, takze to urcite nebude tak rychle, ale co se da delat, ze? 🙂

chaar: teda, tak to ja chodim spat tak kolem 10. 😀 ale kdyz jsem doma sama, takse obcas zaseknu na MK 😅

chaarleene
28. říj 2009

jenže já nechodím do práce, takže to mám všechno trochu posunutý 😀 vstávám po osmé, pracovat začínám tak kolem deváté, po obědě si dám malou siestu a pak se do té půlnoci dá vydržet v pohodě 😀

estrellita
28. říj 2009

chaar: siesta po obede 😵 😵 to bych taky moc chtela. v praci bych brala nejaka lehatka, kde bysme mohli po obede odpocivat 🙂

chaarleene
28. říj 2009

jo, já jsem po lehátkách toužila vždycky ve škole 😀 když jsem ke konci už dojížděla a vstávala jsem před šestou, tak jsem pak po obědě byla úplně mimo 😅

eirin
28. říj 2009

Chaar, tak to bude ono, vstáváme do práce kolem šesté, tak to mám všechno zase posunuté o pár hodin dopředu.
Estrelko, no kéž by. Johoo, lehátka v práci, to by bylo žůžo. Kolikrát si říkám, jak jsem ve školce byla hloupá, když jsem měla možnost si po O schrupnout a místo toho jsem vyrušovala a dělala blbosti s klukama 😀

estrellita
28. říj 2009

eirin: presne 😀 😀

chaarleene
28. říj 2009

já jsem taky to odpolední spaní ve školce nesnášela 😀

tiburcia
28. říj 2009

Ahojky...nějak nestíhám, snažím se dohnat nemožné 😀 😀 jinak jsem vám do alba hodila ten barák našich sousedů...jsem zvědavá, co vy na to...mě se nějak extra nelíbí to jejich řešení 🤐

madlisek
28. říj 2009

Dobre ranko!

Estrelko, ty jo, volny prubeh! 🙂 To tady zustanu jak posledni nesnazilka nebo co 😀 Eiri ma pravdu, takhle brzo se z grafu nic moc nevykouka, ale drzim palce, at se vam to povede co nejdrive 😵

Eiri, to je super, ze ses poradne nasnidala 🙂

tiburcia
28. říj 2009

Madli neboj, ještě jsem tu pořád já 😀 😀 😀

estrellita
28. říj 2009

dobre ranko Madli 🙂

no ono to nepujde tak rychle, jak to tak vidim 🙂 ale uvidime, uvidime 🙂
ja vim, ze se nic nevykouka, ale ja bych vsechno chtela hned 😅

milmic
28. říj 2009

Madli, nebuj, nebudeš poslední.
Pořád tu ještě zůstávám já. 😎
No myslela jsem, že po svatbě necháme věcem volný průběh, ale asi nebude tak snadný přesvědčit mého milého, jak se ukázalo. 🙄

estrellita
28. říj 2009

ja zasnu, ted jsem koukala na fotky jedne holky a 3 tydenni mimco dava do klokanky 🙄 vzdyt ji tim vertikalnim posezem znici pater 🙄

estrellita
28. říj 2009

mil jakto?

aerin
28. říj 2009

estrel, vertikalni posez neni problem, vetsina satkarek co znam nosi od narozeni vertikalne, pruser je to jak tam to mimco visi

estrellita
28. říj 2009

aer: to viseni taky,ale prvni tydny by melo byt mimco spis sikmo, ale ne rovne. ani v satku preci. i kdyz v satku lezi spis na mamce, ale ani tak to neni 100% idealni. prot ma beco, nebo manduca - ted si nejstem jista, ktere z toho, vnitrni vlozku pro novorozene, ktery je taky sikmo, ale ne primo vertikalne!!

estrellita
28. říj 2009

a jeste jim v klokance planda ta hlavicka, to jsem videla zas v nakupnim centru 😕

aerin
28. říj 2009

estrel, jediny nositko, kterou ma novo vlozku, ve ktere se nosi horizontalne, je ergo, jak v becu, tak v manduce se nosi vertikalne
a proc myslis, ze je to problem? napr v tom satku? naopak je to nejlepsi na kycle

aerin
28. říj 2009

no klakanka je proste pruser, na tom se asi shodneme vsichni
ale proti vertikalnimu noseni v satku (dobre uvazanym) nemam nic a nosit tak budu

estrellita
28. říj 2009

aer: na kycle ano, ale ne na zada, jeste nejsou zpevnene svaly okolo patere, tak proto. manzel v tomto oboru pracuje, tak by napsal erudovane, ale neni tu, tak az se vrati, tak se ho zeptam presneji, jo?
melo by se tak nosit az pozdeji, ne hned od narozeni

chaarleene
28. říj 2009

já jdu teď za 14 dní na přednášku o nošení, tak se tam na to kdyžtak můžu zeptat 🙂

tuhle jsem taky viděla mimčo v klokance, když jsem viděla, jak se tam kinklá, tak mi ho bylo líto 😔 navíc brečelo, takže asi fakt nebylo moc spokojený 😒

estrellita
28. říj 2009

chaar: klidne se zeptej, ale zas nevim, zda tam treba bude odbornik, ktery bude moct mluvit i o svalech kolem patere a jejich fuknci na drzeni tela a stavbu jako takovou.
Prikladem je lezici mimco, ktery ani nezvedne hlavu - jeste nezapojuje svaly kolem patere ....... jakmile se uci na brisku zvedat hlavu, tak zacne zapojovat svaly kolem patere a zpevnuje je (sami si to na zemi muzete vyzkouset, kdyz budete zvedat hlavu a telem pujdete do vzporu). az pak, co zveda hlavicku a uz ji chvilu udzi, tak bych dala vertikalne, do te doby do polohy sikmo. coz je preci taky jeden ze zpusobu bezneho noseni, ne? svuj ucel to ma myslim dost velky. ale je to kazdeho rozhodnuti, jak rikam, manzel dela v tomto, takze to mam z prvni ruky (a treba jsou i odbornici rozdeleni na dva tabory, coz je taky bezne 😉 ) ale pro nas nebude zadnou zatezi prvni dva mesice davat mimco v satku sikmo a az pak dat vertikalne 🙂

estrellita
28. říj 2009

aer: doufam, ze to nevyznelo nejak blbe, my jsme oba zastancem noseni a nosit budeme, jen proste dvema zpusoby 😉

chaarleene
28. říj 2009

estrel, tak to mě zajímá, určitě se zeptej a pak nám to tu napiš 🙂 hlavně od kdy manžel teda nošení doporučuje 🙂

já jsem chtěla na ty první měsíce šátek a pak manducu - i když má manduca novorozeneckou vložku, tak mi to sezení přijde u úplně malinkých miminek nevhodné...

estrellita
28. říj 2009

chaar: bude doma az pristi tyden ☹ ale urcite zeptam 🙂
on nidky nerikal, ze by se nosit nemelo, to ne, ale ne hned vertikalne 🙂 nosit se pry muez uz od porodniho salu 🙂

estrellita
28. říj 2009

jeste tady jednou na pipkach nekdo psal, ze na zacatku pouzivaly elasticky satek,ale ja se v nich nevyznam, jeste jsem druhy nezkoumala. to asi bude nejlip vedet aer, ktery satek na kdy, ze? 🙂