Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

andelka
28. říj 2009

No, až já budu po známých a příbuzných vyzvídat, jestli by neměli staré plínky, tak budu asi vypadat jako úplný cvok, ale nevzdám to. 😅
Char: To máš úplně super, že jich máš tolik a nemusíš shánět 🙂

estrellita
28. říj 2009

aer: ale nikdo nerika, ze se nema nosit 😕 alel ze se ma nosit nejdriv spis horizontaslne a necetla jsem diskuzi, jen prvni dotaz a tam bylo, ze ji nekdo rikal, ze se ma nosit od 3 tydnu - a to asi myslela vertikalne, ne?
a nechci zlehcovat vyznam diskuzi, ale mezi sebou si tam rikaji rady maminky,ale ne odbornici. ale ja jsem to fakt nemyslela spatne 😔

estrellita
28. říj 2009

a jinak myslim, ze zrovna nase diskuze je dost liberalni na nazory, takze tady nikdo nikoho nebije 😉

aerin
28. říj 2009

estrel, ale ja jsem nerikala, ze nekdo rikal, ze se nema nosit 😀 😀 😀
taky to nemyslim spatne, ale odbornikum a lekarum slepe duverovat nehodlam...prece jen rikaji ruzny veci, treba ze mereni BT je blbost, ockovani vseho a co nejdriv je nezbytny, latkovy pliny nejsou zdravy..... 😅 za svym nazorem si stojim, az bude mit moje dite znicenou pater, muzete mi to vmest do tvare, ale do te doby si za nim opravdu stojim😉

madlisek
28. říj 2009

Je, Aer, s tou BT jsi mi pripomnela, ze si tady vcera v jednom poradu delali legraci z mereni BT, rikali, ze to je "considered very GREEN, environmentaly friendly method", ale ze se z toho brzy stane "very BLUE method", az si lidi zacnou delat tehotenske testy" Tak me pekne nastvali, skoda, ze to bylo predtoceny, bych jim tam zavolala a rekla jim neco od plic 😀

aerin
28. říj 2009

madli, pekne😀

estrellita
28. říj 2009

ja jim slepe neduveruju, ale svymu manzelovi jo 😉

estrellita
28. říj 2009

ale teda taky ne slepe, to vyznelo blbe 😀 😀

estrellita
28. říj 2009

madli: no to bys nam to pak musela nahrat 🙂
ja jsem zatim s BT nemela spatnou zkusenost, jak gyn, tak endok. mi rekli, ze je dobre, ze merim 😉

aerin
28. říj 2009

a ja zase svemu usudku🙂
a doufam, ze budu schopna si svuj nazor obhajit az na vec prijde a babky na ulici mi budou nadavat....

estrellita
28. říj 2009

aer: to uz bude jen na tobe 😉

madlisek
28. říj 2009

Myslim, ze babky budou nadavat, at bude mimco vertikalne nebo horizontalne, bojovat s tim budeme vsechny 🙂

chaarleene
28. říj 2009

já jsem někdy asi před rokem viděla holku s mimčem v šátku a jak jsem míjela nějaké 2 paní, které měly hlavy u sebe a zaslechla jsem něco v tom smyslu jako "to za našich časů nebývalo" 😀

ale šátky jsou vidět čím dál víc, takže třeba s tím až tak bojovat nebudeme 😉 tuhle jsme šli s manželem na procházku a viděli jsme našeho právníka, jak sedí s miminem v šátku na lavičce a čte si 😀 tak jsem si říkala, že i tak se dá chodit s miminem ven 😀

estrellita
28. říj 2009

madli: to rozhodne. jen v tech velkych mestech je to o tom, ze si te nikdo moc nevsima a je jim jedno v cem dite nosis/nenosis. ale mame dve zvedave babky v baraku, tak tam si myslim, ze to bude stejne 🙄 ale nejak nevim, proc bych jim to mela vysvetlovat 😉

estrellita
28. říj 2009

madli: a vidas v USA hodne maminek se satkama?
ja tady u nas v te nasi casti Prahy vidim mamin strasne moc 🙂, tak proto mi i prijde, ze se tady nad tim snad nikdo ani moc nepozastavuje, protoze jakmile je teplo, je park plny mamin s satkam 🙂

madlisek
28. říj 2009

Estrel se satkem jsem priznam se nevidela zatim ani jednu. Ale videla jsem spoustu s nositkem (ne klokankou) a holcina co dela v tom centru pro mexicanky, ma trimesicni holcicku a nosi ji v baby vaku. Myslim, ze satky tu tolik nejsou, protoze tady vsichni jezdi autem a je asi snadnejsi dite vyndat z auta, dat do nositka/vaku a pak zas prendat zpatky do autosedacky, nevim. Ale noseni je tu kazdopadne hit, urcite jsem videla vic nositek, nez kocaru 🙂

eirin
29. říj 2009

No, tak já to asi řešit nemusím, dvě mimča na sobě asi nosit nebudu 😀

tiburcia
29. říj 2009

no holky....já si teda nedokážu představit v malé vesnici nosit v šátku 😀 😀 😀 to bude keců 😀 😀 😀 u nás to spíš vypadá na ergo, bo bude nosit manžel 😉 😀

tiburcia
29. říj 2009

nedokážete si představit, co bylo když jsme se doma bavili o kočárku a já řekla, že chci trojkolku.......málem mě ukamenovali 🙄 a když t zjistila, že to nejde houpat, tak mi oznámila, že nevím, co to chci, ale kočár, že to teda rozhodně není 😀 😝

tiburcia
29. říj 2009

ergo nebo manduca...ještě nevím 😉

des
29. říj 2009

eirin: nebuď měkká, však si vzpomeň na Medvídka. Jak tam Trojan v jedné ze závěrečných scén běhá s jedním dítětem na břiše a jedním na zádech 😀

des
29. říj 2009

tibu: každej průkopník to má holt těžký 😅

tiburcia
29. říj 2009

Dokážete si představit, co to bude??? já raději ani ne..začalo to kočárkem...no to ještě neví, že budu používat látkkovky 🤐 t z toho klepne 😀 😀 😀 , na koupání bude kyblík 😉 , no a kosmetika bude asi Weleda nebo Eoné 😀 😀 😀 dítě se bude nosit v nosítku 😀 budu chodit na manipulaci s kojencem 😀 na plavání 😀 😀 atd.

už vidím doma ty výrazy ☹ 😒 😠 😖 😲 😢 😝 😅 😕 🙄 🤐 🤐

des
29. říj 2009

tibu: to chce na všechno odpovídat: "dneska už je jiná doba" 😉 A jedním uchem tam a druhým ven! Ale mě se to povídá, já bych byla asi první, kdo by z nějaké takové diskuze vypěnil, kdyby k ní došlo... 😖

tiburcia
29. říj 2009

no des já spíš říkám, že vy jste už děti vychovali, tak já je budu vychovávat takhle 😀 😀 a i když hodně snesu, tak na tyto témata jsem dost alergická 😉 zvlášť když vidím jak někteří mají oči v sloup a pochybují o mé inteligenci 😉

des
29. říj 2009

jinak jsem v jedné diskuzi narazila na tenhle článek - píše to zdravotní bratr? Sestra rikat o chlapovi je docela blby, ze? A i ostatni jeho clanky jsou pekne: http://bradna.blog.idnes.cz/c/74592/Misto-naroz...

tiburcia
29. říj 2009

já s tímto pánem musím souhlasit...moje t dělá na záchrance a když kolikrát slyším, co se stane, je mi hrozně....uvítala bych kdyby nemocnice a porodnice obzvlášť vypadaly spíš jako hotel 😀 ale to je hudba budoucnosti...každý zdravotník, který ví, co se všechno může při porodu zkomplikovat, a že toho není málo, se děsí každé rodičky doma 😉

des
29. říj 2009

tibu: všechno jde pomalu...vždyť teprve teď nedávno se s velkou slávou oznamovalo, že se posunuly časy buzení pacientů v nemocnici!! Ale já myslím, že díky osvíceným lidem ve zdravotnictví se k hezkým a příjemným porodnicím dopracujeme 🙂 Rozhodně se to hýbe...vždyť partner u porodu byl dříve něco nemyslitelného a i ostatní věci - vím, že mamku před těmi 27 lety, kdy rodila mě, seřvaly, že nesmí při kontrakcích chodit (i když jí to ulevovalo) a musí ležet...to už by snad nikde nestalo.

chaarleene
29. říj 2009

dobré ráno, holky 🙂

mám dotaz - kde se dají koupit vložky do podprsenky? v drogerii nebo v lékárně?

deenakee
29. říj 2009

V DM když vyplníš takovej dotaazník a ukážeš průkazku dostaneš slevový kupony... A tam je sleva i na ty vložky...
Jinak je tam mají za pár korun... (ale jen jednorázové, bvlněné pratelné je třeba koupit v nějaké těhu modě, nebo v bráně)