Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

lucitee
23. pro 2009

ahoj holky,

andel taky gratuluju ke klukovi 🙂

dneska jsem posledni den v praci, pak az v lednu. Tesim se na 11 dni volna a pohody. Hlavne pryc z ty blaznivy Prahy.

Kdybych se zejtra nedostala na net, tak preju uz dneska VSEM KRASNY VANOCE, POHODU A ODPOCINEK. SNAZILKAM USPESNY VANOCNI SNAZENI A TEHULIM AT JE JIM DOBRE A UZIJOU SI "JINY" VANOCE 😀

madlisek
23. pro 2009

Dobre ranko!

Holky, dekuji za poztivni ohlasy na fotky, uplne se tu cepejrim 🙂

Estrel, posli fotku stromecku! Ja mam ty kosate uplne nejradsi!

Luci, a co poprejes ridnoucim radam tech, co se ani nesnazime, ani nejsme tehotne? 😀

lucitee
23. pro 2009

mad: vsem ostatnim preju at se brzo zacnou snazit nebo a pak at se brzo zadari 🙂

herminka
23. pro 2009

Ahoj holky,
vůbec jsem se k vám teď nedostala ☹

Andělko, tak kluk je to? Gratuluji 😵 Zelené vlňáčky mu budou slušet 😀

Pokud se sem už nedostanu, přeji vám požehnané a příjemně prožité svátky! A ať se vám v novém roce splní vše, co si přejete 😵

andelka
23. pro 2009

To jsou krásná přání 🙂 Já věřím, že pro nás bude v tomto ohledu rok 2010 šťastný. 😵

No a u nás už sníh skoro není, dneska bylo 8 stupňů, ani rukavice nebyly potřeba. Ale udělaly jsme si s mamkou radost a šly jsem dopo na pedikůru 🙂 Akorát teď nějak nestíháme. 😅 A manžel ještě šel dokupovat dárky, chlap jeden 😀

madlisek
23. pro 2009

Luci, super prani, taky si to preju 🙂

herminka
23. pro 2009

Luci, tkaové přání bych brala 😉

U nás je taky skoro po sněhu, v noci začalo lít 😒

madlisek
23. pro 2009

Sijen, taky ti prislo prani od pani fotografky? 🙂 Jsme tam na fotkach obe dve 🙂

milmic
23. pro 2009

Ahojte holky,
tak jsem byla dneska na endo a dostala ale takovej kartáč. 😀 😀
První otázka lékařky zněla: A co ta váha???
Tlak mám 85/45, číšlům nerozumím, ale sestřička div nekoukala, že ještě žiju. A za váhu jsem dostala pěknej kartáč. Prej se o svátcích budu cpát horem dolem násilím a za dva měsíce aspoň 3 kg nahoru. A až prý nedostanu přirozenou MS, tak žádný na gynekologii, ale přibrat. 😀 😀
Jako správná doktorka, ale kartáč prostě.

Dala mi půlku jakýchsi tabletek, kvůli tomu, že plánujeme těhotnět, jináč prej to je tak hraniční, že by mi to nedávala.

tiburcia
23. pro 2009

Ahojky holky...konec roku, tak v práci blázinec....ale doma už to konečně začíná vypadat vánočně 😵 😵 😵

chtěla bych vám všem popřát nádherné vánoce a spoustu splněných přání 😵 😵 😵 😵

madlisek
23. pro 2009

Holky, mame stromek!! Jeli jsme dnes z kostela zas kolem toho mista, co prodavaji stromky a koukame, ze uz tam nic neni - stany pryc, stromky pryc, cedule pryc, vsechno pryc! Jen na zemi se tam valely 4 jedlicky, co tam nechali! Tak jsme si tu nejmensi (ktera je porad vetsi nez ja 😀) vzali a budeme mit stromecek 😵 Pred Vanoci jsme si na vanocni dekorace dali limit 10 dolaru a nakonec jsme utratili jen 2 dolary za vanocni svetylka, vsechno ostatni je hande mande, co dum dal a co jsme nasli 😀

estrellita
23. pro 2009

mil: a kolik vazis? 🙂 jinak s tim cpanim se hezyk pomalu a zdrave 😉
a co ti dala Euthyrox 25? to je asi ta nejnizsi davka, ze? tak fajn, ze to resi 🙂

madli: to jste fakt sikulky 🙂 jinak zitra rano stromek vyfotim a hodim do alba 🙂 jeste neni uplne dozdobeny 😅 😀 jsme opravdu tragedi. ja jdu ted balit darecky, do ted jsem delaal u rodicu salat 🙂

holky, zitra tu budu jen na skok, protoze jsme si s kamaradkama, co jsou po celem svete, rozhodli udelat takovy conference call pres skype. tak dam aspon ten stromecek, ale byt ne, protoze tu je bordel 😀a ja bych se pak stydela 😀

vsem, ktere tu uz zitra nebudou, preju krasne Vanoce, prijemne proziti vanocnich svatku s temi nejblizsimi 😵

madlisek
24. pro 2009

Akorat jsme se vratili z vecere - dnes (u vas uz vcera 🙂 ) je to rok, co jsme se zasnoubili 😵 Tak jsme to pekne oslavili, ted jeste umotat vanocky, sup s nimi do trouby a udelat salat a muzeme padnout za vlast 🙂

Verim, ze u vas vsech uz je krasna vanocni atmosfera a zitrek si nadherne uzijete se svymi rodinami - krasne Vanoce vam vsem, holky, mam vas rada a dekuju vam za prima rok, bez vas by to nebylo ono!

elitera
autor
24. pro 2009

Madli, tak mi tak dochází, že vy nejedete na vánoce domů... 😅 (říkejte mi blesku 😉)

Holky, všem nám přeju krásné, klidné a pohodové vánoce 😵 Novoroční přání až za týden 😀

aerin
24. pro 2009

Pekne vanocni rano holky🙂

Kraaaasne svatky vsem, uzijte si je 😵

elitera
autor
24. pro 2009

A pro vánoční náladu zde:

https://www.youtube.com/watch?v=5Gw4fLelPAY

🙂

milmic
24. pro 2009

estrell... navážila mi 47 kg, ale doma mi to váží 45 kg. Měřím 160 cm, BM mi spočítala 18. Tlak mi naměřila 85/45. Dala mi Letrox a půlku talbetky denně.
S tím cpaním to nebude tak žhavý, nejsem nafukovací. 😀

Všem vám ze srdce přeji překrásný Štědrý den a hlavně klidné svítky plné splněných přání. 🙂

estrellita
24. pro 2009

mil: ja mam BM jen o trosku vyssi nez ty, ale nikdo me nastesti do tloustnuti necpe, ale zas MS mam ted pravidlenou, a vyhuble nevypadam 😀 tak ono je kazde telo jine, ze jo🙂 ale 45 kg zni teda strasne malo 🙂

madli: ja jsem si uvedomila, ze mi budeme vyroci zasnoubeni za dva tydny 😵 tak taky urcite nekem zajdeme 🙂

Krasne Vanoce vsem 😵

andelka
24. pro 2009

Hermi: jo jo, kluk je to, nabeton 🙂 Krásný vánoční dáreček jsem dostala, moc jsem si to přála vědět 🙂

Mil: Ach jo, někdo má málo a má přibrat a někdo víc a má shodit. Ale pokud vím, tak Deny je taky štíhlounká a koukněte na Juráška 🙂 A štítka bude v poho. Ten tlak nic moc, já si myslím jaký nemám nízký, ale tohleto už je fakt dost málo. Ale jak říkal můj doktor - lepší nižší než vyšší.
Věřím, že příští rok bude pro všechny jeden z nej - bude se tu maminkovat a těhulkovat 😵

Madli: Přeju vám krásné svátky do velké dálky 🙂 Stromeček k vám přišel zajímavě a ozdoby hand made jsou nejlepší. Tak si ty americké vánoce po česku pěkně užijte a mějte se moc rádi 🙂

Já jsem tu jen naskok, od výroby salátu 😅 Ještě musím trošku poklidit a nachystat teda ty Vánoce 🙂 A okupat se, umýt vlásky, nachystat oblečení, nachystat cukroví, vyndat hódobóžové talíře...no, ještě je toho dost. Ale nehrotím to, pěkně v klidu.
Už se sem asi nedostanu, tak si holky moje zlaté pěkně v pohodě užijte štědrý večer, ať vás dárky potěší, ať nikomu nezůstane kost v krku, ať jsou děti hodné (venku i v bříšku) a ať jsou celé svátky ve znamení pohody, lásky a radosti.
Jsem moc ráda, že vás znám 😵

milmic
24. pro 2009

Anděl, Estrel..... no nad tlakem teda koulela očima.... a s tou vahou nevím no. Jídelníček jsem nezměnila, jím pořád stejně a šup 4 kg pryč. Tak nevím... A jak po novým roce přijde diplomka, státnice..... na přístí kontrole budu vážit ještě mín a dostanu další kartáč. 😀 😀
Zas na druhou měřím jen 160 cm a jsem taková drobná, tak nevím, kde mám ty kg hledat. Když přiberu na 50 a víc, už budu pěkně kulatoučká. Tak uvidíme, co se stane.

elitera
autor
24. pro 2009

Hele, brzdi s tím, že se 50 kilama budeš kulaťoučká. Já mám 165 a lehce pod 60 a kulaťoučká rozhodně nejsem 😉 Vím, že přibírání je pěkná řehole (svýho času jsem vážila 43 😝), ale nestav to tak, že nesmíš přibrat nad určitou hmotnost, jinak budeš "tlustá" 😉 Zdraví je důležitější.

milmic
24. pro 2009

Tak to neberu, El. 🙂
Ale když jsem měla 51 - moje maximum, tak jsem měla krásný papulky kulatý. Chtěla jsem tím říct, že jak jsem drobná a malá, tak je na mě každý kilo znát prostě. At už kilo nahoru nebo kilo dolů.

elitera
autor
24. pro 2009

Tak copak jste dostaly? 🙂

elitera
autor
25. pro 2009

Tak já začnu 😀 2 knížky (Zdravé těhotenství, přirozený porod od Ingeborg Stadelmann a jednu buddhistickou), kytku - sloní nohu a deštník do kabelky 🙂 A čekají mě ještě další 2 ježíšci 🙂

chaarleene
25. pro 2009

dobré ránko 🙂 chtěla jsem se tu včera zastavit a popřát vám hezké Vánoce, ale nějak jsem se sem vůbec nedostala 😅 takže aspoň se zpožděním - hezky si užijte zbytek svátků 😵

jinak my jsme měli nádherný, pohodový Štědrý večer 😵 krásně jsme si to užili a byli jsme všichni moooooc hodní - já, manžel i miminko 😵

dostala jsem krásný, hebký, chlupatý mazlicí polštářek, kalendář, šicí stroj, kosmetiku a tak... a miminko bylo nejhodnější ze všech - dostalo mantinely do postýlky, flanelovou soupravičku, pak ještě nějaká bodýčka a dupajdy a hračku a deníček 😵

jo a ještě jsme dostali šátek, špunty do uší a knížku Magor dětem 🙂

milmic
25. pro 2009

Dobré ráno,
tak já jsem dostala nábytek do pokoje, povlečení na postel (foto v albumu), noty, pohádku na dvd, voňavé mýdlo, slaměnky na stromeček, uháčkované sněhové vločky do oken (foto v albumu), svíčky od přátel.
A taky mě ještě čekají Ježíšci. 😎

Krásný sváteční den přeji.

herminka
25. pro 2009

Ahoj!
Stadelmann jsem dostala taky 🙂 A ještě sportovní šátek a membránové rukavice na běžky. Akorát nám to trochu pokazil tchán (bydlíme s ním a se švagrem v domě a bývají na Štědrý večer vždy s námi), přišel dosti popitý (byl na výšlapu se známými, skoro nejedl a jen pil 😒 ; aby to nevyznělo nesprávně, alkoholik není), nemá sice takovou tu úplně blbou opicu, ale má takové řeči o ničem. Naštěstí mu nechybí sebereflexe a dnes se omluvil.

Mil, moc pěkné dárky, obzvlášť to povlečení se mi velice líbí. S váhou se netrap, mnozí doktoři se drží zuby nehty tabulek a neberou tolik v potaz individualitu. Mám jen o trochu vyšší BMI než Ty, ale lékaři mě přibrat nenutí, spíš někteří známí nebo příbuzní mají řeči 😀 Mohla bys ještě zkusit přibrat svalovou hmotu (taje těžší než tuk a člověk nepřibírá "zbytečně") - jíst dost kvalitních bílkovin a dělat nějaký silový sport, možná by stačil třeba jen spinnin s vyšší zátěží.

milmic
25. pro 2009

Hermi,
právě že paní doktorka mi výslovně řekla, že přibírat svalovou hmotu je zbytečný. Že potřebuju přibrat tuk, protože ženský tělo je tak zkrátka stavěný, vztahovala to jako na případný otěhotnění, což zní rozumně. Ale řekla, že někdo funguje i když mu chrastí kosti a některý tělo to vyhodnotí jako rizikovej stav a zruší MS.
Ale zas je pravda, že když jsem chodila na Kosti pravidelně běhat, měla jsem 49 kg, kvůli těm svalíkům a minimum tuku... Nad tím už by se asi nepozastavila a ani by ji nenapadlo zkoumat, jestli mám nějakej tuk. 😀

Ale jak ty říkáš, nijak se s tím netrápím, pokud moje tělo bude fungovat jak má po vysazení HA, tak v tom asi tělíčko problém nevidí. Před HA jsem taky byla vychrtlina, možná ještě větší, a MS jsem měla.
Spíš mě žere ten tlak, protože to je pravda no. Poslední dobou se mi dost motá škeble, včera večer jsem taky nabírala doma futra...

Jsem ve středu rozebírala s mámou, klam půjdeme nakoupit výbavičku za malej peníz, má to obhlídnutý už, páč sestra má chlapečka, a rozebírala, co by mi mohla koupit do porodnice... Jupíííí já se tak těším. 😀 😀

herminka
25. pro 2009

Mil, aha, to je jiná. Je fakt, že se píše, že je žena plodná při určitém množství tuku v těle. Ale i to bude určitě individuální. S tím tlakem je to mrzuté 😒 A blbé je, že pokud vím, nic na zvýšení moc nefunguje, člověk se s tím prý musí smířit. A řekla Ti ta doktorka, jestli ten tlak souvisí se ŠŽ? Piješ kafe?

Tak se chystáme na druhou nadílku k našim 🙂 Těším se na synovce a jeho zářící oči a komentáře u stromečku 😵

milmic
25. pro 2009

Kávu piju maličko, málokdy. Když už se mi ale točí hlava tak vypiju klidně 3 hrnky.
Jinak s tou štítnou žlázou prý zatím nesouvisí nic. Max. vypadávání řas a obočí. Prý to mám zvýšené jen o 0,6, čiže hraniční hodnota. Říkala, že kdybychme neplánovali těhotnět, tak by mi léky nedávala, ale takto moi prý pomůže. 🙂
A když jsem se jí ptala, jestli mi přestane být konečně zima (nosím doma 3 vrstvy při 22 stupních), tak se akorát zasmála, že aby mi byla zima ze štítky, tak bych tu hodnotu musela mít aspoň 60. A že kdyby moje paní doktorka měla tlak i váhu jako já, tak by se klepala jak ratlík. 😀
Proč mám tak nízkej tlak mi neřekla, ale tvářila se, že to souvisí s mojí váhou.
A moje praktická lékařka mi taky nikdy neřekla, tak ani neví, že mám tak nízkej tlak.