Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

aerin
12. led 2010

madli, to je desny 😔

chaarleene
12. led 2010

já jsem měla epidurál 2x, prvně jsem byla nadšená, podruhé mě po něm hrozně bolela hlava - ale když říkám hrozně, tak hrozně, trvalo to 2 dny a nic na to nepomáhalo 😖 od té doby jsem přesvědčená, že porod spíš bez epidurálu, protože prý ta bolest hlavy po něm není nijak výjimečná 😒 ale u mě je to ještě limitovaný injekcema, vyčetla jsem, že epidurál mi můžou dát až nějakou dobu po poslední injekci, takže by záleželo na tom, kdy bych začala rodit...

maidal
12. led 2010

No me to uplne rozhodilo. Protoze samozrejme clovek sem tam slysi, ze epidural neni bez rizika, ale dokud to riziko nevidi pred sebou zkroucene a snazici se normalne fungovat, tak mu to nedochazi...

tiburcia
12. led 2010

madli bohužel se to stává....a v dnešní době mě jejich reakce snad ani nepřekvapuje 😠

chaarleene
12. led 2010

ono holt rizika má všechno, člověk si někdy nepomůže 😒 tuhle mi teta říkala, že měli nějakou maminku, která během 10 minut zaměstnala 15 lidí, kteří kolem ní lítali jako fretky, aby ji zachránili - a přitom to zpočátku vypadalo na běžný porod 😔

tiburcia
12. led 2010

chaar to se bohužel stává i dneska 😔

chaarleene
12. led 2010

no však to je celkem nedávná příhoda...

moni1412
12. led 2010

eirin no zvladam ako zvladam 😒 musim... keby ste dnes videli Deniska, este som ho nezazila takehoto. uplackany, tym sa mu pustil soplik, kaslik, potom plakal este viac, no zacarovany kruh 😒 potom uz mal toho dost, zacal bit Murka, babo v brusku, mna 😖 chudacik, uz aby bol fit 😖

eli drzim velmi silno palce aby (ak sa teda das na vysadenie) dopadlo ok a uz bolo len dobre 😉 mozem sa spytat kolko uz beries tieto lieky? ja som vysadzovala po 2 rokoch a (klop,klop), uz je to 3 roky a vyzera to celkom ok 🙂

hermi aj u nas znamena chutny to co u vas, no u nas aj synonymum roztomily ako si napisala 🙂

chaar pekne miery 😵 a super ze je vsetko ok 🙂 vy vlastne nechcete vediet pohlavie? co sa EPI tyka - idem teraz na pripravu, ma sa tam hovorit vo stvrtok prave o tomto, spinale a veciach okolo toho... ja som mala spinal pri CR, hlava ma potom bolievala viac ako pred porodom a to uz predtym bolo hrozne 😒 tak EPI asi nie, len keby som mala mat CR, tak spinal by som si asi dala znova 😒

pekny vecer, dievcata, zajtra sa ozvem

moni1412
12. led 2010

mad az teraz citam.... fuha 😒 tak to je svinstvo, s prepacenim 😖

moni1412
12. led 2010

ako vzdy - kym pridem na koniec, zabudnem komu chcem co 😅 eirin este - na tejto fotke sa praveze nemracila.... to si ju mala vidiet ked sa ozaj mracila. pera uplne oduta 😎 sila co ti drobci v brusku dokazu.... alcek si cmulala, kopala do sondy od sona 😀

maidal
12. led 2010

Moni, snad bude zitra Deniskovi lip!

Dneska mne nejak chytlo psani, kez by mi to vydrzelo hodne dlouho!!

tiburcia
12. led 2010

moni snad mu bude líp 😉 a bude zas jako rybička!

andelka
12. led 2010

hermi: jo jo, já jsem byla na NT v Ostravě, potřebuju to pro někoho jiného 🙂

eli: Děkuji 🙂 A mám velkou radost, že se dávky tak pěkně snižují a že je ti mnohem lépe a možná je to opravdu znamení 😉

moni: Chudáček malej ☹ Už aby byl zase zdravučký.

madli: to je drsný teda. Já o epidurálu ani neuvažuju.

maidal
12. led 2010

Andel, ja mam prave par znamych, ktere velmi propagovaly prirozeny porod a ze epidural je fuj. A pak byl porod dlouhy a drsny a tak si epi dat nechaly. A ja z toho ziskala dojem, ze to preci nemuze byt nebezpecne a spatne, kdyz i XY si ho nechala dat a to je pritom uplna lesni zena. No tak dnes jsem zcela zmenila nazor.

chaarleene
12. led 2010

madli, teta PA říkala, že u naprosté většiny porodů má ženská chvíli, kdy by na ten epidurál kývla, když by jí ho někdo nabídl... což docela věřím 🙂 já bych chtěla rodit bez epidurálu, ale člověk nikdy neví, když je ten porod dlouhý a mamka je unavená, tak jí může pomoct... ale jak říkám, po své zkušenosti do něj s největší pravděpodobností nepůjdu, protože když si představím, že mě bude bolet podvozek a ještě k tomu hlava... 😅 😖

maidal
13. led 2010

Rikala jsem si, ze uz sem dnes nepolezu, ale musim, jinak to do zitrka zapomenu 😀 Dnes jsem si sla do naseho bio bio obchodu koupit caj a prohlidla jsem si pri te prilezitosti poradne, co tam vlastne vsechno maji. A v sekci "let it bleed" 😀 😀 tam prodavaji kalisky, latkove vlozky znacky "party in my pants" 😀 a pro hard core ekolozky dokonce rucne pratelne tampony z morske houby 😉

tiburcia
13. led 2010

madli jsem zvědavá na co všechno tam ještě narazíš 😉 🙂

tiburcia
13. led 2010

je tu mrtvo 😀 a to jste se dušovaly, že tu se mnou někdo bude 🙄

milmic
13. led 2010

Já tu jsem Tib. 😎

Chtěla jsem psát DP, ale celou noc mě bolela hlava, tak jsem taková pomačkaná. Jsem tu knížku aspon dočetla no.

chaarleene
13. led 2010

tibu, já byla u obvoďačky, potřebovala jsem napsat kompresní punčochy...

herminka
13. led 2010

Ahoj holky!
Tibu, jsem tu 😀 Jak se cítíš?

Madli, to je hrůza! Taky mám z epidurálu respekt a zatím prohlašuji, že bych si ho dát nenechala, ale kdoví.

Mil, trochu Ti závidím, že si můžeš ve všední den dopoledne číst, ale diplomku tedy vůbec 😒 , jsem ráda, že už to mám za sebou.

milmic
13. led 2010

Hermi, no tak ono to není čtení jako čtení.
Já totiž dělám interpretaci děl jedné autorky. Takže je to čtení na diplomku. Včera jsem si byla v knihovně pro další várku knih, jedna bude nudná, ale OK, asi 180 stránek. ta druhá má taky asi 180 stránek, ale ten font písma...... to je asi minus osmička. 🙄 🙄
A že se v těch knížkách musím dost pitvat. Inu není čtení jako čtení. 😉

tiburcia
13. led 2010

no myslím si, že je mi líp...ale až v pondělí jdu na testy, tak se ukáže co a jak 😉

herminka
13. led 2010

Mil, aha, tak to jo, tak to děláš na diplomce tak jako tak, to je fajn 🙂

des
13. led 2010

Ahoj děvčata...tak já jsem stále v jednom kuse, ovšem už otevřená na jeden prst, z čehož mám velkou radost! Znamená to, že bude možné případné vyvolání a nebudou mě strašit císařem.

des
13. led 2010

Otázku epidurálu nechávám otevřenou, uvidíme jak to půjde...samozřejmě bych raději bez, ale nebudu se na sebe zlobit, když na to nakonec kývnu.

moni1412
13. led 2010

mad no teda 😉 to su uz fakt brutal eko veci.....

char u nas dokonca uz s EPI v niektorych nemocniciach strajkuju... vraj mamicky potom nespolupracuju (neviem ci som to sem uz nepisala). ale ked nam vysvetlovala tak zbezne minule sestricka na priprave ze ako sa to dava, ako to prebieha a tak....nejak ma nevabi ze by som mala mat v tele, na chrbte zavedenu kanylu, aj ked tenucku, aby mi tam mohli pichat EPI.... 😒 tak ak mi teda dovolia prirodzeny, tak nad EPI neuvazujem....

des drzim palce, dievca 😉

des
13. led 2010

moni: taky přeju Deniskovi brzké uzdravení...k tomu nošení, fakt si moc nedovedu představit zvedat 12 kg, ale to je možná jen tím, že to starší dítě prostě nemám 🙂

madli: sekce let it bleed? Má to ještě nějaký význam nebo jenom "nechte krvácet" (možná parafráze na "let it be"?)? Jestli totiž ne, tak mi to přijde docela drsný způsob jak nalákat zákaznice 😵 😵

hermi, luci: ještě odpověď na vaši otázku - u mě nevolnosti vypadaly jako pravá nefalšovaná ranní kocovina vyskytující se v různé denní doby (čili žaludek na vodě, občas nucení na zvracení, naštěstí bez toho zvracení), pokud jde o trvání, tak opravdu nepříjemné to bylo jen asi 14 dní, celkem myslím tak 7.-12. týden

des
13. led 2010

moni: diky!! A jak jsi na tom ty s porodem? Ja se totiz nebojim, mozna i malilinko tesim, jen me desi nazor, ze druhorodicky se casto boji vic nez poprve, protoze uz vedi, do ceho jdou... 😖

herminka
13. led 2010

Des, to je fajn zpráva! POrod už se Ti blíží. Máš tady na někoho číslo, abys nás mohla informovat?