Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

aerin
20. led 2010

ahoj holky🙂

tibu, je sladkej 😵
chaar, krasny fotky! 😵 (by me zajimalo, kde nejaky hezky vezmu ja, na fotografa asi nakonec nebude, nechame si to az s mimcem 😒 )

joo a podle prvnich dvou utz a meho predpokladaneho dne poceti jsme se dnes prehoupli do II. trimestru 😵
(podle toho posledniho utz to bylo uz v pondeli, tak uvidime, jak to bude vypadat po zitrejsim NT)

andelka
20. led 2010

dobré ranko všem 🙂

estrel: jo děvucho, jako netěhotná - už dávno ne. 😀

madli: lidský faktor je sviňa 😀 Ale já věřím, že to tak mělo být, tak holt budou mít mimčo navíc,no. To se stává, že člověk míní a osud mění 😅

char: váš mrňousek má fajný pelíšek 🙂

estrellita
20. led 2010

aer: at se pokusi o neco V., vzdyt nemusi byt profi, ale budou vase 🙂
aer: gratuluju 😵

aerin
20. led 2010

estrel, no to ja vim, ale nas digital neni zrovna moc kvalitni a hlavne nemame prostor kde nejaky fotky udelat 😒 ale bude leto, tak snad nejaky nekde v lese aspon poridime😀

chaarleene
20. led 2010

jen tak mimochodem, ty fotky vznikají tak, že stojím na posteli a manžel je nacpaný mezi dveřma a komodou 😀 takže to není žádná ateliérovka 😉 svícené to je oknem a jedním externím bleskem 😀

tiburcia
20. led 2010

madli, asi to tak chtěl osud 😉

aer, i z digitálu se dají udělat krásné fotky 😉

aerin
20. led 2010

tibu, no jiste, ale zalezi na tom, jakej ten digital je, ze....
proste z toho naseho my jako naprosti amateri mame fotky nic moc, rozhodne ne na zvetseni a zaramovani☹

lucitee
20. led 2010

ahoj holky, ono to na co jsem se dala je podmineny moji povahou...kdybych nebyla trochu razna, uprimna a tak, tak by to asi neslo. Moje sestra je uplne jina, uzavrena a radsi zavre oci nez aby neco resila. Na minulost se snazi zapomenout, nez aby se ji snazila pochopit a odpustit. Kazdej ma svuj styl. Na cas nas to rozdelilo, to do ceho jsem se pustila. Rikala, ze mama je proste mama a nejde to prece se s ni nebavit. Ona za to prece nemuze, do ceho jsem se pustila...to se mi jako otevirala kudla v kapse. Predevsim ta mama muze za to jak jsme na tom a co si musime projit, abysme byly zdravy...
Mame to v rodine hrozna zamotany a trpim tim doted. Jsem v nasi rodine asi jedina uprimna a jsem schopna se proste s nekym prestat stykat, kdyz mi s nim proste neni dobre. Kdezto zbytek rodiny se styka dal, pokrytecky se na sebe usmiva...ja nesnasim pretvarku. Proste se snazim nedelat veci me neprijemny, protoze mi ublizujou. Donedavna jsem to nebrala tak, ze ma pravo volby, ze to proste musim snaset. Ale je to blbost. Radsi nekoho rok neuvidim, nez abych se na nej musela umele usmivat. Ale taky to jak me tohle naucili me nicilo a uz fakt nechci.

Ty jo o tom by se tolik dalo mluvit. Byla jsem tolik nastvana na rodice, ze mi nepredali zdravy zivotni principy...ale pak jsem si uvedomila, ze oni sami je neumeji od svych rodicu...je to proste blbej model, zacarovanej kruh a ja z nej chci ven.

tiburcia
20. led 2010

Luci bohužel už s tím nic nenaděláš a zbytečně se trápíš....ale aspoň tě to posunulo a už víš, co bys chtěla předat svým dětem 😉

tiburcia
20. led 2010

sice hrozná kvalita, ale aspoň pro představu:

https://www.youtube.com/watch?v=qZ4KrW6Wv_o
chaarleene
20. led 2010

tibu, krásný 😵 😵 😵

herminka
20. led 2010

Ahoj holky,
konečně mám čas na vás mrknout. Včera jsem asi chtěla trumfnout Elit, či co. Krom toho, že jsem byla v práci, jsem ještě převlekla postel, vysála celý byt, umyla koupelku a WC, odházela sníh, upekla buchtu s pudinkem, uvařila oběd na dnešek do práce a večer jsme ještě s manželem byli na bazéně a před spaním odstrojili stromek (konečně!).

Luci, máš to tedy opravdu náročné, co na to říct ☹ Ale je dobře, že na sobě tak zvládáš pracovat. Musím říct, že říkat ne se učím snad dodnes.

Elit, v čem vlastně spočívá kineziologie, jak probíhá takové sezení?

Chaar, souhlasím, s Tibu, že kdyby tchánovci nechtěli, nekoupí Ti to, ale mám to podobně s rodiči a taky je mi blbé, když mi mamka něco dává nebo mi hrozně chce platit za něco, co jsem pro ně koupila.

Tibu, jak psy nemusím, tak ten váš je úžasně roztomilý, hlavně na videu 😵

Madli, jojo, selhání lidského faktoru je potvora 😀 😉

Andělko a Chaar, bříška vám rostou pěkně 😉

Aer, fotky z přírody jsou často hezčí a vkusnější než některé akty tady na koni. Tak s chutí do toho 🙂

U nás je krásně, ale prý se dost ochladilo a fučí (nevím, byla jsem venku naposled před sedmou).

milmic
20. led 2010

Koupila jsem si holky knížku o výživě v těhu a při kojení.
A k mému údivu psali, že není úplně nutné držet jakousi dietu jako prevenci proti alergiím u dítěte. To znamená, že pokud matka nebo otec nemá alergii na potraviny, tak se neprokázalo, že vynechání mléka, ořechů apod. mělo za důsledek, že dítě nemělo alergii na tyto potraviny.

Že naopak když se konzumujou s mírou, i při kojení, tak dítě má možnost se seznámit s tímto alergenem a jakoby přijmout ho, naučit se s ním žit.
Všude teda dodávali, že je to potřeba vyzkoušet, jestli se neosype matka nebo dítě. Ale tento závěr mě docela překvapil.

herminka
20. led 2010

Mil, co je to za knížka, prosím?

tiburcia
20. led 2010

holky nevíte kde se kupují ty podložky na přebalování na jedno použití? nevím jestli v drogerii nebo v lékárně 😅

milmic
20. led 2010

Grada - výživa pro těhotné a kojící matky.

Koukala jsem knížku Výživa v těhotenství od A do Z, ale to bylo hubenoučký a ještě půlka z toho byla recepty, tam se mi toho zdálo málo. A Grada má celkem kvalitní knihy mi přijde. Dost se tam odkazujou na výzkumy a testy, napsala to německá autorka.
Je to zpracovaný formou slovníku - písmnko M a pod tím mléko, minerály atd.

http://www.grada.cz/katalog/kniha/zdrava-vyziva...

herminka
20. led 2010

Tibu, tipla bych spíš drogerku, ale fakt nevím. Potřebuješ je pro pejska? 🙂

Mil, přiznám se, že u takovýchto knížek mám raději, když jsou od českých autorů (mám ráda třeba Fořte, Strnadelovou, Hofhanzlovou, Slimákovou), mám k nim jakoby větší důvěru - znají naše reálie apod. Ale tím nechci říct, že bych cizí a priori odsuzovala, to ne.

milmic
20. led 2010

Jo, to já taky.
Fořta mám taky ráda, vím že napsal knížku o výživě dětí, ale u těhu a maminkách myslím nepsal.

herminka
20. led 2010

O maminkách myslím ne, máš pravdu.
Jinak ty cizí autory nechci zatracovat, to v žádném případě ne, ale beru je asi víc s rezervou, nebo co.

herminka
20. led 2010

Vlastně ne, Fořt má Zdravou výživu nejen pro ženy a kapitola o těhotenství a kojení tam asi bude. Doma na to mrknu.

moni1412
20. led 2010

char krasne fotky 😵 ja som chcela ist toto tehu k fotografovi, potom ze nafotime cosi doma, ale ved ani casu nie je..... 😒 musim niekedy toho Milosa k tomu dotlacit.....taketo nejake si predstavujem...... fakt su nadherne 😵 ako sa inak citis? co tvrdnutie? poslickovia este nic? ako si na tom s vybavickou a s vecami do porodnice? 😉

ja nevladzem ani net sledovat. Stale sa trapime s tym kaslikom, dnes sme vyfasovali od dr. dalsi sirupcek a kvapky do nosa 😒 uz je to neznesitelne aj vnutri aj vonku, maly je strasne mrzuty a ja ledva stojim na nohach uz rano 😖 som sa vam trosku prisla postazovat 😒
inak, na facebook som pridala par fotociek zo vcera, idem aj sem, maly sa blaznil v snehu trosku.... ked je, nech si ho uzije a uz potreboval ist aj von trosku 😒

estrellita
20. led 2010

mil, hermi: knizky od ceskych autoru ohledne techto temat jsou urcite lepsi, na druhou stranu nemecka autorka je za humny, takze tu bych brala urcite v pohode. spis si myslim, ze nekde jinde v uvazovani a v tech realiich jsou knizky od americkych autoru. a s Gradou, jako s kvaliltnim zdrojem, souhlasim 🙂

estrellita
20. led 2010

moni, ja te nemam na fb, ti pisni do IP _'

estrellita
20. led 2010

moni: ono tehotenstvi s druhym ditkem musi byt samo o sobe dost narocne, zvlast, dkyz je to ditko jeset nemocne. tak se drz, snad bude brzy zdravy!!

herminka
20. led 2010

Estrel, souhlasím. Koneckonců dobrým příkladem je třeba špičková knížky od Ingeborg Stadelmann (mimochodem, kdo o ni stojíte, neváhejte, Kosmas jí má jen 65 ks). U mě je to takový hlodající iracionální červíček 🙂

estrellita
20. led 2010

hermi: ted jsem koukala do Kosmasu a vyprodano 🤐

herminka
20. led 2010

Co? Já mám přístup do firemního rozhraní a píšou tam těch 65, před minulým příspěvkem jsem se dívala. Asi si to šetří pro knihkupce apod. Pardon za mystifikaci.

estrellita
20. led 2010

hermi: asi jo, protoze na strankach uz to maji jako vyprodanou knihu, tak jich maji asi par v zaloze.
a nemohla by sis koupit jeste jednu 😅 prosííím 🙂

moni1412
20. led 2010

estrel mam ta pridanu 😉

hermi o akej knihe pisete?

herminka
20. led 2010

Estrel, to by bohužel nešlo ☹, my tam máme přístup z práce a nejde to obejít a objednat si pro sebe, ptala jsem se na to, když jsem ji chtěla pro sebe (ale neřekla, jsem, že se jedná o knížku o těhotenství 😀). Ale protože ji pořád mají, neměl by problém nechat si ji objednat v knihkupectví, které knížky od Kosmasu bere,