Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

andelka
6. únor 2010

No být doma na rizikovém, tzn. skoro nic nemoct dělat, ani ven chodit, to by mě trefilo. Ty maminy co to tak musí mít obdivuju. Já jsem málokdy celý den jen doma, pokud teda zrovna není inverze nebo ta strašná zima. 😒

O bondingu bylo včera v Sama doma, to je super věc, ale málokde to jde 100%. Většinou se miminko mamince na bříško dá, někdy se stihne i první přisátí, ale pak vám ho stejně odnesou, na kontrolu, zvážení, změření, koupání, zabalení.

estrel: Pěkně odpočívej, ať se bacil nevrátí.
Mně zas bolí záda, tak se jdu pohoupat na balon. Zítra jdu zas v 8 na cvičení, tak už se těším 🙂

madlisek
6. únor 2010

Estrel, to je fajn, ze je ti fajn 🙂

To vazeni a zmereni hned po porodu moc nechapu, neprijde mi, ze je to tak zasadni 😒 Proc by ho nemohli zvazit treba az za hodinu, dve?

herminka
6. únor 2010

Estrel, taky si nedokážu představit být celé těhotenství doma. Jedna kamarádka zpočátku krvácela, takže musela jen ležet, a pak by ji lékař do práce pustil, ale prý se na to necítila (ač dělala normálně v kanclu), takže byla doma celou dobu. Nevím, čím se bavila, ale takovou náplň jako Andělka určitě neměla. Mě malinko děsí i mateřská - vypadnout na několik let z oboru.
A nechápu, že nechají někoho doma, když měl v předchozím těhotenství MA, vždyť jeho příčinou obvykle bývá nějaká genetická "závada", které se člověk ležením nevyhne.

Nevím, jak rychle po porodu dítě ztrácí váhu, ale 2 hodinky by tak velkou roli hrát nemusely, ne?

herminka
6. únor 2010

Andělko, Tys psala, že závěrečné zkoušky máte mít nějak kolem Tvého termínu, že?

andelka
6. únor 2010

hermi: Závěrečné zkoušky jsou 13. - 15. 5. 😅 Vtipné, no. Tak půjdu buď na podzim nebo koncem roku.

Doma nechávají asi preventivně - já bych se taky bála, kdyby první těhu nevyšlo, asi bych se nehla 3 měsíce z postele jak se znám, abych si pak něco nevyčítala.
Jinak já se mateřské nebojím, protože v podstatě ještě ani obor nemám, tak není z čeho vypadávat, spíš ho ještě hledám 😅 Během rodičovské si asi budu ještě rozšiřovat kvalifikaci.

chaarleene
6. únor 2010

ahoj, holky, jen hlásím, že mi není dobře, mám teplotu, kašlu jak tuberák, teče mi z nosu a miminko má každou chvíli škytavku 😅 takže až se mi udělá líp, tak se zase objevím 🙂

jen jsem prolítla poslední stránku - u nás v porodnici se miminka měří až třetí den, protože je po porodu nechtějí hned natahovat, navíc je prý běžné, že se mimčo za ty 3 dny třeba o 2 centimetry smrskne, jak se mu zakulatí hlavička 😀

estrellita
6. únor 2010

chaar: hezky se vylez,at jsi zdrava a plna sily 🙂 ta vase porodnice se mi libi. jak je daleko od Prahy? 😀

madli: dekuju 🙂 no a jak se mas ty? copad chystate na vikend? 🙂

elitera
autor
6. únor 2010

Hm, já se obávám, že mě bude gyndr chtít nechat na PN taky - právě kvůli absolvovanýmu MA. Už loni, když jsem mu chtěla vrátit zbytky Duphastonu, mi říkal, že se nám ještě bude hodit u dalšího těhotenství. 😝 Uvidíme, jak to půjde, samozřejmě pokud bych měla objektivně nějaký problémy, tak o tom vůbec není třeba přemýšlet. Ale jinak se mi na PN "preventivně" fakt nechce 🙂

milmic
6. únor 2010

Hezký večer, holky...
lehce jsem dočetla, musím reagovat na ovečku Shaun, já se u toho můžu usmát teda. 😀 A nejlepší je kozel. 😀

Jináč jsme se před chvílí vrátili z Terezína, musím říct, že kdo to neviděl, nepochopí..... 😖
Dá se o tom načíst kde co, ale musí se to vidět a cítit tu atmosféru.
Ještě se chystáme do Osvětimi, ale..... mám takový pocit, že Terezín bude oproti Osvětimi slabá polívka. 😖
Dokonce jsem našla na velké tabuli jména bratříčka paní Bořkovcové. ☹
Náš táta z toho byl úplně drcenej, jakej strašnuj výlet to byl. 😖

andelka
7. únor 2010

dobré ranko raníčko 🙂 přeju všem krásnou neděli 😵

mil: to jste měli zajímavý výlet. A máš pravdu, Osvětim bude asi jiné kafe. Já se přiznám, že jsem ani v jednom ještě nebyla, ale chtěla bych. Tak snad jednou se to povede.

chr: doufám, že se ti udělá líp co nejdřív, pěkně se kurýruj

estrellita
7. únor 2010

dobre rano 🙂 take preji vsem krasny den 🙂

mil: take jsem byla v Terezine a do Osvetimi radeji nechci, hodne me to dostalo, byla jsem z toho pak uplne mimo 😔

ja se dneska tesim, jdu si s mamkou posedet na kaficko,ale ona stale nic nevi 🙂 jenze ona na me vzdycky vsechno pozna, tak jsem zvedava, jak se budu drzet 😀 chceme jim to rict az s UTZ. a jelikoz mi posledni dny temer nic neni (jen se mi chce zvracet pri cisteni zubu 😅 ), tak jsem si udelala test 20 DPO krasne je carka silnejsi, nez kontorlni, tak jsem zas v klidu a dam si na to horkou cokoladu 🙂

Holky, mate doporuceni na nejakou hezkou, zajimavou knihu?

sijen
7. únor 2010

Ahoj,
Estrel ze starých doporučuju kvalitní oddychovku od P.Hoega - Cit slečny Smilly pro sníh (mám ráda detektivky a tady je detektivní zápletka).
Z nových mě zaujala od P. Coelho - Vítěz je sám.

A nedávno ještě jeden titul - ale zapomněla jsem autora i název 😅 bylo to o tom, jak zvládnout těhotenství - tak nějak humorně. Knihkupectví je na nádraží, tak až tamtudy pojedu podívám se.

Jinak u nás to ještě ani jedni rodiče neví, čekali jsme na srdíčko..

Mil,
nebyla jsem ještě ani v T. ani v Osvětimi.. a teď se tam ani nechystám. Ale do budoucna ano.

Chaar,
brzy se uzdrav! ať ti je líp

elitera
autor
7. únor 2010

V Terezíně jsem byla 2x a je mi jasný, že Osvětim bych nedala. Na to nemam žaludek. I ten Terezín by mi stačil jen jednou, ale co dělat, když jsou ty školní výlety a exkurze povinný 😝

elitera
autor
7. únor 2010

Jo, holky, napadlo mě, jestli nezaložit nový téma. Něco jako Altermaminky 2010, protože to jaro nás moc nestihne, ale maminky už máme a tak. Navíc by z toho bylo patrný, že nejsme "tak docela normální" 😀 A jestli se vám to nezdá, tak mě s tím klidně pošlete do háje 🙂

aerin
7. únor 2010

ja jsem pro, teri🙂

milmic
7. únor 2010

Dobré ráno,
já teda přiznám, že se mi celou noc o Terezíně zdálo.... a včera, když jsem procházela tu Malou pevnost, tak občas je člověku až blivno z toho, co se tam dělo....
Tohle nikdy nepochopím, vězení snad ještě trochu........ ale židovskou otázku nepochopím, to nejde nepochopit..... 😖

Chtěla jsem se tam podívat, protože paní Bořkovcová žila asi rok a půl v Terezínským ghetu s rodinou a potom byli transportováni do Osvětimi, kde tatínek a bratříček okamžitě zahynuli. Ona s maminkou přežila, byly v pracovním táboře, když jsem četla pooprvé její knihy Soukormý rozhovor, kde se z toho vypsala, bylo mi blivno a plačtivo zároveň. 😒
Chtěla jsem to vidět na valstní oči a "pochopit", co ti lidi prožívali, i když to pochopit samozřejmě nejde. Ani si to představit. Původně jsme si mysleli, že se podíváme do pevnosti a půl dne nebudeme mít co dělat, ale nakonec jsme stihli jenom pevnost a jenom muzeum ghetta. Na ostatní vůbec nezbyl čas. Táta jel domů úplně rozloženej z tý hrůzy. Ty dobový fotky a kresby těch dětí, jak se do nich promítá jejich vnitřní svět...... 😔
Mám je vyfocený, kdybyste některá chtěla vidět, je to katastrofa.

Do tej Osvětimi bych chtěla, ale bojím se o svůj žaludek. Zajímá mě to kvůli pochopení děl Hany Bořkovcové, ona se všude zmińuje o válce, ale když jsem viděla v muzeu kresbu převlíkárny před komorou a potom komoru..... 😝
Je to strašný.... ☹

Ad téma..... proč ne. 😉 Jenom bych možná nepsala 2010, páč Deen rodila 2009 a některá možná budeme až 2011. Ale na druhou stranu přiznám, že Maminkou na jaře 2010 mám ráda a utvořila jsem si k tomu vztah. 😉

milmic
7. únor 2010

Drobné info:
na spolužáky nám psala Deen, takže to vypadá, že se mají dobře. 😉

elitera
autor
7. únor 2010

Jdu vás zase iritovat 😀 Uvařený maso na polívku, vyluxováno, spravenej vysavač, vytřeno, svlečená postel, pere se druhá várka prádla (za týden už asi 5.), zlikvidovaná další krabice bordelu, konečně "naimpregnovanej" dřevěnej nábytek, umytej záchod, zalitý kytky. Chystám se na koupelnu, dodělám polívku, udělám cosi z lososa k obědu, možná vytřídím kabelky na charitu, povleču postel, pověsím tu poslední várku prádla, přijedou kamarádi, tak si něco zahrajem a pak asi padnu mrtvá do postele 😀

herminka
7. únor 2010

Ahoj 🙂
Chystáme se na běžky. Nahoře je sice chladno a asi bude i dost fučet (protože vyfukuje i tady), ale nás to neodradí 😵

Ovečku Shaun neznám, musím si pustit ten odkaz z předchozí stránky.

Elit, jsem ráda, že jako té, která MA bohužel zažila, se Ti nechce doma být preventivně - tj. že neuvažuji tak úplně scestně (ale samozřejmě bych se po prodělaném MA taky podruhé hodně bála, že to dopadne stejně). Myslím si totiž to, co tu padlo včera tuším od Estrel - člověk se doma příliš pozoruje a nimrá v sobě, což je v tomto případě trochu kontraproduktivní. Kam prosím Tě věšíš prádlo, že vypereš denně tolik praček? 😀 Mně vleze na sušák tak jedna a půl a teď v zimě to schnutí jde jak psovi pastva, takže můžu prát max. obden, ale spíš každý třetí (máme tu celkem chladno).

Terezín jsem nenavštívila, ale ráda bych.

Co třeba Altermaminky 2009-2011? 🙂 A možná by i stálo za úvahu, jestli to nevrznout do jiné kategorie, třeba do volných.

herminka
7. únor 2010

SIj, kdy máte v plánu to sdělit rodičům?

sijen
7. únor 2010

Ahoj,
vrátili jsme se z miniprocházky. Fouká tam dost ledový vítr 🙄

Altermaminky bych taky šoupla do volných. Zdá se mi, že diskuze je už více méně rodinná 😉 😀. A jinak mám taky k diskuzi Maminkou na jare 2010 dost citový vztah. Ale asi to chce nějakej upgrade 😉

Herminko, kdyby bylo na mě, tak to řekneme až na konci trimestru. K. to chce říct svým rodičům už dlouho a protože k nim jedeme příští víkend tak se to dozví. Já to tím pádem asi řeknu doma příští týden, protože se s nimi uvidím. Prostě já bych vydržela mlčet dýl, ale K. se nelíbí, že jsem to řekla už v práci, řeším to s vámi na tady.. atak. Nevidí ty rizika (zklamání) ikdyž jsme se o tom bavili.
Herminko vím, že jste sportovci, ale stejně buďte opatrní,ať nenastydneš 😉, u nás v údolí je teda pěkně ledovo...

elitera
autor
7. únor 2010

Hermi, peru kontinuálně od pátku 😀 Takže to stíhá odsychat. No a fusekle, co nestihly, jsem popárovala a suší se na radiátoru 😀 Doprala se poslední pračka, prostěradla, tak to jdu pověsit. Heh... 🙂

elitera
autor
7. únor 2010

K tý "nový" diskuzi - ještě je varianta kompletně se přesunout na Slepičárnu...

sijen
7. únor 2010

Teda Eli.. mám z tebe pěknou depku.
Já jsem pěkná lemra, pořád bych spala a už teď mám výčitky, co jsem si na víkend naplánovala a nějak se mi to nepodařilo no a když čtu tvůj seznam..tak si myslím něco "vrtuli" 😀 😅

milmic
7. únor 2010

El,
a proč chceš přesouvat nebo dělat novou? chystají se nás zamknout?
Já bych možná ještě nechala tak, jak to jde. 😎

elitera
autor
7. únor 2010

Sijen, já nejsem těhotná a za druhý jsem se teď minimálně 14 dní vůbec k ničemu nedostala, protože jsem byla furt v práci 😀 Takže jak už jsem psala onehdá - vypadam sice děsně akčně, ale dělam to jen nárazově, takže to pak vypadá děsně mega 🙂 Snažím se dostat do módu, kdy bude stačit 10 minut denně a bude pořád čisto, ale moc to nejde 🙂)))

estrellita
7. únor 2010

elit: ja bych se na slepicarnu nepresouvala. obcas ctu, ale citovy vztah k tomu nemam, protoze 3/4 tech holek vubec "neznam". Myslim, ze je ale dobra varianta presunout se kdyz tak do volnych do altermaminek 2009-2011 🙂

jinak vam musim rict, jak to dopadla na kafi s mamkou. sedly jsme, kecaly o vsem moznem a mamka se na me porad usmivala. a pak mi povida .............. nejsi ty tehotna? tak jsem na ni vykulila oci, jako proc mysli a ona, ze mi to proste vidi na ocich 😀 no tak jsem sla s pravdou ven 😵 byla neskutecne stastna a rikala, ze je silyn, ze se onas detinidky neprestane bat, ze si myslela, ze kdy uz jsme dospeli, ze se prestane bat, ale neni to tak 🙂 a tatkovi to rekneme az s ultrazvukem 🙂 no my jsme uz od myho destvi s mamkou takova jedna duse, proste vic kamaradky, nez mama s dcerou, takze me to ani neprekvapuje 🙂 a ted mi doma dela ovocny fresh a vecer si rpo nej zajdeme 😵

my jim to chceme rict, mame s obema rodicema dost uzky vztah, takze i kdyby se neco stalo, tak bysme jim to nemohli nerict. ale chapu, ze to ma kazdy jinak. 🙂

eli: ja mam z tebe jen castecnou depku, protoze jsme vcera uklizeli,ale dneska to tu vypada, jako bysme nic neudelali 🙂

sijen
7. únor 2010

Estrel,
to máte krásný napojení s mamkou 😵 😵 to je tedy mazec jak to poznala! 🙂
Jinak ikdyby dopadl špatný scénář, tak to oběma rodičům řekneme. 😅

eirin
7. únor 2010

Estrel, tak to je úžasné, jak to na tobě maminka poznala. My to rodičům taky řekli hned hezky zezačátku.

Abych řekla pravdu, mně se nikam ani moc přesouvat nechce, nevidím v tom smysl, proč se jmenovat jinak a to alter ke mně zrovna moc nejde 😅 Na maminku 2010 už jsem si zvykla a lezu sem automaticky. To kvůli množství příspěvků?

Eli, taky máme dnešek a včerejšek hodně pracovní, asi je nějaké dobré klima 🙂 Ale Komár toho už udělal mnohem víc než já, mě dnes nějak bolí záda.

elitera
autor
7. únor 2010

Estrel, to je krásný 😵

Nějakej větší důvod ten můj návrh nemá, jen mě to napadlo. Počet příspěvků už není limitující (to bysme cca o 5000 přestřelily 🙂). Jen jsem pocitově měla dojem, že by se to možná hodilo. Ale zřejmě to necháme tak, jak to je, případně bysme vyrobily trojku, ale potřeba to zatím (objektivně) není 🙂