Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

sijen
21. únor 2010

Elit, 😉 měla jsi pravdu s tím placebo efektem - a sice týkající se konkrétně stavu krvácení + utrogestanu.
Chaar, Len jsem napsala.. čekám na odpověď. Děkuju za radu.
-tady jsem našla zajímavou diskuzi k utrogestanu http://www.prozeny.cz/poradny/deti-a-rodina/18-...
tak jsem si pro sebe udělala závěr, že to budu brát jen krátce a budu se snažit zavádět vaginálně neb se mě začínají projevovat nepříznivé účinky (únava) - a tento způsob podávání zvyšuje účinnost a snižuje nepříznivé vlivy.

Madli, jj příště dám bacha na horké máslo. Ikdyž asi nejvíc jsem to pokazila asi tím, že jsem dala buchtu do trouby a za tři minuty si uvědomila, že tam není vejce 😀 tak jsem ji vyndala a vajco vmíchala. Byl tam pečící papír, konzistence buchty těsto...tak šlo 😀 😅 ale ta vůně té buchty je bááječná. Mmch. ochutnali i rodiče a mamka si to už pamatuje nazpamětˇ- tak vyřizuju od nich pochvalu 😉

andelka
21. únor 2010

madli: Tak to je super, že je kotník OK, ale dávej ještě pozor a nepřepínej ho, jo?
No, pomocníky bychom měli, to jsem fakt ráda. Zítra jdem zase s mamkou, bráchou a švagrovou koukat po kuchyňských linkách a možná, že už objednáme. 🙂

char: No, snad jo, ale pokoušet to nebudu 😅
My se koukali na první třetinu, teď už se chystám do hajan. Ale manžela mám venku, šel se koukat s kamarádem do hospody 🙂

sijen
21. únor 2010

Hermi, Madli.. jj, odloučení má něco do sebe. Člověk si hned uvědomí, co mu na tom světě opravdu chybí 😉
A Herminko..ten můj strach o další vývoj plodu, nějak si na to fakt nemůžu zvyknout ☹ . Ale snad to půjde. Snažím se myslet na přírodu, že si to sama případně vyřeší a že i to je k mému dobru. Jen se s tím učím žít.. 😔

Dneska jdu neobvykle spát takhle pozdě, jinak běžně usínám v 6večer.. Ale schrupla jsem si po obědě..a takhle to dopadá 🙂

Skaf, čtu, že krmíš babičku(ale doma viď?). Taky mám babičku částečně na starost, větší část péče zvládá táta. Chodí za ní pravidelně každý den už 6. rok (Babička je v LDN)

Dotaz:
kolegyně prodává kočárek Xlander za 6tis. komplet. výbava (bez autosedačky). Je to kočárek 2roky starý po jednom dítěti. Zachovalý. Co říkáte té ceně? Mně se zdá velmi dobrá.

sijen
21. únor 2010

hokej, no je to 3:2 /Rus:čr/

sijen
21. únor 2010

Tak se Madli opatruj a jak píše Andělka nepřepínej (se) 😉
Andělko mám radost z vašich stavebních postupů... to je supr!
😵

DN.

skafandrik
21. únor 2010

sijen, ano, doma 😉 my se staráme s tátou, táta ale bydlí o dva bloky jinde než my, my ji máme tady u nás doma v samostatném pokoji, je to někdy fakt síla, protože už nejde jen o krmení, vaření, žehlení, praní a uklízení, ale taky o převlíkání, uklízení počůraných plín a oblečení, přebalování a omývání i horších věcí než je "malá strana", ale co tě nezabije, to tě posílí 😅

sijen
21. únor 2010

Skaf, tak to samozřejmě obdivuji, že to zvládáš. Jak dlouho se už o babičku takto staráte? Musím říct, že tuto důležitou ale pro obě strany spíš nepříjemnou část u nás zvládají sestry. Jsem za to vděčná, někdy když jen musím s babičkou pohnout je to síla - abych neublížila ale taky abych s ní vůbec pohnula. Hodně pomáha polohovatelná postel.

andelka
21. únor 2010

sijen: Já jsem si taky po obědě schrupla, ale už jdu taky spát, tak doubrou noc 🙂
A s tou Madlinou buchtou děláš hrozné chutě, asi brzo neodolám 😵
S tím Utrogestanem, tak mi ho tehdy nedali, právě proto, že by to stejně nezachránil, kdyby to bylo blbé. Ale veverka vydržela 🙂 Tvůj prcek je taky bojovník. A máš pravdu, člověk se obává pořád, nevyjde z toho. Ale nesmí se tomu poddávat.
3:2 - no já věděla proč se od první třetiny nekoukám. S rusákama to bývá napínavé jak kšandy. Nervydrásající přímo 😅

Tak všem přeju krásnou dobrou noc

sijen
21. únor 2010

☹ 4:2 pro Rusy..
taky dn

Andělko 😵 a dík za podporu pro mě i bojovníka 😉

skafandrik
21. únor 2010

sijen, my žádnou polohovatelnou postel nemáme, ale prostě se to zvládat musí 😅 tak staráme se o ní už dlouho, ale vyloženě špatný je to tak rok, předtím ještě byla relativně soběstačná. A je to hrozný, co se může stát, ona na tom je špatně fyzicky, ale to už strašně dávno, důvodem toho stavu teď je Alzheimer, je to mazec, člověk ztrácí i ty nejobyčejnější návyky, neni schopen kolikrát říct srozumitelnou větu a postupně se stává nesoběstačným miminem, to vše s tím rozdílem, že péče o miminko je příjemná, voňavá věc 😵 , péče o starýho člověka už tak voňavá a příjemná neni. Jen mam probém s tim, že už jí neutahnu, ono jak se skoro nepohybuje, tak ochabujou i svaly, takže sebemenší pohyb je už problém a já mám vcelku strach, že kdybych nakrásno zázračně otěhotněla, tak to nebudu moct dělat vůbec a táta se z toho už fakt zblázní 😔

andelka
21. únor 2010

Hm, tak už 4:2 a konec - jsem věděla proč nekoukám 😅
jo a Majatob je ještě 2v1, mrně asi čeká na březen, má se oteplit 🙂

skaf: Taky můj obdiv s tátou máte. Naše babi byla na někom závislá 4 měsíce, než nám odešla, v nemocnici byla minimálně, starala se hlavně moje mamka a teta. Je to strašně náročné, ale zároveň potřebné. Všech, kdo se o svoje příbuzné starají doma si nesmírně vážím. 😔

a už fakt dobrou, bo ráno nevstanu 😅

majatob
21. únor 2010

zvlastni, ze vzdycky nakouknu zrovna kdyz je o mne rec 😀
holky, jak poznam, ze rodim? 😅

chaarleene
21. únor 2010

skaf, máš můj obdiv 😔

já jsem se u hokeje ani moc nestresovala, protože mám teorii, že když naši nedostanou v základní skupině aspoň jednou přes nos, tak pak turnaj nevyhrajou 😀 takže jsem od začátku byla přesvědčená, že nevyhrajou a tudíž jsem se ani moc nestresovala 😅 já jsem vždycky u sportu měla hrozný nervy, ale teď v posledních letech a zejména teď, co jsem těhotná, se snažím těm nervákům co nejvíc vyhýbat nebo to aspoň brát hoooooooodně sportovně a zatím se mi to daří 🙂

madlisek
21. únor 2010

Nemam rada rusaky, fuj 😠 Ja jsem na to koukala tak v klidu, ale muz to zacal tak prozivat, ze jsem z toho mela uplne infarktove stavy 😀 No neda se nic delat.

Holky, dekuju, prepinat se nebudu, at to zas nerupne.

Sijen, diky moc za pochvalu buchty, i mamince dekuju 😵 Ona je fakt super na zbaveni se tech mekkych bananu, co by jinak nikdo nejedl. A ingredience jsou obycejne, co ma clovek vzdycky doma, takze staci se rozhodnout, smichat to a sup s tim do trouby 🙂

skafandrik
21. únor 2010

bolest se cítí několik dní před ovulací nebo při ovulaci?

chaarleene
21. únor 2010

tady o té buchtě tak básníte a já jsem asi prošvihla recept 😅 kde mám hledat?

madlisek
22. únor 2010

Jsme zpatky z prochazky, bylo krasne a rachala jsem si nozky v potoce - v unoru! Hlava mi to nebere 🙂

Skaf, je to asi individualni, ja osobne ji citim v den ovulace, takove pichani na jednestrane podbrissku.

Chaar, recept je zde 🙂 Je to ale fakt jen obycejna buchta, zadna delikatesa 🙂

- rozmackas 2 az 3 mekke banany, na to nalijes tri lzice rozpusteneho masla, pridas hrnek trtinoveho curku (ja davam mene, nebo misto cukru dam med. Klidne muzes dat i javorovy syrup) a jedno vajicko
- poradne to rozmichas, k tomu lzicku jedle sody a 1 a pul hrnku celozrnne mouky (nebo muzes pul na pul bilou a celozrnku), rozmichas a nalejes do vymastene formy.
Klidne muzes pridat rozinky, orisky, susene ovoce, citronovou kuru, co te napadne. Das do trouby a peces, dokud nevytahnes suchou spejli

chaarleene
22. únor 2010

skaf, já jsem třeba bolest při ovulaci necítila nikdy (aspoň si toho nejsem vědomá), ale měla jsem výrazný hlenový příznak a zažívací potíže 😅 každý to má asi jinak...

madli, díky, ukládám si 🙂 jen jsem se ještě chtěla zeptat, jak velkou formu?

eirin
22. únor 2010

Skaf, já příznaky ovulace neměla vůbec žádné, kdybych si neměřila teplotu, tak ani nepoznám, zda byla nebo nebyla.

Holky, musím se pochlubit, máme od soboty kočárek. Teď už jsou na řadě postýlky. Zjistila jsem, že už musím začít něco zařizovat, protože za chvíli se nebudu moct pohnout. Kdo mě vidí, tak se ptá, kdy už budu rodit - když řeknu, že mám termín až za tři měsíce, tak jsou zpravidla velmi překvapení a já se děsím, kam až porostu.

skafandrik
22. únor 2010

Čau 🙄

Tak jak jsem byla poslední cca měsíc a půl krásně v klidu a nějak nic neřešila, tak po dnešním rán u jsem totálně v pr.... Samozřejmě vim, že jsou na tom lidi stokrát, tisíckrát i víckrát hůř, ale prostě si teď prožívam svojí chvilku křivdy nebo co. No už řvu 😢 Byla jsem na gyndě, na měření folikulů a jsou strašně malý, nemam skoro žádnou sliznici, a to mam dvojnásobnou dávku těch léků oproti minule 😖 Prostě už mi to všechno štve 😒

chaarleene
22. únor 2010

eirin, gratuluju ke kočárku 🙂 jen zařizuj, já mám poslední dny problém cokoli udělat, pořád bych jen spala a odpočívala 😅 jak kdyby na mě někdo z ničeho nic hodil deku 😔 a to tam mám jen jedno mrně 😅

skaf, to je mi líto ☹

eirin
22. únor 2010

Skaf, a kolikátý DC jsi? Mně clostil zabral až třetí cyklus.

Chaar, no my toho teď máme tolik, že bych asi byla utahaná i netěhotná.. ale už se nám pomalu rýsuje obývák. A konečně jsme sehnali i židle do kuchyně, tak už se můžeme najíst jako lidi 😀 Včera jsme si udělali radost a koupili lampy do obýváku. Teď je na řadě vestavěná skříň v chodbě.. jenže jediný čas, kdy to můžeme řešit, je po večerech, protože jsme přes den oba v práci.

eirin
22. únor 2010

Chaar, jen odpočívej, už ti moc času na odpočinek nezbývá 😀

chaarleene
22. únor 2010

eirin, jenže já budu mít děsně hodný dítě, co mě nechá vyspat a nebude brečet a bude vlastně hrozně nenáročný a skoro bezúdržbový 😀 😀 😀 ale i tak odpočívám téměř nepřetržitě 😅 😀

skafandrik
22. únor 2010

eirin, asi 12 DC, je sice ještě brzo, ale minule jsem je už měla krásný, ono už dlouhodobě mam pocit, že mi prostě jeden vaječník funguje na prd 😅

chaarleene
22. únor 2010

skaf, jestli jenom jeden, tak je to vlastně dobrá zpráva, ne? 😅

eirin
22. únor 2010

Skaf, 12DC může být ještě brzo. Já např. měla ovulaci až 20DC po třetí dávce Clostilu (maximální). Kdy jdeš na další folikulometrii?

estrellita
22. únor 2010

ahoj holky, hned doctu, jen vam musim rict aktualni zpravy 🙂

rano jsem jela na krev na kontorlu stitky a pak hned k Apolinari 🙂 mrne ma 8 mm a krasne mu bilo srdicko 😵 😵 fotku mam,ale je fakt pidi 😵 mam radost 🙂

estrellita
22. únor 2010

skaf: to je mi lito ☹ ale treba ze zskusenosti eirin to jeste prijde!!!
a s babickou te opravdu obdivuju, musi to byt hodne narocne.

jelikoz mam dneska jeste dovolenou, pujdu si za chvilku zrdimnout 🙂

andelko: aha, ale neboj, urcite se to zvladne a veverka bude mit kam hlavu slozit 🙂

herminka
22. únor 2010

Estrel, nádhera, gratuluji 😵