Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

andelka
17. bře 2010

char: Děkuji za odkaz, prostuduju 🙂

andelka
17. bře 2010

Ha, takže jsou to červené krvinky, erytrocyty - u těch mám pokles. Měla jsem 4,13 (bez železa přidaného) a teď 3,88 (se železem). toš tak to jako nevím, kde udělali soudruzi chybu 😒

chaarleene
17. bře 2010

hele a v jaké formě to železo bereš? mrkni kdyžtak do příbalového letáku, protože u toho mého je napsané, že se nějakou dobu před a po něm nesmí mléčné výrobky... já to řeším tak, že si ho beru těsně před spaním 😀

andelka
17. bře 2010

char: Beru Aktiferrin v tabletkách. A ráno, minimálně půl hodiny před jídlem. Nebo se prý může i dvě hodiny po jídle. Tak myslíš, že když mi doktor řekl, že si mám občas (tak obden) dát tabletky dvě, tak že můžu jednu ráno a jednu večer?

chaarleene
17. bře 2010

andel, klidně 😉

andelka
17. bře 2010

Tak jsem se začetla do letáku a taky to tam je, že některé potraviny, např. celozrnné nebo s obsahem vlákniny a vejce, dále mléko, káva, čaj...snižují absorpci železa a mají se jíst až 2 hodiny po té tabletě. Hm, tak to nevím jestli jsem vždycky dodržela. V lékárně říkali půl hodiny před jídlem to brát. Tak vždycky snídám až za 30-60 minut po tom co si to vezmu. Asi by bylo fakt lepší to brát večer. Protože většinou snídám to, co se má až 2 hodiny potom.
Píšou, že léčba je účinnější, když se to bere půl hodiny před jídlem nebo 2 hodiny po jídle. Tak já zkusím brát jednu ráno a jednu večer.

herminka
17. bře 2010

Ahojte děvčata a (prenatální) chlapci 🙂

Sijen, ahoj, doufám, že už se cítíš líp, buď na sebe opatrná. Na kodein nemám názor, neb jsem ho asi nikdy neužívala (možná jen jako dítě), ale v těhotenství bych se zkusila zaměřit na alternativní prostředky (cibule s cukrem nebo medem; nevím, zda těhotné mohou Stodal, který je homeopatický, nebo jiné přírodnější sirupy).

Madli, to je skvělé, že Ti změnu uznali!

Aer, prstýnky jsou nádherné 😵 Ale ta cena 🙄

Estrel, taky jsem viděla album, kde měla holka s termínem v prosinci postavenou (a nazdobenou) postýlku snad už v září. Nechápu. To pak dávají dítě do toho zaprášeného povlečení?

Mil, pokud budu číst Soukromý rozhovor, tak ne hned, mám teď rezervaci asi na 7 knížek, tak až pak 🙂

Andělko, pokud vím, o chudokrevnosti se taky mluví, když máš pod normou hemoglobin a/nebo hematokrit (nevím jistě, zda obojí nebo "stačí" jedno - já jsem měla před 5 týdny nižší obojí, včera jsem byla opět na odběru a krevní obraz zase špatný, tak to budu zítra řešit s obvoďačkou). Jaké mají být hodnoty, jsem našla tady http://wiki.medik.cz/wiki/Krevní_obraz
Jo a četla jsem, že vstřebávání železa zvyšuje vitamín C, tak třeba zapíjet tabletky vodou s citronem?

milmic
17. bře 2010

Hermi, to nevadí, stejně by mě to jednou zajímalo.
Ale těší mě, že je ta kniha v oblibě. 😉

andelka
17. bře 2010

hermi: no, můžu to zkusit, tomu vitaminuC asi i tak moc nedám.
díky za odkaz.
Jestli to luštím správně, tak tu mám zkratky Hb, Ht, Le, ery a trom - tak by to mohly být ty první dvě, ty další by měly být bílé krvinky, červené krvinky, destičky. No a když to porovnám s tím normálním obrazem podle toho odkazu, tak mám Hb na dolní hranici a Ht celkem v normě (Hb 119 a 116 a Ht 0,35 a 0,41), erytrocyty na spodní hranici. Ty máš kolik?

herminka
17. bře 2010

Andělko, před těmi 5 týdny jsem měla Hb 111 a hematokrit 0,31, erytrocyty nevím. Jak to bylo včera, nevím, bavila jsem se s dr. po telefonu a řekla mi jen, že mám krevní obraz špatný a mám přijít. Zítra je až do večera, tak se tam stavím po práci.

andelka
17. bře 2010

hermi: Hm, tak to mám jen o trochu vyšší než ty. To jsem zvědavá, co ti zítra řekne, jak moc je to špatné a jak se to bude řešit.

herminka
17. bře 2010

Myslím, že mi vrazí železo, řekne, ať jím maso a bude vymalováno.

andelka
17. bře 2010

hermi: já maso jím a železo beru a stejně žádný pokrok.

herminka
17. bře 2010

Ale před těhotenstvím jsi měla krev v pořádku, ne?

andelka
17. bře 2010

hermi: Já nevím. Naposled mi předtím brali krev asi na preventivce, cca rok před těhu a to neříkali nic. Spíš to ale bylo na cukr a cholesterol. Akorát jednou jsem měla víc bílých krvinek, ale to se myslím neřešilo nijak.

herminka
17. bře 2010

Aha. Ale krevní obraz Ti asi dělali, když mluvili o bílých krvinkách.

Taky jsem neměla branou krev pořádně dlouho - naposled asi před 7 lety, když jsem darovala (teď jsem se chystala na darování taky, haha), a pak loni v prosinci jen na ŠŽ. Jsem lempl, jiné preventivky nezanedbávám, ale praktické doktorce se mi nechce (mimo jiné proto, že se tam čeká půl dne mezi nemocnými 😝 ).

eirin
17. bře 2010

Tak shodou okolností jsem se dozvěděla výsledky svého krevního obrazu. Vše mám prý v normě, OGTT vyšel taky dobře. A Andělko, ohledně toho krevního obrazu mám podobné hodnoty jako ty, ale o železe nepadlo ani slovo (mám ery 4,09, hb 122, hct 0,381).
Spodem mě dnes dr. vyšetřila automaticky, tak jsem ráda.. tam je všechno ok, zavřená jsem úplně vzorově, děti jsou větší než by měly být. Že jsem prý přírodní úkaz, jak je všechno v pořádku 😀 Tak snad to nezakřikne.

Jo a nejvíc mě překvapil dnešní váhový odhad miminek - 1,8 kg a 1,9 kg. Obě jsou hlavou dolů, a prý by se ani nedivila, kdybych přenášela. Že prý to opravdu vypadá na 3,5 kg u obou (no pokud budu rodit spontálně, tak to bude nářez, už teď jim naměřila průměr hlavičky 8 cm).

madlisek
17. bře 2010

Ahoj holky 🙂

Eiri, ty tvoje deti teda rostou jako z vody 🙂 A je to super, ze jsi prirodni ukaz, jen at vam to takhle pekne vydrzi az do toho kvetna 🙂

Andel, Hermi, to je hloupy s tou vasi chudokrevnosti. Snad to date do poradku. Hermi, doufam, ze tva dr. vymysli nejakou alternativu, aby ses nemusela nutit do masa!

sijen
17. bře 2010

zdravím,
seberu znovu sílu na ten román, co jsem právě napsala (a on se neodeslal) a ještě písnu.
Krátce -kontrola OK, Madli skvělý!!Co pomohlo?

herminka
17. bře 2010

Eiri, tak to gratuluji k tomu, že jsi přírodní úkaz 🙂 Jen tak dál!

herminka
17. bře 2010

Sij, mám radost, že byla kontrola v pořádku 😉

eirin
17. bře 2010

Děkuju holky. A už jsem si nechala ve trojím provedení vypsat papíry na mateřskou a 1. dubna nastupuju. Dr. mi nabízela neschopenku už odteď, ale teď už to doklepu, že jo.

sijen
17. bře 2010

Ahoj Eirin,
to jsou teda ale zprávy! Mám radost, že se mají miminka tak k světu!! 😵 😵 ale musí to být zátěž na záda viď, pomáhá Ti něco -balon, nějaké protahování nebo něco?

Estrel, NT budu teprve obj. termín, ještě jsem nebyla. Kalhoty dorazila perfektní stav na míru, jen jsem si špatně změřila délku - měřila jsem od boků ke kotníkům (počítala jsem s tím těhu pásem) a mám ty kalhoty o něco delší než jsem chtěla - ale jen o pár cm, jde ohrnout nebo zabrat (ale to byla spíš moje chyba). S materiálem moc spokojená nejsem, pěkný vzhledově, časem ale asi budou žmolky na vnitř. str. stehen, na kalhoty si radši kupuju pevnější látku. Jinak vzdušnost perfektní , spíš je užiju na jaře. Teď budu obj. ještě těhu pás a kalhoty - z pevnějšího matroše.

madlisek
17. bře 2010

Sijen, mela jsem stesti a narazila jsem na nejakeho sympataka 🙂 Nejdriv rikal, ze to nejde, pak mluvil se supervisorem a pak mi rekl "Nasel jsem nekoho, kdo vam muze pomoct. Ale je to proti pravidlum a musite si byt stoprocentne jista datem, zadna jina zmena nepujde." 😀 Tak jsme s muzem narychlo vymysleli datum a hura hura, uz mam novou letenku 🙂

eirin
17. bře 2010

Sijen, mě záda v kříži vůbec nebolí, když už, tak bolí výš - jakoby pod lopatkama. Bolela mě hodně o víkendu a nebylo to z břicha, ale z prsou (respektive špatné podprdy, kterou jsem si v dobré víře koupila - kojící). Měla jsem ji dva dny na zkoušku a večer už jsem nemohla vydržet, takže jsem se vrátila k původní a jsem zase v pohodě.. A jak se daří tobě? Co choroba, je to lepší?

sijen
17. bře 2010

Děkuju Herminko 😵
Eirin, drž se!! a mám radost, co jsi psala o těch postupech v bytě 🙂 my zatím tak daleko nejsme...ale po krůčkách se snad pohneme

no mně nápadně při každé kontrole můj mudr nabízí PN. A přitom ví, že jsem teď byla měsíc v azylu u rodičů a nedojížděla (to mi nedoporučil). Zase mi nabízel prodloužení mé současné PN (z důvodu nemoci) od praktického lékaře, že bych mohla plynule přejít do delší PN. achjo. Myslím si že si té PN ještě užiju až až.

Novinka - koupila (poukaz od praktic. lékaře) jsem si kompresní punčochy - je to drsný, jde to dře to,..ale v létě..?? si to fakt neumím představit. (křečové žíly se mi podezřele začaly větvit a mám na stehnech jedno zvlášť modré místo... 😝 )

jím víc žampionu, tak jsem si hledala info a našla jsem tuhle prima zprávu, o které jsem před tím nic netušila? žampion= antialergen http://www.nasemiminko.cz/pomoc-pro-alergiky-za...

sijen
17. bře 2010

Eirin, no kašel už mizí, trochu rýma zůstává..ale už odchází.
Pomohla hodně Vincentka a nějaké bylinné kapky v alkoholu (ehm..). Zkoušela jsem i cibuli,asi dvakrát, ale poměrně rychle jsem se jí na záchodě nechtěně zbavila.
No podprda je zásadní, u mě to je většinou investice cca 1800, bohužel i víc. Ale vydrží a jinou prostě na sebe nenavleču ☹

Madli, tak to je supr, ještě že tam byl lidumil. Ale stejně mi to neni jasný, že ta paní udělala chybu - když se několikrát ptáš jestli jde změnit datum. To by musela být hluchá. Asi nějaká strategie té firmy - že už pak nemění datum ... 😝

herminka
17. bře 2010

Sijen, mám dojem, že jsem četla něco v tom duchu, že se dělají i kompresní punčochy, které vypadají jako normální (tj. asi budou tenčí a prodyšné, ale pořád "kompresují"), ale moc o tom nevím, zkus se poptat ve zdravotnických potřebách. Ale tam bude asi dost nepříjemná ta komprese sama o sobě, co?
Žampiony nebo hlívu jím v poslední době taky celkem dost, snad se to na alergii projeví 🙂 Nadpis "Pomoc pro alergiky - žampion" mi přišel jak z pohádky Ať žijí duchové, jak tam Lipský horuje pro to, aby se na hradě pěstovaly žampiony 😀

sijen
17. bře 2010

Herminko 😀 😀 to jo , to byl skvělej film!
A máš pravdu, bavila jsem se už s paní ve zdrav. potřebách o létě -a ukazovala mi slabší verzi -má slabší kompresi ale vzhledově vypadají jako normální punčochy.
Jak je u vás? Myslím tak celkově - počasí, manželova práce do školy a Ty -? Určitě zase čteš něco pěkného. Nedočetla jsem vše, jen jsem zaregistrovala, že s Mil jedete na podobných knížkách (Zakázané holky a ted' ještě tu poslední co psala Mil...vypadl mi název)

madlisek
17. bře 2010

Mnam, rozklikla jsem ten odkaz a dostala jsem takovou chut na to jidlo na obrazku 😀 Jdu se podivat, jestli tu neni neco, co bych mohla snist 😀