Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

aerin
25. říj 2009

halo halo, hermi, jsi tu????

chaarleene
25. říj 2009

když ono je to hrozně těžké... už nějakých 10 let bojuju s váhou, snažím se osvojit si správné stravovací návyky, nepřejídat se, hýbat se - a teď prostě nějak nechci úplně povolit a všechno to zahodit a vesele kynout 😅

jsem malá a rozhodně žádná Twiggy, kila se mě drží... nejsem schopná se ovládat v tom, co jím (když mám chuť na buchtu, tak neodolám 😀 ), ale jsem schopná se aspoň trochu ovládnout v množství... fakt nemám pocit, že bych si upírala, navíc mám takové zásoby, že mimčo bude mít vždycky z čeho brát, snažím se mu posílat dost vitamínů a bílkovin a vlákniny a tak, takže by fakt nemělo strádat...

proto mě ta žravost docela trápí, to nejsou těhotenské chutě (že bych třeba nutně musela sníst sklenici kyselých okurek nebo tak něco 😀 ), to je prostě jen žravost, hlad na cokoli 😅 😔

milmic
25. říj 2009

No holky já ani nevím, jak to dělám, ale sladké mi naprosto nechutná.
Jediná chvilka, kdy spasu kde jakou sušenku, je těsně po obědě, jinak se mi dělá špatně, asi vyrovant hladinu cukru, nebo nevím. Tomudle nerozumím.
Ale jinak sladké fakt nejím, ani prakticky to co upeču.

Mám ráda kvalitní čokoládu, kupuju si 70 a více % Lindt, no je to drahé, ale v poklidem mi jedna vydrží 4měsíce a potom už to většinou nevydrží můj milý se na to koukat a dá jí co naplat. 😀

estrellita
25. říj 2009

mil: tak horkou Lindt mam taky moc rada, a nastesti ji manzel moc nemusi, takze mi vetsinou vydrzi, ale kdyz tu nic jineho sladkeho neni, tak o ni vzdy prijdu 🙂

aerin
25. říj 2009

jej, holky, zavidim....ja jsem na sladky uplne priserne, a to myslim jako vazne priserne... 😖

coko.joko
25. říj 2009

Sladky to je vec devcata,nikdy jsem to nejedla,proto asi,ze jsem v tom delala tak dlouho,ale ted me ty hormony nejak zblaznili a ja se muzu uzrat po vsem sladkym....treba teplou vaflicku se slehackou a ovocem....no to je vec 😀

eirin
25. říj 2009

Tak až takhle moc sladké coko.joko nemusím, mně stačí třeba kupovaná vánočka a ovoce.

coko.joko
25. říj 2009

eirin,tak to bud rada,ze to nemusis az tak jako ja 😀 koukala jsem,ze cekas dvojcatka...to je super,taky jsem mohla mit dve v brisku 😉

madlisek
25. říj 2009

Eiri, ted jsi mi ale udelala sileny chute na vanockuuuuuuu! 😀 Mnam, ja bych si ji taaaak dala!!!!

milmic
25. říj 2009

No holky ale taková vááááánočka.... luxus.
Já ji peču skoro bez cukru, jen lžičku dávám a vanilku, a dávám tak 60% celozrnné mouky, zbytek klasickou, a ta je luxusní. Mega moc mandlí a rozinek.... Už aby bylo Vánoce.
Pečete taky z celozrnky?

madlisek
25. říj 2009

My vanocku peceme z klasicky bily, z celozrnky me to zatim nenapadlo, ale letos to mozna zkusim, s americkou moukou to bude hokus pokus tak jako tak 🙂 Mil, muzes mi poslat recept prosim?

chaarleene
25. říj 2009

já peču klasickou vánočku - cukr, bílá mouka, máslo atd. - a do štědrovky ještě zvyšuju množství cukru a másla, aby stála za to 😀

pamatuju si, jak mi jednou mamka vyčetla, že jsem do štědrovky dala heru 😅 takže já jsem tak naučená, že štědrovka se prostě nešidí 😀

ale jsem docela nalomená vyzkoušet nějakou buchtu z celozrnné nebo hladké špaldové mouky a třtinového cukru 🙂

milmic
25. říj 2009

Madlisku, určitě můžu, ale jsem ted v Brně na bytě a recepis je doma.
Ted ve středu odjíždím na 5 dní z rodičům mého milého, ale příští čtvrtek se vracím domů, takže pošlu.

Už si píšu si lísteček a kdybych náhodou zapomněla, tak se klidně připomen, určitě ti ho pošlu - ráda. Vůbec se neboj se kdyžtak připomenout. 😎

Btw. co je to americká mouka?
já používám jen bio celozrnnou - pšeničkou nebo žitnou. Grahamovou nebo špaldovou jsem ještě nezkoušela, ale chystám se. A občas peču i jenom z celozrnné mouky, obyč občas ani nedávám.
Ale většinou dávám tak 60-80% celozrnky do jakékoliv buchty, ono je to pak tak akorát dobrý. 🙂 A fakt jenom lžičku cukru a všeci si pochvalujou.

chaarleene
25. říj 2009

milmic, tak ten recept hoď sem do diskuze, já se na něj taky ráda mrknu 😉

tiburcia
25. říj 2009

Holky já vánočku nepeču, to je úděl babičky 😀 ale má ji výbornou 😵 😵 😵

jinak, já čokoládu nesnáším...vůbec ji nejím 😀 holt z jiné planety 😉

milmic
25. říj 2009

Chaar,
no teď to vypadá, že štědrovečerní vánočku šidím. 😀 Ale nám to tak fakt strašně chutná, není to vůbec přeslazené a i když dám jenom jednu lžicu cukru, tak stejně to je sladké, chm.
Z třtinového cukru jsem ještě nepekla, ale celozrnku určitě vyzkoušej, je to strašně dobrý a mělo by to být aj zdravější o kousek. 😉

milmic
25. říj 2009

Oukej, hodím recepis do diskuse, ale bude to až o víkendu 5.-8.11.
Ale mám to poznačené, slibuju. 🙂

chaarleene
25. říj 2009

tibu, každý to má jinak... třeba moje neteř prostě sladké nejí, dneska se u tchýňky dožadovala dortu, hrozně s tím prudila (babííííííí, dones už ten dooooooooolt, lychle) a pak si 2x ďobla a skončila 😀

já jsem měla období, kdy jsem se vůbec nemohla podívat na marokánky - v 15 letech jsem byla na brigádě v cukrárně a jeden celý den jsem dělala marokánky a pak jsem se asi 5 let na ně nemohla ani podívat 😀

ale jinak jsem na sladké jako drak, takže se musím dost hlídat... pro mě je asi nejlepší řešení to vůbec nekupovat, pak se to nedá sežrat 😀

milmic
25. říj 2009

Tib: já mám ten problém, že já bych si čokoládu úplně strašně dala, ale nějak ty, co se dají koupit, nesplňují moje očekávání. 🙄 Pod pojmem čokoláda si představuju něco trošku jiného než směs tuku a čehosi. Ale asi jsem moc náročná a Lindtka je fajná.
Ale buď ráda, aspoň nemusíš potom mít výčitky, že jsi zblajzla třebas celou tabulku. 😉

chaarleene
25. říj 2009

milmic, tak jsem to vůbec nemyslela 😉 ale holt 25 let výchovy se ve mně nezapře 🙂 postupně se to snažím odbourávat, trochu nahrazovat zdravějšími surovinami a verzemi, ale stejně kdybych do štědrovky nenarvala 12 deka cukru a 12 deka másla, tak bych fakt měla pocit, že to šidím 😔 😀

madlisek
25. říj 2009

Mil, americka mouka je hladka, jina se tu neda sehnat. Rikaji tomu "All purpose flour" - mouka pro vsechno 😀 Takze z toho pecu, obaluju v tom rizky, zahustuju tim omacky... Celozrnou tu taky maji, ale vsechno je jen jedna hrubost. Buchty z toho zatim vychazi dobre, nastesti 🙂 Na recepis se budu tesit! 🙂

estrellita
25. říj 2009

ja obcas pecu z celozrne, ale jinak jipouzivan na obalovani rizku, vinne klobasy, ale i do vymazani pekace atd.
a trtinovy cukr taky pouzivam do peceni misto normaniho, je to moc dobry 🙂 ale tak casto stejne nepecu 🙂

chaarleene
25. říj 2009

já peču skoro každý týden, když jeden víkend neupeču, tak už se manžel vyptává, jestli jako bude buchta nebo ne 😅 😀 akorát teď jak hodně fotil, tak jsem tolik nepekla, protože nosil výslužky 😀

milmic
25. říj 2009

Madli,
kde bydlíš, že se nedá u tebe jinačí moouka sehnat?

No mě pečení strašně baví, ale není pro koho - já to nejím, táta si zobne dvakrát třikrát... Takže peču jenom když je u nás můj milý anebo když mu chci udělat radost a dovézt mu na byt něco. 😎

Teď jsem o víkendu dělala Honzovo bochte - no nějak jsem na ten cukr zapomněla úplně, ale to jako omylem. Nedala jsem ho ani do těsta, ani do tvarohu. Tak to už bylo trošku přehnané, to uznám, ale když se to nahoře pocukrovalo, tak se to vlastně ani nepoznalo a bylo to strašně dobrý.

Ale co si dělám, holky, kakao - ale do převařenýho mlíka rozmíchám lžičku holandskýho kakaa - bez cukru, a to je lahoda. Nejprv jsem si na to musela trošku zvyknout, je to fakt hořký, ale děsně dobrý. A občas si tam dám drobet skořice, paráda.

milmic
25. říj 2009

Chaar, můj kamarád má úžasnou maminku, která taky peče každý víkend poctivě. Ale ta nepeče jeden plech, ale rovnou dva, páč má doma tři chlapy a ti to všecko spasou. A peče děsně dobře, mám od ní mraky recepisů. 😎

Až se přestěhujeme k nám domů, taky budu péct jak mourovatá, tady na bytě nemáme troubu. 🙂

chaarleene
25. říj 2009

no, tak manželova maminka měla doma chlapy 4 😀 peče většinou tak 3 plechy, na Vánoce asi tak 6-8 vánoček a 2 kýble bramborového salátu 😅 a když vaří, tak jako pro rotu, i když už jsou všichni kluci z domu 😀

já jsem vlastně u nich v rodině docela výjimka, protože jestli se nepletu, tak obě švagrové si berou vánočku i salát od tchýňky, jen já si to dělám sama 🙂 tchýňka je ze mě vždycky úplně odvařená, že se prý pustím do všeho, ale pro mě to je tak nějak normální, manželovi každý den uvařit, jednou za týden upéct a na Vánoce udělat minimálně 10 druhů cukroví a vánočku a pořádný salát... v kuchyni problémy nemám, u mě je spíš problém s pořádkem 😔 😅

milmic
25. říj 2009

No já si teda taky ráda dělám všechno sama a taky mi přijde normální uvařit tátovi doma nebo milému na bytě, upéct, když chce. 🙂
I když je fakt, že cukroví nedělám ani nic, protože jsem na Vánoce sama s tatínkem a nejíme to no. Tak k čemu. No po svatbě až budeme na Vánoce společně s milým, tak už mě to čeká. Nejradši má linecký a vosí úlky. 😎

No jinak jsem trošku netradiční hospodyňka, protože na Vánoce nedělám ani kapra ani salát. 🙂 (A světe div se, ne na můj popud, ale na tátovo. prý je to takto na noc moc těžké 😀 ).
Každý rok dělám něco jiného, no jeden rok jsem dělala čerstvého tuňáka na másle a vloni jsem dělala lososa s bylinkovou omáčkou, nebo spíš přelivem.
Hold máme poněkud zdravé Vánoce.

chaarleene
25. říj 2009

my zase máme jiný extra vánoční zvyk 😀 já jsem byla zvyklá, že jsme se před večeří všichni umyli a oblékli do svátečního, zatímco manžel by byl schopný jít ke stromečku v teplákách 😅 takže jsme udělali kompromis a ke stromečku jdeme v oblečení, které nosíme na dovolené - takže manžel nějakou hezkou letní košili a já šaty 😀

milmic
25. říj 2009

Jůůů, to my jsme jako děti taky dělaly vlastně. No máš pravdu. 🙂 Brávaly jsme si se sestrou hezké šaty, no vlastně většinou ty nejhezčí už na večeři.
Ale teď na to taky nějak prdíme... No můj táta je schopná jít na štědrý den zkontrolovat svoje podřízené, takže to jsem mu rázně zatrhla. 🙂 Ale aspon krájíme jablko, dáváme třetí talíř a jezdíme na bratrancovo půlnoční. 😎

chaarleene
25. říj 2009

já chodím na půlnoční zpívat, ale je to docela otrava, o půl dvanácté se obléct a od stromečku jít do vymrzlého kostela 😅 a to nechodím na obě, někteří sboristi chodí zpívat i rybovku do hlavního kostela, tam je půlnoční od 22 hodin - ale to si fakt nehodlám tímto způsobem kazit Štědrý večer 😅