Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

madlisek
27. črc 2009

Ahoj holky, tak se pridavam k ode na bolavou pipku a prdylku, ted jsme prijeli z kol a asi si na bicykl tejden nesednu 😀 Ale vylet byl super, projeli jsme nekolik lokalit pro poyencialni budouci bydleni, pocasi nam pralo a vubec to bylo fajn 😵

Jinak mne se na deti taky ptaji jen holky, ktere uz deti maji a prijde mi, ze asi nemaji kamaradky s detmi ve svem okoli. Ale nastesti vetsina z nich vi, ze jedem na rok pryc a prijde jim to jako dostatecny duvod pro odklad a uz se neptaji.

Andel, co dovolenka, nejake obrazky budou? A brzo se uzdravte!

andelka
27. črc 2009

eirin: Gratuluju k foliku 😵
Moni: No jo, už jsme jako začali. Ale v tomto cyklu jsme byli úplně mimo. Tak příště znovu a lépe 😅
Des: Já zas naopak mám kolem sebe samé mladé rodiče, takže na mě se to podepisuje zas naopak. Chtěla bych k nim taky patřit. 🙂
Madli: Na dovče bylo bezvadně. Zkopnu to ze spřáteleného tématu, jo?
Měli jsme se parádně, hotel byl perfektní, přímo v centru. Zůstávali jsme převážně v Mikulově, prolezli a viděli jsme skoro všechno. Jen v pátek jsme chtěli jet do vídně, měli už jsme koupené lístky a nakonec jsme museli změnit plány. Ve čtvrtek večer byla bouřka. Jenže ráno bylo vše ok, motoráček do Břeclavi jel normálně,načas, ale v Břeclavi na nádraží na odjezdové tabuli byly vlaky, které měly 360h apod. zpoždění (hlavně z Německa a Čech) a náš nakonec vypadl úplně, asi z Brna vůbec nevyjel. Byl tam zmatek, lidi se nemohli dostat kam chtěli, tak jsme to odpískali a jízdenky vrátili. A jeli jsme do Valtic, kde se nám taky moc líbilo a je to kousíček od Mikulova. Jinak až na tu průtrž nám počasí vyšlo bezvadně. Dneska měl ještě honza dovču, tak jsme odpočívali doma. 🙂
A jak vám se líbilo v Kutné hoře? My tam byli na dovči loni. 😵

madlisek
27. črc 2009

Andel, to se pekne stridame, my zas byli predloni v Mikulove a Valticich 🙂 V K.H. se nam libilo moc, meli jsme to i s dobrodruznou prestavkou v Koline 😀 Koupili jsme si totiz tu jizdenku SONE+ za 150 korun pro oba, s tim, ze pojedem vesele do K.H. a zpet, nejak nam uniklo, ze za 150 je to jen na osobaky a spesnaky a nas vlacek byl rychlik 😀 Tak nam pani pruvodci rekla, at si v Koline hezky vystoupime a do K.H. dojedem spesnakem. Tak jsme vystoupili a byli jsme nadseny, Kolin ma krasne centrum, za hodinku jsme si probehli to nejzajimavejsi a pak jsme konecne jeli do K.H.Tam jsme absolvovali vsechno i prohlidku dolu, no byli jsme pekne ucaprtany. A protoze byla zrovna sobota, pred Vlasskym dvorem bylo presvatbovano, za tu hodinu, co jsme se tam motali jsme videli asi 10 nevest! Tak jsme hodnotili saty, kytice, ucesy a tak a vzpominali jsme na tu nasi - uplne nam to uz pripada jako by to bylo davno🙂

andelka
27. črc 2009

Madli: Takže taky dobrodružství s českými drahami, co? Jo jo, za 150 je jen na něco, na to bacha. Ale i tak se to celkem vyplatí. Nám se v K.H. moc líbilo, prošli jsme snad všechno, byli jsme tam 4 dny a fakt na víc to není (bez auta). Důl byl perfektní, a sranda byla, že na té naší prohlídce jsme byli my z Ostravy a další z Banské Bystrice, takže jsme se cítili v dole jako doma. Jen byl na nás trochu malý, jsme zvyklí na jinší rozměry štol. 😀 A taky jsme tam viděli a okukovali nevěstu u Vlašského dvora 😵 Akorát jen chvilku, můj na to moc není. Ale taky jsem vzpomínala.Z Kolína znám jen chrám a to jen z obrázků. Jo, ještě toho máme hodně na cestování. 🙂
Madli: Tak když se tak pěkně "míjíme", tak ještě můžu doporučit Český ráj a Znojmo, tam jsme byli ty roky předtím. co vy?

madlisek
28. črc 2009

Dobre ranko!

Andel, v Ceskem raji jsme byli zrovna predminuly vikend 🙂 Ale tam se da stale neco objevovat, je to moc krasny kousek zeme. A Znojmo nam zatim chybi, jen jsme tam kratce projizdeli, kdyz jsme tudy jeli do Vidne a i jen takhle na rychlo bylo videt, ze je tam na co koukat 🙂

herminka
28. črc 2009

Madli, kam se chystáte, smím-li se ptát? Kutná Hora je nádherná, vzpomínám si, že jsme se tam stavovali před 3 lety po mé promoci, bylo děsné horko, ale líbilo se nám tam. Ani jsem netušila, že má Kolín historické centrum, nějak jsem si vždycky myslela, že tam asi nic zajímavého nebude 😀

Andělko, to je fajn, že jste si dovolenou užili, Mikulov, Valtice i přilehlé okolí (Lednice, Pálava, Nové Mlýny) jsou moc pěkné.

Konec zeměpisného okénka 😀

elitera
autor
28. črc 2009

Kdybyste na ten konec Čech někdy zavítaly, tak nádhernej je Českej les 😵

andelka
28. črc 2009

No já jsem byla nejdál asi na Karlovarsku a taky se mi tam moc líbilo (Karlovy Vary, Mariánské lázně, Loket, Bečov nad Teplou, klášter Teplá a výlet na Boží dar). Jako malá jsem taky jezdila na sever Čech, do Děčína a pak taky do Podkrkonoší. A hodně se mi líbil seminář na vejšce na jihu Čech - Nové Dvory, Dobrá Voda, Č. Krumlov, Třeboň, Zlatá Koruna. A loni jsme byli v Rožnově pod Radhoštěm, ale s prckama, tak jsme stihli jen jednu část. 😒

madlisek
28. črc 2009

Hermi, my jsme prave byli prekvapeni! Kdyz jsme vysli z vlaku, delali jsme si srandu "Ach, Kolin, sem se vzdycky chtel podivat" 😀 Ale pak jsme zahledli v dalce krasne veze kostela a vydali jsme se tim smerem a zjistili jsme, ze to centrum je fakt pekne, nadherne namesti, kde na kazdy dum je radost pohledet, nadherny kamenny kostel, fakt jsme byli prekvapeni, jak je to pekne 🙂 Jinak se chystame na rok do USA, kvuli me skole.

des
28. črc 2009

Noo jo, Zlatá Koruna...stavěli jsme tam v sobotu, klášter je moc pěkně opravený. Hermi, pamatuješ na exkurzi? Normální návštěvníky do knihovny neberou, jsem teď zjistila.

herminka
28. črc 2009

Andělko, Rožnov je nádherné město a muzeum stojí za to, nejvíc k vidění je toho ve Valašské dědině, ale ani ostatní areály nejsou špatné.

Madli, aha, tak jste měli o Kolíně stejné smýšlení, jo? 😀

Des, jasně, že na exkurzi pamatuji, mám dojem, že tam byla strašná zima 😀 Zaskakuji teď za kolegyňku MVSkářku a objednávala jsem dnes z Kladna, tak jsem si na Tebe vzpomněla 🙂

des
28. črc 2009

hermi: 😀 Tak doufám, že to k vám poběží rychle!! V Koruně bylo tentokrát celkem teplo, akorát za okny se dělo něco neuvěřitelného - slejvák, zalezem do refektáře, vylezem a ono slunce a modrá obloha a takhle aspoň dvakrát!

madlisek
28. črc 2009

Des, stejne jsme to meli i my v te Kutne Hore, ani nevim, kolikrat jsme zmokli a kolikrat byla obloha modra a bez mracku, fakt to bylo vtipny 🙂

Jinak dnes se mi zdalo, ze jsem mela miminko, desetimesicni holcicku a byla desne hodna a jen se smala a vubec nebrecela 🙂

herminka
28. črc 2009

Stejně bylo i u nás. Kamarád zrovna betonoval, tak jsme si dělali legraci, že aspoň nemusí ten beton chodit kropit 😀

andelka
28. črc 2009

u nás to tak bylo v sobotu. Začalo poprchávat, nad náma černý mrak - šup do kostnice - za 10 minut sluníčko 😅

Knihovna ve Zlaté Koruně asi nebude ten minikamrlík z pulty a starými tisky kde jsem byla já, co? Nás odtamtud nemohli ani dostat, pořád jsme něco študovali 😀

hermi: Já jsem byla v celém skanzenu jako děcko, před 20 lety a pak až loni, ale jen v Městečku. Ale i to bylo fajn, byla zrovna pouť ke svaté Anně. 🙂

deenakee
28. črc 2009

Ahojky. Tak dneska na kontrolách dopadlo všechno na 1. Sice jsem si u doktorky počkala 2 hodiny 😠 Ale všechno bylo o.k.
A hned potom jsme utíkali na velký ultrazvuk. Máme aj video. Tak už jsem si ho stihla aj ze 3krát přehrát.
Sice ne vždy vím co že to tam ukazuje. Ale některé záběry jsou super. Viděli jsme krásně obličejík , aj nožičky, ručičky. A na konci si začal cumlat paleček. Bolo to super. 🙂
Ale hlavně je všechno o.k. A víme prý najisto co to bude. Zatím je to překvapení, ale případným zájemnům pošlu do IP.
Pokud se prořekneme před rodinou tak to aj zveřejním... Nevím nevím jestli to vydržím...
Každopádně manžel je spokojený a já taky... Když nám to řekli byla jsem úplně štěstím bez sebe. A měla jsem úsměv na rtech ještě půl hodiny po tom co jsme odešli... A přitom nám to bylo celkem jedno. Ale je super to vědět
Půjdem to asi oslavit večer. 🙂

andelka
28. črc 2009

Deny: gratuluju k super zprávám 😵 😵 😵 To musí být úžasný zážitek, ty ultrazvuky 🙂 A samozřejmě pošli IP, když už to nabeton víte vy, tak já chci taky a myslím, že ostatní holky budou taky zvědavky. Já to tipuju na kluka, tak se nechám překvapit. 😉

herminka
28. črc 2009

Deen, gratuluji 😵 Jsem taky zvědavka, tipuji holku, ale IP nechci 🙂

moni1412
28. črc 2009

eli 😵 este sme tam neboli, vzdy je tam rada taka ze sa nam tam nechce cakat a je to dost od ruky z nasho sidliska 🙂 ale chystame sa raz 😉

andelka tak drzim palceky nech vyjde 😉 ste zmenili nejak nazor, nie? si vravela naposledy ked som tu bola ze este asi nie.... ale super rozhodnutie 😉

deen jeeeeeej, gratulka velika 😵 hlavne ze je vsetko ok 😉

my ideme zajtra na dovolenku, len u nas na SR, aquacity Poprad, ale maly nech sa vyblazni vo vodicke..... 🙂 tak sa ozvem potom. pekny zvysok tyzdne a vikend. papa majte sa tu zatial krasne 😵

andelka
28. črc 2009

moni: No, to si pamatuješ úplně správně. Jenže pak přišel konec školy a nějak jsme to s manželem přehodnotili a rozhodli se to začít pomalu zkoušet už teď. Asi nám mozek zatemnily biologické hodiny 😀 , ale tak nějak to cítím jako správné.
Jé, to se bude malému líbit a vám určitě taky. Tak zatím pa a užijte si to. 🙂

madlisek
28. črc 2009

Je Moni, tak si uzijte dovolenku, Denisko bude urcite nadseny z vodicky 🙂

Tohle je jedna z nevest, kterou jsme videli v K.H. v sobotu, zaujala me ta zvlastni kytice a ted koukam, ze je na beremku 😀 http://www.beremese.cz/album/album.php?vAlbumID...

Dnes jsme s muzem ucinili dulezity krok v ceste za vlastnim bydlenim - koupili jsme si stan 🙂 V Praze je vyprodejova vystava stanu a tak jsme tam zasli, protoze nas stary stan uz je cely potrhany a smrduty a vubec nevyhovujici 😀 A tak ted mame krasny novy a vetsi, aby se nam tam veslo i mimco 🙂 Jinak jsme videli spoustu otdoorvych vychytavek, nektere mne fakt pobavily, jako napr. skladaci kyblik 😀 Ale prodavali tam i hammaky, i takovouhle miminkovskou, moc peknou http://www.lasiesta.cz/images/YAS02-1.jpeg tak jsme se kochali 😵...no spis ja jsem se kochala 😀

Zitra jedeme s muzem a nasima na vylet do Krakova. Andel, nakonec se stavime v Litomysli a Olmiku, takze kolem Ovy jen profrcime. V patek se zase vracime, protoze v sobotu se nam vdava kamaradka. Ale uz se tesim, nikdy jsme tam jeste nebyli a vschni, co tam byli, to jen chvali 🙂

A abych byla trochu k tematu 🙂 tak zitra brzy rano jdu na kontrolu na endokrindo, jsme zvedava, jestli se treba trochu nelepsim.

andelka
28. črc 2009

Madli to je drsný. Já to album před chvilkou viděla taky a hned mě napadlo, jestli jste je třeba neviděli. 😕 🙂
No já jsem si říkala, že jste asi změnili program. Ale Litomyšl i Olomouc jsou krásné. V Litomyšli už jsem byla kdysi a v Olmiku tuším loni na 1. máje, to se vám bude líbit. V Olmiku se mi moc líbilo arcidiecézní muzeum, katedrála a hlavně náměstí. A v Litomyšli taky náměstí, celé centrum - vždycky si vzpomenu na Filozofskou historii, moje oblíbená kniha 🙂
Tak ať ti to zítra dobře dopadne...tuším tuším, že se určitě lepšíš. 😉

estrellita
28. črc 2009

aer: jak jste dopadli na spermiu?

dee: super zpravy, ze je vse OK 🙂 ja jsem zbedavka zvedava, tak tipuju holcicku a prosim IP 😉

madli: ta hammaka je krasna 😵 😵

ahoj andelko 🙂 jsem si neuvedomila, ze jsi byla na dovce, jsme se nejak s tema dovcama mijely 🙂

estrellita
28. črc 2009

a jinak jsem vcera v metru videla pani, co mela v satku pidiminko, a v kocarku (tedy v tu chvili mimo kocarek) asi 2 letou holcicku. miminko trosku zaclo pobrekavat a tak se maminka jen jednim bokem zacla pohupovat nahoru a dolu (neco jako u brisnich tancu) a po par pohupech bylo miminko zase potichoucku 😵 😵 😵 super. to je krasn amotivace, kdyz to clovek takhle vidi 🙂

aerin
29. črc 2009

ahoj holky🙂

madli, tuhle houpajdu ma myslim koupenou pro mimi xsipm https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

moni uzijte si dovcu😉

spermio: vysledky budou za 10 dni, takze az pristi patek☹ kazdopadne tam byly samy mlady holky a Vasek ma trauma, ze vedely co tam bude delat a ze uz tam nikdy ani nepachne...a ze byl nejak ve stresu ci co a bylo toho malo a taaaak 😀 ale nesl to statecne, chudacek muj malej 😵

des
29. črc 2009

aerin: chudak 😒 ale už to ma za sebou a nic horšího už se mu snad dít nebude 😉

madli: gratuluju!!! - to je rozhodně vážný životní krok pořídit si společný stan 😉 Kdybyste ještě neměli vybráno, tak bych doporučila Jurka - nevím, jestli dělá i kategorii rodinných stanů, ale my máme pro dva, lehoučký, výborně se staví a neproteče ani náhodou, pětiletá naprostá spokojenost! To jen tak btw 😀

deenakee
29. črc 2009

Jejda aer.... a nedalo se to nějak při sexu ? jsem četla že to taky jde.... A pak to rychle šoupnout na tu kliniku....
My by jsme to asi chtěli urobit takhle, kdyby to šlo.... Navíc pak je to prý fakt kvalitnější...

Moooooc Vám držím palce ať je to o.k. a ať se snažení brzy zadaří.... 😉

deenakee
29. črc 2009

Jo jinak na mě nějak dolehla zodpovědnost. Celou dobu jsem z toho těhptenství nadšená, ale jak nám včera řekli že je všechno o.k. a teda že jako nejspíš fakt v prosinci porodíme zdravé miminko a ještě k tomu už víme i jakého pohlaví....
No já jsem z toho úplně paf... nejdřív jsem byla strááášně šťastná, ale teď na mě nějak doléhá zopdpovědnost... Si jako začínám uvědomovat že mě to miminko nemine 😀
No a ještě jsme byli navštívit kamamrádku s malou měsíční hočičkou. Jsem se těšila jak si pochovám. Ale malá celé dvě hodiny brečela jak kdyby ji ukládali o život. Novopečení rodičové vypadali unavení a zničení a novopečená maminka přiznala, že si to představovala o dost lehčí. Malá holčička nevypadala příliš roztomile. A měla jsem pocit že kdybych se ji snažila pochovat tak mě kousne (kdyby měla čím)
no jinak ale byla krásná. Jen jsme přijeli v nevhodnou dobu (prý takhle křičí poslední týden).
Takže jsem z toho byla v rozpacích.. Nějak si nedokážu představit jak bych s takovým mimčem dělala něco do školy....
No ale zůstávám optimista. 😀

deenakee
29. črc 2009

Ještě k tomu mě gyndařka začala strašit s porodem , že prej mám začít uvolňovat pánevní dno jinak neporodím ( to se jí řekne , když ty prohlídky jsou v těhu čím dál nepříjemnější, někdy mám pocit že má prst až v děloze)

deenakee
29. črc 2009

Tak sem se vám tu vybrečela... hned je mi líp : )))