Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

madlisek
1. zář 2009

Eiri, Estrel, děkuju 🙂 Jojo, byly to dvě zkoušky u jednoho chlapa 🙂 Je to takova uleva, mit to z krku (ted jen udelat tu protivnou filosofii 🙄 )

des
2. zář 2009

madli: bezvadný!! Filosofie se nějak poddá 😉

eirin: výborná zpráva!! A zdá se, že vás čeká příjemný víkend!! Mě moc ne, muž mi odjíždí na 3 neděle pryč (na dovolenou 😠 )

No a jak jste jistě slyšely, tak v říjnu se Sky Europe poletíme leda tak do....Benátky budou muset počkat. Jsem z toho pěkně nakrknutá, i když se to asi dalo čekat, peníze fuč, výlet fuč 🙄 No co, hlavně, že jsme zdraví, žejo!

andelka
2. zář 2009

Des: Teda, to mě mrzí. výlet by se ještě oželel, ale i peníze? Myslíš, že vám to nevrátí? to je pech teda. 😒
A kampak jede muž na dovču, že tě nevezme s sebou? Něco nebezpečného? Nebo pánská jízda?
My zas naopak budem o víkendu sami, tak na to se moc těším.

estrellita
2. zář 2009

des: kdyz pujdete na letiste, tak dostanete moznost nahrady - nakup nove letenky, kde si neco priplatite. ale pry jich nemaji tolik ☹ a jsou tam velke fronty a nevim, jestli to neni jen na lety v zari. dneska to psali v novinach.

myslim, ze Skyeurope by se melo nejakym zpusobem zodpovidat za to, ze prodavali letenky, kdyz uz vedeli, ze krachnou - myslim, ze je proti tomu snad taky nejaky zakona, ale nejsem si jista!!

estrellita
2. zář 2009

holky, nakolik se muze zvysit teplota, kdyz jsem vecer vypila 3dc vina?
hyckam si nadeji, ze kdyz stoupne zitra a pozitri teplota, mohlo by to byt dobryyyyyyyy
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

andelka
2. zář 2009

estrel: no, to je velký vzestup, za tím by mohlo být i něco jiného, než pár deci. 🙂 Ale na různé věci reaguje každý jinak. Časem si to pak každý vychytá, co mu teplotu ovlivňuje a co ne.

deenakee
2. zář 2009

Ahoj holčiny. Tady je tolik nových zpáv že nevím komu dřív pogratulovat. My jsme jeli na poslední chvíli na dovču do Alp (do Salzburska). Měli jsme jet původně se známými do Jeseníků, ale to padlo. Aůle těď jksem za to ráda. Byla to poslední pořádná rize manželská dovolená a bylo to nádherné.... krásné hory, počasí, příroda, jídlo, ubytování, vesničky i Salzburg. Mohu jen doporučit. Akorát jsme tam doost chodili ( skoro každý den jsem dala 500 metrů výškového převýšení, km nepočítaje) Tak jsem se trochu bála co mimíš.... No projistotu jsme omezili milování, aby jsme ho tím nedorazili... ale ty výlety byly tak nádherné , že to stálo za to....

A teď k těm gratulacím.
Andělko moooc gratiuluju, moc jsem ti držela palce... Tak ať je všechno o.k. A těhotenství je jen pro radost. garatuluju aj Madl ke zkouškám, eirin k folíkovi.....A taky Klarce, a tak všem... co se ji něco podařilo...

Konečně tu bude víc těhulek.... Super je že aspoň v tomhle tématu jsem nejstarší těhule, páč mězi prosincovkama jsem nejmladší.. a je to na pytel... páč všichni jsou o skok napřed : )))

eirin
2. zář 2009

Estrelko, já se opila jenom jednou, co měřím, a teplotu jsem měla druhý den vyšší o 0,3° než je u mě zvykem. Ale to jsem opravdu měla toho alkoholu hodně. Když si dám dvě skleničky vína, zpravidla se mi to na teplotě neprojeví. Tu teplotu mi podle mě zvedla i kombinace s nedostatkem spánku.

Teda des, to mě mrzí, že výlet se nakonec nebude konat. Fakt je to pech. A neplatili jste to třeba kreditkartou?

Andělko, a jak jsi to vlastně Honzovi oznámila? A už si koupíš v knihkupectví ten těhotenský deník? 🙂 Já ho včera měla v ruce.

andelka
2. zář 2009

Deny: Já jsem si říkala, kde tě máme 😅 Podle vyprávění teda závidím, Rakusko miluju. Je super, že jste si to tak užili, i mimískovi se to určitě moc líbilo 🙂

eirin: No, Manželovi jsem to oznámila tak, že jsem ho včera po práci vytáhla ven a když jsme si sedli do koutku na zahrádku, řekla jsem mu: "Něco pro tebe mám." a dala jsem mu malinkou obálku (je v albu). On samozřejmě nevěděl co to je, tak vytáhnul kartičku a pak na ni jen koukal.a pak řekl: to znamená, že... Já jsem přikývla a začali jsme oba slzet. Pak byl úplně tuhý, tak si dal pivku a najedl se a pomalu to trávil, tu zprávu. a pak jsme si povídali a každou chvíli bylo:" Já jsem nějak v šoku" Já nevím jak mám reagovat, co mám dělat" atd. byl hrozně překvapený, takhle brzy to opravdu nečekal, ale je rád. I doma byl ještě takový zmatený, ale jak jsem začala večer vyšilovat, tak mě uklidňoval a těší se a má radost. Dneska se asi půjde ožrat po práci, což chápu. 😀 A bude to asi poprvé od doby co se známe. 😅
Jo a deník si koupím někdy v Librexu ve čtvrtek, mají slevy. 😅

estrellita
2. zář 2009

andelko: to je hezky 🙂 ja myslim,ze i ten muj pak bude v soku .-))) a jen at to hezky zapije 🙂

super, dekuju, tak uvidime,co zitrejsi teplota, treba bude aspon neco pozitivniho v tomto cyklu 😉

dee: to jste si uzili dovcu 🙂 taky bych tam nekdy chtela, tak dekuju za tip 🙂

eirin
2. zář 2009

Andělko, až teď jsem koukla do alba a všimla si obálky. Teda, takové tlustice už máš na testu 😀 Děkuju za popis situace, úplně si to živě umím představit 😀
Deny, tak to je úžasné, že se vám poslední ryze manželská dovča takhle vydařila.

eirin
2. zář 2009

Já chci taky někam na dovču, béé. My nikde nebyli a ani nebudem, jelikož střádáme do hrnečku, abychom měli hezký byt 😅

andelka
2. zář 2009

U mě nejvíc teplotu zvedal třeba ples, nebo nějaká pařba, kdy se pilo a bděla jsem do pozdních nočních hodin a pak málo spala. Takže jsem zvědavá na zítřejší teplotku. 🙂

Já jsem mu říkala, jen běž, dokonce jsem ani nic nenamítala, když si chtěl včera zapálit (před časem to hodně omezil a nedávno přestal), tohle byla výjimečná událost. Jsem ráda, že hodně jeho kamarádu buď už děti mají nebo je čekají, takže až si s nima pokecá, bude klidnější doufám.

deenakee
2. zář 2009

Andělko, to je doják.... Škoda že jsem to tomu svému manželovi nestihla říct : ) Už ani nevím jestli jsme to oslavili.. : )

Estrel: Mohu jen doporučit, platili jsme myslím 3500 za 5 nocí s polopenzí ( za jednoho) v nádherném penzionu v Untertaernu. Je tam starašně moc míst kam se dá jít, tak jsme od každého jen ,, ochutnali,, a využili jsme aj den příjezdu a odjezdu na kratší výlety.... Jediné co je blbé, že se v Rakousku každá větší atrakce platí... Ale není to nějak drasticky drahé... A mají to tam fakt nádherné a přírodní.... žádné paneláky, fabriky, no dost přes léto opravujou cesty ale dá se to...
Sem se bála že jako těhule tam nebudu mít co dělat, ale je tam spousta možností na cestování pro těhotné i rodiny s dětmi - dá se vyvést autem třebas až těsně pod kopec , a pak se jen procházet po hřebenech, nebo si vyjet lanovkou, nebo si procházet vodopády, soutěsky a jezera, solné doly, vesničky, zámky, hrady.... Kam se hrabou naše hory, nebo i Tatry..

des
2. zář 2009

estrel: drzim palec do dalsich dnu, at je to to ONO!!

andelka: 😀 ja myslim, ze ma dost casu se z toho soku vzpamatovat

Letenky byly placene kreditkou, dneska to jdu reklamovat, ale moc si neslibuju, pry nemaji zadny penize a v konkurznim rizeni se da prednost vetsim veritelum...no ale zkusim to

andelka
2. zář 2009

No a pak z něj ještě vypadlo, že prý se chtěl zeptat, jak jsem mu to dala: "a to je tvoje?" 😀 No takhle vykolejeného jsem ho ještě neviděla. ale časem to bude ok. 🙂 Ještě mám pro něj vymyšlený další dáreček, ale to až bude nějaká fotečka od doktora. Teď jsem říkala, že je to jen takové předběžné.

Deny: 3500 čeho? ale zní to teda úžasně. 😵 My jsme byli v sobotu ve Vídni, to už jsem tušila, že se něco asi děje. Asi to bude malý cestovatel, pokud to půjde, tak bychom chtěli do Vídně zas na vánoční trhy. Tentokrát vlakem, je to lepší a pohodlnější, dřív jsme jezdili jako zájezd.

Des: Určitě to zkus.

des
2. zář 2009

deen: to zní moc krásně, taky se chystám časem s rozrostlou rodinkou někam poblíž do Evropy a Rakousko mi přijde ideální 😉 Teda o víkend mě napadlo Holandsko na kolo...tam se dá ujet 70 km za den a člověk se ani nezadýchá 😀
Já nemám dovolenou už víceméně od ledna, na rozdíl od mého ještě napůl školou povinného manžela, čili jede s kamarády do Turecka a Sýrie a pak má 2 asi týdenní cesty na konference (včetně Hong Kongu 😠 ) a výjezdní zasedání a kdesi cosi, takže tu na podzim moc nepobude....samozřejmě se mě vždycky ptá, jestli má jet, ale nebudu mu stát ve štěstí, že? I když mě to vůbec netěší....poslední cestu má začátkem listopadu, ale pak už budu nekompromisní a všchno mu zakážu!! 😀

eirin
2. zář 2009

Andělko, z čeho jsi tušila, že se asi něco děje?

andelka
2. zář 2009

eirin: Sem tam mě zabolelo nebo zapíchlo v břichu a měla jsem takový divný pocit. Mně totiž normálně před MS vůbec nic není, já dopředu nepoznám, že přijde. Bylo to zvláštní, no. 😕

des: to je cestovatel teda. 😀

deenakee
2. zář 2009

Andělko 3500Kč (asi 28 E / na den s polopenzí), teď nevím jestli jsem to dobře přepočítala.

No anděl užívej si čas bez nevolností, mě se pořádně rozjely až v 7. týdnu, ale pak to stalo za to. Ale aspoň má člověk větší jistotu že je mimi o.k.
Jinak začátek těhotenství mi přijde že je hodně cítit, jak se ty hormony mění, bolí prsa , nevolnosti, nálady ospalost prostě jak se zvyšuje HCG tak je to do asi 10 -12 týdne horší a horší. No a od 4. měsíce, to všechno přestane, a kdyby jsme neměla břicho a malý nekopal tak ani nevím, že jsem těhu....

Des tak ho vyzvi ať máte nějakou aj společnou dovolenku, můj manžel si taky užil soukromě tatry... ale na jednu dovolenku jsem chtěla jet s ním... Jinak doktor ti může předepsta spešl nemocenskou na dovolenku...

estrellita
2. zář 2009

des: dekuju 🙂 byla bych tim potesena, kdyby aspon nejak telo reagovalo 🙂
ty leky beru tyden, tak si myslim, ze zatim muzou mit jen minimalni vliv, ale treba taky ne. uvidime. ale myslim, ze (kdyz to beru z vedeckeho hlediska 😀 ) tak bude zajimave lsedovat, jaky ty prasky budou mit vliv na cyklus (mely by mit 🙂)

des
2. zář 2009

andelka: mě ten nejhorší pocit "žaludku na vodě" trval tak cca 14 dní, mezi 8-9. řekla bych, takže to byla docela pohodička....zajímavý, že od té doby nemůžu ani cítit parfém, co jsem používala v těch prvních týdnech 😝 Tak doufám, že to budeš mít taky takhle relativně v pohodě...a únava? To jsem měla začátkem roku mnohem horší 😀 Je to holt takovej koktejl příznaků, které ti někdo umíchal a uvidíš, čeho dal víc, čeho míň 😀

deen: fakt? nemocenská na dovolenou? to jsem teda ještě neslyšela....ale asi by mi to přišlo blbý vůči firmě, byla jsem hodně vděčná, že jsem na jaře dostala víc jak tři týdny v kuse, to taky všude nejde žejo....takže to asi vyřeším pár neplacenými dny na prodloužené víkendy a milionem fotek, co přiveze choť 😀

des
2. zář 2009

estrel: ze solidarity jsem si nechala vzít krev na hormony štítný žlázy 😉 No, poslala mě tam doktorka kvůli mému opomenutí z roku 2001, ale myslela jsem na tebe!!

andelka
2. zář 2009

Deny: No, toho se právě bojím, že mi bude blbě a mamka to pozná dřív, než jí to budem chtít říct. 😒 ale tak nějak to bude. akorát teď řeším, kdy to mám říct na pracáku, aby mě nehonili s prací. Jako teď by to na mě nebylo vidět, ale jednak težko bych pracovala na 200% ve zkušební lhůtě, když by mi bylo zle, jednak mi to nepřijde fér, vzhledem k ostatním mladým holkám, co hledají práci. A taky ty nervy po nástupu do práce i předtím by asi nedělaly u mimča dobrotu.Jdu tam 9.9. a fakt nevím. doufám, že mě nebude moc buzerovat, že pořádně nehledám. 😒
28E - Tak to je super cena 😵

des
2. zář 2009

andelka: ještě jsem si vzpomněla, že se mi taky v břiše děly nevídané věci na začátku těhu, ale páč jsem se po těch x letech nemohla rozpomenout, jak vypadají příznaky MS bez prášků, tak jsem si netroufala to přičíst na vrub těhotenstvi....teda vlastně jednu historku mám...asi jsem ji tu už vykládala....cca 12DPO jsme byli v kině a já se děsně rozbrečela u jedné scény, která byla sice dojemná, ale nepřišlo mi že až tak, aby mi slzy tekly proudem, v tu chvíli mě napadlo, že jsem snad fakt v tom...pak jsem se koukla na slečnu vedle, která byla taky celá ubrečená, tak jsem tu myšlenku rychle zahnala. No a ono jo 😀

andelka
2. zář 2009

des: no uvidím, ještě mě ta hormonální houpačka teprve čeká 😀 doufám, že to nebude moc zlé, mám dost povinností, školu, brigádu, tak snad to všechno zvládnu.
jo a já pravidelně brečím i u reklamy na jogurt, pokud jsou tam děti. 😀

elitera
autor
2. zář 2009

Des, nevím, jestli už to někdo nepsal, ale když je to placený kreditkou, tak jestli ještě ta půjčující společnost nezaplatila peníze SkyEuropeům, tak by mohlo jít tu operaci stornovat s tím, že se zájezd neuskutečnil. Zkus se na to poptat co nejdřív.
Jdu dočíst 🙂

elitera
autor
2. zář 2009

Andělko, krásný oznámení mužovi 😵 Až budem znovu těhotný, tak mu to chci říct taky takhle nějak pěkně a ne ho volat v šoku do koupelny 😀

andelka
2. zář 2009

eli: no já jsem ani nemohla, udělala jsem si ho jak za ním zaklaply dveře 😅 a do práce mi bylo blbé mu volat, co kdyby právě neseděl 😅 Pak i říkal, že ještěže jsem mu to neposlala v SMS 😀

des
2. zář 2009

eli: prave o to se dneska v bance pokusim, ale moc sanci tomu nedavam 😒

andelka: kamaradka poslala pozitivni test MMSkou manzelovi z Djerby - jedina chyba byla v tom, ze on nevedel, co dve carky znamenaji 😀