Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

tiburcia
4. zář 2009

no doma mi nikdo nic neřekne, se mě bojí 😀 😀 ale až odejdu asi si budou klepat na čelo 😀 😀 😀 😀

majatob
4. zář 2009

andelko, ty vubec nekoukas do tehuli, tak sup 😀

des
4. zář 2009

hermi: souhlas...akortá u toho šátku se asi musí dbát na to, aby se to uvázalo dobře, jinak to asi může být fakt škodlivý co? Ale přiznám se, že jsem teda ještě moc nestudovala ☹ To tchýně se dala do studia látkovek a už má objednanou vlnu, která je prý nejlepší na svrchní vlňáčky...malinko mě zahanbuje 😀

andelka, deen: cha, to to máme pěkné: 5, 20, 25tt Myslím, že kdyby se těhule přidávaly v pětitýdenních intervalech, bylo by to ideállní ne? 😀

andelka
4. zář 2009

maja: Jaktože ne? Su tam furt 😀

herminka
4. zář 2009

Když jsem v tom článku od Tibu viděla "V prvním půlroce se miminko nedá rozmazlit", vzpomněla jsem si na kamarádku, která už snad ve 3 měsících pleskala malou po ručičkách 😒

Des, přesně tak, taky říkám, že nemám to svědomí nechat svým prapra-(nevím, kolikrát pra)potomkům tuny nerozložitelného odpadu. Vždyť co je tak těžkého na tom hodit plenky do pračky a pak je pověsit? To může koneckonců dělat i tatínek, že?

andelka
4. zář 2009

des: to máš super. Já už jsem u švagrové taky nenápadně sondovala, co by kdyby, taky umí plést 🙂

majatob
4. zář 2009

des, tak ja se vterknu se svym 15tt 😀

deenakee
4. zář 2009

Co budete těhule kupovat za komsetiku - weleda, eoné, hádek.....?

majatob
4. zář 2009

dee, kosmetiku pro tehule nebo pro mimino? 😅

herminka
4. zář 2009

Tibu, já řeším i tu rozložitelnost. Ale příjemná plenka být nemůže, vemte si, jak je člověku s vložkou. Ne, že bych to komukoli přála, ale vůbec bych se nedivila, kdyby byli muži časem neplodní, protože se přehřívali v jednorázovkách. A chci ještě vyzkoušet bezplenkovku 🙂

Des, vím, že si člověk musí dát bacha na správnost úvazu. Na studium šátků máš ještě polovinu těhotenství 😉 a máme tu expertky jako Aer, nebo Elit, které Ti jistě rády poradí 😉 Tvoje tchyně je borka 😉 Taky si chci vlňáčky uplést (ale to až v těhotenství).

Andělko, pletení není nic těžkého, můžeš to o dlouhých zimních večerech zkusit 😉

tiburcia
4. zář 2009

já jsem pro weledu...hádek je to samé jen 3x dražší

tiburcia
4. zář 2009

hermi asi tak...a to máš jen ,,vložku" nemáš to kolem těla jako děti 😒

herminka
4. zář 2009

Taky hlasuji pro Weledu či Eoné, případně i neparfemovanou Laveru či Logonu. Hádkovi úplně nevěřím (jednak tam byl jakýsi rozkol mezi ním a jeho společnicí a on navíc na svém webu háže špínu na jiné firmy, což mi nesedí).

tiburcia
4. zář 2009

mě pletení teda nejde....sice jsem to naposledy zkoušela tak před 10 lety 😀 😀 ale nešlo to...nějak jsem to utahovala nebo jsem začínala na 30 očkách a končila na 20 😀

andelka
4. zář 2009

hermi: Já zvládám maximálně vyšívání a malování na textil 😀

maja: Mně se zdálo že tam mezi 5tt a 20tt je nějaké podezřelé volné místo 😅

herminka
4. zář 2009

Tibu, právě.

tiburcia
4. zář 2009

jediná ruční práce co mi jde a co mě baví je korálkování 😵 😵

herminka
4. zář 2009

Holky, na pletení není nic těžkého 😉 (blbé na něm je jen to, že když člověku někde uteče očko, spravuje se to dost špatně).

herminka
4. zář 2009

Jsem hrozně ráda, že jst teď tu, nemám už totiž skoro co dělat, ale musím tu tvrdnout ještě hodinu a půl 😒

tiburcia
4. zář 2009

hermi si v práci jo?

andelka
4. zář 2009

Já už tu teda zas nebudu 😅 Udělala jsem si Caro, neco posvačím a pak už přijde choť z práce. A od večera do neděle budeme sami doma 😵

tiburcia
4. zář 2009

andelko to se máte 😉

herminka
4. zář 2009

Tibu, jsem. Naštěstí jsem dlouho v práci jen každý druhý pátek, ty opačné pátky mám jen do 12 🙂

herminka
4. zář 2009

Ha, tak jsem to zakřikla, nechaly jste mě osiřelou 😀

tiburcia
4. zář 2009

hermi neboj....jen jsem si chystala věci, jdu večer na bazén 😉

herminka
4. zář 2009

Tibu 🙂

Ještě jsem si vzpomněla k tomu nošení. Kdysi u nás byla manželova sestřenice, jejíž synek měl tehdy asi 3 měsíce. Trápilo ho bříško, tak ho furt nosila na rukách. Ptala jsem se jí, jestli má šátek nebo nějaké nosítko, že by si to tím usnadnila, a dostalo se mi odpovědi: "Ne, já ho na sobě nenosím!" Tónem, který říkal "Ty jsi snad padlá na hlavu, proč bych jako měla dělat takovou blbost?"

tiburcia
4. zář 2009

když se s tím člověk setká u starších tak si řeknu, jo žili jinde, tak je to pro ně nové...ale když takhle reaguje mladý člověk 🤐 přitom je dneska tolik možností jak se dostat k informacím!

tiburcia
4. zář 2009

nemusí s tím souhlasit, ale rovnou takový odpor??!! 😒 😲

herminka
4. zář 2009

Tibur, nevím, jestli jsem to napsala dost jasně, to jsem si jen dedukovala z jejího tónu (a taky proto, že vím, že rodina ze strany manželova taťky je dost konzervativní - ale je to holka mladší než já!).
Stejně mám nejraději lidi, kteří houby ví a kritizují. Sestra má tchyni, která nejraději čte Javořickou, ale plantá se do všeho možného. Když byl synovec maličký, sestra mu dávala jen biopotraviny (tak do roku a půl), a když pak ve 2,5 letech "záhadně" onemocněl (bylo podezření na toxoplazmózu, ale pak se vyloučilo), tchánovci hned, že to má z těch biopotravin 🙄 Přitom určitě ani pořádně nevědí, co to biopotravina je.

herminka
4. zář 2009

Jo, a ještě své jiné vnučce dávali v půlroce smaženou brokolici 😲 Fakt nechápu! No, ale už raději končím s drbama, kdybych měla psát o sestřiných tchánovcích, zasekám celou diskusi 😀 Já tchyni nemám a tchán je celkem fajn, než si pořídil pračku, pral u nás a koupil si bez reptání Ecover (vyrábět sliz bych ho už asi nedonutila 😀).