Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

deenakee
2. říj 2009

to ne... šak tě nijak neobviňuju.. jen za sebe říkám, že bych to nedokázala... Ne proto, že by mi to přišlo trapné vůči okolí, nebo že bych si myslela že to manžel nedokáže, ale prostě proto, že miminka miluju, mám ráda děti a hrozně se na to naše mrně těším.... vím že bych to prostě psychicky nedokázala od něj odejít.
Ale na západě a v Americe to tak musí udělat spousta žen.. a neymslím si že by měly svoje děti míń rády. prostě jim to stát nezaplatí. Holt z něčeho se žít musí. Jsem moc ráda, že můj manžel to zvládně a že můžu zůstat doma s mimčem.

madlisek
2. říj 2009

Dobre ranko!

Eiri, kdysi jsem nekde cetla denicek tatinka na rodicovske, bylo to super cteni a clovek opravdu ziskal pocit, ze obcas je to "prirozene" deleni roli uplne nesmyslny 🙂 Zkusim najit odkaz!

Deen, vase situace a Eiri situace je diametralne odlisna - ty jsi studentka s pracujicim manzelem, tam neni vubec co resit :o)

Tak a ted jsem si spocitala, ze u me by rozdil 6000, ach jo, to uz je fakt hodne penez ... no ale kdyz to statu pomuze 😝

madlisek
2. říj 2009

Jo a od vcerejska ma moje mistni univerzita prvni obet praseci chripky ☹ Durazne nas nabadaji, abychom zustali doma, kdybychom se necitili dobre, a abychom si po kazdem kychnuti cistili ruce prostredkem na bazi alkoholu, nebo si je myli minimalne 20 vterin pod horkou vodou...

lucitee
2. říj 2009

ja doted o partnerovi mluvim krestnim jmenem nez ho nazyvat muzem nebo manzelem. Me nejde ani jedno.

madlisek
2. říj 2009

Jo a Estrel, gratulace k ovu!! 😵

A eiri, gratulace k 7777 prispevku! 🙂

eirin
2. říj 2009

Madli, na ten deníček se pamatuju 🙂 Byl super, taky už jsem ho znovu hledala.
A to mě právě na tom štve, podle mě zrovna tohle stát nespasí...
To s tou prasečí chřipkou ... drsné. Dávejte na sebe pozor.

deenakee
2. říj 2009

No madli u nás by to bylo takhle, aj kdyby byl manžel zedník a já advokátka : )) Pokud by to jen malinko šlo (a neumírali by jsme hlady) zůstala bych s mimčem doma... prostě bych nevydržela ten pocit, že jsem propásla tohle krásné období.... Vím že manžel se může cítit stejně. Ale my dva jsme zrovna tak nějak tradičně nastaveni. Manžel by nešel do dvou let dítěte na rodičovskou ani za milion.... Z malých dětí má trochu strach a já bych zase ani za milion neodešla do práce.

Ale myslím si že i tatínek na dovolené může být super.... jediné co je blbé je to kojení. Jinak, když se na tom partneři shodnou, proč ne : )

deenakee
2. říj 2009

Hlavně že je miminko obklopeno láskyplným prostředím, lidmi ,co ho mají rádi. 😵

elitera
autor
2. říj 2009

Holky, je 12 dní dlouhá LF dostačující?

madlisek
2. říj 2009

Eli, myslim, ze je uplne idealni 🙂

Jj, Deen, mas pravdu 🙂

elitera
autor
2. říj 2009

Ok, v tom případě 1DC a jdu upravit grafy, aby odpovídaly. 🙂

elitera
autor
2. říj 2009
tiburcia
2. říj 2009

deen tak u nás je podobný případ - zedník a advokátka 😀 😀 😀 a podle mě vždycky záleží jak se to udělá...na mateřské může být manžel a ty s ním doma, jen si uděláš nějakou práci (pokud to jde v rámci povolání) a vlastně ty živíš rodinu 😉 ale taky si doma a podílíš se na výchově... 🙂

madlisek
2. říj 2009

Velmi pekne, Eli 🙂

Tibu, to je fajn plan 🙂 U nas doma to tak bylo, teda ne, ze by tatka byl na materske, ale, ze maminka pracovala z domova, takze s nami byla, ale i vydelavala 🙂

chaarleene
2. říj 2009

ahoj, holky, jsem tu z dovolené, tak prosím o krátké shrnutí dosavadního dění, děkuji 😀

madlisek
2. říj 2009

Ahoj Chaar! Estrel se nam minuly patek vdala, jinak myslim, ze se nic tak zasadniho se nestalo 🙂 Vsechna probihajici tehotenstvi stale probihaji, zadna nova hlasena nejsou 🙂 A Tibu stvorila soukrome hyper super extra tajne picasa fotoalbum pouze pro vybranou spolecnost nasi diskusni skupinky 🙂 Co dovolena, kde jste byli a jak jste si to uzili?

eirin
2. říj 2009

Tibu, tak nějak to mám v plánu. Můžu si nastavit pracovní dobu brzo od rána tak, abych třeba už ve dvě mohla skončit a před třetí už bych byla doma... tak by se mi to líbilo.

chaarleene
2. říj 2009

madli, díky 🙂

dovča byla krátká, ale moc jsme si ji užili 😵 hlavně nám vyšlo počasí (bylo kolem 15°C a vůbec nepršelo)... loni v září nám na Šumavě propršela celá dovolená, bylo kolem 5°C (místy i 0) a oba jsme to odstonali 😒

letos to vyšlo fakt hezky a hlavně si manžel vyčistil hlavu (od července neměl jediný volný víkend a jen za září fotil 8 svateb 😅 ), provětrali jsme se, zase jsem si trochu zlepšila fyzičku a tak všeobecně to bylo moc fajn 😵

my naštěstí mateřskou řešit nemusíme, oba pracujeme doma, takže se můžeme u mimča libovolně střídat - s tím, že já se budu starat trochu víc a manžel trochu míň, ale fakticky budeme s mimčem doma oba 😵

chaarleene
2. říj 2009

eirin, když si můžeš nastavit pracovní dobu dle libosti, tak to je fajn 😉

elitera
autor
2. říj 2009

Tak jsem, dámy, právě 2 a půl hodiny žehlila. Mam dost. No, ale aspoň jsem se u toho ohřála... 🙂

eirin
2. říj 2009

Eli, to bych potřebovala, je mi totiž poslední dobou pořád zima na ruce (nikdy jsem na to netrpěla).
Mám radost, dneska už kluci obložili koupelnu a je fakt k sežrání. A už máme i vanu - sice v obýváku, ale pomalu se to rýsuje 😀

elitera
autor
2. říj 2009

Hehe, dobře si vzpomínám, že i mě ta vana v obýváku tehdy dost potěšila 😀 Ale v koupelně pak ještě víc 😵

Ad žehlení - co ti brání? 😀 Já už fakt musela, jednak toho byl fakt kopec, a jednak jsem byla nějaká vymrzlá. No, aspoň si mam v pondělí z čeho vybrat, až se budu oblíkat 🙂))

tiburcia
2. říj 2009

taky jsem žehlila 😝 ale ještě mám koš před sebou....

....Eirin, taková práce je fajn...já si ji jednou jak bude mimčo zase budu plánovat od 15hodin a výš...prostě celé dopoledne já a zbytek dne manža 😉

chaarleene
2. říj 2009

hm, já musím nejdřív vyprat a až pak teprve budu žehlit 😀

akorát teda nevím kdy, zítra dopoledne jedeme na grilování (tchán má narozky), odpoledne jedu přímo na zkoušku se sborem a pak na koncert... takže nejdřív tak někdy v neděli...

elitera
autor
2. říj 2009

Taaaaak, Lišák je v Atlantě. Na jeho dolet do cíle ale čekat nebudu, to bych tu byla do 1 ráno 😝 Spíš si možná půjdu zalézt, mám toho fakt nějak dost...

eirin
2. říj 2009

Eli, není co žehlit, jelikož není kde vyprat :D A hlavně nevím, kde teď zrovna máme žehličku a prkno 🙂 Již třetím týdnem žijeme v jedné místnosti (takže třeba když se v noci jó moc posunu z matrace směrem dolů, tak mám nohy v nádobí) :D
Ale máš pravdu, chodíme se na tu vanu posvátně dívat 😀

elitera
autor
2. říj 2009

Jo tak, tak to se ohřívá vážně blbě 🙂)) Tak zmermomocni Komára, ať se jde tulit 😉

Mimochodem, plánujete vlastně svatbu? 🙂

deenakee
2. říj 2009

Já jsem dnes zase prala v ruce. Nesnáším ruční praní ,ale od určité doby už si netroufnu prádlo s etiketou ruční praní hodit do pračky, páč se mi to vymstilo. zrovna v těhu je skoro polovina mého oblečení s etiketou - ruční praní 😝 .. No ale snad budu mít další dva týdny v čem chodit 🙂

chaarleene
2. říj 2009

dee, tak to upřímnou soustrast 😅 já ruční praní taky nemusím... když je toho málo, tak se mi to nechce dělat, že to nemá cenu... a když je toho moc, tak se mi to nechce dělat, že toho je moc 😀