Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

tiburcia
14. říj 2009

tak jsem doma....venku je fakt zima....no a nám začíná pomalu kotel topit 😀 😵 😵 😵 takže třeba to nakonec bude super den 🙂

elitera
autor
14. říj 2009

Venku je ohavně!

andelka
14. říj 2009

Tak koukám, že jsem včera o dost přišla 😅
Hermi: Opožděně gratuluju k narozeninám a přeju všechno nej nej, ať se ti splní postupně všechny tvoje sny 😵

V kondomech a podobných vymoženostech mám teda dost mezery, my jsme měli buď HA nebo nic a na legrácky a blbinky ze shopu nejsme ani jeden. No tak snad nejsme úplně out 😕 😀 No ale co se tady člověk nedozví 😅

Aer: Určitě nejlepší je se vyležet, teplý čaj s medem a nemoc prchne. Vašek má pravdu, nemoc se musí pořádně vyléčit, ať se zase nevrátí. Zdraví je přednější než všechno.

chaarleene
14. říj 2009

teď mi došlo, že v sobotu zpíváme v kostele 😖 v těch nových tričkách a hedvábných šálách 🤐 ZMRZNUUUUUUUUU 😅

chaarleene
14. říj 2009

jo a už mám skoro váhu jako na začátku těhotenství, nejdřív jsem 3 kila zhubla, teď jsem 2,5 přibrala... tak doufám, že to je tak optimální přírůstek 🙂

lucitee
14. říj 2009

char: ti bylo spatne ze jsi zhubla?

elitera
autor
14. říj 2009

Holky, jede vám už WK nebo už druhej den ne?

lucitee
14. říj 2009

estrell: mohla bych te znova poprosit o link na svatebni fotky? poprvy sis toho asi nevsimla

aerin
14. říj 2009

nejede, teri🙂

holky mne dneska desne klesla teplota... 😕

elitera
autor
14. říj 2009

aer, hele, Lišákovi taky 😀 Konečně nemá mezi 39-40, ale krásných 37 🙂
Nebo myslíš bazální jakože _klesla_? 😉

aerin
14. říj 2009

jojo, bazalni😀 http://www.fertilityfriend.com/home/21f422
a taky me poboliva podbrisek...tak jsem teda zvedava co zitra, jestli to dostanu po 10 dnech tak se asi po****☹

elitera
autor
14. říj 2009

Mně přijde, že ti to pěkně kopíruje předchozí graf, takže to vypadá opět na cyklus 28 dní, ne?

aerin
14. říj 2009

no doufam, ze o neco vic...snad se mi LF na 14 dnech uz udrzi, 11 se mi zda malo 😒

madlisek
14. říj 2009

Dobre ranko 🙂

Holky to me mrzi, ze uz je takova zima! V pulce rijna na zimni bundu ☹

milmic
14. říj 2009

Anděl: aj já jsem úplně out. 😀

Holky, prosím vás, nemohly byste mi něco říct o měření teploty jakožto antikoncepčí metody? Přemýšlím nad tím....

elitera
autor
14. říj 2009

Milmic, nejlepší informace asi najdeš na merenibt.xf.cz 🙂
A vítej v klubu 😀

aerin
14. říj 2009

no ja se teda priznam, ze si jeste nejsem jista tim, ze po porodu budeme jako jedinou antikoncepci pouzivat STM...obzvlast pokud budu mit cykly kazdej jinej...ne ze bych neverila metode, ale metoda je spolehliva jen tak, jak je spolehlivy uzivatel...ze😀

milmic
14. říj 2009

No já teda beru zatím HA, ale přemýšlím tak nějak....... jak se blíží ta doba, kdy bych chtěla miminko, tak právě nevím, jestli bych úplně chtěla brát HA až do konce a potom otěhotnět...

Nejsem lékař a ani nevím moc info. Ale tak nějak se mi zdá intuitivně, že to možná není ta správná cesta brát HA a potom miminko. Já nevím, jak se na to díváš, El?

elitera
autor
14. říj 2009

No jasně, dokud nemusíme vstávat co 3-4 hodiny a nestaráme se o ty ratolesti, tak se nám měří jedna báseň 🙂 Po porodu je to imho objektivně obtížnější...

aerin
14. říj 2009

milmic...no ono taky uplne vzdy nejde o to co clovek chce...taky by ses mohla divit, az bys vysadila a chtela hned otehotnet a ono by to neslo...☹ nechci strasit, sama znam hodne holek, ktery otehotnely hned nebo kratce po vysazeni, moje telo se s tim proste muselo poprat...a snad se to konecne povedlo, tuk tuk
pak je teda samozrejme dalsi vec ta vhodnost, otehotnet hned po vysazeni...nazory na to jak dlouho se telo zbavuje vlivu HA se dost ruzni

deenakee
14. říj 2009

Aer, mě takhle klesla teplota 9. den, když jsem byla těhotná a pak stoupla ..... Ale zas tě nechcu nijak natěšovat, tak držím palce ať se teplotka zvedna a LF je aspoň 12 dní a nejlépe 9 měsíců....

Jinak mám pružinu 😵 😵 😵 Pro všechny zájemce napíši do IS meil úžasné paní, která si je nechala dělat na zakázku. Nechci ji ho vystavovat tady vežřejně. Prodává je za cenu (asi i s poštovným) 250 Kč. No ale lépe se ještě informovat u ní.... Nebo můžete počkat až mi dojdou a já pak poreferuju jak houpá..... 🙂

Jo a zrušili nám prohlídky porodních sálů, páč je plno a rodí se jak o život... chjo sem se tak těšila...

elitera
autor
14. říj 2009

Milmic, s tímhle názorem tady zapadneš 😀 Přestože ti doktoři budou standardně tvrdit opak a i spousta kamarádek ti bude vykládat, že vysadily a hned otěhotněly, my jsme se tu sešly "čarodějnce", který si myslíme, že by si tělo mělo od antikoncepce odpočinout, měla by se mu dát šance, aby se nastartovaly normální cykly a taky že byť zatím asi není prokázaný, že by se rodily po čištění organismu zdravější děti, rozhodně se nerodí nemocnější 😉
Hrozná věta 😀 Prostě pokud se chceš před otěhotněním od HAK vyčistit a měření ti přijde jako zajímavá antiko metoda, zrovna konkrétně v týhle diskuzi tě podpoříme snad všechny 🙂

aerin
14. říj 2009

teri, to jo...to je samozrejme dalsi aspoekt, nad kterym jsem momentalne ani neuvazovala😀 ja jsem t spis myslela uz ted ze svyho pohledu...ja jsem vysadila a zacala merit, s tim, ze snazit se zacneme za rok, pak jsme to presunuli ze za ctvrt roku a nakonec jsme si davali bacha jen jeden cyklus, takze...😀 abych pak nebyla jak panmama Marie Terezie😀

aerin
14. říj 2009

deny, ja bych asi zajem mela...dokud ta pani nejaky ma🙂

elitera
autor
14. říj 2009

No vidíš, takže vlastně když vám to doteď nešlo, tak jde všechno podle plánu 😀 Zase kdybyste začali až teď, tak už za sebou nemáte spermio a podobně. Startovní čára se nakonec neposunula, ale máte už nějaký "výhody" 😵

aerin
14. říj 2009

teri...jo🙂 tak se teda omlouvam, ze tu furt sirim negativni emoce, ale je to fakt obcas dost tezky, se o tomhle presvedcit😉

milmic
14. říj 2009

No tak ... měření mi přijde možná docela i fajn, zatím jsem ve stadiu - sbírám info a přemýšlím.
Na kondomy nás asi neužije no.

Spíš jsem slyšela docela, že to měření není úplně nejspolehlivější metoda.
No ale to už mě teď právě nemusí trápit,
protože v červnu snad ukončím školu. Takže případné "nedorozumění" a státnicování s bříškem mě už snad ani netrápí. Možná trošku hroší by byla reakce mého milého..... 😀 Jako nečekaná tím chci říct, ne že by mě vystěhoval...

elitera
autor
14. říj 2009

Mil, kdo ti říkal, že není spolehlivá? Jak psala nahoře aer, metoda je tak spolehlivá, jak je spolehlivý uživatel 😉 Pokud jste schopni držet půst v "nebezpečné" dny, nebo se tehdy chránit, je její spolehlivost srovnatelná s HAK. Problematický je jen počítání plodných a neplodných dnů, ne měření. Měření ti přesně řekne, co se v těle děje, počítání je jen teoretickej odhad.
A já opravdu jsem přesvědčená o tom, že to funguje - první 3 cykly jsme se nechtěli otěhotnět, tak jsme neotěhotněli. Ve 4 cyklu jsme se rozhodli, že to zkusíme a otěhotněla jsem. Teď víme, že otěhotnět je hodně blbej nápad, tak se opět "chráníme" měřením a zase netěhotním. 😉

milmic
14. říj 2009

Sestra mi to říkala.
Jako je docela vzdělaná a chytrá, takže ve spoustě věcí se jí dá věřit. Ale zas taky nezná všechno, tak asi tak to beru.
No musím si prostudovat tu stránku, co jsi poslala. 😎

elitera
autor
14. říj 2009

Já mám taky vzdělanou a chytrou sestru, ale např. v tomhle ohledu bych jí nevěřila, ona se momentálně chrání přerušovanou souloží, takže spíš čekam, kdy budu teta 😀