Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

ee.liska
8. dub 2009

andelak: to máš pravdu, teď jsem umyla obě auta a sluníčko mě rozveselilo 🙂

andelka
8. dub 2009

Já píšu diplomku a jak se kouknu z okna a je hezky, dělá se mi to líp. A těším se, že dneska budem s mamkou snad poprvé dělat kynuté těsto, na jidášky. Choť má po práci akci, tak nebude doma, takže budu psát i večer a nebude vadit, že si udělám pauzu na pečení. 😅

ee.liska
8. dub 2009

Manža jde dneska na fotbal, tak budu mít večer klid na peeling, masku a tak. beauty večer 😀

andelka
8. dub 2009

eliska: Tak to znám a praktikuju taky. Když je choť pryč, tak nastává ideální doba na masky všeho druhu - na obličej, na vlasy, na záda, na ruce, nohy... 😀

elitera
autor
8. dub 2009

Tak, holky, mam za sebou návštěvu léčitelky. Primárně nesplnim termín jaro 2010, důrazně mi doporučila otěhotnět až tak za rok. Mam aktuálně v háji štítku, játra, střeva a slinivku. A acidobazickou rovnováhu. Takže do příštího týdne si počuram lakmusovej papírek a pak dostanu nějakou dietu... 😅 A dostala jsem doporučení změnit práci.

ee.liska
8. dub 2009

elitera: to je mi líto, ale bude líp 😉

andelka
8. dub 2009

eli: Cože to? 😕 To máš teda fakt rok co dělat. Jak na tyhle neduhy přišla? A acidobazická rovnováha je co? To slyším prvně. A proč změnit práci? Jako vím, že ti z ní občas dost hrabe, ale zajímalo by mě, co ti řekla, jestli ti doporučila druh práce pro tebe vhodný. Jinak - u nás to vypadá taky tak za rok, tak tě vítám do klubu. 😅
No jinak mám pocit, že kdybych šla taky k léčitelce, tak zjistím, že jsem na tom taky dost blbě. Mě stačí preventivky, i kvůli nim se vždycky třesu. 😖

elitera
autor
8. dub 2009

andělko, jednak léčitelé vidí v podstatě auru, a kde je problém. Prostě cítí, co tomu člověku chybí. A jednak ona pracuje taky s čínskou medicínou, takže má zmáklý meridiány a akupresurní body i v obličeji a ten je vidět hned. Mně teď vyjela akné hlavně na bradě, což je oblast vaječníků a dělohy, takže na první pohled viděla, že tam nějakej problém je, a to aktuálně čištění po potratu/kyretáži.
Acidobazická rovnováha je rovnováha kyselin a zásad v těle. "Čím víc jsi kyselý, tím víc jsi mrtvý". Vygoogluj si něco o překyselení organismu, vesměs ti vyjedou články alternativní medicíny. Je to poměrně dost zajímavý, mě na to přivedla Tannawe, zmínila se o tom už kdysi na beremku.
Se změnou práce to bylo tak: (blablabla, snažit až tak za 3/4 roku - rok, blablabla) "takže když teď stejně nesmim otěhotnět, to je asi dobrej čas zkusit změnit práci, co..." "no to je ten nejlepší! Víte, že to je ta štítná žláza taky? Lidi, kteří s ní mají problémy, potřebujou být potřební a tahle jejich potřeba není ukojená, takže jestli o tom uvažujete, jděte do toho" (je to volně přeloženo, rozhodně ne doslova). Mně nevadí typ práce, kterou dělám, mně vadí konkrétně to, že nemam do čeho píchnout a když už, tak to obvykle stojí za kulový

jdu se mrknout na jobsy...

andelka
8. dub 2009

eli: aha, tak to je zajímavý. Je fakt, že mě se často taky dělají pupínky zvláště na bradě. 😕 Ale nějak nemám odvahu k nějakému léčiteli jít. Až budu mít víc času, tak se na to kouknu, na tu alternativu.Vypadá to dost složitě a fakt o tom nic nevim.
Já vím, jak to v práci máš a úplně tě chápu. Možná je opravdu čas na změnu. Tak hodně štěstí při hledání. 🙂

estrellita
8. dub 2009

eli: to zni zajimave. ja chodim k jedne moji lecitelce - carodejce 🙂 ale chodim k ni na masaze 😵 😵 a ona mi tak vzdy rekne, jestli je vsechno OK, nebo ne. ale uz jsem dva roky uplne v pohode, nebyla jsem temer nemocna, jen trea nachlazena. a pred tim mi citila neco na hrudniku, tak jsem pila bylinkove caje, ktere mi ona namichala 🙂 je to prijemny pocit, ze nekdo rozumi takovym "skrytym" vecem. pritel byl delsi dobu nemocny a jel k ni a ona mu dost pomohla 🙂
a jeste k tomu je to neskutecne vlidny a prijemny clovek 🙂

eli: myslim, ze prace dela se clovekem opravdu hodne veci - vzdyt uz jen syndrom vyhoreni je hodne zaludna vec, co pak kdyz v praci nemas co delat a citis, ze je to na nic. myslim, ze pro psychiku cloveka je podstatne, kde a jak pracujes a jestli ti ta prace naplnuje!! vzdyt v ni travime 3/4 naseho dne.

deenakee
8. dub 2009

Ahoj.

Já se léčitelů trošku bojím, přeci jenom jde těžko odhadnout, kdo je fakt dobrý a kdo to dělá hlavně pro prachy.... i když má charisma. Ale věřím v homeopatii, vždycky mě pomohla.
Ale s tím snažením za rok -To bych asi nedala...., pokud by mi to nedoporučil doktor.... Ale záleží na tvém rozhodnutí.
Dneska jsem potakal kamarádku, tak mi řekla, že už by se taky asi začali snažit a že už okukuje látkovky 🙂
Tak jsme spolu zasmáli těm našim miminkovským touhám. No jaro dělá divy. Jinak řekla mi (měří už delší dobu teplotu)
že má krátkou luteální fázi. Jen asi 8 dnů. Tak jsem ji doporučila kontryhel - pomáhá to i na to ?

andelka
8. dub 2009

Deny: to nevím. Sice se tvrdí, že kontryhel je na všechno, ale nemusí to být u každého, že jo. Na prodloužení LF je Utrogestan nebo Sarapis. Nebo možná i můj drmek. To ještě nemůžu říct, uvidím jak bude vypadat tento cyklus.
S tou BT je to fakt sranda. Já už se normálně nemůžu dočkat zítřejšího rána. dneska jsem naměřila vyšší teplotu než byly ty od začátku cyklu, tak tajně doufám, že by se zítra mohla ještě zvednout a pozítří tam zůstat. Ale uvidíme, nechci se těšit zbytečně. 😕

andelka
8. dub 2009

Jo a jaro je fakt sviňa. Všude venku těhulky, kočárky...ještě že nechodím moc ven. 😅

deenakee
8. dub 2009

To je tím Anděl jak se svlíkly kabáty, tak jdou ty bříška líp vidět : ) Navíc nejvíce miminek se rodí na jaře : )

andelka
8. dub 2009

Deny: to je fakt. Celou zimu jsem pozorovala kamarádku o které vím, že má v květnu rodit a pořád se mi nezdálo, že by nějaké bříško měla. Až teď v neděli, když bylo krásně konečně bříško z krátkého kabátku vykouklo. Já bych nechtěla mít velké bříško přes zimu. Jednak bych neměla co na sebe, jednak bych ho nemohla ukazovat, vypadala bych spíš tlustě. Ale tak jako plánovat můžu všelicos a kdo ví, jak to nakonec bude, že jo? 😀

elitera
autor
9. dub 2009

Ranko 🙂
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
Jinak snažení až za rok mě taky nenaplňuje bláznivou radostí, jsem se těšila, že by mi takhle mohlo fakt vyjít mimčo na jaro, to za prvý, a za druhý nějaký mateřský pudy mnou lomcujou už teď. Ne nějak extrémně, ale přece.
Dee, pokud ti léčitele doporučí někdo blízkej, že s ním má dobrý zkušenosti, není důvod to nezkusit, nicméně samozřejmě záleží na tobě. 🙂 A týhle celkem věřim, o většíně věcí, co mi říkala, stejně vim sama a jen mi potvrdila domněnky moje nebo doktorů (např. štítka).

jaspina
9. dub 2009

Ahoj holky, můžu k vám nakouknout? 🙂 Ten váš název se mi moc líbí - minulý měsíc jsem vysadila antinu a začali jsme snažení, takže jaro 10 by bylo nádherné... ale moc tomu nevěřím - spíš se bojím že to bude na dlouho ☹
A s léčitelama mám taky nějaké zkušenosti, ale bohužel víc bylo těch negat., ale teď chodím k jedné super paní, které věřím - když jsem k ní jako skeptik šla, tak jsem opravdu cítila tu její energii nebo co to je na vlastní kůži a bylo to strašně zvláštní, skoro jsem se bála 🙂

eirin
9. dub 2009

Ahoj jaspi 🙂 vítej u nás.
Tak já taky hlásím, že s jarem se mnou začíná být k nevydržení. Ale ovu stále nikde, takže jsem si koupila ovu testy a udělala test včera i dnes. Dvě čárky tam mám, sice slabé, ale dnes o něco silnější, takže ovu přijde.
http://www.fertilityfriend.com/home/241f02

jaspina
9. dub 2009

Ahoj Eirin 🙂 Jsme na tom asi podobně - všude kolem mě nové těhulky a já už když vidím v obchodě dětské oblečky, tak mám cukání nakupovat.. A co se týká ovu, z toho mám docela právě strach. Teď jsem dlouho užívala antikoncepci a před ní jsem musela brát prášky, abych vůbec měla MS (jestli jsem tehdy měla ovu nevím, ale spíš asi ne..) no tak se bojím, že teď to bude to samé.

eirin
9. dub 2009

Jaspi, neboj se, já se taky bála, ale po vysazení HA byly první cykly úplně super, až tenhle se nějak prodloužil. A to jsem před HA měla cykly taky dost nadivoko, ale tenkrát jsem to moc neřešila, spíš mi vyhovovalo, že MS nebyla tak často.

jaspina
9. dub 2009

Eirin, já jsem to tehdy taky vůbec neřešila a HA jsem brala 10 let, tak třeba se to zlepšilo.. Vysadila jsem ji teprv nedávno, tak se uvidí. Teď jen čekám ten nálet beďarů jak pak většinou následuje 😀 A co ty, snažíte se dlouho?

des
9. dub 2009

Pěkné ráno...já se taky řadím spíš ke skeptikům ohledně léčitelů, ale eli, myslím, že změnit džob je fakt výzva! A jestli se rozhodnete pro delší pauzu před snažením, tak ti to rozhodně líp uteče v novém prostředí, s něčím zábavnějším na práci (a přijde mi, že každá věc je na začátku zábavná, než nastoupí rutina). Dej pak vědět, jestli jsi našla nějakou zajímavou nabídku!!

jaspina: asi je dobré být připraven na alternativu, že to nebude hned, ale naději a optimismus to chce!!! Třikrát denně po lžíci 😉 😀 Já vysadila v prosinci 08 a za tu dobu si prošla různými fázemi skepse i optimismu ohledně cyklu a těhotnění a "rozhodla se", že je to vlastně krásné období, kdy mě v zásadě nic jiného netrápí, mám muže, práci, kde bydlet a nehodlám si ten čas otravovat neustálými myšlenkami na to kdy, co a jak. Samozřejmě se to ve mně neustále sváří, ale zatím to jde. Dám ti jednu soukromou radu...pokud budeš mít pocit, že ti to přerůstá přes hlavu, tak vypusť Koníka i ostatní mateřský weby, život je i "out there"....souhlasíte se mnou holky?

Je mi líto Cir, že jí takhle ostatní otrávily její internetový život 🙄 .....snad ne moc i ten reálný. Někdy moc diskuzí škodí...

des
9. dub 2009

eirin: tak držím palec s ovulkou....pamatuješ na můj "supergraf"? Vsadili jsme se s manžou o délku tohodle cyklu, já tvrdím, že bude delší než 35 dní, on tvrdí, že míň 😀 😀 Na svoji výhru se poměrně těším 😉 Teda relativně...Při ideálním výsledku (// na konci) vyhráváme oba!

deenakee
9. dub 2009

Dobré dopoledne.
No chce to asi optimismus, (hodně optimismu) to snažení. Já se musím pochlubit, asi som mala krásný implantační pokles i s tím, že se teplota vyhoupla opět nahoru i se slabounkým špiněním, tak si dělám maličko naděje... Hodím Vám sem graf, teď jsem ve škole a nemám k němu přístup...
Tak mi držte palečky 🙂 Případně věřící hoďte za mě prosím modlitbu.
Jinak příznaky žádné nemám, len takovou třídenní pachuť v ústech a to fakt nevím, jestli se to počítá. 😀
Holky, já už bych chtěla být taaaaaaaak moc těhotná, dokonce se snad těším i na ty nevolnosti 😀

deenakee
9. dub 2009

Des tak to Vám přeju sladkou výhru : ) Byblo by super, kdyby se nám tento cyklus všem povedl.... 🙂

jaspina
9. dub 2009

Des, no já si říkám, že to bude trvat určitě dlouho, ale připravená na to moc nejsem 🙂 To já se to spíš tak snažím vysvětlit sama sobě, abych pak nebyla nešťastná. Ale máš pravdu, že člověk by si to měl spíš užívat.. a s těma diskusema taky - ani jsem si to neuvědomovala, ale je pravda, že koník to člověku do hlavy přímo hustí 😉

des
9. dub 2009

deen: nevolnosti, oteklý nohy, těžký břicho, špatnej spánek, mooooooc držím palce 😀 😀 Ono by to fakt chtělo nějakou další těhuli, aby si tu Cir nepřipadala tak "sama" 😉 Tak šup šup dvě čárky!!

jaspina
9. dub 2009

Deen, já jsem na netu četla jako jeden z příznaků i pachuť v ústech 😉

elitera
autor
9. dub 2009

ahoj Jaspi 🙂 Koli ti je, co děláš, vdaná/svobodná, kolik je a co dělá partner? 🙂 A odkud jsi? 🙂
Holkyyyyyyy, mě to tu zas dneska sejřííííííííí 🙄

jaspina
9. dub 2009

Elit, je mi 27 a jsem svobodná (s přítelem jsme spolu už 10 let) - od školy 🙂 ale až asi poslední 2 roky spolu bydlíme. A jsem ze Zlína, pracuju ve zdravotnických potřebách, ale taky mě to tu dnes pěkně nudí 😠 Všichni lidi lítají po venku a berličky a ortézy nikdo nechce 🙂