Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

des
15. kvě 2009

akorát teda nemám žádné příznaky a i kdyby tak jsou spíš takové vsugerované 😉 ale to taky ještě nic neznamená žejo? Nebo eli, deen: pociťovaly jste něco specifického už kolem dne testování??

des
15. kvě 2009

😀 já už se tu radši řešit nebudu, páč vy se budete těšit a já pak budu akorát trapná 😀 😀

madlisek
15. kvě 2009

Des, to je už pozdě, páč my už se stejně těšíme 😀 😀

elitera
autor
15. kvě 2009

des, já jo. Já jsem naměřila 37, což je u mě nezvyklý, tak sjem začala mít podezření. A pro tu srandu jsem si udělala test o asi 3-4 dny pozdějc a byl pozitivní 🙂

eirin
15. kvě 2009

Deny, eli: A bolelo vás břicho jako na MS?

deenakee
15. kvě 2009

Tak cir ta tvoje teplota je ideální, naznačen implantační pokles a pak krásné zvýšení teploty na krásných 37,1 🙂
Já tipuju, že to vyjde, ale jsem hrozný optimista : )

Jinak u mě docela příznaky byly. Měla jsem hnusnou pachuť v ústech, citlivé prsa, a jeden den mě hrozně bolelo břicho jak před MS už jsem si říkala, že je konec ... a pak mi začalo být blbě... to už jsem celkem tušila, ale to až kolem 13 DPO. A jsem spíš vyjímka.Většině holek je blbě až tak v 6 týdnu. Mě ty nevolnosti pak celkem přešly a teď se silnější vrátili : )
Ale u každého je to individuální. Plno těhulí začalo mít nějaké příznaky až v 6. nebo v 7. týdnu od MS. A do té doby vůbec nic.

eirin
15. kvě 2009

Deny, a jak nevolnosti zaháníš? Jde to vůbec?

andelka
15. kvě 2009

Prý zabírají zázvorové lízátka nebo co. zkoušely jste to?

elitera
autor
15. kvě 2009

já měla jako před MS furt, tím, jak jsem to věděla, jsem se toho spíš trochu bála. A nevolnosti jsem si přivozovala akorát čtením v šalině nebo cukáním v trolejbusu (to se mi fakt navalovalo). Ale neblila jsem ani jednou.

aerin
15. kvě 2009

ok, tak kdyz mam 100g drmku, udelam si rovnou toho pul litra, ne.....?
snad vyzebram od "tchyne" nejakou tu prazdnou flasku, oni delaji chlast z malin, ostruzin a tak, tak snad nejakou flasku mit bude...ja bych to mohla dat tak max do zavarovacky😀 hele a pak si to ale das do nejakyho instantnejsiho baleni na to uzivani, ne...?

andelka
15. kvě 2009

aerin: No, můžeš, ale budeš to mít na hodně dlouho. Já to piju od února a mám pořád první várku.
Já to mám v lednici ve sklenici od tatarky. 😀 Nejdřív jsem si zkusila kapátkem na lžičku, kolik asi je těch +- 15 kapek a teď to normálně beru z té sklinky malou lžičkou od oka. Může se to ale třeba přelít vždycky trochu no nějaké flaštičky s kapátkem, ale my nic takového neměli.
Jo a je to pak tmavě hnědé, ta vodička. A když se to smíhá s vodou, chutná to podobně jako Femigard.

andelka
15. kvě 2009

Héj, holky, nechte si ty mraky u sebe, my je tu nechcem. 😠

deenakee
15. kvě 2009

Jak zaháním nevolnosti ?
No první věc - vzdala jsem boj se zdravou výživou a jím jen na co mám chuť - žádný celozrný pečivo - ale bílé rohlíky, chutí mi jen hrozně sladké ovoce - banán a hrozno, džusy, celkem zvládám mrkev a jogurty. A polévky (tam si dávám hodně masa, abych aspoń něco měla) Prostě už nebojuju s tím, že musím sníst něco zdravého. To bylo nejhorší.

Lízátka pomáhají jen velmi krátkodobě. Pomáhá mi silný zelený slazený studený čaj : ) a džusy.
Ale když přijde pořádná nevolnost, tak stejně nezbývá než si lehnout do postele a nějak to přetrpět. Zvracet bohužel neumím, ale někdy bych opravdu ráda.

deenakee
15. kvě 2009

Jinak Anděl. Díky za tip na kontryhel. Poradila jsem to kamarádce, která má LF maximálně 8 dní. A jak ho začala pít tak teraz je už 14 DPO a nic (zatím se o mimi nesnaží). Takže moc děkuje za radu 🙂 I její manžel měl radost 😉

andelka
15. kvě 2009

deny: No to je radost. Jsem zvědavá co čeká mě a taky jaké různé nevolnosti se tady časem posbírají.

Tak to jsem ráda, že to pomohlo. Teď už jen aby se i mimčo podařilo. Že přeju hodně štěstí a držím palce. 🙂

des
15. kvě 2009

deen: myslím, že když je ti blbě a ještě bys měla vymýšlet, co je zdravé a co ne, to by bylo děsný!!

andelka
15. kvě 2009

Taky si myslím, člověk je rád, že sní aspoň něco. 😅

deenakee
15. kvě 2009

No jo ,ale já jsem byla ze začátku nadopovaná z těch těhotenských knih, jak je ta zdravá výživa důležitá. A že musím sníst kilo tohohle a kilo tohohle.... nakonec jsem to nechala na mimču... Snad si řekne co potřebuje 🙂

madlisek
15. kvě 2009

já se tím řídím i když je mi špatně normálně a dr. mi řekne, že mám mít týden dietu, jen vařené brambory a suchary. Prostě když už druhý den mám chuť na rybičkovou pomazánku, tak mi tělo jasně dává najevo, že můžu a taky si ji dám 😎

elitera
autor
15. kvě 2009

deny, to máš z toho, že takový knížky čteš 😉 Tělo si řekne, co potřebuje. 😉

andelka
15. kvě 2009

Holky, přišel mi pohled ! 🙂 Z Norska (šlo to dva dny). Vybral moc hezký, ale je tam jen jedna věta (což mě nepřekvapuje, protože na to moc není, i společné pohledy píšu já a on se jen podepíše). Má sedm slov a dvě z toho jsou manželce, manžel 🙂 Asi se mu stýská, asi mě miluje 😀 😀 Zlatečko moje.

des
15. kvě 2009

andelka: to je hezký...jak na tebe myslí 😉

madlisek
15. kvě 2009

Andělk to je krásné 😵 Sedm slov, prosím tě, to je skoro román 🙂

andelka
15. kvě 2009

Madli: Na toho mýho skoro jo. 😀
Des: No je to roztomilý, že to tam napsal. Vždyť já vím, že mi píše manžel a ostatním je snad jedno co jsme. 😅

deenakee
15. kvě 2009

Holky. Já jsem asi blázen... Dneska brouzdám po netu a našla jsem si téma duly. ˇuplně by se mi líbilo mít takovou ženu u porodu, vážně o tom uvažuju. Hlavně aby mi prosadila alternativní porod.... Poněvadž já sama bych se lehko nechala zmanipulovat.

Akorát mě to strašně nadchlo, a říkám si, že bych se ráda přihlásila do toho kurzu na duly. Na zdravce jsem byla u dvou porodů a byla jsem tam s těmi maminkami od začátku až dokonce - a jelikož tam neměly tatínka, tak jsem dělala vpodstatě dulu (páč jako žákyňka jsem ani nic jiného dělat nemohla : ) Ale hroozně se mi to líbilo. Ale od porodní asistentky mě odradilo to, že ty porodní asistentky vůbec s tou rodičkou moc nekomunikují jen ji zdravotně sledují.... asi je to nějaký zvyk...Tak jsem si řekla, že než tohle raději nic. Ale ta dula, to by se mi líííbilo....
Akorát, tento rok bych to asi nedala a dojíždět potom s malým (až se přestěhujem) ze Zlína až do Prahy 5 hodin - nevím nevím.... A taky nevím jak bych to skloubila s povoláním učitelky : )

deenakee
15. kvě 2009

Já chci být dula !!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂

deenakee
15. kvě 2009

Ale asi počkám, až budu mít ze tři děti 🙂

andelka
15. kvě 2009

Deny: No to ti neporadím, jak to skloubit a tak, ale já jednoznačně pro dulu jsem a pokud to jen trochu půjde, chtěla bych ji mít. 🙂

elitera
autor
15. kvě 2009

deny, jestli se bojíš "továrního" porodu, roď doma, tam ti nikdo nic vnucovat nebude 😉

madlisek
15. kvě 2009

AP pipka promluvila 😀