Maminkou na jaře 2010 II. Přidejte se

elitera
11. bře 2009

Chystáte se na mateřství cca za rok? Přidejte se 🙂

herminka
19. srp 2009

Holky, díky za podporu, manžel už je trošičku lepší (ale stejně jsem z jeho nemoci vždycky celkem hotová a nejraději bych ji vzala na sebe, co budu dělat, až budu mít nemocné děti? 😒 ).

Elit, jsem ráda, že se maminka cítí dobře!

Des, třeba by pomohlo používat místo pracího prášku zubní pastu 😀 Vidím to u Tebe spíš na kluka, ale nevím, jestli nejsem ovlivněna pracovním jménem Šeřík 😀

eirin
19. srp 2009

Hermi, to je dobře, že je manželovi líp.. Já měla migrénu ze soboty na neděli a celou neděli a to byla vážně lahůdka. A když se to rozjede, bohužel mi na to nezabírá nic.. musím si to vždycky ten den přetrpět. Takže s tvým mužem opravdu soucítím.
Hmn, tak mě začalo MS-ově bolet břicho.

madlisek
19. srp 2009

Holky, když už je řeč o MS (Eiri, ale k té mudře stejně půjdeš, ne?), včera jsem v knihkupectví narazila na knihu, co se jmenuje nějak jako "moje červená knížka" a je celá červená a jsou v ní příběhy a povídání o menstruaci 🙂

des
19. srp 2009

madli: jéé, tak to nevím, jestli bych si koupila, ale může to být zajímavé (ale jak už tady někdo naznačil, já už v podstatě nevím, co MS je 😉 )

hermi: asi to bude těžké, koukat se, jak dítě trpí...ale já myslím, že tou dobou manžel trošku spadne ze zlaté lopatky, nemůžeš trpět úplně za všechny 😉 pusinka na čelíčko mu asi bude muset stačit...

des
19. srp 2009

(hermi: tím teda migrénu rozhodně nechci snížovat, z různého vyprávění vím, jak je to příšerná věc!!)

herminka
19. srp 2009

Des, já jsem to právě myslela tak, že asi už tak nebudu prožívat manželovy bolístky, ale dětské o to víc. A jako snižování migrény jsem to nebrala 😉

eirin
19. srp 2009

Madli, jj, půjdu v každém případě. Ale až teta dojede.
Já žasnu, na jaká témata se dají napsat knihy 🙂 Mně stačí ten můj příběh o MS jednou za čas, když se zrovna uráčí dorazit.. a to tuhle komár povídá, že mu přijde, že to pořád mám 😀 Hehe, já, která MS měla letos s bídou 5x. To nevím, co by říkal, kdybych měla normální cyklus 😀

andelka
19. srp 2009

des: tý jo, to je fakt anabáze. Já sice na preventivky chodím, ale nějak mám pocit, že takhle člověk stráví půlku těhotenství v čekárně 😅 😕
madli: Hm, zajímavý počin a nakoukla jsi o čem to je? Jako nějak víc?
hermi: Taky přeju manželovi aby mu už bylo dobře. Sice to neznám (když mě bolí hlava, spraví to půlka Valetolu), ale musí to být nepříjemné 😔

herminka
19. srp 2009

Eirin, a co teprve, kdybys ho měla krátký 😀 (v tom musím pochválit manžela, nikdy jsem od něho neslyšela stížnosti, že mám "už zase" MS).

eirin
19. srp 2009

Hermi, to nebyla stížnost, to bylo konstatování a povzdechnutí si nad tím, jak ten čas děsně letí.. ☹

madlisek
19. srp 2009

Anděl, přečetla jsem tam jeden pidi příběh, přijde mi, že je to asi zajímavý počtení pro holčiny, které jsou v věku, kdy by měly dostat první MS. Spíš mě to teda zaujalo na první pohled tou vazbou a názvem - bylo to mezi knihama o těhotenství a mateřství, kde na obálkách je buď mimino nebo břicho a v tom takhle rudá knížka byla jak pěst na oko 😀

Eiri, ten komár je vtipálek 🙂

herminka
19. srp 2009

Eirin, tak to jó 😉

andelka
19. srp 2009

madli: Jo ták, takže by to byla fajn knížka pro mladou dívčinu, ať není chuděra tak v šoku. 😀 Pro nás ostřílené už to asi moc není. No mně už se doma hromadí knížky a časáky s těhu tématikou, hlavně si musím dávat bacha, abych to nenechala ležet někde v dosahu mamky, by padla do mdlob asi. 😅 Když jsem jí kdysi mezi řečí řekla, že už neberu HA, byla zrovna na wc a málem se převrátila i s ním 😀

eirin
19. srp 2009

Tak já si chci těhu knížku pořídit až v okamžiku, kdy budu opravdu těhu. Asi by mi to teď nedělalo moc dobře ji mít doma.

madlisek
19. srp 2009

Eirin, taky tak 🙂

andelka
19. srp 2009

eirin: No já právě z toho důvodu nechci mít doma žádné oblečení, doplňky a podobné věci na mimčo. Knihy a časáky mi kupodivu nevadí. Knihu o těhu jsem si původně chtěla koupit až se začátkem snažení (ve většině z nich je info už z tohoto období, ne až od těhu), ale pak jsem někde objevila slevu o 50%, tak jsem ji vzala. Jo a ještě dopředu jsem měla Jak přirozeně otěhotnět a to hlavně z důvodu, že už jsem měla vysazeno a dělalo to psí kusy a taky pro lepší orientaci tady na MK no a taky jsem dostávala různé dotazy od snažilek i těhulek, tak abych měla přehled.
No a říkám si, vždycky to může někdo podědit, kdybych už to nechtěla mít doma. S knihami a časáky mi to nevadí, s ponožtičkami apod by to bylo horší.
Ale i tak se moc těším, až si jednou koupím vyhlídnutý Těhotenský deník,tohle bych dopředu doma mít nemohla. 😅
Poppravdě obdivuju všechny, kdo už doma mají na mimi spoustu věcí, od oblečení přes ty různé vychytávky, plenky a tak, to bych nemohla. Ale v tomhle jsme asi každý jiný.

eirin
19. srp 2009

Přesně, oblečení - to už bych vůbec mít doma nemohla. Já si nemyslím, že bych v té těhu knížce jednou našla nějaké extra informace, které nejsou nikde na netu. Pro mě je to zkrátka takový symbol, tak proto. A nejspíš si pořídím taky něco formou deníku, to se mi líbí.

deenakee
19. srp 2009

No já jsem si koupila jeden overálek na oslavu oficiálního začátku snažení. Tak nějak pro štěstí....

Teraz už ty věci pro mimčo nemáme kam dávat. By člověk neřekl, kolik toho takový drobek potřebuje. A to ty velký věci (jako postýlku , kočárek, kbelík...) mám jen vyhlídlé a budu je kupovat až nakonec...
Plánujem ještě na podzim zajet do Polska a hodně věcí koupit tam (mají tam pro mimča hrozně levně, páč tam všechno vyrábí)

Jinak já už mám tydle doktory celkem oběhaný. Ale u gyndařky trávím standartně 2 hodiny čekáním... Posledně už jsem si na to stěžovala , tak mě objednala až odpoledne. Přišla jsem asi o 10 minut pozděj (že stejně budu čekat) a byla úplně prázdná čekárna. Koukala jsem na to jak na zázrak. Od teď chodím jen odpoledne.

eirin
19. srp 2009

Deny, to je taky dobrá možnost. Já chodím k soukromé dr. a tam jsem nikdy nečekala. Sice si připlácím, ale zase mi to za to stojí - bohatě mi stačí čekání u zubaře (tam je to vždycky nadlouho, ať je ráno nebo odpoledne).

andelka
19. srp 2009

eirin: Já jsem konzerva, info na netu si najdu, ale radši to mám jaksi hmatatelně 😅 ráda listuju, prohlížím obrázky, vracím se k tomu a tak.
deny: Jo, Polsko, to u nás taky jednou bude, když je to kousek a dají se tam pořídit parádní věci a za levnějc. 🙂

eirin
19. srp 2009

Andělko, to já samozřejmě taky, ale když potřebuju rychlou informaci, okamžitě googluju. Kniha je na listování, obrázky a takovou tu "hezkou chvilku" stonásobně lepší, o tom žádná 🙂
Od nás Polsko sice až takový kousek není, ale pokud říkáte, že to stojí za to, asi bychom se tam vypravili, až to bude aktuální.

andelka
19. srp 2009

eirin: Asi je nejlepší to kombinovat, že jo? 🙂 Já si třeba hrozně ráda dělám takovou hezkou chvilku večer, kdy si už v posteli pročítám tyhle časáky a knížky. Jednak kvůli sobě a jednak tady kvůli těhulkám, abych byla v obraze. 😅

herminka
19. srp 2009

Taky bych nemohla a nechtěla mít doma miminčí věci, nějak na to nejsem. A nemám ani časopisy a knížky, manželovi by se to asi moc nelíbilo (stačí, že chodím na MK 😀).

madlisek
19. srp 2009

Holky, prchám z práce 🙂 Jdeme si sednout s kamarádkama na zahrádku s pivem a nakládaným hermelínem, v tomhle vedru se asi nic jinýho dělat nedá 🙂 Mějte se zatím pěkně!

des
19. srp 2009

Tak já se snad taky půjdu podívat ven, ať vím, jak vypadá to vedro😉

Nad pár kouskama oblečení jsem teda váhala, ale furt mi to přijde strašně divný, když si představím, že do toho budu za pár měsíců oblékat svoje dítě...🙂 Asi počkám až kopne a pak se do toho vrhnu 😀

des
19. srp 2009

A zítra ho/ji uvidíííím 😀 😀 Pak napíšu dojmy...zatím hezký večer!!

elitera
autor
19. srp 2009

che, jsem dobrá.. konečně jsem se dokopala a nechala vyvolat pár fotek ještě do svatebního alba:
+ dokopala jsem se
- rozměr 20x30 NENÍ 2x větší než 10x15
- na dvou ze tří malých jsou mizerný barvy 😝

😀 To jsem se zas do něčeho pustila... 😀

elitera
autor
19. srp 2009

No sláva, 2 a kus roku od svatby jsem dokončila svatební album 😀

herminka
19. srp 2009

Elit, tak to gratuluji 😀

andelka
19. srp 2009

Elit: Taky gratuluju, asi nás napadlo to samé. Já jsem si hrála se svatebním albem (taky dodělávky) o víkendu. Říkala jsem si, že po dvou letech (skoro) už je to ostuda 😅